Šta je novo?

Port forwarding - BIG PROBLEM (Help please)

LedoxGaming

Poštovan
Učlanjen(a)
27.03.2016
Poruke
8
Poena
51
Zdravo svima, planirao sam da otvorim servere za neke igrice i na taj nacin da se zabavim sa prijateljima! :)
Prvo sam pokusao za minecraft,cs1.6,samp itd.. Al nista mi nije uspelo! :p
Port za igrice na ruteru jeste otvoren, al portovi nisu online!
Imam Orion Telekom internet i nisam dobio ruter samim tim nisam imao ni wireles konekciju, pa sam otisao u tehnomaniju i kupio taj asus ruter!
Dakle taj moj internet nije imao ruter nego ima samo antenu na krovu koja hvata konekciju orion telekoma i imam jedan adapter u kuci iz koga lan kabal ide u komp!
Kada sam kupio ruter sve sam normalno povezao, iz adaptera u ruter a iz rutera u komp (sve normalno radi)!
Asus default gateway je 192.168.2.1, a od antene je 192.168.1.20..
Antena ne omogucava port forward zato sto nije ruter logicno!
Da li moram nesto da uradim i na anteni kada otvorim port na ruteru il nesto drugo je u pitanju??
Znam da sam oduzio puno al molim vas nzm sta da radim vise smorio sam se skroz..
 
На wan порту рутера је 192.168.1.20? Заборави на форвардовање.
 
Ah krastavac, hvala u svakom slucaju.
Mislio sam ako sam kupio ruter da mogu da port forwardujem al nema veze.
Hvala!
 
Nemas javnu adresu, tako da nikakav server ne mozes pokrenuti a da neko spolja moze da mu pridje. Vidi sa tehnickom podrskom da li postoji mogucnost da dobijes javnu adresu, mada sumnjam da je to moguce.
 
Nzm sta podrazumevas pod javnom ip adresom?
Jel to ona adresa na whatismyip.com?
To imam ako si na to mislio. :p
 
Немаш је ти, то има провајдер а он теби прослеђује приватну адресу.
 
Antena ne omogucava port forward zato sto nije ruter logicno!
Ta antena je i ruter - Ubiquiti! Pa samim tim moras na njoj da forwardujes protove, prema tvom ruteru, pa kad taj ruter primi takav paket ponovo na njemu port forward do racunara.

U pitanju je DUPLI NAT!


Ako neces da dva puta forwardujes portove, probaj ovo dole,


1. brdz mod na anteni, pa PPPoE client na Asusu. ili
2. Na Asusu, ne koristis WAN port vec lan portove i wifi, a u tom slucaju moras prethodno da ugasis DHCP server na njemu.

Pogledaj #3 i #4 na ovom linku http://www.umrezen.in.rs/networking/podesavanje-wifi-rutera-i-adsl-rutera-na-4-nacina/
 
Poslednja izmena:
Brate hvala ti puno, ja mislim da je ovo bas ono sto mi treba, na ovome sajtu se radi o istim ip adresama kao sto su moje!
Jedan od najboljih foruma koje sam ikada video!!
 
Ugasi dhcp server na asus ruteru po savetu iznad i kontaktiraj tehnicku podrsku sa molbom da ti proslede portove ukoliko nemas pristup anteni.
 
PORTFORWARD ROUTER ZXHN H168N V3.1

Ehh momci evo mene ponovo..
Pre par meseci sam dobio novi ruter, u pitanju je ZXHN H168N V3.1.
Imao sam problem oko otvaranja portova na njemu, dakle ja ih otvorim a oni su zatvoreni..
Medjutim taj problem sam resio tako sto sam otvorio UDP i TCP port u windows firewall i na taj nacin ih je i firewall propustio logicno (To je bilo na windows 7)..
Sada sam podigao sistem na windows 8 i nastaju novi problemi, moram da napomenem da su podesavanja na ruteru ostala ista potpuno.
Kada sam promenio sistem primetio sam da port vise nije otvoren, tkd. sam odmah otisao u win firewall naravno i tamo otvorio port misleci da je to problem ponovo.
Znaci ista procedura kao i na windows 7 ali su portovi zatvoreni, bukv sam se zainatio i moram da saznam o cemu je rec bas me zanima..
Nesto sto sam primetio jeste da sam ja povezan preko Ethernet, a ne preko Local Area Connection kao na win7, msm koristim ip od Ethernet (Imate sliku dole da bi bilo jasnije).
http://prntscr.com/gyo7mq
Kao sto vidite ip adrese su potpuno razlicite, a kada otvaram port uvek upisem adresu od Ethernet koja mi izgleda normalnije a to je 192.168.1.2, medjutim pokusao sam da stavim i od Local Area Connection 169.254.115.118 ali ruter je ne prihvata kada idem na polje apply.
Restartovao sam ruter, i jedno 10 puta ponovo radio oko podesavanja i na ruteru i u winfirewall-u mada jos uvek nista.
Dok mi je port radio na win7 polje DMZ je bilo na ON i host ip je bio upisan, i sada sam to pokusao i da ugasim pa ponovo da upalim ali ni to ne pomaze da vam odmah kazem. Dakle DMZ ne pomaze!
http://prntscr.com/gyobie
http://prntscr.com/gyobxv
Ovde sam ostavio jos ss-a, nadam se da neko ima resenje za moj problem.
Hvala!
 
169.254.115.118 je autoconfig adresa koju OS dodijeljuje adapteru na kome nije konfigurisana IP adresa. Problem kod tebe je to što ti na mrežnom adapteru nije konfigurisana adresa 192.168.1.2 koju si koristio za port forwarding. Pretpostavljam da si namjerno isključio DHCP na tom modemu. Vidim da su kod tebe prikazana dva Ethernet adaptera. Provjeri da li si IP adresu postavio na pravi adapter.
 
ZXHN H168N V3.1? Telekom xDSL? Srednja 2 Ethernet porta su rezervisani za IPTV. Probaj da komp povežeš na portove 1 ili 4.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Bas sam sada pokusavao jos neke stvari, i dodjem na ideju da idem desni klik na Local Area Con. i da iskljucim. Kada sam to uradio imao sam pristup internetu, a kada iskljucim adapter Ethernet onda nemam pristup. Medjutim ni to nije pomoglo, zatim sam pokusavao da stavim ethernet adapter na obtain ip, a na local area connection da stavim ip na 192.168.1.2 i naravno izadjem (automatski se sacuva).
Mada uvek kada ponovo udjem na taj adapter ip adresa nikako nece da se sacuva nzm zasto.
A ip ostaje na 169.254.115.118 konstantno..
 
Nazad
Vrh Dno