Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Ili da se menjam sa devojkom i uzmem njen Pixel XL. :D

Ne privlači me prvi Pixel toliko, pre bih dvojku, al' je nedostupna. [emoji19]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mislim da dvojka ima previse problema. Mozes li na blic onako da uporedis xl i 6p?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ima već na oglasima dvojka. Obična, ne xl. Baci pogled na kp.
 
Pa najveći problem na dvojci je ekran ako nisam nešto propustio, to možda donekle srede u sledećim turama, šta znam. Ali je svejedno skup i nedostupan.

Što se 6P i Pixel XL tiče...

- Ekran

Bolji je na PXL naravno, mada ne zaostaje 6P toliko da bih rekao da je shit naspram PXL.

- Kamera

Cenim da su identične. Ili makar skoro identične.
Mnogo puta smo fotkali iste stvari u isto vreme i razlike su stvarno jedva primetne, ako ih uopšte i ima.

- Zvuk

Glasniji je 6P. A za kvalitet ne znam, mogu da uporedim sutra kad se komšije probude. :D
Dešavalo mi se da malim prstom poklopim zvučnik na PXL dok normalno držim telefon što ume da iritira.

- Izrada i izgled

Izrada na strani PXL definitivno. Pomenuo sam i pre, PXL i U11 imaju ubedljivo najbolje dugmiće od svih telefona što sam držao u rukama do sad.
Na 6P su dugmići previše mekani, dok su na PXL baš onako kako treba, bolji ne mogu biti.

Takođe i izrada samog telefona, PXL je u ruci kao tenk, dok 6P deluje mnogo osetljivije. Zna se već koliko je mekan aluminijum na 6P.

Šta se samog izgleda tiče, ipak mi je 6P lepši.
Plavi PXL je uživo baš atraktivan, ali gledajući celokupan uređaj, beli 6P mi se više sviđa.
Design-wise, PXL je malo bled.

- Softver

Fluidniji uređaj od PXL nisam video. Nema lagova niti štucanja otkad ga je uzela u avgustu. Ne preterujem kad to kažem. :)

Baterija je super. Dok smo putovali morali smo jedanput, dvaput dnevno da odlazimo u kafić da bih punio svoj 6P, dok je njen lagano gurao ceo dan sa upaljenim 4G, navigacijom i čestim blejanjem na Instafejsbucima.

Ako te zanima još nešto, pitaj.

Joco, manji Pixel mi je nikakav, samo XL dolazi u obzir. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa najveći problem na dvojci je ekran ako nisam nešto propustio, to možda donekle srede u sledećim turama, šta znam. Ali je svejedno skup i nedostupan.

Što se 6P i Pixel XL tiče...

- Ekran

Bolji je na PXL naravno, mada ne zaostaje 6P toliko da bih rekao da je shit naspram PXL.

- Kamera

Cenim da su identične. Ili makar skoro identične.
Mnogo puta smo fotkali iste stvari u isto vreme i razlike su stvarno jedva primetne, ako ih uopšte i ima.

- Zvuk

Glasniji je 6P. A za kvalitet ne znam, mogu da uporedim sutra kad se komšije probude. :D
Dešavalo mi se da malim prstom poklopim zvučnik na PXL dok normalno držim telefon što ume da iritira.

- Izrada i izgled

Izrada na strani PXL definitivno. Pomenuo sam i pre, PXL i U11 imaju ubedljivo najbolje dugmiće od svih telefona što sam držao u rukama do sad.
Na 6P su dugmići previše mekani, dok su na PXL baš onako kako treba, bolji ne mogu biti.

Takođe i izrada samog telefona, PXL je u ruci kao tenk, dok 6P deluje mnogo osetljivije. Zna se već koliko je mekan aluminijum na 6P.

Šta se samog izgleda tiče, ipak mi je 6P lepši.
Plavi PXL je uživo baš atraktivan, ali gledajući celokupan uređaj, beli 6P mi se više sviđa.
Design-wise, PXL je malo bled.

- Softver

Fluidniji uređaj od PXL nisam video. Nema lagova niti štucanja otkad ga je uzela u avgustu. Ne preterujem kad to kažem. :)

Baterija je super. Dok smo putovali morali smo jedanput, dvaput dnevno da odlazimo u kafić da bih punio svoj 6P, dok je njen lagano gurao ceo dan sa upaljenim 4G, navigacijom i čestim blejanjem na Instafejsbucima.

