Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

јуче девојка добила Nokia 6.. 2017 модел... лепо изгледа тел.. мало мањи физички, али дебљи..
брз довољно.. стигао одмах 8.0... али могу да кажем да је камера пуно лошија у односу на Nexus 6p...
неко је помињао тај тел као алтернативу... али дефинитивно није.. по мом мишљењу..
пробаћу кад успем да га се дочепам NX камеру да видим може ли боље...
 
Ne taj nego je pominjan Nokia 7+ kao alternativa :)
Čak se i na 7+ instalira Google camera da bi slike bile bolje ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
моја грешка... нисам ни чуо за 7+
знам за 6 и 8..
све једно, још нисам пришао 6ци... па да пробам мало више камеру..
 
Kao i većina vas ovde, i ja već mesecima imam problem sa baterijom a nikako da se nakanim da je zamenim. Danas ću verovatno poručiti ovu preporučenu bateriju sa Alija, samo me zanima da li imate neki preporučeni servis koji se bavi ovime ili neko od forumaša može to da odradi? Hvala. :)
 
Preporuka za custom 8.1 Oreo ili stock 8.1? :)
 
Poslednjih dana toliko razmišljam da promenim telefon, a opet je znam šta da uzmem. G6, V30, Mate 10 Pro, Xperia XZ premium ili XZ1, Xperia XZ2 Compact, Pixel 1 (ne XL), Nokia 7 plus (mada sam sve dalje). OP5T I Samsunge ne bih.
Svakom nešto fali i uopšte ne mogu da odlučim, a imam utisak da mi 6P radi sve gore (brzina). A baterija je zamenjena i veoma je nepredvidiva po trajanju.
 
I mene svrbi da zamenim telefon, nemam neki poseban razlog, pa sam smislio da ponovo nađem dual-sim. Žena je pre neki dan prešla na Mi A1 pa sam mislio eventualno njega, ali nisam nešto oduševljen. Pixel 1 XL mi je preskup za već toliko star model, a nije neki apgrejd. Možda Nokia 7 Plus, nisam pametan...
 
Isti slučaj, mada realno nema potrebe - 6P i dalje ima vrhunsku kameru i android 8.1 + zagarantovana mesečna ažuriranja zaključno sa novembrom 2018. god.
Do 400€ jedino što dolazi u obzir je Nokia 7+, Google Pixel 1 manji i kome nije bitan čist android i ažuriranja Xiaomi Mi Mix 2

Nokia 7+ dolazi kod operatera pa će moći da se kupi sa 2 godine garancije za 300+ €, a ima i čist android koji će biti ažuriran naredne 3 godine (mana - nema led lampicu)
Google Pixel 1 370€ sve već poznato (već ostario, nema garanciju, ogromne ivice, eventualno cimanje za delove/servis kao kod 6P)
Xiaomi Mi Mix 2 380€ (mana softver i to što nema ulaz za slušalice...)

Već preko 400€ izbor ogroman :)
 
Poslednja izmena:
Poslednjih dana toliko razmišljam da promenim telefon, a opet je znam šta da uzmem. G6, V30, Mate 10 Pro, Xperia XZ premium ili XZ1, Xperia XZ2 Compact, Pixel 1 (ne XL), Nokia 7 plus (mada sam sve dalje). OP5T I Samsunge ne bih.
Svakom nešto fali i uopšte ne mogu da odlučim, a imam utisak da mi 6P radi sve gore (brzina). A baterija je zamenjena i veoma je nepredvidiva po trajanju.
Isti slucaj..sve mi losije i losije radi. A sto si razocaran sa Xiaomi?Cist android..kazu da leti kako radi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@ Šumadinac
7 plus ima slabu kameru, nema stereo zvučnike i led.
Pixel 1 jeste mator, ali je zver i dalje i > g6. I realno osim gubitka zvučnika, direktan upgrade na nexus 6P. Čak sam i tražio manji telefon. Ne znam samo kakva je baterija, moram da pogledam malo. Što se tiče delova, u pravu si, ali bih pojurio nešto sa garancijom. I da, veoma je ružan, ali makar je originalan u ružnoći. ☺️
Mi mix 2 softver (možda, nisam odavno koristio MIUI) i kamera (nisam oduševljen slikama).
 
Odakle ti to da 7+ ima lošu kameru ?
Ima hardver kao i Pixel 2 telefon i uz gcam pravi dobre slike ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Gledao slike po netu. Deluje mi kao step down u odnosu na moj 6P. Nije sve u hw. Nisam još video dovoljno slika sa gcam, pa da promenim mišljenje.
 
Ostalo mi još 4 komada. Težina baterije je 52grama.
Moram da prevrnem PM, zato što su mi se neki korisnici već javili pre par meseci.
e7a2fa277875a775f58cc2da0aa21aed.jpg


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
по каблићу личи на ону коју сам ја ставио.. једино што је другар измерио на њековој кух. дигит. ваги 55 и вуче на 56.. али ја то видео нидам, сли немам разлога да му не верујем.. ни најмање... тражићу баш линк где је купио...
ја задовољан како ради бар ових 10так дана
 
Pozdrav svima. Nažalost, posle godinu i po dana otišao mi 6P u bootloop. Da li neko od vas zna kako je moguće uspešno povratiti ga (makar i na 4 jezgra), koristio bih ga samo zbog kamere... Ja sam pokušavao ovo sa XDA, ali bezuspešno. Otključan mi je bootloader, ali nikako da podignem TWRP. Ima li neko ideju?:smash:
 
Pozdrav svima. Nažalost, posle godinu i po dana otišao mi 6P u bootloop. Da li neko od vas zna kako je moguće uspešno povratiti ga (makar i na 4 jezgra), koristio bih ga samo zbog kamere... Ja sam pokušavao ovo sa XDA, ali bezuspešno. Otključan mi je bootloader, ali nikako da podignem TWRP. Ima li neko ideju?:smash:
Javi se na pp pa da sredimo to.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neko da okaci onu pixel temu? Hvalaaa

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Napokon mi je stigla nova baterija, ova koju ste predložili da se naruči. Da li neko zna pouzdan servis u Kragujevcu ili nekoga ko bi to mogao da odradi? Može i na PM ukoliko je zabranjeno reklamiranje. Hvala :)
 
Koja je to baterija daj link. Evo mojoj zamenskoj je sad 10 meseci i na 89% healt je.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li je neko naručivao leđa (back housing) za telefon? Crna najbolje, ne moraju da imaju NFC čip, verujem da bih uz dovoljno truda uspeo da skinem stiker sa starih leđa. Gledam nešto online i nalazim uglavnom bez natpisa Nexus.
 
Mi A1.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Nokia 7 plus? Za 300e po oglasima, prelazi ti 50e, al' *mjau**mjau**mjau*

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Samo Nokia 7+, ali košta više od 250€ ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno