Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Ja sam zbog ovoga prešao sa OP2 na Nexusa, na OP2 je stalno blokirao, radi malo posle restarta, i onda opet blokada. Neverovatno koliko može da iritiria ovakva 'sitnica'. Najviše prilikom fotkanja, i video poziva.
 
Odakle ste narucivali baterije za 6P?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam ja dve baterije viška...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav drugari,

Nexus 6P imam već oko 2 godine i super me je služio. Baterija je prirodno oslabila i počeli su da se dešavaju problemi sa ranim gašenjem, te sam odlučio da je zamenim.
Naručio sam u tom trenutku prvi rezultat sa ebay.com-a, bateriju koja je bila dobro ocenjena i za koju je prodavac tvrdio da je original:
https://www.ebay.com/itm/Original-O...378201&hash=item440a847a52:g:sMwAAOSwOhVZp-7b

Nažalost, nakon uspešne zamene sa zanemarljivim oštećenjima, moje zadovoljstvo nije trajalo dugo - baterija je radila značajno bolje od istrošene originalne, ali su ubrzo počeli da se pojavljuju problemi. Prvo, gašenje pri pravljenju HDR fotki i sporadično pri drugim zahtevnijim operacijama na telefonu, a zatim i problemi sa ekstremno brzim pražnjenjem. Telefon trenutno ne želim da menjam, jer u slučaju da rešim problem sa baterijom, nemam utisak da bi mi novi model doneo mnogo toga u odnosu na 6P.

Čitajući po internetu saznao sam da je prvi problem sa gašenjem vezan za veću voltažu koja se potražuje u trenutku izvršavanja nekih operacija, a zamenska baterija nije u mogućnosti da je obezbedi, te se ceo telefon ugasi dok se ne uključi ponovo u struju, kada se vraća na istu ili blisku procentažu baterije na kojoj se ugasio.
Drugi problem je ređi, ali koliko sam istražio ima veze sa temperaturnim senzorom. Tokom tog brzog "discharge"-a, u Ampere aplikaciji prijavljena temperatura baterije je oko -27 stepeni Celzijusa. A ovaj problem se rešava verovali ili ne starim dobrim inženjerskim trikom primene blage sile, u ovom slučaju pritiskanjem konektora kabla baterije. Ljudi na internetu kažu da pinovi senzora ili čegagod što ga menja ne ležu dobro u ležište.

U svakom slučaju, kontaktirao sam prodavnicu i nude mi da mi pošalju još novu bateriju. Pitao sam ih da li ima deblji kabl, kao originalna, na šta su odgovorili da je to jedina baterija koju imaju i da je originalna iz Huawei fabrike, te da su sve baterije sada takve, sa tankim kablom. Ne znam da li je to istina.

Šta mislite, da li mi se isplati da čekam mesec dana novu bateriju od njih ili da samo pokrenem proces povraćaja robe, a da naručim neku drugu bateriju?

Koliko sam pročitao po temi (a išao sam unazad šezdesetak strana), ova baterija se pokazala OK, spominjao je korisnik Zulu 92? https://www.aliexpress.com/item/New...0c03bc5&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=4
Ima li neko iskustva sa ovom? https://www.aliexpress.com/item/265...0c03bc5&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=4
Takođe spominje se VHBW varijanta odavde: http://www.cellephone.de/en/cell-ph...or-huawei-angler-replaced-hb416683ecw/a-5844/

Ili imate neki četvrti predlog?

Hvala na savetu i pomoći!
 
Sledeci predlog ti je da kontaktiras kolegu Yooya, ostala mu je jedna baterija za 6P...
 
8.1.0 (ОПМ3.171019.014, феб 2018
8.1.0 (ОПМ5.171019.015, феб 2018 ,sta sad koji instalirati?
 
Pa ova druga je za telstru, softbank ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja instalirao 8.1.0 (ОПМ5.171019.015, феб 2018 i nista ne fali ,sve normalno radi.Sta sad ,da ne diram nista ili da se vratim na ОПМ3.171019.014, феб 2018
 
Ako ima neko viska na prodaju masku neka mi javi u PP :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Kako vam radi BT na 6P? Skoro sam tek počeo da ga koristim i uopšte nisam zadovoljan. BT slušalice stalno gube signal, BT FM transmitter za auto je tih. Na nexus 5 nisam imao ovih problema (tada sam zadnji put koristio BT).
 
Ima nàkih problema valjda BT na Oreu jos.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
нема проблема.. стално упаљен... два пара слушалица.. велике Сони и неке кинеске Блудио... Фабрички блутут у колима једним, ундругим Перот (е овде се десило да се једном откачио и да није хтео да се закачи до ресета Перота - сад се сетих)
и звучник један пробан.. све до десетак метара ради... све то на 8.1.0, имам рут али ништа није мењано..
 
Ja od januarskog patch-a imam bug .. ako mi je telefon na mute ne zvoni ni alarm...
 
Alarms only i to je to.

0ea422fcdfada62ace09adacaeeef63f.jpg


9a2ebccc300da3cd8d7a8d0893152f6c.jpg


229b64c4a8e8cc341f763b4690b8f46f.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ovaako to izgleda kod mene.
6b802b5eba2912771ac3654925e077f3.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa vidi da li ti je aktiviran priority kada preko volume dugmića uključiš dnd..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@Webb
Pored natpisa Do not disturb klikni trouglić mali i imaćeš opcije kao na slici.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@sumadinac to je to! Hvala lepo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pojavila mi se juče neka flekica na kameri. Mislio sam da se uprljalo staklo, ali nakon detaljnog ribanja, flekica je i dalje tu.

giphy.gif




Video link

Kada stavim prst na kameru, flekica kao da menja oblik, prelama se nekako. Kada upalim video recorder, ako cimnem telefon u neku stranu, flekica kao da kasni. Oni koji su snimali sa EIS na 6P znaju kako izgleda kada delovi videa "plutaju" zbog EIS-a.

Zna li neko u čemu može da bude problem?
 
Pojavila mi se juče neka flekica na kameri. Mislio sam da se uprljalo staklo, ali nakon detaljnog ribanja, flekica je i dalje tu.

Pogledajte prilog 246445




Video link

Kada stavim prst na kameru, flekica kao da menja oblik, prelama se nekako. Kada upalim video recorder, ako cimnem telefon u neku stranu, flekica kao da kasni. Oni koji su snimali sa EIS na 6P znaju kako izgleda kada delovi videa "plutaju" zbog EIS-a.

Zna li neko u čemu može da bude problem?
Zapalo ti je parce prasine izmedju sociva. I meni je tako na drugom 6p sto imam, a i pre na z1 koji sam imao. Imas opciju da dobro istreses telefon u stranu, ali velika verovatnoca da ce ti se vratiti na nekom drugom mestu. Druga opcija je druga kamera.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zapalo ti je parce prasine izmedju sociva. I meni je tako na drugom 6p sto imam, a i pre na z1 koji sam imao. Imas opciju da dobro istreses telefon u stranu, ali velika verovatnoca da ce ti se vratiti na nekom drugom mestu. Druga opcija je druga kamera.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Ne pomaže prva opcija, istresoh ga k'o lud. A druga opcija svakako nije u opticaju. Šteta. [emoji20]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sve boljke na 6P što su mogle da mi se dese, desile su se. Upao u bootlop, upala prašina kod sočiva, ulubilo se volume dugme na sredini... A na prethodnom 6P imao problem sa ehom.

Baš me hoće. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moj 6p nije imao nikada nikakav problem, koristio sam ga godinu ipo bez mana, najduzi period da sam koristio jedan telefon. Jedina boljka mu je baterija... Presao sam sad na A1 ali ekran je dosta losiji posle onog Amoleda i to mi najvise fali. Ovo kinesko gov ance fluidnije od nexusa ja da nisam iskusio ne bi verovao, baterija takodje. Stvarno ne vidim ko ce mi kupiti ovaj 6p kada mu napokon zamenim bateriju i stavim na oglase [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Moj 6p nije imao nikada nikakav problem, koristio sam ga godinu ipo bez mana, najduzi period da sam koristio jedan telefon. Jedina boljka mu je baterija... Presao sam sad na A1 ali ekran je dosta losiji posle onog Amoleda i to mi najvise fali. Ovo kinesko gov ance fluidnije od nexusa ja da nisam iskusio ne bi verovao, baterija takodje. Stvarno ne vidim ko ce mi kupiti ovaj 6p kada mu napokon zamenim bateriju i stavim na oglase [emoji2]
Kamera i stereo zvucnici su jos uvek jaki aduti ovog telefona. Steta sto nema vise update-ova.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno