Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

On August 21st, a solar eclipse will sweep across the entire United States for the first time since 1918. Android is helping you experience this historic natural phenomenon so you can learn more about the eclipse and count down to the big day—when you’ll meet the next release of Android and all of its super (sweet) new powers, revealed via livestream from New York City at 2:40PM ET.

Dakle +6 sati - 20h 40min po našem :)
Ima ovde odbrojavanje - https://www.android.com/eclipse/

Ovde će biti prenos:

 
Ipak je oreo , kao što je i očekivano

Edit
Google has named Android 8.0 "Oreo" after the cookies produced by Nabisco.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I bi Oreo :D

Kada ce da predstave nove telefone? :)
 
Lep klip :) da oni to ne najavljuju posetu vanzosa ? :)

Novi pixeli verovatno istog datum kada su predstavljeni i prvi pixeli

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako ko gleda/o, kad nam pustaju ota ili images?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Čekaj, kakvo je ovo predstavljanje?
Kakav livestream crni, trajalo 1 min klip androida koji jede oreo, i kraj.

Očekivao sam neki govor, neku prezentaciju, kakva je ovo zaebancija?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Neko je ovo okačio . navodno ota, ali je on na beta programu .

79eff6431ddf3f333b213857bf511108a522a0dc2dac6b4787e053da0950aae6.png


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ instant apps i google play protect imam i ja na 7.1.2 ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja dobih update na beta programu

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja dobih, prijavi mi gresku, i sad vise nemam ota.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Android 8 OREO NEXUS 6P flešovanje:

1 - Skine se tu Android 8 Oreo zip - https://developer.android.com/about/versions/o/download.html
2 - Raspakuje se zip i zip koji se dobije raspakivanjem u folder C:\angler\images\ (naprave se ta dva foldera ako ne postoje)

Dakle kada se sve raspakuje u tom images folderu (koji se nalazi u angler folderu na C particiji) treba da budu ovi fajlovi:

android-info.txt
boot.img
bootloader-angler-angler-03.73.img
radio-angler-angler-03.84.img
recovery.img
system.img
vendor.img

3 - Isključi se telefon i uđe kombinacijom dugmića (Volume DOWN + POWER u isto vreme) u fastboot mode
4 - Skinuti i raspakovati SDK tools - https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip
5 - U tom dobijenom platform-tools folderu drži se SHIFT na tastauri i desnim klikom mišem se otvori Command Prompt
6 - Povezati telefon i računar kablom i redom u CMD komande (posle svakog reda ENTER i sačeka se):

Kod:
fastboot flash bootloader C:\angler\images\bootloader-angler-angler-03.73.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio C:\angler\images\radio-angler-angler-03.84.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot C:\angler\images\boot.img
fastboot flash recovery C:\angler\images\recovery.img
fastboot flash system C:\angler\images\system.img
fastboot flash vendor C:\angler\images\vendor.img


Kad se sve to završi preporučljivo je, ali nije obavezno otići u rikaveri (ugašen telefon i kombinacija VOLUME DOWN + POWER pa 2 puta volume down za recovery i power za potvrdu) i Wipe data/factory reset

Zbog bootloop problema sa 6P telefonom bootloader treba da bude otključan (pod developer options OEM unlocking opcija čekirana):

Screenshot_20170818-222959.png
 
Ovaj ambient display zar to nije i pre postojalo na lp i mm?

Sent from Lumia (Espana - Prostituta) 950
 
Na nugatu jeste ...
Ovo su novine na 8.0 - https://android-developers.googleblog.com/2017/08/introducing-android-8-oreo.html

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

System optimizations: We worked across the system to help apps run faster and smoother -- for example, in the runtime we added a new concurrent compacting garbage collection, code locality, and more.

Odlicno ako je tako kako navode.

Nego na ovo sam mislio, jos od Nexus-a 6 (5.0) postoji , mozda su na 8.0 dodatno tweakovali A.D.

 
'ajde malo utisci i poredjenja sa ranijim verzijama Danilo i ostali (perfomanse tj. fluidnist/brzina, baterija, featuresi...u realnosti?!

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam problem posle apdejta na O ,izgubio sam mrezu.Ima li neki savet?
 


Šta ima da pišem kad mesecima imam Android 8 DP3 i DP4, a koliko vidim razlika između ove DP4 i finalne verzije je par desetina MB ...
Sutra ću da flešujem mada to je ono što mesecima koristim ;)
 
Oseti se razlika izmedju dp4 i ove verzije samo u brzini. Zivnuo telefon.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pa posle svakog Clean Installa zivne telefon. Stvarno ne znam da li mi vredi prelaziti. Zadovoljan sam kako mi je sve na PN-u. Moracu malo pogledati ove klipove.
 
Pa posle svakog Clean Installa zivne telefon. Stvarno ne znam da li mi vredi prelaziti. Zadovoljan sam kako mi je sve na PN-u. Moracu malo pogledati ove klipove.
Radio sam clean install pre nekih 20-ak dana kada sam ubacio dp4, pa zato i komentarisem da se vidi razlika.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li mi vredi prelaziti, ne svidja mi se ova bela tema nikako. A i ne bi da izgubim root, verovatno mi nece sve app raditi kako je predvidjeno na 8 vec sam imao tih problema ranije.
 
Kad ce OTA?
 
Flešuj ručno :D
Ja sam stavio sinoć, ko ide sa custom roma, mora factory reset.
Plus, briše se sve sa interne..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^^ da, sa PN-a.

^ haha, pa nisam :)
Što se tiče brzine - stvarno je teško reći, ja nikakvih problema ni sa N nisam imao, sve je radilo fluidno i brzo.

Jedina stvar koja mi nedostaje je brzina prenosa podataka u status baru, ali dobro, nema veze :)

Konačno su stavili mogućnost za % baterije u status baru.

Onaj auto-fill je jako korisna opcija btw.

I jedno pitanje, što ne svetli LED dok se puni telefon?
Ne nalazim nigde opciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno