Šta je novo?

Dva izvora slike na jednom monitoru?

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Da li je moguce prikaciti dva izvora slike na jedna monitor i na njemu menjati izmedju njih? Konkretno kompjuter i DVR zbog kamera. Ili za takve potrebe moram da kupim vga switch?

Da li su monitori sa TV tjunerima i dalje aktivni i ima ih u prodaji? Razmisljao sam da ubacim Conax, ali pretragom nisam nasao monitor koji ima CI slot, a i retko koji model koji ima TV tjuner u sebi.
 
Naravno, onoliko koliko ulaza u monitor imas, toliko izvora slike mozes da imas kroz koje se kreces u meniju monitora.
Ako je ovaj syncmaster iz potpisa, pretpostavljam da imas vga i 2x hdmi/dvi? Sta od izlaza imas na dvr-u?

Malo su proslost monitori sa tv tjunerima, imas ih po oglasima..
 
Naravno, onoliko koliko ulaza u monitor imas, toliko izvora slike mozes da imas kroz koje se kreces u meniju monitora.
Ako je ovaj syncmaster iz potpisa, pretpostavljam da imas vga i 2x hdmi/dvi? Sta od izlaza imas na dvr-u?

Malo su proslost monitori sa tv tjunerima, imas ih po oglasima..
Imam taj ali je na nekom starom kompu i ima samo jedan d-sub(vga). Planiram sada da kupim novi koji bi imao dva hdmi ulaza i mozda DVI ili display port, a na dvr-u imam hdmi i vga, ali posto je u pitanju HD rezolucija isao bih na HDMI. Mozes li neke da mi preporucis i da li se mogu naci do 25hiljada ?
Ako bih uzeo risiver za TV nakacio njega, kamere i komp na monitor, trebalo bi mi tri HDMI, a to ne znam gde da nadjem :D
 
Poslednja izmena:
Da, ima verzija i sa 2 hdmi-ja.
U tom cenovnom rangu ne daju bas brdo ulaza, ali mozes uvek da uzmes hdmi switch - 3 u 1 npr. i da uzmes fin monitor.
Racunar na dvi.
Dvr na hdmi.
Risiver/digitalni prijemnik na hdmi.
Kamere na hdmi.
Ako ce glavna funkcija da bude gledanje/neki lagani edit tv-a/video materijala, onda mozes da razmotris benq gw2760hm koji je 22600rsd + ti ostane za neki hdmi switch sa daljincem.
Ovaj monitor je 27 incha hd, ima dobar va panel, flicker free je, boje i kontrast su dobri i ako ce da sluzi za ovo sto sam naveo, nece smetati ni ova rezolucija na ovoj dijagonali.
Ako hoces ips panel i mala ti je rezolucija za ovu dijagonalu, onda neki 23" - 24", tu je izbor veci.
Imao sam priliku da probam unapredjenu verziju gw2760hs, za filmove je odlican, a za svakodnevni rad je ta rezolucija meni nedovoljna za tu dijagonalu. Sa hdmi switch-evima nisam imao posla. :)

Edit: Obavezna proba monitora u radnji pre kupovine!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno