Šta je novo?

UNIFI - povecanje dometa

infinityNS

Slavan
Učlanjen(a)
02.09.2004
Poruke
257
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 10700K + ML 360R AIO
Matična ploča
Gigabyte Z490UD
RAM
T.Force 16*2
GPU
Nvidia 1070 Asus Strix
Storage
m.2 2tb Viper
Zvuk
Integisan
PSU
FSP 700
Kućište
ASUS TUF 501
Monitor
LG 34'' ultra vide 1080p
Miš & tastatura
G19+G502Hero
Laptop
HP ProBook 430
Mobilni telefon
Samsung s20 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
pretrazio sam forum i ne mogu da nadjem nigde, generalno u firmi nemamo net (drzavna paranoicna firma) pa me interesuje da li je izvodljivo uzeti ap koji ima repeter ili extender opciju pa nakaciti se na unifi ruter koji imamo u blizini? znaci svako bi se kacio sa svojom unifi korisnickom sifrom, ili da se uradi isto sa "sbb zona", da li neko imao iskustva sa slicnim?
 
Mislim da to nece moci tako lako, Wifi range extender koristi wpa-psk (deljena lozinka za sve korisnike). Unifi je wpa-enterprise (korisnicno ime i lozinka). To je tehnicki moguce uz pomoc dva uredjaja, jedan wifi klijent uredjaj koji podrzava wpa-enterprise login, plus wifi ruter (povezan ethernet-om na wifi klijent) koji pruza wpa-psk pristup za korisnike na lokaciji. Ali na taj nacin nije moguce koristiti vise istovremenih unifi naloga, vec kompletan internet saobracaj ide preko jednog unifi naloga koji je unet na wifi klijentu.
 
Poslednja izmena:
jedino 7200nd i fabricka wifi kartica ako mozes da se zakacis sa 2 crte onda 7200nd koristis ko ap to je wifi kartica koja je dosta jaka
pozdrav
 
Hvala, danima gubim vreme sa tim, cak sam nabavio i neki tp link pa sam kontao da instaliram dd-wrt pa da probam tako, naverovatnije cu staviti neki komp pa uraditi ics, pa na to ruter, jednostavno sam izgubio gomilu zivaca, ovako cu sklepati neki krs sa win 7 pa ce tako raditi. kontao sam da se manem periperija i komplikacija....
 
Nazad
Vrh Dno