Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Da li mora root? Probao sam na 5X i nece.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne treba root, barem ne za 6p. Probao malopre, daleko je od pixela ali ima razlike. Samo neka se radi na tome :)
 
Kako bre nece na 5X a na 6P hoce :( :( :(

Stvarno ima dosta razlike.
 
Svaka čast, ja sam uslikao dve slike sa terase i nije bilo tako drastične razlike. Probaću opet sa manje svetla.
 
Da, probaj sa sto manje svetla, slikao sam i komp u sobi sa svetlom od monitora jedino, ogromna razlika. I na pixelu kada ima mnogo svetla nema mnogo razlike, ali cim se smanji osvetljenje, dolazi do izrazaja. Moze da posluzi u nekim prilikama ako zatreba, to mi je najbitnije.
 
Upravo probao u istim uslovima, samo tv u sobi izvor svetlosti, razlika ogromna, tj kao u tvoj fotkama.
Ni ne očekujem da bude kao na p3, ipak ovde nema ois-a a i procesor uveliko kaska ali za neke prilike biće odlična. :D
 
3 god i dalje je ziv, to je dobro :D Baterija mi je na 88-89% healtha, dobro se drzi i dalje, 3-4h Sot-a. I sad i nova app kamera, odlazem kupovinu novog fona :D
 
Poslednja izmena:
Posle dve lepe godine doslo vreme da se rastajemo, mislm da se nikad teze nisam od telefona.. pakujem ga danas decku kom sam ga prodao za slanje i zao mi :(
 
Pu-pu-pu i nikad vise Google telefon

Najbolji mi je bio Nexus 4 - ostali svi njesra, Kako se zajeba za 6p i bacih pare ....
 
Imam ja. Još 3 .... Samo da ih nađem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Promenio i ja bateriju pre neki dan kad smo već kod nje. Sa Alija što se prodaje sa setom alata.
Prava je šteta što je nemoguće naći originalnu, mada se sve prodaju kao original pa tako i ova što sam kupio. Ok drži, skoro kao fabrička za mene dva dana izdrži. Nema senzor temperature, sporije se puni.
Sada je težak 188gr :D
 
Imam ja. Još 3 .... Samo da ih nađem.
Jel su to one sa Aliexpressa?
Da li ti je ostala još koja?
Ja sam naručio tu sa alija, čekao 50 dana, otišao u poštu rekli mi da je vraćena za Kinu, prodavac mi rekao pre 20 dana da će poslati drugu, ali je nije poslao niti odgovara na poruke... Milina... Razbću ovaj telefon postao je praktično neupotrebljiv.
 
Jel su to one sa Aliexpressa?
Da li ti je ostala još koja?
Ja sam naručio tu sa alija, čekao 50 dana, otišao u poštu rekli mi da je vraćena za Kinu, prodavac mi rekao pre 20 dana da će poslati drugu, ali je nije poslao niti odgovara na poruke... Milina... Razbću ovaj telefon postao je praktično neupotrebljiv.
Doneo mi je drugar iz Kine. Ima još par baterija. Nisu 3450mAh nego nešto malo manje, ali rade.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
i mene ubija baterija..... gasi se izmedju 20 -30%.... mora da se menja....
 
Hvala Yooyo-u za bateriju i hvala Zulu 92 za ekspresno brzu zamenu baterije :)
Preporođen sam, ovo je sad drugi telefon i neću ga menjati još dugo vremena.
Evo, da podelim moje iskutvo nakon mesec dana korišćenja.
Leva strana fotografije je pre zamene baterije, a desna posle :)

gwyb2IX.jpg
 
шта ти толико троши екран... је то увек на макс осветљење?
код мене пуно мање.. на пола (само камера и током гледања видеа, слика иде на макс)
a82d13e40031cc05685d9bbc94e89543.jpg
 
@novakno1 Ne znam druže, meni je ekran na nekih 30% osvetljenja, samo ga pojačam na pola kad gledam video.
Uključena mi je opcija da sam podešava jačinu osvetljenja prema raspoloživom svetlu...
Inače meni je ovo super kako je bilo, bez problema izguram dan i telefon se više ne gasi kad je baterija na 50% ikorišćenosti.
 
