Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Kao i bez stakla, skoro pa neprimetno
 
Koliko je debelo to staklo što nalepite na ekran? Je l' baš upada u oko ili nije toliko strašno?

Nije mnogo, manje od 1mm. Jedino sto upada u oko je prorez za senzore, ali to zaista nije nista spec imas i sliku u prilogu da vidis kako to otrpilike izgleda. U pitanju je ovo staklo:
http://www.aliexpress.com/item/For-...D-round-edge-0-2-mm-Tempered/32544147783.html

Inace, probao sam i Kidigi dock koji mi je stigao, odlican je. Jako lako se stavlja i skida telefon, ne oslanja se samo na USB-C konektor vec ima i fina gumirana ledja. Bezbedan je za koriscenje (proverio sa CheckR) i kada se ubode u punjac koji daje 3A puni jako brzo. Kome treba dock - preporuka :)
 

Prilozi

  • Photo-on-4-2-16-at-9.58-PM.jpg
    Photo-on-4-2-16-at-9.58-PM.jpg
    172.4 KB · Pregleda: 291
Može link za taj dock? :)
 
Upravo dobio update za feb, pa odmah za njim i mart. Čudno to Google radi.
 
Da li imate problema sa awake? Odradio factory reset, odradio update na N, nisam ni jednu app instalirao ali i dalje non stop ima awake...
 
04dde2241d4c49a34553486d7e11f99d.jpg


Skidajte burmu ili nosite case :(
 
Aluminijum je bas osjetljiv. Kod mene se na P8 vidjela svaka packica. Sreca je sto se to moze finim smirgl papirom rjesiti posle.
 
Ma ova linije nema milimetar ali je vidljiva zbog crne pozadine, a sto se aluminijuma tice ne da je osetljiv nego katastrofa. Note 4 nosio bez zastite od pocetka i cukao ga i nosio burmu ali ovo se nikad nije desilo tamo a isto je alu obojen sa ovim oborenim ivicama.
 
Moj crni htc one m7 je po ivicama vrlo brzo počeo da gubi boju i da se pojavljuje metalni sjaj ispod... ali baš na ivicama, nigde na ravnim delovima.
 
Zato za 6p kazu da je najbolji onaj alu, nikako frost i grey, upravo zbog ovoga. Vremenom ce da se proshara samo tako, nazalost.
 
Zbog gubljenja boje mozda ali i na alu ce se poznavati svaka ogrebotina provereno
 
Hoce, znam jer sam imao p8, ali nece biti tog sharenila kad spadne boja. Meni je P8 sav bio izgreban dole oko usb porta i na prelazima displeja i rama. Dok sa Z3, S6 i Note 4 nisam imao tih problema.
 
Poznato je da je aluminum osjetljiv na grebanja, uvijanja, ali da dobro provodi temp. Koliko god ga cuvao zaradit ces ogrebotine, ne dao Bog da ispadne. Ih da je stainless steel ko nekadasnje nokie, izgrebat ces ga ali ulubiti nikad. Meni ogrebotine na celiku mocno izgledaju.

BIA ta naljepnica ti je smjesna, sa tim nisi Bog zna sta zastitio, tek toliko da imas nesto. Bez TPUa okolo pisi propalo.

Ali po mom skromnom misljenju cemu aluminium ako ces ga drzati preko nekih plastika i guma. Smisao alua jeste hladan tel na dodir u ruci, nije smisao da je ljepsi i kvalitetniji cak i naprotiv.
 
Ja ne nosim ništa na telefonu, ni case ni staklo. Nisam nosio ni na g4 pa nije imao ni jednu tačkicu na sebi. Naručio sam spigen rugged armor da imam za leto ali i njega neću nositi stalno. Otišao u prodavnicu sa silikonima i ostalim glupostima, imaju samo glupi teracell. Kupiš telefon i štaviš ga u kurton od 400 din...

04b487ea26be4533c1324de81141b1e2.jpg
 
Poslednja izmena:
Fino si pazario :)
kad već hoćeš masku onda kupiš kvalitetno ...

nexus6p_rugged_title_grande.jpg
 
Ma svaka maska je kurton, jednostavno nije to to. Gubi se osjecaj, i povecavaju ionako velike dimenzije.

Sta se onda lozite na materijale i sl. kad ih svakako ne osjetite niti vidite. Na kraju sve na isto dodje. Kupio 5x ili 6p po Vama isto, samo sto se patis sa vecim telom[emoji23]
 
Poslednja izmena:
Malo me je brinula glomaznost ali skoro niko na netu se nije žalio da telefon čini previše bulky... I ne želim stalno da je nosim, nego po potrebi... :) Bolje da se ima ako zatreba...
 
Sad kad ljeto dolazi alu stupa na snagu, znojenje dlanova i to jos vise preko tpua i pca jer apsorbuju toplotu.
Mene kolje maska, isjecaj nikakav, ruke se znoje ne mora ni biti grijanja, ne bih je nosio da nemam sapun. Treba mi dobar grip.
 
A ti stavi dvostranu lepljivu traku. Čoveče, ti u svemu vidiš manu.
 
Ja sam dbrand ledja stavio iskljucivo i samo zbog grebanja, zastitu znam da nemam, na ekranu imam nilkin staklo koje je fenomenalno i to preporucujem svima. Skinucu i dbrand ledja uskoro pa kako mu bude ionako ne planiram da prodajem ovaj telefon, kad izadje novi nexus kupujem ga a ovaj ide u kutiju kao backup.
 
Ja ću isto zadržati telefon. Ne vidim smisao ulaganja u bilo koji drugi telefon narednih par godina... Ne znam šta će ti staklo ako ima gorilu, kao što rekoh, g4 sam nosio naked i na ekranu nije imao ni mikro ogrebotine...
 
Za mene dbrand je najjaca stvar i nema zamenu,ne treba mi nista pored toga. Narocito za staklene samsunge i one odvratne otiske sto ostaju po ledjima,takodje i za aluminijim jer ne kliza iz ruku posle lepljenja folije.
 
Ne mogu da rizikujem bas toliko, ajde ova tackica mi ne smeta posto nije velika i sa strane je pa je gledam samo kad hocu ali zbog ogrebotine na ekranu mislim da bi poludeo. Neka stakla ne smeta mi. Sto se prodaje tice kao sto sam rekao uzecu sledeci nexus cim izadje a ovaj cu lepo da sacuvam i spakukem u kutiju pa da imam za rezervu ili ako rikne novi ili zenin itd. Itd. Ne vidim svrhu prodaje ovakvog telefona necu dobiti pola para koje sam dao a dacu odlican telefon koji kao sto si rekao moze da traje jos godinama.
 
Jeste dobar i ja sam se dvoumio, da li spigen ili dbrand, na kraju se odlučio za spigen. Možda kasnije naručim i dbrand. Ali prvo moraju neke krštene sluške da se pazare...
 
Nazad
Vrh Dno