Šta je novo?

AMD Polaris

A koja će cena biti tom jačem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene zanima R9 370x tj R9 470x i ti modeli imam osećaj da će biti neke zverine. Tipa 2000 shejdera i sve to pri 100W i cena max 170eu jaooo kako bi to lepo bilo :)
 
To su Polaris 10 i 11. Jace kartice stizu krajem godine ili sledece. Nego je neko pustio buvu da ce kostati 300 dolara sto je van pameti. Fino si osacovao tih 170 evra ali mislim da ce pokusati da uzmu kajmak i fejlovati naravno. Pa ce za koji mesec cene dole.
 
To i nije baš nešto specijalno, ako R9 390 sada košta 330$ :d

Kao što rekoh, pre nekoliko nedelja AMD je tvrdio da će spustiti karte za VR minimum (GTX 970 i R9 290) na 250$ i to je najbolje što imamo. Negde su se spominjale performanse Fruy-a za 300$, ali to su bila već nagađanja.

Što se manjeg čipa tiče, tu je bilo samo da su performanse u rangu GTX 950 (ili malo bolje) sa potrošnjom ~60W, ali to bez cene ne znači mnogo.

Ovde postoji zanimljiva analiza postojećih informacija (proizvodni proces i arhitektura) i zašto bi Polaris mogao imati veći skok nego što je to bio npr GCN 1.2 u odnosu na 1.0
https://www.youtube.com/watch?v=FvAW5UaRG_4

I njegova predviđanja/nagađanja za full (X) čipove. Mada po mom mišljenju, ovo je previše optimistično, ali videćemo. Već za 3 dana ćemo imati više ZVANIČNIH informacija :D
test05.png
 
Poslednja izmena:
Da li je optimisticno ili ne pokazace testove, ali ako Polaris bude imao 2560sp nije nemoguce da se primakne po performansama R9 Fury-x kartici pogotovo na FHD dok bi na vecim rezolucijama vjerovatno gubio.
Dosta toga ce se znati cim specifikacije izadju. Ne treba zaboraviti prednosti koje im daje nizi Nm proces prije svega veci taktovi.
Iskreno AKo GTX 1070 ima perfomanse Titana-x za 380$, onda bi bilo fer da nam AMD ponudi drugi best buy i da polaris Bude imao slicne performanse FURY-x za 300$

Sreca po kupce pa je Nv zacjenila GTX 1070 ispod 400$ tako da Polaris sa performansama koje u najboljem slucaju mogu dostici FURy-x ne bi treba da bude preko 300$
 
Ja znam da nisam pratio toliko oko ovih novih kartica sto ce da izbacuju, ali koliko sam shvatio, sve te performanse koje pominju su za VR. Sto se nas bez VR tice, 1070 sigurno nece imati performanse titana, a nece ni polaris imati performanse fury.
Godinama unazad i nV i AMD pokusavaju sto vise da podignu cene kartica sa po kojim tweak-om na vec postojecim karticama, daju im nova imena, mali porast performansi za top modele i jos veci procenat na ceni
 
Nece se danas nista znati o Polarisu iako su neki sjatovi prenjeli info da bi se 18. maja moglo nesto saznati, od toga nece biti nista.

UPDATE: AMD community manager confirmed that this webinar will not provide any specific details about Polaris.

Hey guys,
I noticed the hype train full steam about this call on 5/18 but I need to put the brakes on this for now :(.
This is a high-level partner webinar, and there will be no specific technical details discussed.
I want to set expectations here, and while this may seem incredibly disappointing, you’ll know more about Polaris soon (no ™).
Pls no shooterino the messenger. While tempted to downvote, please do the opposite to bring awareness.
 
Sakrili se u misju rupu posle objave Pascala :d

Back to drawing board... ako se dobro secam nesto slicno se desilo pre deset u kusur godina pa su na kraju izasli sa superiornim proizvodom.
 
AMD je imao dobre DX12 rezultate i agresivan trzisni pristup, nVidia nije uradila apsolutno nista. Videcemo sad drugi kvartal sa 1080 ofanzivom - ima AMD da padne na 15%.
 
Cudne su mi specke ovog Polarisa. Jedan ima 2048+ sejdera (I 256 bit memorijsku magistrau), drugi ispod 1024+ (pominju 896 I 128 bit mem magistralu). A gde je sredina, npr 1280-1536 sa 256 bit magistralom, nesto sto se gadja sa r9 280x sa drasticno nizom potrosnjom? :)
 
Vec sam se pitao da li jedino mene upravo takvo nesto zanima?!
Jaz izmedju ta dva modela je ogroman.
Upravo taj segment je najintersantniji (po mom skromnom misnjenju).
 
Daj boze da je ovaj skor da padnu cene....
 
Pa ako je u pitanju 480 ovaj rezultat nije los(u 3D marku je brza od 980,390X a malo sporija od fury). Vjerovatno ce sa novim driver-ima to ici gore a i ko zna da li su joj ovo pravi clock-ovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kakva tuga!? karta koj treba da se takmiči sa 1060 je brža od 980, pod uslovom da su skorovi pravi ne vidim ništa loše...
 
ne vidis nista lose da je 3-4% brza od 390x... a 1080 je duplo brza
 
jedno milioniti put: polaris je niža klasa, zamena za tongu, vega će biti odgovor na 1070 i 1080 i zamena za 390...
 
Kakva sad niza klasa... ima dva polarisa 10 i 11, 11 je DUPLO manji on je niza klasa
 
da, taj duplo manji je još niža klasa...
 
niza od nize, sta je sledece, niza od integruse :d
 
Valjda 11 ide u notebook-ove


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno