Šta je novo?

VPN za D3go

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,041
Poena
255
Treba mi pomoc oko pravljenja VPN konekcije da bih mogao da gledao D3go.
Posto ne rade svi kanali kad nisi na sbb mrezi cuo sam da ovo moze da se zaobidje ako se se na racunaru koji ima sbb mrezu napravi VPN konekcija.
Posle se valjda na mom racunaru napravi VPN,pristupim sa podatcima sa racunara koji je na sbb mrezi i sve radi kako treba.
Racunar koji je na sbb mrezi je udaljen od mene 100km tako da nisam u mogucnosti da to podesavam i tamo i vamo. To je sestrin racunar,ona se ne razume u ovo,kao ni ja.
I ona i ja imamo windows 10 na engleskom jeziku.
Ako ima neka dobra dusa da napise tutorijal kako se sve ovo radi bio bih mu zahvalan. Samo to bi trebalo da bude detaljno da bi sestra to mogla da odradi.
Ako je neko voljan da se pozabavio sa ovim,verujem da je to 5 minuta posla ko zna sta i kako.
Hvala.
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?325269-VPN-za-pocetnike-)

Moguće, ali nije baš 5 minuta. Ja sam to napravio koristeći OpenVPN, ali to nije nimalo user friendly. Moraš dosta znati o mrežama.

Teamviewer VPN je užasno jednostavan, ali mislim da pravi samo point to point vezu do udeljenog računara, tj internet ide kroz lokalni GW. Možda je moguće ako bi se na udaljenom računaru dodala ruta za d3go server kroz taj tunel, ali nisam probao...
 
A i caka je u tome da internet kod tvoje sestre na racunaru mora imati barem 4Mbps upload-a da bi ti mogao gledati TV..
Znaci ti ako tu gde god da si imas net 100/50Mbps Dl/Ul, a tvoja sestra ima 4/4Mbps Dl/Ul i ti se povezes preko VPNa..Ti ces zapravo moci da koristis samo tih 4/4Mbps i njen internet ce biti opterecen kao da si kod nje kuci i gledas odande..
 
Mozes da pokusas i ovo: na racunaru koji ima vezu ka netu startujes vpn klijent, konektujes se na VPN server kod sestre,, startujes d3go pa diskonektujes vpn, tako sestri neces ooduzimati protok a d3go bi trebalo da radi u potpunosti. Nesto slicno je uspevalo sa privremenom konekcijom preko mobilnog mts neta, pa misli da ce i ovaj scenario da radi.
Inace, neki dd-wrt ruteri (koliko se secam oni sa preko 4gb rama) imaju ugradjen open-vpn server,nabavi sestri neki takav a ona nek od sbb-a trazi modem. Uvek mozes da ostavis I daljinski pristup tom ruteru pa da ga ti sa svoje strane konfigurises po volji. Od jeftinijih rutera, mislim da tplink 841 I 842 spadaju u tu grupu (ali ne i jeftini 741).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno