Šta je novo?

CreditExpress doo i ostali uterivaci dugova

Па то је онда задњи рачун који је Вип послао, онај са свим пеналима. Сви претxодни ду старији.
Колико сам разумео уплатом неког износа се губи застарелост, да ли постоји могућност да они уплате неки износ како би намерно прекинули застарелост и тиме ме зезнули?
 
Meni su iz telenora nedavno "pronasli" dugovanje za mobilni telefon koji je uzet 2011. godine
 
Па то је онда задњи рачун који је Вип послао, онај са свим пеналима. Сви претxодни ду старији.
Колико сам разумео уплатом неког износа се губи застарелост, да ли постоји могућност да они уплате неки износ како би намерно прекинули застарелост и тиме ме зезнули?
Ne razumemo se negde.

Ako ti je stigo racun za jun 500 dinara da platis do 10 jula
za jul 600 da platis do 10 avgusta
za avgust 900 dinara da platis do 10 septembra

i poslednji sa svim penalim tipa 2000 dinara + penali stiglo da platis do 5 febura

Ne tece rok zastarelsoti od 6 februara vec za svaki racun od dospelosti odnosno od 11 jula, 11 avgusta...

znaci ako te utuze 15 avgusta sledece godine duzan si da platis samo 900 dinara naravno kamatu i troskove, ostalo je zastarelo. Ako tene utuze do 11 septembra sledece godine, sve je zastarelo i oni mogu da salju do sutra razne ukupne racune sa penalima.

Ne postoji mogucnost da oni uplate neki iznos da bi prekinuli zastarelost.
 
А тако рачунају, био сам убеђен да се тај задњи збирни рачун гледа.
Али ако тако рачунају онда испада да ће ме тужити три пута, шта је онда са оним износом за остале неплаћене рачуне после раскида уговора и зашто је основни дуг 17000дин? По теби испада да сам им дужан само 1200дин колико је тада износила претплата, где је онда дуг за онај спорни рачун око којег је и настао проблем?
Онда је то још пола године у моју корист. Мени је тај први неплаћени рачун био негде у септембру 2011, а тај задњи збирни рачун негде марта 2012 не сећам се тачно, некиx 17000дин. Сећам се да сам предзадњи пут са њима причао крајем 2013 где су ме молили да платим само тај основни дуг од 17000дин без ниxовиx камата и опомена које су тад били око 10000дин, сад је дуг 47000дим. Свако писмо које пошаљу је 1000дин.
Оно што xоћу да кажем је, стигне један рачун ти не платиш, стигне други исто не платиш, стигне трећи ти такође не платиш, после три не плаћена рачуна следи раскид уговора. После неког времена стиже четврти тј. тај задњи збирни рачун са свим преосталим претплатама и пеналима ни њега не платиш. Неће те они тужити за тај трећи рачун где је само износ претплате, шта је онда са првим рачуном где је износ био много већи. Они те туже и за износ првог, другог, трећег као и за све остале рачуне до краја уговорне обавезе, а то је износ на том задњем збирном рачуну. Ја тако капирам.
 
Poslednja izmena:
Мора дупли пост.
Мало пре су поново звали на фиксни, ћеле се јавио каже да нисам ту. После пола минута зову и ма мобилни са скривеног броја "непотнато". Четири кодине зову.
 
Ma ili cutis i trpis zivkanja ili platis na kraju. Mojoj sestri su iz VIP-a isto napakovali pre par godina neki racun ******ski od 11k. Ona to iz inata nije htela da plati narvno. VIP je prodao Matrix-u dug. Oni zivkali nju,kevu sve redom. Dug porastao na 70k sa nekim kamatama. Tad sam popizdeo i pitao neke ljude o Matrix-u. Kazu fora je sto su oni skor legalni, registrovani su i ovlasceni za preuzimanje dugova od firmi. Imaju predstavnistvo i rade navodno legalno. E sad sestra je placala kao te neke rate da otplati to ali uspela je da otplati samo 20k od onih 70k u roku od godinu dana i sve samo zbog te neke ******ske kamate. Na kraju da ne bi kevu psihicki zlostavljali platili smo odjednom ceo dug i cao. Nista nije vredno nerviranja i maltretiranja. A oni ******i ne odustaju bar sto se tice zvanja.
 
Шта има да се нервирам, видим ко зове и не јављам се. Моји се понекад јаве на фиксни, кажу да нисам ту. И тако три године сваки месец.
 
Meni su iz telenora rekli da je taj navodni dug predat firmi za naplatu potrazivanja jos 2011. godine, ali me nikad niko nije zvao povodom toga
 
Оно што xоћу да кажем је, стигне један рачун ти не платиш, стигне други исто не платиш, стигне трећи ти такође не платиш, после три не плаћена рачуна следи раскид уговора. После неког времена стиже четврти тј. тај задњи збирни рачун са свим преосталим претплатама и пеналима ни њега не платиш. Неће те они тужити за тај трећи рачун где је само износ претплате, шта је онда са првим рачуном где је износ био много већи. Они те туже и за износ првог, другог, трећег као и за све остале рачуне до краја уговорне обавезе, а то је износ на том задњем збирном рачуну. Ја тако капирам.
Mogu oni da te tuze za sta god hoce, ali prvi drugi i treci su zastareli jer su dospeli pre toga i to ne mogu da naplate.
 
Poslednja izmena:
Тако и ја капирам, зато и кажрм задњи рачун који су послали, јер он има најмањи втеменски период за застаревање, мада је и он у мом случају застарео пре три године. То што сваки месец зову то је друга ствар, не обазирем се на то.
Да ли је још неком стигло писмо од њиx где се позивају на адвоката, има име адвоката, где треба да платим и адвокату још 3000дин? Исто пише, ако не платим бићу тужен.

unname@ Можда нису могли да те контактирају, нису имали број телефона, адресу.
 
Poslednja izmena:
Da svima malo pojasnim kako sistem funkcionise. Ovi sto vas zovu iz kol centra zaradjuju procenat naplate, tako da ih motivisu da budu agresivni. Operateri kada prodaju dug uterivacima, oni ga uvale za manje para nego sto je ceo dug. Tako da kada bi platili celo dugovanje (bez kamate, nagrada, itd), firma koja uteruje ionako bi napravila ozbiljan profit. Generalno potrazivanja tog tipa idu sa 50% pa i vise popusta. Samim tim ako uplatite pola osnovice (zavisno od ukupne cifre koje dugujete - ovo pali na manje cifre), retko kad guraju na sud. Naravno pazite da ako uplatite bilo koje pare (cak i jedan dinar) vama se obnavlja zastarelost, to jest pocinje iz pocetka.

Generalno, ako vam ne smeta uznemiravanje, u dosta slucajeva malih potrazivanja mozete da prodjete bez krajne naplate (da uterivac otpise potrazivanje). Ali jedno veliko upozorenje. Od prvog dana kada krenu da vas zivkaju uterivaci, vama to ulazi u kreditni rejting (smanjuje vam ocenu kreditne sposobnosti). Ako nikad ne platite racun, ne racunajte da u skoroj buducnosti na svoje ime uzmete post pejd, kredit bilo koje vrste, lizing za auto, kreditne kartice, cekove ili dozvoljeni minus. Sistem rejtinga se unapredjue u Srbiji svake godine, tako da uskoro ocekujte da se vezuje i za vaseg supruga/suprugu. Ja se iskreno nadam da vam bilo koji od ovih finansijskih "proizvoda" nikad ni ne zatreba, ali 99% ljudi kad tad zavrsi na nekoj rati.
 
Poslednja izmena:
Тако је на западу; једино није нормално везивање за суприжника...
 
Тако је на западу; једино није нормално везивање за суприжника...

Možda nisam dobro napisao. Ne vezuju se (spajaju) rejtinzi dve osobe, ali se u slučaju ljudi koji su u braku gleda kreditni rejting oboje (nije važno ko je podneo zahtev - to oni vide po JMBGu).

