Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Meni 6ica se ugasi nekad bez obavjestenja na oko 6-7%. Baterija drzi standard. Vjerovatno kalibracija, flesujem build jednom sedmicno.

Bas kad se ugasi, odradih onu foru da se udje u bootloader logs i restartuje telefon, drzi se power dugme, i ugasi se telefon na 1% sa obavestenjem power off.

Danilo, imam li razloga za brigu, oko 1.5god stara batt, n6, drzi ono najmanje dan uz 5-6 SoTa.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Puce mi kaljeno staklo sad, tj. malo mi se ostetilo, pa sam ga skinuo (pri cemu je puklo naravno) pa gde da uzmem drugo, a da namestaju, a pri tome da ima onaj premaz za otiske? Ovo znam gde sam uzeo i savrseno su mi namestili, ali nije imao taj premaz, pa ako ne nadjem to, moracu ponovo kod njih.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
@Running imaš [emoji3]
Puno sreće u traženju baterije za nexus 6 ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odlepio sam, telefon radi najnormalnije, ne postoji problem sa senzorom.
 
Poslednja izmena:
Na kraju opet na oglasima [emoji3]
Ćuti, to je bolja opcija nego da je otišlo nešto od hardvera.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na kraju opet na oglasima [emoji3]
Ćuti, to je bolja opcija nego da je otišlo nešto od hardvera.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Prvo što sam uradio je da sam instalirao neki app za proveru senzora, pokrijem, vidim računa koliko je pokriven, kontam radi. Jedino što sam probao pre poziva je što sam odradio kalibraciju sa onim nekim appom, ne znam mu ime. Da li je to ne što pomoglo ili nije, ne znam.

Pozvao, sve radi normalno, adaptive brightness takođe.

Izgleda da sam naleteo na jednog od onih... Na oglasima.
 
Neko poređenje sa Mate 9 i 6P? Realno, koji je bolji i veći užitak koristiti?
Razmišljao sam se o Mate 9 jedno vreme, ali sam odustao. Nešto mi to nije bilo to. I volim amoled, vratim se na S7E, nisam našao 6p.
 
Poslednja izmena:
Svi nesto kukaju a ovaj telefon je i dalje savrsen

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
200e doplate koliko sam dao nije baš malo i realno ne odslikava razliku u kvalitetu. Ali mislim da sam napravio pametan potez, jer sam smanjio ugovor i tu razliku u ceni doplatio za novi, ispada da sam ga dobio free (na neki duži period, tj trajanje ugovora).

Prvo, mate je nov sa godin dana garancije, 6p je 10 meseci star bez garancije, imao sam 6 meseci kod Gremlina.

5.9" mi je bolje od 5.7", volim veliki telefon.

64gb bolje od 32g.

4gb rama vs 3.

Baterija takođe jača...

Dizajn i premium build na strani mate 9 ali je i 6p FENOMENALAN po tom pitanju.

Mate 9 je fenomenalan uređaj, ali je 6p upravo to isto i 2 godine mlađi brat, godinu i po, koliko već... Nisam imao nijednu primedbu na 6p ali sam hteo da iskoristim ugovor i to je to... Sa mate 9 se ipak dobija adekvatan upgrade i barem meni. Veća i jača baterija, veći ekran, garancija, super brz.

I da, kamera na mate 9 je sjajna. Ume malo da preekponira ali je to nebitno za neke regularne potrebe.

To je ukratko, napisaću detaljniji izveštaj na mate 9 temi, mada ne znam šta ću više od ovoga moći da kažem...

6p obožavam i verujem da ću se vratiti nekom google uređaju, ako ne budu ove ******ske cene i u budućnosti, kao što je imao pixel XL npr.

Amoled mi svakako nedostaje kao i quad rezolucija, ali može da se odabere small layout i tako poveća broj stvari na strani. Eye comfort ekran požuti veštački sliku pa malo podseća na amoled i pojača žutu i crvenu boju, ali mislim da ću se svakako navići na ovo. Sam kvalitet prikaza i oštrina su naravno odlični.
 
Idemo na mate onda, kolko je sad?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Puce mi kaljeno staklo sad, tj. malo mi se ostetilo, pa sam ga skinuo (pri cemu je puklo naravno) pa gde da uzmem drugo, a da namestaju, a pri tome da ima onaj premaz za otiske? Ovo znam gde sam uzeo i savrseno su mi namestili, ali nije imao taj premaz, pa ako ne nadjem to, moracu ponovo kod njih.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Ja sam stavio nillkin, 9-10$ je na aliexpress. Super mu je oleophobic premaz, konačno mi se više ne musavi ekran. Bolje ali nillkin i sam da namestiš nego da ti neko lepi staklo bez oleo :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam stavio nillkin, 9-10$ je na aliexpress. Super mu je oleophobic premaz, konačno mi se više ne musavi ekran. Bolje ali nillkin i sam da namestiš nego da ti neko lepi staklo bez oleo :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Znam, ali dok dodje... A iskreno nekad uspem savrseno da stavim, nekad nikako. Moram videti ima li negde kod nas, ali slaba vajda.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
17 dana je moje putovalo

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
4decb3ce09284228809d3ef55eb6dec9.jpg


Junska zakrpa - 7.1.2

http://www.phonearena.com/news/Goog...ity-patch-for-Pixel-and-Nexus-devices_id94747

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da se ispišem iz kluba, nažalost. :)

Držte se braćo, daleko vam bili bootloopovi i ostalo... :D
 
Zeta se on, ali nije bilo svejedno provući junsku zakrpu kroz flashfire [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao junsku zakrpu sinoć, ali sam prethodno u developer options omogućio oem unlock.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
OEM unlocking i USB debugging "obavezno" štikliranje za sve Nexus i Pixel telefone [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sećam se da je stari Nexus 6 imao bootloop brick posle OTA, ali nisam čuo da je 6p imao tih problema. Za svaki slučaj, ekstra oprez nije loš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dao sam ga za 280 (imao sam x takvih ponuda) čoveku sa foruma.

Ne bih ga dao ispod 300, 290 max barem prvih par dana da nisam putovao u Italiju na moto gp te mi trebale pare, a pri tom sam se izuo 520e za mate 9. Bio sam ga već prodao za 300 ali mi je lik vratio žaleći se na proksimity senzor kao što pisah koji je najnormalnije radio kada sam ga probao tako da ne znam šta je lik imao na pameti... Jedno od loših iskustava sa likovima sa oglasa, na sreću, nisam ih imao puno. Vratilo mi se sa sledećom mušterijom, super korektan čovek.
 
Dao sam ga za 280 (imao sam x takvih ponuda) čoveku sa foruma.

Ne bih ga dao ispod 300, 290 max barem prvih par dana da nisam putovao u Italiju na moto gp te mi trebale pare, a pri tom sam se izuo 520e za mate 9. Bio sam ga već prodao za 300 ali mi je lik vratio žaleći se na proksimity senzor kao što pisah koji je najnormalnije radio kada sam ga probao tako da ne znam šta je lik imao na pameti... Jedno od loših iskustava sa likovima sa oglasa, na sreću, nisam ih imao puno. Vratilo mi se sa sledećom mušterijom, super korektan čovek.
Pa dobro, nije losa cena. Ah Mugelo, moram ga posetiti za koju godinu :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pa dobro, nije losa cena. Ah Mugelo, moram ga posetiti za koju godinu :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Za koju godinu? U mudjelo se ide dok doktor vozi, a to je jos 2 max ;) posle toga, mudjelo nece vise biti mudjelo..izvinjavam se za off
 
Nazad
Vrh Dno