Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Slažem se za gnow, ali tripujem se da i kod nas služi... :) Nisam pohvalio fingerprint scanner koji je isto odličan.
Baš sam zadovoljan telefonom i sigurno ću ga duže zadržati jer ima sve što treba + redovan update...
 
Poslednja izmena:
Bravo za review :) čudi mi tako slabija baterija s obzirom na 3400 mah, no dobro, ima još vremena da se utegne, još si na N...
 
Bravo za review

Lepo napisano. Poslusao nas je i kupio najbolji fon za ''malo'' duze koriscenje, skoro svi ostali su test igracke za kracu upotrebu i nekakvo divljenje odredjenim funkcijama ili hw-u :)

čudi mi tako slabija baterija s obzirom na 3400 mah, no dobro, ima još vremena da se utegne, još si na N...

Odgovor na to sto te cudi
:D

Posto je nemoguce da svi telefoni proizvodjaca (tj njihove novije verzije) koji su imali super autonomije sa S800/801 sada tek tako imaju trajanje baterije ispod ocekivanja u odnosu na kapacitet (OPT/Z5/Nexus 6P/M9 itd). Ocigledno je problem S810 a ni 808 nije mnogo bolji sto se toga tice.

Ne kazem da 6P ima losu autonomiju vec da su bukvalno svi smartfoni sa S810 bar malo ispod ocekivanja sto se toga tice (u odnosu na kapacitet baterije). Pa cak i Lumie 950 (ubedljivo su najlosije u testovima), znaci nije ni do Androida kao nekakvog ''potrosaca''.
 
Poslednja izmena:
Da, ali eno Bluemoon u z5 temi ima slične, malo slabije rezultate od z2, m9 je takodje tu oko 5h za 18-24h uptime, opt ne bih da spominjem, g4 i 5x su tu negde, opet u zavisnosti od korisnika...
Baš me zanima koliko bi meni izdržao 6p...
 
Zavisi i od 3g signala. Kod mene nije baš najbolji. Relativno se i često budi pa ću videti kada rootujem zbog čega...
 
Ja na OPT imam bolje rezultate nego na G2 npr. Jos je dual sim fon.
 
Evo danas ide na preko 5h sot ali samo wi-fi. Realno i ne treba mi više od toga ali ajde... :)
 
U danasnje vrijeme to je odlican rezultat. Ja sa V10 nisam mogao 4h da dobacim, a prosjek je bio 3h-3.5h. I jos ima proc koji manje guta od 810. Fin review, onako za "siroke narodne mase" :) Ja sam se lomio dugo izmedju njega i S7, al velicina je presudila. Drago mi je sto si zadovoljan fonom i sto je ta kamera zaista dobra i brza od G4. Ja kad sam pisao da V10 ima uzasno sporu kameru, i goru bateriju od 6P samo sto me nisu lincovali :) Btw odlican telefon. Kod nas u Bih cijena i dalje preko 550e, i to za 32 model :(
 
Poslednja izmena:
Joco jel ti radi fast charging na N-u?
 
Mislim da radi. Evo sada ću da stavim da se puni pa ću da izmerim tačno koliko mu dugo treba... @Whiplasher to je stvarno bezobrazno mnogo. Jeftinije ti je da naručiš iz US... Baš bzv...
uploadfromtaptalk1459943505876.jpg
uploadfromtaptalk1459943524704.jpg
uploadfromtaptalk1459943537707.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sto samsung izbaci ovo history details za bateriju na MM kad google i na N jos uvek ima uredno?!
 
Da li ti pise na lock scr. Rapidly charging ili samo charging?
 
Nemam pojma, kasno sam video tvoj post. Kada se malo isprazni pa ću proveriti... Isprobaću malo više sRGB da vidim kako utiče na bateriju...
Edit:
Izgleda da piše samo charging, ali sve jedno mislim da i dalje radi jer se baš brzo napuni. Nisam bio pored telefona kada je došao do 100% pa da kažem za koliko tačno...
 
Poslednja izmena:
Joco,gde si uzeo fon i ako nije tajna koliko si ga platio?
 
Uzeo sam od Mobilni Ns na kp, sa poštarinom 428e, polovan, bez takčice na sebi, pitanje koliko je i korišćen... Tako da sam napravio odličnu kupovinu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To je to što se tiče baterije i koliko može da se izvuče... Možda još malo utegnu kada srede N. Sve u svemu dovoljno da izgura ceo dan... Auto osvetljenje, u kući negde na 40%, malo napolju oko 60%... Skoro sve na wi-fi, malo 3g. Verovatno neko ko ima 4g može i više da izbaci... Svi servisi uključeni, sem gnow... uploadfromtaptalk1460198055620.jpguploadfromtaptalk1460198065493.jpguploadfromtaptalk1460198077786.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Super je, opet mislim da to može samo još bolje. Kakav je N posle par dana? Ima li nekih bitnijih bagova?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jedino što malo nervira su ove greške koje izbacuje za pojedine aplikacije. One rade, ali uvek kada se prvi put pokrenu izbaci tu grešku. Sem toga ništa posebno. Čini mi se da su prva dva dana bila malo gora, evo sada je došlo sve na svoje i radi skoro kao M... Nema neke prevelike razlike. Ima kad kad po koji bug ali ništa strašno... Jednom kada sam aktivirao split screen, nije hteo da menja veličinu prozora...Nisam isprobavao i ne znam da li je to bilo na M, ali mnogo mi se sviđaju ove prečice iz notification bar, kada zadržim bateriju, izbaci me odmah u settings(u deo vezan za bateriju)... Isto tako za sve ostalo iz notification bar...


uploadfromtaptalk1460199301922.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
E pa krastavac to je bilo gotovo sigurno kada si prešao na N :)
Mene čudi da sve aplikacije radi ok, osim te poruke koja bude par sekundi i to je to .

n-preview-updates_2x-840x154.png


koliko čitam N super radi, ako se vidi da je tek izbačen :)
 
Znači za vikend mora da se proba :) je l' izašao neki nov update ili?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije izašlo ništa, to je samo za M, ovo je od prvog marta i to je to. Ma da ne radi toliko dobro vratio bih se ja odmah na M... U kojoj je fazi razvoja, stvarno sam više nego zadovoljan... :) Sve app rade, ali npr nisam mogao da se ulogujem na aliexpress app, ne znam zbog čega... Baš je jednostavno što se tiče update and downgrade, fino je to google odradio...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ni ja ne mogu na Ali sa app moram preko pretrazivaca, N je fenomenalan mogu samo da zamislim kakva ce biti finalna verzija u oktobru ako je alfa ovako dobra, najavili su novu aplikaciju za poruke u jednom od ovih izdanja

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel su bile ove prečice iz notification bara i na M a da ja nisam skontao? Kada se duže zadrže...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
jesu

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kod mene se ništa ne dešava kada držim duže prst na nekom tile-u. Nexus 5x doduše i 6.0.1.
 
Čudno, zar ne bi trebalo da je isto ako ima toga i na M?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nema to na stock Marshmallow, možeš jedino od toga što si pominjao da ideš u battery stats klikom (ne treba držanje) na procenat baterije.
 
Mhm, znači Ipak su to ubacili na N... Mnogo korisna opcija...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Polako gugl ubacije sve te male fore sa custom romova.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Vala je i bilo vreme. Na Sljamsungu npr. je to moglo jos pre 100 godina. Korisna stvar skroz.
 
Nazad
Vrh Dno