Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Stavih i ja 7, preko ong linka za betu. Prvi utisak - jeste brže. Bio sam se ufrčio jer mi se x iznad ikonice za mobilnu mrežu ne miče. Valjda je to oznaka da ne koristite mobilni internet jer kad se zakačim na net onda piše h ili 3g, zavisi od signala. Signala ima normalno. Treba li raditi factory reset. Kopntam da ne bi bilo loša ali me mrziiiii da sve instaliram ponovo.
 
Ja još nijednom nisam radio factory reset. Bio sam u N preview 2 meseca i sada je stigao finalni build. Sve radi kao podmazano.
U julskoj verziji sam imao problema sa cardboard i cardboard kamerom, da posle upotrebe tih aplikacija sve ostale aplikacije ostanu zakucane u landscape orijentaciji. Sada je i to rešeno. Telefon prosto leti. Nema nikakvih lagova, bagova... Sve kao što treba da bude. Jedino Sygic crashuje, a to je do app.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kolike su vam brzine preko otg kopiranja? Meni ne bas zavidne.

Ово је послао 6п!
 
ima li kakav način za exfat preko otg a da nije root i drugi kernel?
 
I ja sam na 7.

Jbt, jel još neko misli da je ovo sa notifikacijama na lock-u loše rešeno? Mnogo je veliko, staje svega 4 komada, ranije je bio i logo aplikacije, bilo mnogo lepše.
 
Ima li u Madjarskoj da se kupi tel sa krstenom garanc i da li vredi da neko donese iz inostranstva (Nemacka, Aust) ?
 
Čudna stvar mi se desila danas. Igrao sam neku igricu i telefon se dosta zagrejao (skoro usijao) i odjednom je touch počeo da brljavi malo.

Dok sam bio u igri, kada malo jače pritisnem sredinu ekrana i pustim, telefon reaguje kao da i dalje držim pritisnut ekran ili da ga pritiskam u kontinuitetu. Mislio sam da je do igre, pa sam upalio drugu igricu i ista stvar.
Posle sam išao po svim aplikacijama u telefonu i toga nije bilo. A nakon što se telefon ohladio, to je nestalo i nije više bilo tog problema.

Ne znam u čemu je stvar. [emoji55]
 
Čudna stvar mi se desila danas. Igrao sam neku igricu i telefon se dosta zagrejao (skoro usijao) i odjednom je touch počeo da brljavi malo.

Dok sam bio u igri, kada malo jače pritisnem sredinu ekrana i pustim, telefon reaguje kao da i dalje držim pritisnut ekran ili da ga pritiskam u kontinuitetu. Mislio sam da je do igre, pa sam upalio drugu igricu i ista stvar.
Posle sam išao po svim aplikacijama u telefonu i toga nije bilo. A nakon što se telefon ohladio, to je nestalo i nije više bilo tog problema.

Ne znam u čemu je stvar. [emoji55]
Pa nema tu nista cudno procesor se zagrejao a kad se zagreje procesor sve pobrljavi

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa čudno mi je bilo da se to dešava samo dok sam i nekoj igrici, a kad iz igrice pređem u neku drugu aplikaciju, toga nema. [emoji19]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Stigao update za Sygic i sad rade sve aplikacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
meni takođe falila led kada se prikači na punjenje (blesave navike), pa sam napravio u taskeru; to mi sad ne radi na n
manje više led, nego ne mogu da nađem šta su to menjali da, pa da tasker ne može da je uključi
 
A sto ne uzmete lightflow i namjestite sve kako vam odgovara za led

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mislim da je baterija nešto bolja nego na 5x, tamo sam max imao mrvicu preko 6h sot sa ovakvom upotrebom, i to sve u jednom danu, od ujutru do uveče i tada je bio prazan

Inače koristim Elementalx kernel + editovan thermal-engine za duži rad na max brzinama + high brightness mod na automatici za upotrebu napolju

Baterija se od 3 do 46% napunila za 32 minuta
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1472397021973.png
    uploadfromtaptalk1472397021973.png
    240.8 KB · Pregleda: 193
  • uploadfromtaptalk1472397031259.png
    uploadfromtaptalk1472397031259.png
    156.4 KB · Pregleda: 202
  • uploadfromtaptalk1472397038571.png
    uploadfromtaptalk1472397038571.png
    176.5 KB · Pregleda: 199
  • uploadfromtaptalk1472397046043.png
    uploadfromtaptalk1472397046043.png
    124.3 KB · Pregleda: 185
  • uploadfromtaptalk1472397053538.png
    uploadfromtaptalk1472397053538.png
    95.7 KB · Pregleda: 189
Poslednja izmena:
Meni na stock N nema šanse da drži toliko. Uključen gnow, lokacija, 3g/lte + wifi, oko 4h sot. Ekran na 70%.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kakva je planirana situacija sa oficijelnom podrskom za 6P od strane gugla - da li vazi ona 2+1, tj 2 godine podrske sa vecim apdejtovima i 1 godina sa security patchevima?

Odnosno da li se EOL za softversku podrsku moze ocekivati jos 2 godine (ne racunajuci nakog toga podrsku zajednice)?

Ima li nekog da je migrirao sa Z2 i kakva su mu iskustva (ili pak slicnih karakteristika)?

Pitam jer mi je najverovatnije prvi pik da zamenim Z2.
 
Otprilike kako si rekao, 2 god veliki update, posle toga security. Update sam fon na Nougat, ne znam da li je do mene, ali brze radi nego 6.0.1. Sve stock, osim Nove. Da li mi se cini i da je kamera malcice brza u slikanju ili tripujem? :D Desio mi se bug, da je u recent apps drzao samo do 5 aplikacija, vise od toga gasio. Ali sad od jutros, posle punjenja, opet drzi kao i pre, vise od 5.
 
I meni se desio ovaj bug, čak mi je jutros keš bio u minusu. (mislim na telefonu :))
 
Podrska se logicno produzava sa kvalitetom hardvera bez obzira na google proseravanje od 2 god podrske, ta prica je drzala vodu pre 5-8 godina kad su razlike izmedju hw bile vece sad nema razloga da ne podrze 6p sa novim androidom jos naredne 2 god znavi 8.0 i 9.0

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Neće biti, ta politika je i dalje aktuelna, nažalost.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I ja mislim, nema ništa od toga Bia. Mogao bi verovatno i nexus 5 da gura nugat pa nisu pustili. Tu jabuci dajem jedinu prednost u odnosu na android...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
+1, takodje mislim da je to velika prednost za jabuku.
Realno, ta prica jeste prolazila pre 5-6 god, danas vec ne pije vodu.
I stalno ocekujemo da gugl poradi na toj fragmentaciji, ali izgleda da ih boli patka.
 
Bila je pre neki dan vest na bench sajtu da Nexus 5 nije dobio oficijalni Android N zbog toga što qualcomm nije odradio drajvere za Snapdragon 800 chipset. Dakle, nije bilo do google jer taj telefon je svakako mogao da lepo radi na novim sistemu.
 
Da li se moze ugasiti nekako na WA aplikaciji da kada ti je otkljucan ekran i stigne ti poruka da se ne pojavi ono prozorce na sred ekrana ? Hvala
 
Imaš posebnu temu za te aplikacije. Isključi u podešavanjima WA, u notifikacijama, da ti ne izbacuje popup.
 
Hvala na odgovorima, videcu da kupim 6P u narednim danima posto mogu po poprilicno povoljnoj ceni da nabavim nov uredjaj. Znaci da u svakom slucaju se moze ocekivati da ce 6P jos 2-3 godine "potrajati" pre definitivnog EOL ciklusa?

Cak i da nije izgovor "24 meseca podrske" verovatno ce naci izgovor kako Qualcomm nije ustupio drajvere za stare procesore ili nesto drugo, naravno verovatno nista sto custom rom kasnije ne moze da resi...
 
Možeš očekivati još jednu nadogradnju krajem 2017 i to bi bilo to...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Galaxy Nexus (изашао са 4.0), добио 7.0, тако да нема зиме што се тиче подршке заједнице за 6р. :)
 
Hvala na odgovorima, videcu da kupim 6P u narednim danima posto mogu po poprilicno povoljnoj ceni da nabavim nov uredjaj. Znaci da u svakom slucaju se moze ocekivati da ce 6P jos 2-3 godine "potrajati" pre definitivnog EOL ciklusa?

Cak i da nije izgovor "24 meseca podrske" verovatno ce naci izgovor kako Qualcomm nije ustupio drajvere za stare procesore ili nesto drugo, naravno verovatno nista sto custom rom kasnije ne moze da resi...

Koja je ta povoljna cena? :)
 
Nazad
Vrh Dno