Šta je novo?

Izbeljivanje plastike kućišta

Strudla

Cenjen
Učlanjen(a)
30.01.2011
Poruke
114
Poena
170
Imam NZXT Phantom, neki delovi kućišta su požuteli od sunca. Kako vratiti boju kućišta? Da li je neko probao?
 
divor wash. to je sredstvo koje se koristi u autopraonama za beskontaktno pranje. razredjuje se 1l/60l. ja to koristim za sve, razredim ga 1/30, znaci beton pobeli ako se prospe na njega. ne ostecuje nista, sem akrilne boje na kolima, vremenom je matira. jednom sam naprskao zamrzivac koji je star preko 30 godina i sad je mat, ali je beo ko da je juce farban.
 
to bi i meni trebalo... ali ko ce da kupuje ceo balon za jednu plasticnu povrsinu velicine 50x20cm :D
 
Izguglajte: "retrobright".
 
nalazio sam to ranije... ali opet, treba da nabavim UV lampe zbog plastike velicine 50x20cm :D

da vise nas zivi blizu,pa lepo se skupimo jedan dan i odradimo za gomilu stvari...
 
Ne mora lampe, samo ga iznesi na sunce (ne mora direktno).
A ima i domaci recept za "retrobright"..
 
Pa dobro ja sam uzeo zato sto imam dva automobila a svaki put da dajem 1100din u autopraoni, bilo bi puno para, a i koristim za sve i svasta po kuci i dvoristu
 
Jedan savet, ne kupujte bela kućišta! Na slici je moj NZXT Phantom White kupljen pre 9 godina.
 

Prilozi

  • NZXT_Phantom_1.jpg
    NZXT_Phantom_1.jpg
    235.1 KB · Pregleda: 191
  • NZXT_Phantom_2.jpg
    NZXT_Phantom_2.jpg
    283.9 KB · Pregleda: 185
Duvan?

...Helios rising...
 
Nisam pušač niti iko u kući puši, a još interesantnije je to što je kućište uvek stajalo ispod stola bez direktne izloženosti svetlu.
Prvih par godina je bilo belo ,ali je onda krenulo da žuti i ovako izgleda danas :vomit:
 
Hoće to kod reciklirane plastike koju čajnizi troše baš. Nemaš ovde rešenja osim farbanja ili lepljenja neke folije

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam pušač niti iko u kući puši, a još interesantnije je to što je kućište uvek stajalo ispod stola bez direktne izloženosti svetlu.
Prvih par godina je bilo belo ,ali je onda krenulo da žuti i ovako izgleda danas :vomit:
Interesantno. Izgleda kao da je bilo i nekoj kavani 20 god :)
Mi isto imamo belo vec 5 god, nista se nije promenila boja.

...Helios rising...
 
Хоће тако да пожути пластика од УВ светла, али ако није била изложена истом, немам појма до чега је
 
Stavi ga u oglase i napiše da prodajes Gold varijantu kućišta [emoji39][emoji6]
Šalu na stranu rasklopiš malo matiraš finom smirglom i onda prajmer za plastiku i posle farbanje.
Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Majko mila,a ja mislio da je LC power storm trooper najruznije...:d
 
Ma odavno mi je izašlo iz volje, takvo je kakvo je, nemam nameru da trošim vreme na njega.
Sada svakako ne bih kupio big tower kućište, niti bih birao da bude belo.
A inače nije bilo ni uv svetla u prostoriji, samo obične sijalice od 150W.
 
Ma odavno mi je izašlo iz volje, takvo je kakvo je, nemam nameru da trošim vreme na njega.
Sada svakako ne bih kupio big tower kućište, niti bih birao da bude belo.
A inače nije bilo ni uv svetla u prostoriji, samo obične sijalice od 150W.

Ma salim se ja malo ;)
Vidi s' obzirom da je matoro i da se ne isplati kupovati koje kakve lampe ili skupa hemijska sredstva koja takodje ne garantuju efekat...pokusaj sa malo limunske kiseline na neku pamucnu krpu ili neku pastu za zube ali one ciste bez koje kakvih grumuljica u sebi pa isto na neku deblju pamucnu krpu i da glancas.Ja sam tako frizider povratio na fabricko stanje sa nekih pola sata glancanja.
 
Čist alkohol možda može da pomogne pri čišćenju. Samo pokušaj prvo na malom delo da ne ostetiš i vidiš kako se ponaša.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno