Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Da prenesem brze utiske sa 6P.

Izuzetno mi se svideo nakon predstavljanja, iako malo pre toga (rumors) mi nije bio nešto. Rešim da ga pazarim i mogu reći da mi se tek sad izuzetno sviđa. O softveru neću pričati, 6.0 mi radi vrh i na nexusu 5, ovde naravno tek leti.

Što se tiče hardvera.. Hvala bogu pa konačno neki metal. Nekome on nije potreban, ali meni se tako sviđa, odaje utisak uloženog vremena i rada da se nešto sklopi i izgleda "premium", a isti takav osećaj imaš i kada ga nosiš u ruci. Ekran je vrhunski, da budem iskren AMOLED nikada nisam voleo, ali sam poslednji imao u 2013. godini tako da ovo je dosta bolje i realnije, ako se ja pitam. Otisak prsta je izuzetno brz i jako mi se sviđa što ništa ne stiskaš, već samo staviš prst. Jeste da ga dosta puta otključam prilikom vađenja iz džepa "slučajno" jer kažiprst baš tu i stoji, ali čim ga vadim iz džepa znači da hoću i da ga koristim, tako da mi nimalo ne smeta.

Generalno jako pozitivno mišljenje i iskustvo za sad. Kamera je ok ali s obzirom na korišćenje dslr aparata o njoj neću pričati mnogo. Za classic brze snapove je i više nego dobra.

E sad one pričanje o savijanju i lomljenju su meni totalna glupost, isto tako se nisam obazirao na iste i kada je bio haos sa iphone6 svojevremeno, jer mi nikako nije jasno da neko drži telefon u zadnjem džepu i sa njim sedi, ili još gore namerno vrši pritisak da vidi hoće li se saviti/slomiti ali okej, ima raznih :D

Pozdrav :D
 
Ja sam svoj Nexus 6P napokon dobio. Mogu samo reći da je ovo stvarno najfluidniji android koji sam koristio. A do sad sam ih imao stvarno dosta, svaka im čast. Neki će me sad osuditi ali po meni koristio sam i iphone 6 plus, ovaj ga nadmašuje po brzini. Otisak prsta radi izvanredno, registrirao ga iz jednog kuta a prihvaća kako god da okrenem mobitel, stvarno iznenađujuće. S kamerom sam isto jako zadovoljan. Ekran mi je malo tamniji ali naviknem se lako, ali prikaz boja stvarno super. Ako nekoga još nešto zanima mogu napisati, pišem trenutno s posla pa onda ne mogu detaljno. Sve u svemu pun pogodak i napokon super android telefon :D
 
Ma daj čovječe kakav žuti ekran, koristio sam pun ***** mobitela do sada zadnji je bio Edge plus i isti vrag je ekran kao i na njemu, čak i ovo sa svjetlinom sam mislio da je slaba dok nisam pročitao da se može aktivirati max brightness u manual modu, i stvarno onda bljesti. A ovo da je žut ekran ne znam sta reći osim ako je neki problem na tome. Ovaj moj ništa, super zadovoljan.

Što se tiče baterije takoder jako zadovoljan, za mene više nego dovoljno traje. A aplikacija imam dosta, pogotovo Skype koji voli posrkati baterije u pozadini, kako bi se reklo sve social apps koristim :D

uploadfromtaptalk1449692965145.pnguploadfromtaptalk1449692976995.pnguploadfromtaptalk1449692985744.png
 
Treba obratiti paznju na ivice koje idu oko plastike na zadnjoj kameri,odnosi se na grafit boju.Lako se na tom mestu skida boja.Situacija je bolja na frost white boji.
IMG_0079 (2).JPG

Jos jednu stvar koju sam zapazio je da prilikom slikanja zna da se pojavi nesto slicno mrtvom pixelu(malo vise od sata na crkvi sa desne starne).
IMG_20151216_202539.jpg
 
Evo ja na Nexusu 6P već skoro 2 mjeseca, i samo riječi hvale, ništa drugo. Nabacio root, Elementalx kernel, Nova launcher, doubletapscreenon I također screen off. Baterija i više nego dobra, prosjek je 5h screen on, pritom da imam dosta aplikacija i sync upaljenih.

Što se tiče kvalitete, znam samo da mi je pao na pločice u kupatilu sa jedno metar visine, direktno na rubove kućišta, mislio sam da je pukla pločica a i ekran, međutim samo se malo savio aluminij. I sve super :D
 
Dan 2 mog zivota sa 6p. Dragi dnevnice :) baterija je odlicna ali sam razocaran sa vibracijom i sa dugmicima.Vibracija ima cudan feedback nesto izmedju pokvarene vibracije na nexus 5 ( ko je imao zadovoljstvo da to cuje i oseti) i normalne vibracije. Nije cudna sama vibracija nego sam zvuk vibracije da li je do metalnog kucista ili sta nemam pojma,ako neko ko ima telefon moze da potvrdi a vi sto tek planirate da ga kupite obratite paznju pa mi prenesite utiske. Nemam pojma sta je, mozda cu se navici posto ne verujem da sam toliki baksuz da mi je opet zapao nexus sa felericnom vibracijom. Dugme za power i volume su najveca razocarenja na telefonu kada su gola nema skoro nikakav klik i previse su mekana ukoliko ih "pomazite" prstom ona ce se aktivirati, u silikonu je situacija 1000 puta gora bukvalno kao da su touch dugmad a ne mehanicka. Usb type c je ok i samo ok ne vidim nikakvu specijalnu pogodnost sto se toga tice ako je ovo buducnost onda do ..rca. Kamera zadnja odlicna i nocu i danju hdr+ stalno upaljen, prednja kamera solidna nista posebno, video snimanje i 4k i full hd gotovo neupotrebljivo zbog uzasnog treskanja ma koliko god da mirno drzim ruku. U globalu kad se sve sabere i oduzme kamera na 6p je za klasu ispod one na s6 i g4 ukljucujem i sw u obzir. Ali je dobra za slike i tu nema problema. Brzo punjenje od 2% do 100% trebalo mu je 1h20min. Na velicinu telefona se navikavam imam manje zdepaste prste i sake ali mogu jednom rukom da obavim 80% funkcija za ostalo mora gimnastika. Telefon na punjacu bude mlackast pa hladan nista od visokih temperatura, medjutim tokom instalacije i skidanja 15 app od jednom telefon se prilicno zagreje nista nepodnosljivo ali osetno. Performanse odlicne nema stucanja ni laga, VAS mt kao i RAM menagment je odlican, moj mt ne postoji ali su rekli da sa android n ubacuju i taj split screen :).
 
Audio snimanje je dobro el stabilizacija mi je ukljucena na 1080p i tad ako si bas bas miran moze da ispadne ok na 4k je propast sta god da uradis. Kada imam poziv u gornjem zvucniku kao da ima nekog malog pucketanja i suma sad to moze da bude iz vise razloga npr do telefona pozivaoca jer kad slusam muziku i gledam film nema nikakvog pucketanja u zvucnicima. Signal mobilni i wifi je odlican sa s6 je mobilni bio katastrofa a wifi je gubio crtice cim predjem u drugu sobu ovde na 6p je to znatno bolje.
 
Evo ga konacno i u mojim rukama :) Prvi utisak - sjajan uredjaj zaista, imao sam sve Nexuse do sada i ovo je stvarno vrhunski odradjena sprava. Do sada nikad nisam uzimao Huawei ozbiljno, ali moram priznati da je izrada vrhunska.
 
Učlanio sam se u Nexus klub. :)
6p 64gb, alu. 600usd u Dubaiu.
 
c1dd22baf8c3033c761620733719943b.jpg

Jedna noćna...
 
Zvuk je skroz ok. Bas je malo meksi nego kod htc one m7 sa onim beats audio... Taman dovoljno glasno. Za sada me ne svrbe bubne opne kada pojačam do kraja.
Moram da iskopam neku glasnu pesmu pa da proverim.
 
Poslednja izmena:
Probao sam na bubicama od m7. Glasno je, ne svrbe bubno opne. Idem da spavam, ujutro letim.
 
Netko je prigovorio da nisam ubacio multitasking test u recku za S7E, pa evo popravio sam taj dio u recki Nexusa 6p. Ako nekog zanima nek baci oko :)
Cisto da vas usput pitam, kako je moguce smanjiti brzinu okidaca na recimo 10 sekundi? Maksimalno sto mi je dozvolio je petina sekunde :/
https://youtu.be/aIK1vlngI5U
 
Posle 163h uptime...
e4db9e5b084557e5123a2cc867b58cb6.jpg

0c65cfa0774120fb9efde34fde481b6a.jpg
 
Prvi problem na 6p... Slowmo video se ne reprodukuje ispravno... Nekako secka i preko stoji poruka Cant play video. Svi frejmovi su snimljeni, ali je reprodukcija neispravna. Znam da je ranije tj pre 3-4 dana radio ispravno.
 
MOže neko da preporuči nekog pouzdanog prodavca za 6p (može i na pp ako ne smije ovdje). Možda ga uzmem ali kako bi ga sestra preuzimala da se ne desi da joj neko da mačku u džaku.
 
Sad ovako, ovi postovi idu u pravu veliku Nexus 5X temu, prebaciću ja uskoro, a ovo će biti Huawei Nexus 6P tema, tako je najpravednije.
 
Ima li smisla uzimati 6p za 465e bez garancije? Sta mu je mana osim baterije I ekrana koji je lose kalibrisan?
 
Postoji sRGB mod u developer options...
 
Ima li smisla uzimati 6p za 465e bez garancije? Sta mu je mana osim baterije I ekrana koji je lose kalibrisan?

Pa koristio si G4, autonomija na 6P je sigurno bolja nego na tom LG :) A i amoled moze da se sredi ;)

WaVR85S.jpg
 
Poslednja izmena:
Vise nisam pametan sta uzeti. Da li opravdava ovu cenu? Vratio sam se u kameno doba. Trenutno furam s3 mini :D
 
Pa uzmi ili 6P ili S7 Edge ako ti ne smeta TW, to je to :)
Kod 6P me nervira samo to sto uglavnom nemaju krstene garancije dok ce S7E uskoro moci da se bira po oglasima a vecina primeraka ce imati domace garancije..
 
Kakva pobogu loša baterija? Baterija je odlična, kao i ekran. Ako voliš samsungovske boje, onda ostaviš default, ako hoćeš realne boje u developer options uključiš sRGB mod i dobiješ jedan od najtačnijih ekrana na tržištu.
 
Mene nervira što je cigla, baš mu sad kažem na viberu da uzme Edge, ionako će da ga menja uskoro :)
 
Ne moras da budes batak da bi ti smetao TW, dovoljno je da gotivis sto cistiji android a da ti smetaju bloat, nepotrebne modifikacije i decja symbian bojanka preko stock androida :)

Mene nervira što je cigla, baš mu sad kažem na viberu da uzme Edge, ionako će da ga menja uskoro

Hunder je to, uzece on i 6P i S7Edge samo je pitanje po kom redosledu i koliko ce ih zadrzati :D

A i mene nervira sto je cigla tj phablet klasican, ne znam kako bih se naterao da trcim sa 6P, ne ide jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno