Šta je novo?

Sapphire HD7950 Dual-X Problem

picasso

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2009
Poruke
458
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
Asus Zephyrus G14
Pozdrav svima.

Imam problem sa Ati HD7950 DualX 3gb gddr5 karticom, pa bi mi trebala pomoc da ustanovim sta je problem i da li se moze resiti. Naime, sa starim ATI drajverima 13.12 gpu prolazi normalno Furmark test i Unengine Heaven test (ovde su malo losji rezultati score oko 550, average fps 30 ali ga zavrsi bez problema). Temperature u Furmarku pod full opterecenju su 70c, fan na 50%. Dakle grafika se ponasa relativno normalno, medjutim kad pokrenem neku igricu FPS nenormalno padne, recimo u LOL-u, sa ovom grafikom i I5 4440 procesorom imam 27 fpsa u proseku, a trebalo bi verovatno da imam oko 270. Takodje i u CS-u ogroman pad FPS-a. Sa poslednjim drajverima 15.12 cini mi se imam jos veci problem, pri pokretanju LOL-a, igra od starta krece da zabada i onda me izbaci skroz iz igre nakon 10-ak sekundi. Probao sam da flashujem i novi bios, ali je izgleda isti kao i prethodni, nema promena. E da napominjem da je grafika majnovala pre oko godinu ipo dana, od tada stoji u kutiji. Da li neko zna sta je ovde problem i da li je resiv? Hvala.
 
cistio stare drajvere sa DIsplay Driver Uninstaller-om?koje su temperature u igrama?sve to sa otvorenom stranicom od kucista?
 
Temperature u igrama ne prelaze 63c. Uninstalirao sam stari drajver sa DIsplay Driver Uninstaller-om i potom instalirao poslednji 15.12 driver i opet se desava isto... FPS u prokletom LOLu 25 average. Ne znam da li ploca moze da pravi neki problem, u pitanju je Gigabyte Z87N Wifi.
 
Sve u svemu integrusa HD4600 mi radi 5 puta bolje u igricama od HD7950...
 

Prilozi

  • 20160326_110136.jpg
    20160326_110136.jpg
    1 MB · Pregleda: 95
  • 20160326_110208.jpg
    20160326_110208.jpg
    1 MB · Pregleda: 81
proveri brzine slota sa testom u gpu-z - kliknes na mali znak pitanja pored "bus interface" i pokrenes test i obrati paznju sta pise pod bus interface.
 
Izgleda nesto ne valja ;)
Instaliram trazeni .dll pa cu videti kakva je situacija...
Kad kliknem na upitnik, pokrene se Render test,vrti se vec 10 min, deluje sve ok.
 

Prilozi

  • gpuz.JPG
    gpuz.JPG
    110.8 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
to je dx9 standardni.ako imas steam i kakvu bilo relativno skorasnjiju igru na njemu,sve dx-ove,c++-ove itd resis tako sto ce sve steam da to spakuje kako treba.

edit: mada vidim da je slot x16,pa i da ne bude hteo da radi na 3.0 nije do njega...sledeci korak je SS gpu-usage graph-a u afterburneru/gpu-z -u tokom unigine testa,najjaci preset,pa da vidimo score,mozda nam i on nesto kaze...
 
Poslednja izmena:
pa,cudno je sto kaze na pocetku da unigine radi kako treba,sumnjam da LOL i CS mogu opterete napajanje vise od unigine testa...
 
Zakacio sam grafiku na drugo napajanje, nije problem do napajanja (CM V700). 90% da je ovde nesto zveknulo na grafickoj karti zbog majninga, ali ne znam sta moze biti problem, dok je grafika koriscena za mining normalno je radila. Primetio sam da se karta mnogo bolje ponasa sa starim 13.12 drajverima nego novim 15.12. Sa novim drajverima se bas muci, jos gori rezultati. Moze li win 10 64 bit da pravi problem?
 

Prilozi

  • 321.JPG
    321.JPG
    301.5 KB · Pregleda: 87
vidis i u unigine-u nije usage dobar,treba da je zakucano na 98-100 posto,nikako da pada ispod toga.flesuj taj apdejtovani bios,i nosi kartu na provereno okej komp.
 
Treba kartu isprobati na drugom kompu, ako se bude isto ponasala flesnut joj opet orginalni bios nesto definitivno nije uredu.
 
koliko shvatih on jos fura release vbios,sad,ako je neko prckao da izvuce manju voltazu,mada,ne vidim sto bi joj nabijao toliko nizak termalni limit da ona ovoliko trotluje...ako postoji i najmanja sumnja da je originalni vbis prckan iz istih stopa treba flesnuti zadnji oficijelni.ne mogu po karti bas da zakljucim koja je verzija,mada bi trebalo da na samoj karti bude vbios switch,nije zgoreg ako ga ima prebaciti na backup bios cisto da se isproba.
 
Poslednja izmena:
da da slazem se ako je drugi bios uefi onda se po njemu nije moglo cackati nista, treba samo prebaciti na drugi bios i oprobati ako je drugi bios legacy i ako su oba cackana onda samo staviti orginalni bios.
Vjerovatno je to cackanje po biosu radi rudarenja ostavilo trag, mozda je karta rudarila ok ali nije isto rudarenje i igranje/testovi.
 
Resen problem. Odneo sam grafiku na servis, bilo je potrebno srediti onaj glavni bios koji nije mogao da se menja, on je nesto bio poremecen. Inace pokusavao sam pre servisa da vratim na fabricki bios, preko dual bios switcha ali nije ni tako radilo. Sada je sve ok, hvala na sugestijama.
 
to je nemoguce,slagao te je serviser,samo jedan bios nemere se menja,drugi je otkljucan.verovatno nisi nasao pravu verziju bios-a,a da si okacio pun naziv modela karte lako bi to sami resili.
 
Pa spomenuo je neki uredjaj za flashovanje, navodno sa slicni uredjajem moze i da se ufleshuje bios na maticne ploce koje ne mogu da bootuju. Sve u svemu problem resen za ne toliko velike novce, obe strane zadovoljne :). Kazem imao sam sacuvan stari fabricki bios od grafike i njega sam vratio ali nije funkcionisalo, takodje sam probao i drugi da instaliram ni to nije pomoglo.
 
opet ti ponavljam,sve biose imas na techpowerup sajtu,ko zna sa backupovanim sta nije bilo u redu.ako nije skidao bios cip sa karte ma sta pricao uradio je ovo sto sam ja rekao i sto si mogao i sam,da si napisao tacan model karte i naplatio ti.sve okej kad si ti srecan,srecan sam i ja,samo hocu da budes svestan da ti je uzeo pare za nesto sto si mogao uz malo vise truda i sam da uradis,pride ti prica prazne price.
 
Ok, nije iskljuceno, ali bitno da je problem resen. Sa pomenutog sajta sam i preuzeo 2-3 biosa, ali nije pomoglo, verovatno nisu bili odgovarajuci. Hvala jos jednom na pomoci.
 
retko da ce 2-3 razlicita da sljakaju,treba tacan bios bas za tvoj model.odlican primer je moja sapphire 270x 4gb OC with boost - ako pogledas techpowerup sajt,internet,bilo gde - videces dve indenticne karte (naizgled).tek detaljnom proverom moze da se vidi da su dva razlicita SKU-a a razlika je u memoriji - jedna ide sa hynix-om,jedna sa elpidom,zato su i vbiosi razliciti i nisu komplementarni.
 
Nazad
Vrh Dno