Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Bolje uzmi nekog kineza i čekaj bolja vremena za kupovinu :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne mogu softver sa kineza, sada kada sam koristio Nexus. A i kamere su dosta lošije na kinezima.
 
Vidi onda neku novu Nokiju.
To je čistokrvni Finac k'o Mika Hakinen :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne mogu softver sa kineza, sada kada sam koristio Nexus. A i kamere su dosta lošije na kinezima.

Za softver razumem odbojnost ali npr. mi5/s imaju bolju kameru od NokiJe 8 a mnogo su jeftiniji :)

Verovatno mogu kroz neke xda operacije da se ocisti od bloat-a i to je to, za 250e (ili koliko vec kostaju) nema mnogo boljih, novih uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Mi5s neka uzme, mi5 ima bootloop isto. Ubaci LOS i onu kameru sa hdr+ i nece mnogo zaliti za nexusom. Devojka je bas presla da 5x na mi5s.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Razmotriću Mi5s. Nisam u toku, moram da pogledam kakav je taj LOS, softver mi je na prvom mestu.
 
Ma to je Lineage OS, ex cyanogen :)
I nemojte više praviti šta da kupim od ove teme aman [emoji61]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma radi kao zmaj i bez Big little jezgara [emoji23]
Dobro je što ima fix taj, evo ja ga par dana koristim sa isključenim jezgrima i stvarno radi fino.
Zahtevnije igrice pretpostavljam da ne mogu da se igraju doduše. Ja sam igrao samo neighbours from hell, i to radi bez problema ikakvih.
Svakodnevno korišćenje - fb, messenger, Viber, was, ffox i ostale gluposti - praktično se ne može primetiti da radi bez glavnih jezgara(u fb-u doduše može, zna da secka pri skrolu).
Za obradu slike mu treba 3-5sec. Video FHD snima normalno, UHD nisam probao, mada ne verujem da bi to mogao.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kupiš onu gore bateriju od 4000mah i ubaciš u 6P...
6-7h sot-a na android 8 uz odličnu kameru i stereo zvučnike za 1000 kinti :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Inače tema je Nexus 6P [emoji102]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ko (je) koristi(o) ElementalX radi li Wakelock Blocker u EX Kernel appu.

@Vojkan

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Nisam to koristio. Mada mislim da radi, i sa njim i sa francom nisam imao neki wifi wakelock koji sam imao na stocku, na 5x

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Je l' ima neko da gura PN 7.x.x? Stigao mi je OTA za Oreo pa me buni jer do sad nisam dobijao tako.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Sta znace opcije msm_thermal i core_control u THERMAL delu?

Thermal Throttling bi trebao da je granica do koje moze ici temp CPUa, posle cega nastaje pad frekvencije? Medjutim ja stavio temp npr 30-40 ali nista se ne desava, po defaultu je 60.

@Vojkan @Zile955 @Opusteno @fkloznica @nightshadow @joca89 @zulu 92 @Sumadinac

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Načini za kontrolu trotlovanja i hotplugovanja. Ostavi default, makar na 5x i 6p

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zanima me malo detaljnije, cisto da znam sta se desava i kako radi. Ne mogu nigdje da nadjem objasnjenje.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Imao sam na ElementalX kernelu te drajvere. Nisam ih koristio, a i ne preporučujem.

msm_thermal je kernel drajver, služi da isporuči podešavanja thermal-engine-u samo tokom boot-ovanja.

Core control je hotplugging drajver, on samo gasi jezgra kada dodje do pregrevanja.

Ne koristi msm, pomešaće se sa thermal-engine podešavanjima. Sve modifikacije radi na sistemskom nivou, kroz thermal-engine.conf.
 
Da, ako tu prčkaš desi se da ti ugasi jezgra i više ih ne upali ni kada se ohladi, ili da ne poštuje te limite itd

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Flešuj sam brate, šta čekaš OTA [emoji14]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Stigla mi kao zamena za Cameron Sini iz Nemacke ova:
Tezi 52gr. Teza je od CS, a 4gr laksa od ove u njemu sad sa debelim kablom. Razmisljam se da li da je stavljam ili prodajem.
e2ac333f3f9347b2b492848c3ebbaac1.jpg


Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Instalirah Oreo, i imam tri kratka pitanja:
Kako skloniti 'running in background' obaveštenje bez dodatnih aplikacija?
Gde je nestala opcija za brisanje keša?
Kako u Nova launcheru promeniti ikonice da budu normalne veličine i bez okvira?
 
@zulu 92 tu sam ja ugradio, nema temp senzor i oko 3.5-4h sota, puni se normalno do 100% imas SS par stranica nazad.
 
@zulu, koja je na kraju najbolja, daj link.

@mitar1982, ne može bez dodatne app.
Ja to radim preko taskera+notification listener, treba i root.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moram da uzimam, a mnogo me mrzi da se cimam sa otvaranjem, morao bi i ono staklo da uzimam, a ni alat nemam.. [emoji58]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako si u BG mogu ti ja otvoriti. Staklo mozda ne budes morao da menjas.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno