»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 378 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 5663

Tema: Huawei Nexus 6P

Member Avatar korisnika krkojzla
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        604

Huawei Nexus 6P

Da prenesem brze utiske sa 6P.

Izuzetno mi se svideo nakon predstavljanja, iako malo pre toga (rumors) mi nije bio nešto. Rešim da ga pazarim i mogu reći da mi se tek sad izuzetno sviđa. O softveru neću pričati, 6.0 mi radi vrh i na nexusu 5, ovde naravno tek leti.

Što se tiče hardvera.. Hvala bogu pa konačno neki metal. Nekome on nije potreban, ali meni se tako sviđa, odaje utisak uloženog vremena i rada da se nešto sklopi i izgleda "premium", a isti takav osećaj imaš i kada ga nosiš u ruci. Ekran je vrhunski, da budem iskren AMOLED nikada nisam voleo, ali sam poslednji imao u 2013. godini tako da ovo je dosta bolje i realnije, ako se ja pitam. Otisak prsta je izuzetno brz i jako mi se sviđa što ništa ne stiskaš, već samo staviš prst. Jeste da ga dosta puta otključam prilikom vađenja iz džepa "slučajno" jer kažiprst baš tu i stoji, ali čim ga vadim iz džepa znači da hoću i da ga koristim, tako da mi nimalo ne smeta.

Generalno jako pozitivno mišljenje i iskustvo za sad. Kamera je ok ali s obzirom na korišćenje dslr aparata o njoj neću pričati mnogo. Za classic brze snapove je i više nego dobra.

E sad one pričanje o savijanju i lomljenju su meni totalna glupost, isto tako se nisam obazirao na iste i kada je bio haos sa iphone6 svojevremeno, jer mi nikako nije jasno da neko drži telefon u zadnjem džepu i sa njim sedi, ili još gore namerno vrši pritisak da vidi hoće li se saviti/slomiti ali okej, ima raznih

Pozdrav

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        16.190
      4. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
        • INET: DSL

Newcomer
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        22
        Ja sam svoj Nexus 6P napokon dobio. Mogu samo reći da je ovo stvarno najfluidniji android koji sam koristio. A do sad sam ih imao stvarno dosta, svaka im čast. Neki će me sad osuditi ali po meni koristio sam i iphone 6 plus, ovaj ga nadmašuje po brzini. Otisak prsta radi izvanredno, registrirao ga iz jednog kuta a prihvaća kako god da okrenem mobitel, stvarno iznenađujuće. S kamerom sam isto jako zadovoljan. Ekran mi je malo tamniji ali naviknem se lako, ali prikaz boja stvarno super. Ako nekoga još nešto zanima mogu napisati, pišem trenutno s posla pa onda ne mogu detaljno. Sve u svemu pun pogodak i napokon super android telefon

Newcomer
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        22
        Ma daj čovječe kakav žuti ekran, koristio sam pun ***** mobitela do sada zadnji je bio Edge plus i isti vrag je ekran kao i na njemu, čak i ovo sa svjetlinom sam mislio da je slaba dok nisam pročitao da se može aktivirati max brightness u manual modu, i stvarno onda bljesti. A ovo da je žut ekran ne znam sta reći osim ako je neki problem na tome. Ovaj moj ništa, super zadovoljan.

Što se tiče baterije takoder jako zadovoljan, za mene više nego dovoljno traje. A aplikacija imam dosta, pogotovo Skype koji voli posrkati baterije u pozadini, kako bi se reklo sve social apps koristim

Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1449692965145.png 
Views:	441 
Size:	165,4 KB 
ID:	186636Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1449692976995.png 
Views:	439 
Size:	105,0 KB 
ID:	186637Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1449692985744.png 
Views:	423 
Size:	202,0 KB 
ID:	186638

Member
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        277
        Treba obratiti paznju na ivice koje idu oko plastike na zadnjoj kameri,odnosi se na grafit boju.Lako se na tom mestu skida boja.Situacija je bolja na frost white boji.

Name:	IMG_0079 (2).JPG 
Views:	644 
Size:	484,4 KB 
ID:	187564

Jos jednu stvar koju sam zapazio je da prilikom slikanja zna da se pojavi nesto slicno mrtvom pixelu(malo vise od sata na crkvi sa desne starne).

Name:	IMG_20151216_202539.jpg 
Views:	705 
Size:	1,03 MB 
ID:	187566

Member
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        277

Name:	IMG_20151205_230232.jpg 
Views:	570 
Size:	1,04 MB 
ID:	187979Click image for larger version. 

Name:	IMG_20151205_230550.jpg 
Views:	590 
Size:	1,07 MB 
ID:	187980

Name:	IMG_20151205_230611.jpg 
Views:	582 
Size:	1,10 MB 
ID:	187981Click image for larger version. 

Name:	IMG_20151219_231836.jpg 
Views:	603 
Size:	1.018,0 KB 
ID:	187982

Nexus 6P

Newcomer
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        22
        Evo ja na Nexusu 6P već skoro 2 mjeseca, i samo riječi hvale, ništa drugo. Nabacio root, Elementalx kernel, Nova launcher, doubletapscreenon I također screen off. Baterija i više nego dobra, prosjek je 5h screen on, pritom da imam dosta aplikacija i sync upaljenih.

Što se tiče kvalitete, znam samo da mi je pao na pločice u kupatilu sa jedno metar visine, direktno na rubove kućišta, mislio sam da je pukla pločica a i ekran, međutim samo se malo savio aluminij. I sve super

Member Avatar korisnika BIA
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.197
      11. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX
        • MoBo: ASUS Z170M-PLUS
        • RAM: HyperX 32GB FURY DDR4 2133MHz CL14
        • VGA: Gigbyte GTX 1080 G1 Gaming 8gb
        • MON: LG 27UD68P ULTRA IPS 4K
        • HDD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3, WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
        • Case: Raidmax Monster II
        • LAP: Asus
        • TV: LG 42" Smart 3D
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: LOGITECH MX Master LOGITECH Wireless Illuminated Keyboard K800 Iphone 7 32gb
      12. Dan 2 mog zivota sa 6p. Dragi dnevnice baterija je odlicna ali sam razocaran sa vibracijom i sa dugmicima.Vibracija ima cudan feedback nesto izmedju pokvarene vibracije na nexus 5 ( ko je imao zadovoljstvo da to cuje i oseti) i normalne vibracije. Nije cudna sama vibracija nego sam zvuk vibracije da li je do metalnog kucista ili sta nemam pojma,ako neko ko ima telefon moze da potvrdi a vi sto tek planirate da ga kupite obratite paznju pa mi prenesite utiske. Nemam pojma sta je, mozda cu se navici posto ne verujem da sam toliki baksuz da mi je opet zapao nexus sa felericnom vibracijom. Dugme za power i volume su najveca razocarenja na telefonu kada su gola nema skoro nikakav klik i previse su mekana ukoliko ih "pomazite" prstom ona ce se aktivirati, u silikonu je situacija 1000 puta gora bukvalno kao da su touch dugmad a ne mehanicka. Usb type c je ok i samo ok ne vidim nikakvu specijalnu pogodnost sto se toga tice ako je ovo buducnost onda do ..rca. Kamera zadnja odlicna i nocu i danju hdr+ stalno upaljen, prednja kamera solidna nista posebno, video snimanje i 4k i full hd gotovo neupotrebljivo zbog uzasnog treskanja ma koliko god da mirno drzim ruku. U globalu kad se sve sabere i oduzme kamera na 6p je za klasu ispod one na s6 i g4 ukljucujem i sw u obzir. Ali je dobra za slike i tu nema problema. Brzo punjenje od 2% do 100% trebalo mu je 1h20min. Na velicinu telefona se navikavam imam manje zdepaste prste i sake ali mogu jednom rukom da obavim 80% funkcija za ostalo mora gimnastika. Telefon na punjacu bude mlackast pa hladan nista od visokih temperatura, medjutim tokom instalacije i skidanja 15 app od jednom telefon se prilicno zagreje nista nepodnosljivo ali osetno. Performanse odlicne nema stucanja ni laga, VAS mt kao i RAM menagment je odlican, moj mt ne postoji ali su rekli da sa android n ubacuju i taj split screen .

Member Avatar korisnika BIA
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.197
      14. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX
        • MoBo: ASUS Z170M-PLUS
        • RAM: HyperX 32GB FURY DDR4 2133MHz CL14
        • VGA: Gigbyte GTX 1080 G1 Gaming 8gb
        • MON: LG 27UD68P ULTRA IPS 4K
        • HDD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3, WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
        • Case: Raidmax Monster II
        • LAP: Asus
        • TV: LG 42" Smart 3D
        • Ostalo: LOGITECH MX Master LOGITECH Wireless Illuminated Keyboard K800 Iphone 7 32gb
      15. Audio snimanje je dobro el stabilizacija mi je ukljucena na 1080p i tad ako si bas bas miran moze da ispadne ok na 4k je propast sta god da uradis. Kada imam poziv u gornjem zvucniku kao da ima nekog malog pucketanja i suma sad to moze da bude iz vise razloga npr do telefona pozivaoca jer kad slusam muziku i gledam film nema nikakvog pucketanja u zvucnicima. Signal mobilni i wifi je odlican sa s6 je mobilni bio katastrofa a wifi je gubio crtice cim predjem u drugu sobu ovde na 6p je to znatno bolje.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.195
      17. Moja mašina
        • MON: LG 34UC98-W
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1
        • Ostalo: 25 cm
      18. Evo ga konacno i u mojim rukama Prvi utisak - sjajan uredjaj zaista, imao sam sve Nexuse do sada i ovo je stvarno vrhunski odradjena sprava. Do sada nikad nisam uzimao Huawei ozbiljno, ali moram priznati da je izrada vrhunska.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.242
      20. Moja mašina
        • CPU: i7-3517U
        • MoBo: ASUS UX32vd
        • RAM: 10GB
        • VGA: NVidia GeForce 620M
        • MON: 13.3" (1920x1200)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB)
        • Case: Ultrabook
        • SND: Integrisana
        • LAP: ASUS UX32vd
      21. Učlanio sam se u Nexus klub.
        6p 64gb, alu. 600usd u Dubaiu.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.242
      23. Moja mašina

24. Jedna noćna...

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.242
      26. Moja mašina
      27. Zvuk je skroz ok. Bas je malo meksi nego kod htc one m7 sa onim beats audio... Taman dovoljno glasno. Za sada me ne svrbe bubne opne kada pojačam do kraja.
        Moram da iskopam neku glasnu pesmu pa da proverim.
        Menjao yooyo : 14.03.2016. u 22:21

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.242
      29. Moja mašina
      30. Probao sam na bubicama od m7. Glasno je, ne svrbe bubno opne. Idem da spavam, ujutro letim.

Strana 1 od 378 123451151101 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •