Šta je novo?

Nexus 7 (2016)

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,586
Poena
2,245
Ništa potvrdjeno za sada, ali maj nije daleko...

As for the specs of Nexus 7 2016, Digital Times said the tablet's design might come from the recently released Google Pixel C tablet.
In addition, the device might have a Snapdragon 810 processor, coupled with 3 GB of RAM.
It will also feature a screen display of 7 inches along with a screen resolution of 2,560 x 1,800 pixels.
It might also offer a QHD panel. Aside from those features, Nexus 7 2016 may come with 4G support and Wi-Fi connectivity.

The same source from Digital Times claims the next-generation Nexus 7 will remain a budget-friendly device to attract more buyers.

Google is rumored to issue a 7-inch Pure Android tablet this year that is known for now as Nexus 7 2016.
The latest reports indicate that the device will not only unbox with premium build and design but also with game-changing features that are optimized for maximum productivity.

That the third Nexus 7 was designed for business use was already hinted in the first preview build of Android N, the Google mobile operating system rumored to debut with the device.
Among the features revealed by the Android N beta build are Split Screen and Picture in Picture that essentially permit the running of two or more applications at the same time.


Nexus 7 2016 Release Date, Specs, Price and Rumors: Expect More Revelation at Google I/O Conference
Google Nexus 7 2016 Release Update: Next Nexus Tablet Confirmed to Unbox with Productivity-Optimized Features?
Google Nexus 7 (2016) Release Date Set for this May, Android N on Board
 
Ahhh, konacno...ako se desi naravno.
Samo me brine ovo sto je moguce da ga htc pravi...radije bih da to uradi huawei.
 
Poslednja izmena:
Moj Nexus 7 (2013) 32GB i dalje savršeno radi, ali ako je ovo istina taman bi krajem godine mogao da odradim upgrade.
 
Plus sto mu je i podrska gotova.Meni je baterija oslabila, doduse menjacu je , ali svakako gledam nesto novo i ne vidim nista sto bih mogao dalje da koristim, sem neksusa.Taman onda necu morati da se cimam za 5x, ganjacu ovaj tab i miran sam opet tri godine.[emoji1]
 
Taman je poceo da me smara memo pad HD7 a nekako mi je glupo da dam 300e za Z3c jer je iako dobar, ipak je vremesan tablet. Ovo moze da bude zanimljivo ako mu odrze cenu do 250e.
 
Tesko.32gb je bio 270e, 16gb 240e..a ne verujem da ce sad biti u ponudi manje od 32gb.A i kakve su tendencije sa klasama, ocekujem cene od 270-350e..sto ce opet biti ok, jer definitivno nemaju konkurenciju u android svetu.Hardverski mozda ima par jacih koji su izasli do sada, ali debelo zaostaju softverski(neksus iz 2013. ni danas nema nikakvu konkurenciju, sto je apsurd, ako bi uporedili npr sa telefonima)
Mislim da bi izlazak nove generacije sedmice malo prodrmalo trziste tableta, jer je zesce zamrlo.
 
Bas zato sto je trziste tableta zamrlo i retko ko ko ga vec ima hoce da kupi nov, a kome je trebao vec ga je kupio, mislim da ne mogu da divljaju sa cenama. Memorija je jako jeftina u zadnje vreme, ima smisla da ponude 32 po ceni 16GB. Cak i po 250e za 32GB nisam siguran koliko bi se ovajdili sa prodajom. Ko ima neki bolji tablet lagano ce ga preskociti a ko prelazi sa losijeg kao sto je moj recimo, njemu ne sme da bude preskup. Prosao je hype za tabletima odavno.
 
Da je barem 8/8.nesto.
7'' mi je malo za tablet, sad su nam telefoni 5.5'' u nekom proseku...
 
Has Huawei built a tablet for Google to be released in 2016?

opZtYD8.png
 
ako to budu specke bice sve samo ne cost effective. steta, ne pada mi na pamet da dajem preko 250e na tablet a za te pare sigurno moze da se napravi dobar 8" 1080p model i da proizvodjac zaradi na njemu ali su se ocigledno okrenuli premium segmentu.
 
Bice oko 350.
Sa nexusom 9 je bio opasan fail a pokusali su da nabiju cenu, tako da se ne previse igrati.
 
da barem naprave 2 modela, jedan srednje i drugi vise klase pa neka ljudi biraju. ovako zadiru u premium segment gde ljudi kada daju novce ocekuju apple ili samsung. ali dobro, da im se ne mesam u politiku.
 
Postoji šansa da ga ne predstave 4okt ?
 
Od ovoga izgleda nista, bah..
 
Ima li da se kupi kod nas zvanicno uvezen?
 
Nazad
Vrh Dno