Ako neko traži kredit u banci, a banka ima uvid da je njegova žena pozajmljivala i nije vraćala, odmah im je veći rizik za plasman.
 
odakle njima informacija da si u braku?
 
Verovatno u normalnim zemljama postoji zakon da im moras pruziti takvu informaciju :) A slagati da nisi u braku je big no-no onda.
 
Не, на западу (бар далеком), било који сродници нису одговорни једно за друго, макар да је један дужан и милион долара!
 
Poslednja izmena:
Eh taj zapad,tamo izvrsitelji jure elitu (tajkune),ovo je ipak Srbija,gde strada i uvek ce stradati oni koji najmanje imaju ,)
 
Има и тога, али они јуре све који раде против закона! А овде се ради о томе да је то ризик банке кад даје неком кредит...
И још једно „али" ;) као и свугде, и тамо највише страда „сиротиња раја", јер они најмоћнији ипак нађу начина да зараде још више, а то иде преко поменуте „раје" која има најмање; само што је богатија држава, па има више и за њих (него у нашој сиромашној земљи, а још горе што нема закона, па је отимачина...).
 
Poslednja izmena:
Не, на западу (бар далеком), било који сродници нису одговорни једно за друго, макар да је један дужан и милион долара!
NIsu ni ovde odgvoroni jedni ya drugo.
 
Не, на западу (бар далеком), било који сродници нису одговорни једно за друго, макар да је један дужан и милион долара!

Nisam rekao da su odgovorni jedno za drugo, vec uzajamno uticu na individualni kreditni rejting. To sam proveravao u SAD kod Equifax-a.
 
Izvini, ali da sam ja izvršitelj ovakvima bi momentalno skinuo dva puta više od tražene sume, pa da te vidim onda da li ćeš da se cimaš ili ponašaš tako nonšalantno. Da oni tebe malo kuliraju, a ti zivkaš i zivkaš.
Telep aje sta si se tako uzrujao kao da sam tebi iz usta oteo ! Opusti se izvrsitelju i uzivaj! To su ti sve velike kompanije i mi smo komplet sitna boranija za njih..! Neka ih neka deru samo!

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk
 
Како се може проверити да ли је покренут неки поступак, да ли је предмет предат суду или извршитељима?
 
Veeliki problem

Pozdrav svima!
Treba mi samo savet,ne da me neko osudjuje.Prošle godine sam bio VIP korisnik.Napravio sam 4 ugovora i uredno ih plaćao.Drugu(koji mi je sad samo poznanik)ustupio sam jedan broj jer je bio"lep"uz njegovo obećanje da će račune plaćati.Račun mi se momentalno povećao za oko 10.000.Na drugom računu stojala je suma za pretplatu plus 29.000 dinara!
Kada sam ga pitao da mi objasni on mi je nonšalantno rekao da ima neku drugaricu u VIP-u i da mu je ona učinila,tj sklopili su ugovor sa mojim podacima i lik je ladno kupio J5 za te pare.Kada sam otišao u poslovnicu VIP-a da se žalim,rekli su mi da to nije moguće.Kada sam hteo da pokrenem sudski postupak,trebalo mi je brdo para.Iz revolta sam deaktivirao kartice i bacio ih.Račune nisam plaćao jer sam čekao poziv od Suda.I onda pre tri meseca počinju zvanja.Iz VIP-a,pa iz neke firme koja mi je otplatila dug od oko 70.000 i pre par dana dobio sam dopis sa sve uplatnicom na 215.000!Kredit Express,da.Invalidski sam penzioner,imam 44 godine i igrom slučaja prijavljen sam kod majke.Ne plaši me sudski proces,bojim se da će majci popisivati stvari koje ukupno vrede najviše 70-80.000.Kako bih mogao da saznam da je ovo stiglo do Suda?E da,ta Agencija je OTKUPILA moj dug.Da li je to legalno?
Danas idem u Kredit Express samo moram da se malo smirim.Imam epilepsiju i preživeo sam šlog ali to nije bitno,poginuću da mi šibicu od majke pokušaju da uzmu.
Molim za savet
 
Nazad
Vrh Dno