Поздрав свима,
Упао сам у bootloop и пратим инструкције са xda.
Приликом инсталације УСБ драјвера: In the Device Manager right pane, locate and expand Portable Devices or Other Devices, depending on which one you see.
не могу да нађем ни Portable Devices ни Other Devices. Такође када куцам adb devices не приказује ми да је уређај повезан.

Да ли неко има искуства са овиме, био бих му захвалан до неба. Опростите ако је тема већ обрађена, нисам баш искусан у претраживању форума.
Хвала у напред.
Поздрав!

--------------------------------------
Користио сам следеће линкове:
https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/general/guides-how-to-guides-beginners-t3206928

https://developer.android.com/studio/run/oem-usb#Drivers
 
Nisu ti dobri drajveri.
Tj. nisi ih dobro instalirao.
Moras raskaciti telefon, izbrisati drajvere (cak i iz onog usb drajver menija (ne znam kako se tacno zove, izbacuje listu samo usb drajvera i to nije device manager)) i kad ih detaljno pobrises OBAVEZNO resetuj komp.
Zatim instaliras drajvere (skini sa google sajta) i tek onda konektuj telefon i pusti da win odradi svoje sa tim drajverima i onda resi bootloop.
Je l' ti bio otkljucan bootloader ili stiklirano oem unlock, ako nije onda moras grejati fon dok sredis to sve.
Ukoliko ne uspes sve to, javi se u PP pa da resimo.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nisu ti dobri drajveri.
Tj. nisi ih dobro instalirao.
Moras raskaciti telefon, izbrisati drajvere (cak i iz onog usb drajver menija (ne znam kako se tacno zove, izbacuje listu samo usb drajvera i to nije device manager)) i kad ih detaljno pobrises OBAVEZNO resetuj komp.
Zatim instaliras drajvere (skini sa google sajta) i tek onda konektuj telefon i pusti da win odradi svoje sa tim drajverima i onda resi bootloop.
Je l' ti bio otkljucan bootloader ili stiklirano oem unlock, ako nije onda moras grejati fon dok sredis to sve.
Ukoliko ne uspes sve to, javi se u PP pa da resimo.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Е па грејао сам га и није хтео никако да се укључи, онда сам га пустио да се пали цео дан и ево сад се укључио.
Штиклирао сам ОЕМ, али мислим да нисам откључао bootloader, јер ми и даље пише Device is LOCKED

Пробаћу да га упалим опет, како онда да откључам bootloader?

Хвала најлепше!
 
Е па грејао сам га и није хтео никако да се укључи, онда сам га пустио да се пали цео дан и ево сад се укључио.
Штиклирао сам ОЕМ, али мислим да нисам откључао bootloader, јер ми и даље пише Device is LOCKED

Пробаћу да га упалим опет, како онда да откључам bootloader?

Хвала најлепше!
Ako si stiklirao OEM onda nema potrebe vise da ga palis. Otkucavanje bootloader-a imas na sajtu gde se preuzimaju oficijalni image fajlovi za nexuse (google sajt). Jedino sto ces time izgubiti sve podatke sa telefona.
Kad otkljucas bootloader onda twrp i flash tog fix-a.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da li neko ima na prodaju bateriju..?

Nijedan prodavac sa KP nema je realno na stanju, već sve stiže za 2-3 nedelje (mozda)..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
20220606_105939.jpg
Živ je Nexus, žao mi da ga elimišem, danas zamenio bateriju. Ima na Mytrendyphone na stanju ako nekome slučajno zatreba. :)
 
Ne isplati se, ali lepo ga je imati u kolekciji. :)
 
Baš to, za kolekciju. :) Probao sam da ga prodam pre par godina, ali nije bilo zainteresovanih, pa je ostao u kući.
Nije za osnovni telefon, iako je imao najbolju softversku podršku od svih SD810 telefona ostao je na danas već prastarom Android 8. Kamera koja je nekad bila pojam je sad verovatno prosečna, posebno jer se uz Gcam modove može nameštati i na jeftinim telefonima.
 
Bila je opaka kamera i na tom i na 5X. Kada je ortak na žurci u mraku opalio sliku, meni ništa nije bilo jasno kako može telefon u mraku tako da izvuče dobru sliku.
 
Nazad
Vrh Dno