Šta je novo?

AMD Polaris

Jeste boraniju kad pogledaš koliko AMD zarađuje na tom poslu.
 
To je to, samo što nije, tu odma iza ćoška.
 
Mislim da su ovo glasine... Polaris 10 da bude brz kao FIJI XT cisto sumnjam to je chip koji mjenja Tongu tj R9 380/X ne vjerujem da moze toliko dobaciti sa 2560Sp da konkurise Fiji XT chipu sa 4096 i jos dodamo da Fiji ima HBm a polaris 256bits GDDR5 tesko ostvarivo, i jos cjena 300$ ne izgleda bas realno.

Po raznim forumima i blogovima ljudi mastaju pa tako i ova glasina mislim da dolazi iz slicni izvora ;)
Kad bi se pretpostavka obistinila da chip sa 2560sp ima performanse kao fury-x sa 4096 sp to bi znacilo zestoka izmjena arhitekture, sto ne vjerujem da ce biti slucaj.
 
Mislim da su ovo glasine... Polaris 10 da bude brz kao FIJI XT cisto sumnjam to je chip koji mjenja Tongu tj R9 380/X ne vjerujem da moze toliko dobaciti sa 2560Sp da konkurise Fiji XT chipu sa 4096 i jos dodamo da Fiji ima HBm a polaris 256bits GDDR5 tesko ostvarivo, i jos cjena 300$ ne izgleda bas realno.

Po raznim forumima i blogovima ljudi mastaju pa tako i ova glasina mislim da dolazi iz slicni izvora ;)
Kad bi se pretpostavka obistinila da chip sa 2560sp ima performanse kao fury-x sa 4096 sp to bi znacilo zestoka izmjena arhitekture, sto ne vjerujem da ce biti slucaj.

ma sta god da jeste, nekako ja licno zelim promenu, kao da osecam da amd moze biti bolji ovog puta u skoro svim segmentima...a i drajvere sad izbacuju ko nvidia, rade na njima, tako da je razlika sve manja....
 
Ne znamo tacne klokove cipa, a to je druga bitna informacija u proceni performansi sem broja izvrsnih jedinica. Ne znamo kako ce izmena foundry-ja uticati na sam cip, odnosno da li postoji sansa da proces koji GF koristi donosi ogroman skok u odnosu na TSMC. Na kraju, ne znamo koliko donose izmene u arhitekturi.

Opet, prodje mi kroz glavu najavljena potrosnja GP100 od 300w... ukoliko AMD Polaris 10 stvarno ima ovakve performanse i potrosnju daleko ispod 200w, onda tolika nategnutost najjace verzije Paskala pocinje da ima smisla.

Kada je cena u pitanju, AMD ocigledno ceka da NV prva izadje sa cenama i pozicionira se u odnosu na njih. Ionako ce se vrlo brzo nivelisati sve nakon sto obe kompanije predstave svoje cipove.
 
Najgore sto su ovo sve samo pretpostavke, ali ako bude istina pa polaris 10 bude imao 2560sp i potrosnju od 175w pa cak i manje, onda ce neki enthusiast chip od strane AMD-a moci da ima 5120sp uz HBM2 i da se potrosnja zadrzi ispod 300w.
Opet kazem sve su ovo pretpostavke, ali ako bude ovakav polaris 10 onda AMD ima dobar proizvod.
 
Mislim da su ovo glasine... Polaris 10 da bude brz kao FIJI XT cisto sumnjam to je chip koji mjenja Tongu tj R9 380/X ne vjerujem da moze toliko dobaciti sa 2560Sp da konkurise Fiji XT chipu sa 4096 i jos dodamo da Fiji ima HBm a polaris 256bits GDDR5 tesko ostvarivo, i jos cjena 300$ ne izgleda bas realno.

Po raznim forumima i blogovima ljudi mastaju pa tako i ova glasina mislim da dolazi iz slicni izvora ;)
Kad bi se pretpostavka obistinila da chip sa 2560sp ima performanse kao fury-x sa 4096 sp to bi znacilo zestoka izmjena arhitekture, sto ne vjerujem da ce biti slucaj.

Zasto bi bile?

Fiji nije toliko brzi od 390X, a 14nm process omogucava 70% visi clock. Zamisli 390x na 1700mhz + za gpu. I to je ako ne gledas arhitekturalna unapredjenja.
Memorija ima svrhe samo ako koci cip, nove GDDR5 memorije pravljene u 20nm procesu mogu da postignu dosta visi clock tako da bi trebale da isprate, iako na guzove. Mada cini mi se da sam video da ce 390/390x zamene ici sa gddr5x, a 380/380x sa obicnim gddr5.
 
Ne znamo tacne klokove cipa, a to je druga bitna informacija u proceni performansi sem broja izvrsnih jedinica. Ne znamo kako ce izmena foundry-ja uticati na sam cip, odnosno da li postoji sansa da proces koji GF koristi donosi ogroman skok u odnosu na TSMC. Na kraju, ne znamo koliko donose izmene u arhitekturi.

Opet, prodje mi kroz glavu najavljena potrosnja GP100 od 300w... ukoliko AMD Polaris 10 stvarno ima ovakve performanse i potrosnju daleko ispod 200w, onda tolika nategnutost najjace verzije Paskala pocinje da ima smisla.

Kada je cena u pitanju, AMD ocigledno ceka da NV prva izadje sa cenama i pozicionira se u odnosu na njih. Ionako ce se vrlo brzo nivelisati sve nakon sto obe kompanije predstave svoje cipove.

Za to postoji vrlo jednostavan odgovor, ne znam kako nikom do sada nije palo na pamet?

Memory stacks have been moved to the GPU package, and so the heatsink interfacing with it all, will have to cope with the combined thermal loads of the GPU die, the memory stacks, and whatever else makes heat on the multi-chip module. 16 GB, poprilicna kolicina memorije.

Sto se tice price da ce Polaris da ima performanse kao GTX 980 Ti to je samo spinovanje pred izlazak Paskala. Od toga nema nista.
 
Pa i do sada je morao hladnjak da hladi memorije. Ne vidim razliku. Ne racunam one krsh hladnjake koji ne dodiruju, ali ako pogledas npr sve 390-ke maltene imaju poseban bracket koji odvlaci sa memorija na heatsink.
 
Zasto bi bile?

Fiji nije toliko brzi od 390X, a 14nm process omogucava 70% visi clock. Zamisli 390x na 1700mhz + za gpu. I to je ako ne gledas arhitekturalna unapredjenja.
Memorija ima svrhe samo ako koci cip, nove GDDR5 memorije pravljene u 20nm procesu mogu da postignu dosta visi clock tako da bi trebale da isprate, iako na guzove. Mada cini mi se da sam video da ce 390/390x zamene ici sa gddr5x, a 380/380x sa obicnim gddr5.

Trebali bi taktovi mnogo da idu gore da bi se nadoknadila razlika izmedju 2560 i 4096sp. Ono istina uz neki takt 1300+ mhz za gpu brzu memoriju na 8GHz i uz unapredjenje arhitekture nije ne moguce, ali ja sam negdje vidjao one slajdove na kome su se vrtili 1Ghz taktovi, mada su to vjerovatno sve suplje pretpostavke kao i ova su guru3d...

Ono sto je meni malo cudno ako ce zaista polaris 10 u junu da se pojavi kako da bar nijedna slika samog chipa nije procurila ili neki malo vjerodostojni rezultat, sve mi mirise da se te karte nece naci u junu u prodaji.
 
Za to postoji vrlo jednostavan odgovor, ne znam kako nikom do sada nije palo na pamet?

Hoces reci da na prethodnim karticama memorijski cipovi nisu nista trosili :p Titan X je imao 12GB memorije, samo nije sva toplota generisana na jednom mestu (nije bila stacked die, vec su memorijski cipovi bili na PCB-u pored GPU-a). Potrosnja karte i hladjenje su dve razlicite stvari.
 
Poslednja izmena:
http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-pro-duo-preview,2.html

As you guys have noticed, AMD today is releasing the Radeon Pro Duo. AMD already announced it's Radeon Pro Duo last month but ever since has not revealed any real specifications and neither have there been any reviews. Unfortunately we have to inform you that there will not be any reviews on this product, and that is going to upset many of you. Especially since AMD has been on a very viral public marketing campaign teasing the product openly for both consumer and prosumers, and therein is a conundrum to be found as today's release ends in a complete anti-climax.

Concluding

For now all we can say is that consumers and end-users should be on the lookout the upcoming Polaris based products, and perhaps steer clear of the Radeon Pro Duo as pretty much that is the message that AMD seems to be relaying today.

Nije tajna da sam rekao da mi dupla karta sa 'starom' tehnologijom na mesec dana pred izlazak nove nema mnogo smila i predvidjao sam joj kratak rok trajanja ali da dogura ne dalje od launch-a to nisam mogao da pretpostavim :D
 
Ja se nadam da ce Polaris biti odlican prizvod jer ne vidim kako ce AMD opstati koliko ih pritiska Intel (intel ce ih urnisat sa novim atomom koji je 30-35% brzi od proslog!)i NV
 
malo veca povrsina chipa nego Pitcairn /HD 7870, Ukoliko je tacno da proizvodni proces dopusta 2x bolje perf/w, ovo bi moglo biti brzo kao R9 390/X kartice. Sad spominje se 2560Sp toliko recimo ima R9 390 karta, ukoliko je radjeno nesto na arhitekturi uz vece taktove onda se sa pravom moze ocekivati skok performansi i da ovaj Polaris bude jak kao R9 Fury/X.

Ako se sve ove pretpostavke o kojima se pise poklope zaista bi to bile impresivne brojke za ovako mali chip.
S obzirom na ovi 232mm2 i pretpostavke da je TDP do 150w uz kombinaciju HBM2(koja ce dodatno smanjiti potrosnju) dolazimo do cinjenice da bi AMD enthusiast gpu -VEGA ili kako ga vec nazovu moga da posjeduje preko 5000SP i performanse 2xR9 Fury-x
 
AMD Radeon R9 480 (non-X) Performs Close to R9 390X

Ove brojke bi mogle da pojasne onu glasinu o 1060Ti koja se nedavno pojavila, iako je niko nije ocekivao ovako rano u produkcionom ciklusu.

Sve i da se ovo pokaze kao (delimicno?) netacno, interesantna godina je pred nama, posebno jer koriste razlicite proizvodne partnere.
 
Ja sam i ocekivao da bi najjaca karta bazirana na Polaris 10 chipu trebala da bude barem na nivou Hawai grafika.
Samo ne vidim gde je tu 'close to R9 390X', koliko vidim offscreen rezultati 390X karte su jaci u proseku za 50%, jel moze neko da pojasni ?
 
Ja sam i ocekivao da bi najjaca karta bazirana na Polaris 10 chipu trebala da bude barem na nivou Hawai grafika.

Tako ce i biti, mozda predje u rang sa GTX 980, ali tu je negde.

Samo ne vidim gde je tu 'close to R9 390X', koliko vidim offscreen rezultati 390X karte su jaci u proseku za 50%, jel moze neko da pojasni ?

Upravo. Spinovanje. Kao i price da ce 490x biti u rangu sa GTX 980 Ti. Zaista prevelika i nerealna ocekivanja.
 
Makar nije angazovao onog sto radi odnose sa javnoscu :D
Taj sto ima odnose sa developerima zapravo radi dobar posao.
 
To im vracaju za onoga sto je presao u suprotnom pravcu pre par godina, koji je bio zaduzen za konzole (da li se zvao Feldstein ili tako nesto).
 
Makar nije angazovao onog sto radi odnose sa javnoscu :D
Taj sto ima odnose sa developerima zapravo radi dobar posao.


Ja sam mislio da je među AMD-ovcima baš važilo da je taj sektor podvaljivao, muljao, petljao, potplaćivao, podvaljivao kodove, igrao prljavo i nefer...

Ali dobro, ko će se setiti šta se pričalo do juče :d
 
Nazad
Vrh Dno