Šta je novo?

AMD Polaris

I mene, ja bas cekam ovu boraniju iz srednjeg segmenta :)
 
ic me zabole kako ce ko da nazove taj segment,gledam prvu kartu koja ce moci da gura 3x1080p koliko toliko.
 
http://wccftech.com/amd-radeon-r9-480-470-polaris-10-polaris-11/

I dalje se vrti ista prica da ce AMD prvo izbaciti low end chipove u 14nm procesu, posto GDDR5x i HBM2 nisu spremni ovo postaje vrlo realan scenario.
Zamjena za Hawai i Fiji chip dolazi naknadno sa masovnom proizvodnjom GDDR5x i HBM2.

Sve su prilike da ce izbaciti ove slabije chipove sa obicnom Gddr5 memorijom i usput da malo isprobaju 14nm proces, a tek nekad pred kraj ove ili naredne godine mogu se ocekivati jaci chipovi zamjena za R9 390/x i Fury/x kartice.
 
Sto se mene tice, low profile Polaris 11 kartica sa performansama dovoljnim za Full HD sa medium do high podesavanjima = pun pogodak. :-devil-:
 
Dobro svi imamo razlicite potrebe, mene ce zanimati neki chip sto ce biti ispod Vega tj enthusiast segmenta, po svemu sudeci polaris 10 i 11 to nisu, jedan ima tdp 50w to je sigurno dno ponude kad su u pitanju 14nm kartice ovaj drugi ce zauzet neki mid segment, mene ce zanimati nesto izmedju mid i enthusisat segmenta, nesto sto bi trebalo trositi oko 200w-koliko vidim o tome chipu jos nema govora vjerovatno cekaju taj GDDR5x.

Tako da ono sto mene interesuje doce vjerovatno krajem ili pocetkom naredne godine.
 
Sto se mene tice, low profile Polaris 11 kartica sa performansama dovoljnim za Full HD sa medium do high podesavanjima = pun pogodak. :-devil-:

Ovo čekam :) Imam HTPC mašinu spremnu da udomi ovako nešto za casual WoT ili neki slabo zahtevni gaming.
 
Dva HTPC korisnika na jednom mestu? :d
 
Ovo čekam :) Imam HTPC mašinu spremnu da udomi ovako nešto za casual WoT ili neki slabo zahtevni gaming.

GTX 750Ti imam trenutno, i realno je jedino sto moze koliko-toliko da posluzi, ali polako postaje preslaba. Ovaj cip bi mogao da bude pun pogodak za "nasu" trzisnu nisu (racunam 50%, a mozda i vise u odnosu na GTX 750Ti).

Dva HTPC korisnika na jednom mestu? :d

Pa i nema nas toliko malo, a bilo bi i vise da u domacim maloprodajama mozes da kupis nesto tako malo egzoticnije.
 
Pa upravo i čekam godinu dana da GTX750Ti-ci padne cena jer mi bašodgovara ali ima očajan perf/€ dok je potrošnja idealna (imam 200W micro PSU i i3 Ivy u toj mašini) dok je R7 250 jednostavno preslab. Kao i ova generacija AMD APU.

Ide toplo vreme a dnevna soba u hladu :)
 
Pa i nema nas toliko malo, a bilo bi i vise da u domacim maloprodajama mozes da kupis nesto tako malo egzoticnije.

Ma ima nas/vas, s tim što sam ja jednom prilikom davno davno rešio da mi je dosta smaranja i eksperimentisanja, pa sam pod TV stavio veliki, pravi komp i batalio neverending quest za HTPC-jem koji izgleda kao HTPC. Nisam imao ni vremena ni volje jer sam znao da će se uvek dešavati ovako nešto...ili će mi prostora biti premalo, ili će trebati nova grafička, pa ću morati da čekam, trebaće mi X ali ću da pravim kompromis sa Y jer je Z još gori, i tako to...I od tada nemam nikakvu brigu :)
 
Pa upravo i čekam godinu dana da GTX750Ti-ci padne cena jer mi bašodgovara ali ima očajan perf/€ dok je potrošnja idealna (imam 200W micro PSU i i3 Ivy u toj mašini) dok je R7 250 jednostavno preslab. Kao i ova generacija AMD APU

Ko hoce da se igra u low profile formatu, ima jedan jedini izbor - 750Ti, a i ona postaje slaba. Mene je pre vise od godinu dana izasla 140, danas je oko 110 (kod Madjara). Nije sjajan perf/price, ali bolje performanse ne postoje, a totalno je *****no za ovu potrebu ici na perf/price kada ne sluze svrsi.

Ma ima nas/vas, s tim što sam ja jednom prilikom davno davno rešio da mi je dosta smaranja i eksperimentisanja, pa sam pod TV stavio veliki, pravi komp i batalio neverending quest za HTPC-jem koji izgleda kao HTPC. Nisam imao ni vremena ni volje jer sam znao da će se uvek dešavati ovako nešto...ili će mi prostora biti premalo, ili će trebati nova grafička, pa ću morati da čekam, trebaće mi X ali ću da pravim kompromis sa Y jer je Z još gori, i tako to...I od tada nemam nikakvu brigu :)

Radio i to, pa presao na low profile - razlog je prostor i dete koje trci po sobi - desktopu moze da pristupi, LP kucistu zavucenom u regal ne ;) A onda su mogucnosti znatno suzene, i cena visa, i tesko se nalazi, ali sta da se radi - ili cu da se igram ovako, ili necu da se igram uopste :D.
 
Desavalo se i ranije, Apple uzima onoga ko im vise ponudi u tom trenutku (odnosno da im povoljnije uslove i omoguci vecu zaradu). Performanse kod njih ne igraju preveliku ulogu, ali je potrosnja svakako veoma vazan parametar.
 
Nista cudno svi se okrecu AMD-u jednostavno imaju nesto sto konkurencija nema, prioritet amd-a je bio da se prigrabi trziste konzola, sad ce naravno i ostali veliku igraci da se priklone, potpuno normalana stvar.
 
Apple odlučio da koristi AMD diskretne grafičke nakon što se uverio u uspeh AMD-a na konzolama? WTF?
 
Ps4 NEO ili 4K kako ga zovu koristice Polarsi GPU, nema ni pomena od Nvidie :D
 
Neka zgrne i AMD nesto od tolikog kolacha! Iako mi korisnici nemamo nista znacajno od toga sem jedno..jedna stvar je jasna..ako se AMD potrudi i izmuva situaciju sa tako velikim igracima kao sto su Sony i Apple i u buducnosti jos neka velika kompanija..mogu da se oporave finansijski i da obezbede bolji proizvodni proces za svoje produkte (gpu's ,cpu's) a samim tim i da postanu koliko toliko konkurentni sa NV na polju desktop mainstream grafickih resenja ..sigurno je da cemo i mi imati neke koristi od toga..npr..snizene cene ili bolje performanse ..bolji izbor..a ne ovako za kashiku performansi da se placa iz dzepa i po 500+ eur
 
Poslednja izmena:
Treba kupiti akcije AMD-a :)
 
Neka zgrne i AMD nesto od tolikog kolacha! Iako mi korisnici nemamo nista znacajno od toga sem jedno..jedna stvar je jasna..ako se AMD potrudi i izmuva situaciju sa tako velikim igracima kao sto su Sony i Apple

i u buducnosti jos neka velika kompanija..

Sony je boranija, Apple jeste veliki igrac ali ni Apple nije mutav, uzimaju tamo gde im se vise isplati.

mogu da se oporave finansijski

Mnogo tu treba da bi se oni oporavili, a ti dilovi sa konzolama, mobilnim cipovima, ne donose toliki profit koliko vi zamisljate.
To sluzi da kaplje po malo. Svodi se na prezivljavanje.



i da obezbede bolji proizvodni proces za svoje produkte (gpu's ,cpu's)

Kako mislis da obezbede bolji proizvodni proces? Jedino Intel ima svoju fabriku a AMD i Envidija svoje graficke karte izradjuju u TSMC.

a samim tim i da postanu koliko toliko konkurentni sa NV na polju desktop mainstream grafickih resenja

To se nece nikad desiti, to je veoma jasna stvar. Envidija je za AMD prevelik zalogaj. Pogledaj marketshare, to ti sve govori.

..sigurno je da cemo i mi imati neke koristi od toga..npr..snizene cene ili bolje performanse ..bolji izbor..a ne ovako za kashiku performansi da se placa iz dzepa i po 500+ eur

Konkurentnost vec odavno vise nije garancija za zdravije trziste iz perspektive nas kupaca.
 
Kako mislis da obezbede bolji proizvodni proces? Jedino Intel ima svoju fabriku a AMD i Envidija svoje graficke karte izradjuju u TSMC.

AMD svoje grafike pravi kod Global Foundries-a :) (da morao sam da cepidlacim)
A Sony je 3.5x veci od nevidije.
 
Marketshare se vrlo brzo promjeni kad imas dobar proizvod.
Nije istina da ce AMD proizvoditi gpu-ove u TSMC proizvodnom procesu...dosta netacni informacija.
Da li je sony boranija na to kupci daju odgovor ko im je to konkurencija na polju konzola?

Koliko je to Nvidija prodala chipova za konzole? a? 0=krompir :D pocistio ih amd sa zemljom i uz pomoc vjetra oduvao ih kao prasinu ;)

I sony i apple su veliki igraci koje bi Nvidija rado prigrlila, ali na zalost nemaju proizvod, tu je AMD dominantan, nazalost nvidija pada u drugi plan ostaje im fokus na discretnim gpu-ovima, mada opet kazem uz dobar proizvod i tu ce ih amd stjerati u cosak.
 
Poslednja izmena:
AMD svoje grafike pravi kod Global Foundries-a :) (da morao sam da cepidlacim)
A Sony je 3.5x veci od nevidije.

Nesto da kod GloFlo ali su uglavnom poslovali sa TSMC.
Cak ce i Zen da rade u 16nm TSMC procesu, valjda je tako.

A Sony je firma u izumiranju nazalost. Samsung recimo jeste veliki igrac.
 
Ne, i Polaris i Zen idu u 14nm GloFo-a.
 
Toliko mnogo zaostaju za NV da nema sanse da se to promeni u jednoj generaciji. Opet, sada nisu kompeticija za iste fabove, to moze doprineti pomeranju stanja na trzistu, ali to nece biti preko noci, i samo pod uslovom da GloFo stvarno ubode sa procesom.

Naravno, AMD-u znatan novac moze doneti samo sjajan CPU, odnosno pre svega APU koji ce prodati u gzilionima (tj napuniti OEM kanal do maksimuma). Da li bi to Intel dozvolio je potpuno drugo pitanje :)
 
Nazad
Vrh Dno