Ako te zanima još nešto, pitaj.

Joco, manji Pixel mi je nikakav, samo XL dolazi u obzir. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Hvala, bas je zgodno cuti utisak iz prve ruke.
Sto se tice xl2, ekraj je jedan od najvecih problema ali ne i jedini. I nesto mi ne deluje da ce resiti, a da je skup, uzas.
Znam da ne zvuk losiji na xl, ali zanima me kakav je na sluskama u odnosu na 6p? Pretpostavljam da je na sluskama bolji.
Od kad sam popravio 6p, ne menja mi se :D Nema normalnu alternativu (za mene naglasavam).

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
@ivane, svaka čast za uporedjivanje iz prve ruke. :) Ali pre svega je odlično što si uspeo da je nagovoriš da uzme jedan pixel pored IP/Samsunga itd. [emoji123]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hvala za poređenje. U pravu si Pixel keca, a za dvojuku odustajem, ne mogu da se zezam sa ekranom. I, šta nama ovde ostaje, šta?

PS.
@Zulu 92, A1 radi bolje od 6P, kamera nije na istom nivou, zvuk je odličan jer ima DAC, zvuk razbija. Promenio bih A1 jedino zbog kamere, navikao sam na neku aždaju, mada je jako dobra sa Gcam (nije bolja od 5x/6P).
 
Poslednja izmena:
Kako radi 8.0/8.1 na tom xiaomi "nexus" androidu :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Bolje nego baterija kod tebe na 6P :p
 
Kad je nov telefon sve lepo radi, tako je i na 6P baterija radila OK...

Još ako ima quick charge I puni na 3 ampera :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala za poređenje. U pravu si Pixel keca, a za dvojuku odustajem, ne mogu da se zezam sa ekranom. I, šta nama ovde ostaje, šta?

PS.
@Zulu 92, A1 radi bolje od 6P, kamera nije na istom nivou, zvuk je odličan jer ima DAC, zvuk razbija. Promenio bih A1 jedino zbog kamere, navikao sam na neku aždaju, mada je jako dobra sa Gcam (nije bolja od 5x/6P).
Treba da nadjem neki telefon do 300e (ne za mene) i ako ne nadjem mi5s crni, jedino mi se svidja taj a1. Znaci kamera je dobra sa gcam? Na mi5s je preporodila telefon u tom segmentu. Radi li hdr+?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Kad kažem GCam, kao da sam rekao HDR+ :)
 
GCam bez HDR+ verovatno nije nista volja od te Xiaomi-eve stock kamere... :D

Moto Z via Tapatalk
 
Znam da je bilo problema sa dual camera setup-om pa zato pitam, nisam ispratio da su resili. To je sjajno :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima ikakvu ideju kako da otkljucam telefon koji je tek upaljen, a displej je razbijen skroz i ne radi?
Dakle ne moze samo na fp, mora pattern da bi se otkljucao.
Neka ideja?
 
Android 8.1 Developer Preview 2 Now Available!
https://www.droid-life.com/2017/11/27/android-8-1-developer-preview-2-now-available/

This latest preview is available to all participating devices, including the Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, and Pixel 2 XL.

Android 8.1 Developer Preview 2 released, activates 'early version' of Pixel Visual Core
https://www.androidcentral.com/android-81-developer-preview-2-released

Download - https://developer.android.com/preview/download.html#flash
 
Beše losoncoer 50+ grama !? :)

@nightshadow

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Doobar ;)
@Šumadinac, čim stigne idem u maxi da je merim :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Doobar ;)
@Šumadinac, čim stigne idem u maxi da je merim :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Pa dosle mi 2 ili 3 u 2 dana i kad sam raspakivao osetio razliku u tezini, pa izmerio, postavio na xda i sad svi obracaju paznju na to :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Radi ova finalna verzija 8.1 DP2 odlično!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Prilozi

  • Screenshot_20171128-170520.png
    Screenshot_20171128-170520.png
    172.4 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
I meni :)
41da6b6702b956a42f687c4d4f573fe0.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dobra je i ta tema, al bela mi je osveženje nekako. Kad vidim one black samsung teme, muka me uhvati. Na wp liči :D
 
Nema tema, ako je na 8.1 wallpaper crn, drawer i "roletna" kada se spusti su takođe crni ;)

Dakle wall, gore/dole isto crno ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno