Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Mnogo mi nešto to jeftino :)

Capacity(mAh): 3501mAh - 5000mAh, na njoj 4000mah

Na xda ljudi zadovoljni sa CS, ebem li ga ...
Javljaj za par dana kakvo je stanje (accubattery, a još važnije sot na telefonu).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno. Pa i CS kosta toliko u Kini, tako da tu nema razlike.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Evo uspeo je da dodje do boot animacije, upalice ga verovatno na kraju sa fix-om. Samo dzabe, to ce biti drugi telefon bukvalno bez glavnih jezgara.
Listao fb jutros, otvorio neki klip i okrenuo telefon, samo se zacrnio ekran i culo se neko krcanje iz zvucnika 2-3 sec, i otisao u bootloop. Stigne samo do google logo-a, i onda reboot. U bootloader je mogao da udje, u recovery isto, ali kad sam pokusao FR iz recovery-a, ili backup, samo ode u bootloop.

Flesovao sam i stock preko adb-a, dzabe.

A u pm. Ne znam sad sta da radim, uzeo bih opet 6p zivota mi, vidim ima na kp za 300e sa garancijom do maja.
Ili mozda s7. Ali ne ide mi se na TW.
Ili 4X kineza, da ne jedem go3na i bacam pare.

Ne znam. :/
 
Koji smor ..

Ma 4x i onda cekalica da se pojavi nešto vredno para. Mada imaš da se smoris kada pređeš na ovu kameru :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Slušaj Loznicu i ceo život ćeš nešto čekati na redmiju, ima samo redmije da menjaš [emoji16]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hahaha, realno. :D

Evo ga vrti jos uvek boot animaciju, preko pola sata jbt.

Ne znam, gledam sad i v20. Mada LG je to.
'bem ti telefone.
 
Loznice, kad ces nešto konkretno? [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ jesam, rekoh. Nije hteo da prodje google logo.
A i cim sam video da ide u bootloop kada probam backup/FR iz recovery-a, znao sam sta je. Ne moze to biti soft brick.
 
Hahaha, realno. :D

Evo ga vrti jos uvek boot animaciju, preko pola sata jbt.

Ne znam, gledam sad i v20. Mada LG je to.
'bem ti telefone.
Razmisli o mi5s. Bolja baterija, brzi znacajno na LOS i kamera sad ima hdr+.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pa trebalo bi i na plus-u da radi HDR+

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jeste manji, ali je odlican. Cisto da razmislis o njemu. Mozes i mi5s plus, ali ne znam kakva mu je kamera.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Prosecna. Ovako je ok telefon.
 
Pa to. Ocekujem, zbog senzora da je na "obicnom" mi5s bolja kamera od plus modela.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Upalio se sa fixom, zapravo radi iznenadjujuce dobro. Primeti se poneki lag tu i tamo, ali u sustini je prilicno fluidan.
Javljam kako bude kasnije, cekam sad da odradi ceo setup i poskida aplikacije..
 
Sad ćeš imati 9h sot :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moja iskustva sa baterijama:
1. Prvu bateriju, Cameron Sino, narucio sam odavde: http://www.cellephone.de/en/cell-phone-accessories/battery/google/cellephone-battery-li-polymer-for-huawei-angler-replaced-hb416683ecw/a-5844/
I nikako je ne preporucujem, verovatno cu je vratiti u Nemacku sutra.
Razlozi za to su sto se od pocetka nije punila do kraja (najcesce do 96%). Jedino kako moze da se napuni do kraja jeste kada se na tih 96% izvuce punjac i odmah vrati. U narednih nekoliko sekundi baterija dostigne 100%. Temp. senzor nije radio od pocetka, sve je bio negde oko 25%, a SOT oko 4h. Fizicki manja od originalne i tezi 44gr. Originalnu sam u medjuvremenu bacio, pa ne znam njenu tacnu tezinu. U telefonu mi je bila negde oko mesec, mesec i po (mozda ima cak i 2).

2. Druga baterija, HSABAT, narucena sa: https://www.aliexpress.com/item/All-New-HB4W1-Battery-for-Huawei-Ascend-G510-G520-G525-Y210-Y210C-C8813-C8813Q-C8813D-T8951/32797065932.html
U telefonu mi je bila samo jedan dan, jer mi je treca stigla sutradan.
Naime, ni nju ne preporucujem. Tezine i velicine ista kao Cameron Sino baterija, i to bukvalno u gram (44gr). Za taj jedan dan koriscenja, nije presla 4h SOT-a i isto se punila samo do 96%. Na Aliju pise da je 4000mah, a meni na bateriji pise da je 4600mah. Realnost je da poseduje negde oko 3000mah. Naravno, temp. senzor ne radi. Navodno su mi kinezi poslali drugu, koju je, opet navodno, fabrika proverila. Samo ne znam sta cu sa njom.

3. Ovu bateriju, LOSONCOER, apsolutno preporucujem. Danas mi je 3. dan sa njom, videcu koliko "popusta". Narucena odavde: https://www.aliexpress.com/item/New-B600BE-with-NFC-4950mAh-B600BC-B600BE-Battery-for-Samsung-galaxy-S4-i9500-i9502-i9508-i959/32373845819.html
SOT negde oko 5h. Danas sam je gazio malo vise napolju i LTE, do 70% i prema mojim "proracunima" da sam cekao do kraja da se isprazni, imala bi oko 6h SOT. S tim, sto sam od sinoc ubacio Greenify i provalio kako radi bez root-a :D Teza (56gr) i veca je od prethodne 2. Jedva sam je ubacio u telefon. Kabal je debeo i temp. senzor radi. Kada je stigla, u liftu sam je otvorio i odmah "pod rukom" osetio da je teza. Zato mi je i palo na pamet da im merim tezine.

Slike su od prva 2 dana koriscenja baterije, vremenom cu obavestavati kako drzi, ali utisak je samo pozitivan.

Kakvo je misljenje o ovoj?

http://www.ebay.com/itm/HANDY-AKKU-...140094?hash=item33b225973e:g:ZuYAAOSwXeJYCHxp
 

Ja imam tu, manja je i laksa od originalne, nema temp senzor i meni je oko 3000mAh realnih po AccuBattery, 4h SOT-a mi je neki prosek bude nekad i manje, doslo jednom skoro do 5h al to je bukvalno za 7h koriscenja ( zena postavljala neke oglase za decije stvari ). Meni je svakako bolja od originalne jer sam sa njom mogao 2.5h max i gasila se ispod 30%.

Ova nema nikakvih anomalija sto se tice gasenja, i puni se do 100% normalno ali kapacitet koji je napisan na njoj nije tacan.

Ja cu da kupim i ovu sto Zulu preporucuje samo da cujem njegovo misljenje za jos koji dan. Inace @zulu vidis po sirokom konektoru da ima temp senzor :)
 
Da dodam, nijedna od ovih sto sam kupio nije se gasila pre vremena. Tj. jeste Cameron Sino jednom, ali to je bio mozds prvi, drugi dan i posle nije.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Evo danasnji dan sa tom baterijom, ugasio sam Slack jer mi je bio zakacen na 3 servera i telefon se preporodio. I battery optimization je ukljucen za sve aplikacije.
dfd01e742da75ccbbacca88b2b3c6dcb.jpg
cf724af5ef8398adaf5c5d5697bc820c.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Je l' ovaj bootloop na 6P slučajnost ili sistematska pojava kao kod 5x?
 
Pojava nažalost. Dešava se, ali u mnogo manjem obimu nego kod 5X.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma isto sve, čak je i fix isti ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hoću 6P zbog stock androida i kamere, ali me ovo butlupovanje odbija od kupovine. Garancije su običan papir, ne bacaju mi se ponovo pare kao za 5x. Ne znam više šta da kupim...
 
Nazad
Vrh Dno