Šta je novo?

AMD Polaris

Jeste,
na onovu čega AMD i dalje postoji kad su konstantno u minusu, zamisljam, kako bi bilo da BMW drzi 82% trzista ( tj. preuzme od Mercedesa, ako je sada oko 50-50% ), a da Mercedes ima 18% udela u tom delu trzista vise klase automobila.....;)
 
Poslednja izmena:
hahah nek si im odgovorio sve trol do trola ;)
 
AMD Polaris 10 koliko sada mogu da primetim, ako je dobro optimizovan trebalo bi da bude tu kao GTX 980 ili izmedju GTX 980/970 sto bi znacilo da gadjaju tu ciljnu grupu jer realno
ove kartice i jesu najprodavanije.

Koliko je to dobro obzirom da ce i Envidia da izbaci Paskal i da zameni mesta postojecim GTX 970/980 sa odredjenim ubrzanjima, verovatno i istom cenom?
Opet ce spasti u rang nize kategorije, nekog derivata GP104 koji ce opet biti iste brzine a imace sigurno manju potrosnju.
Zaista ne vidim logiku u svemu ovom.
 
Jeste,
na onovu čega AMD i dalje postoji kad su konstantno u minusu, zamisljam, kako bi bilo da BMW drzi 82% trzista ( tj. preuzme od Mercedesa, ako je sada oko 50-50% ), a da Mercedes ima 18% udela u tom delu trzista vise klase automobila.....;)

Ni sam ne znaš šta si hteo da kažeš al nek si rekao :D
 
AMD gubi pare već veoma dugo, ali to ne mora da znači da će kompanija sutra biti ugašena, niti da neće nastaviti ovako još godinama, decenijama...Stanje može da traje dokle god mogu da pozajmljuju novac, odnosno dok im idu kreditne linije. Sad, kakvo je tačno stanje finansija, i šta sve mogu da založe da bi dobili novac, to ćemo videti. Imaju softversko, grafičko odeljenje, imaju patente itd. itd. E sad, u nekom trenutku je takav scenario neizbežan, jer pre ili kasnije stvari dođu na naplatu, ali kada će biti taj trenutak, ko zna. Iz perspektive 1971. kada su pričali da novouspostavljeni finansijski sistem nije dobar, verovatno su se tim ljudima smejali tokom devedesetih, a sada je raspoloženje malo drugačije. Sve u svemu, ne vidim poentu u naklapanjima ili poređenja sa BMW-om ili Mercedesom. Naročito pošto znamo da je BMW bolji.
 
Baš nešto razmišljam, na konto najave da će Intel napustiti tick-tock šemu i preći na "dugotrajnije iskorišćavanje novih arhitektura..."


eHUQwwVJ_gHH.878x0.Z-Z96KYq.jpg



...možda i nije čudno onda da se i proizvođači grafičkih čipova slično ponašaju i preuzmu sličan ciklus? Dakle, najpre sam prelazak na niže-nm proces, pa onda arhitektura, pa onda optimizacija...

Vruc krompir u ruke developera. Evo vam hardver, imate alate sa kojima mozete da radite sta hocete sa tim hardverom (DX12, Vulkan), mi se dalje necemo mesati. Peru ruke bukvalno... sto je strasno jer danas toliko novih developera koji ne znaju dupe da obrisu a kamoli da savladaju low level API i optimizuju igru za milion kombinacija hardvera.
 
Vruc krompir u ruke developera. Evo vam hardver, imate alate sa kojima mozete da radite sta hocete sa tim hardverom (DX12, Vulkan), mi se dalje necemo mesati. Peru ruke bukvalno... sto je strasno jer danas toliko novih developera koji ne znaju dupe da obrisu a kamoli da savladaju low level API i optimizuju igru za milion kombinacija hardvera.


krastavac, ja to tvrdim od samih početaka diskusije o novim APIjima na forumu :)

Elem, evo nekih novih informacija. Sada obećavaju HBM 2 u onoj tamo generaciji. Da li im verovati?

http://www.benchmark.rs/vesti/amd-o...balo_da_ima_4096_gcn_4.0_jezgara_i_hbm2-63924
 
HBM2 očigledno nije spreman za ovu godinu.
I nVidia je najavljivala prošle godine da će Pascal imati HBM. Treba li njima verovati?

EDIT: Q3/2016 se pominje započinjanje mass production-a što znači da najranije u Q4 bi mogli da vidimo neke grafike sa HBM2 memorijom.
 
Poslednja izmena:
HBM2 očigledno nije spreman za ovu godinu.
I nVidia je najavljivala prošle godine da će Pascal imati HBM. Treba li njima verovati?

EDIT: Q3/2016 se pominje započinjanje mass production-a što znači da najranije u Q4 bi mogli da vidimo neke grafike sa HBM2 memorijom.

Naravno da ne treba. Mislio sam da je to već konstatovano, Nvidia planovi su poodavno isključili HBM2 za nove čipove.

Što se tiče termina kada bi se karte sa tom memorijom mogle pojaviti, mislim da je verovatnije Q1 ili čak Q2 naredne godine.
 
Vruc krompir u ruke developera. Evo vam hardver, imate alate sa kojima mozete da radite sta hocete sa tim hardverom (DX12, Vulkan), mi se dalje necemo mesati. Peru ruke bukvalno... sto je strasno jer danas toliko novih developera koji ne znaju dupe da obrisu a kamoli da savladaju low level API i optimizuju igru za milion kombinacija hardvera.
Toliko je novih vozača, ajde da ograničimo brzinu automobila na 60 km/h :d
 
A mene ste ubjedili tamo u temi o pascalu ma nema gotova stvar pascal hbm ovo-ono dolazi u aprilu nesto sad drugu pricu pricate?
E sad malo ozbiljnije ni AMD ni NV high end chip necemo vidjeti u 2016g to tek nekad 2017g, vjerovatno ce oni i doci sa HBM2 to se vidi iz AMD slajdova, ali ne treba to ocekivati u ovoj godini.

Ono sto je realno da na jesen vidimo neki chip iz low-mid segmenta a mozda pred novu godinu neku zamjenu za R9 390/X kako ce se chip zvati nebitno je, sa druge strane moguce je da i Nvidia nesto izbaci sto ce biti konkurentno AMD-u.
Sve u svemu ako ove godine budemo dobili karte koje ce biti brze recimo 10-15% od FuryX/GTX980Ti bice dobro.
 
Za mene je i X80/GTX1080 high end chip, dok su npr. Ti verzije enthusiast version. Bio bih super zadovoljan kad bi high end Pascal i Polaris bili ~30% brzi od 980Ti/FuryX a 2017-e neka izbacuju sta hoce sa HBM2, sto se mene tice GDDR5X ce raditi posao i vise nego fenomenalno. Mislim da je krajnje vrijeme da naprave veci skok od GTX980Ti/FuryX.
 
S tim da GDDR5X nece biti spreman barem do Q4. :)
 
Tako da ko hoće da izbaci karte na leto nema drugog izbora od GDDR5. Tu je, doduše, i HBM, ali imajuću i vidu ograničenja i cenu, jasno je da ne može da ide na karte koje koštaju 300€. Što smo već znali. I pisali o tome.
 
This time next year...
 
Tako da ko hoće da izbaci karte na leto nema drugog izbora od GDDR5. Tu je, doduše, i HBM, ali imajuću i vidu ograničenja i cenu, jasno je da ne može da ide na karte koje koštaju 300€. Što smo već znali. I pisali o tome.

Tacno ove godine cemo vidjeti low-mid chipove sa GDDR5 to su polaris 10 i 11, 2017g High end Vega kako li se vec bude zvao sa HBM2 i to je rasplet situacije.

Isto nas vjerovatno ceka i od konkurecnije.
 
S tim da GDDR5X nece biti spreman barem do Q4. :)

GDDR5X je vec spreman, na leto se ocekuje mass production:

https://www.micron.com/about/blogs/2016/february/gddr5x-has-arrived

Micron is currently ramping GDDR5X to mass production, and will be announcing sample dates later this spring. We plan to be in full volume production this summer.


Po Micron-u, stvari se odvijaju bolje nego sto su ocekivali:

Not only do we have functional devices earlier than expected, these early components are performing at data rates of more than 13Gb/s!
 
Lepa vest. Svakako bi bilo lepo videti nove grafike sa novijim memorijskim standardom.

Cak i da ne bude, memorija nikad nije imala presudnu ulogu vec sam cip tj. arhitektura.
GDDR5 je i dan danas dovoljan za 1080p rez. kao i za 2k sto je kategorija u koju spada najveci broj korisnika.


Jesu li Polaris i Vega isto GCN 4.0? Jel ima nekih arhitektualnih poboljsanja? Neka unapredjenja?
 
Sve što nije za septembar ili eventualno oktobar/novembar i jeste PR spin. Niko neće lansirati grafike u julu. To može samo da bude PR predstavljanje, sa kartama koje će se na tržištu pojaviti naknadno.
 
GDDR5X je vec spreman, na leto se ocekuje mass production:

https://www.micron.com/about/blogs/2016/february/gddr5x-has-arrived

Po Micron-u, stvari se odvijaju bolje nego sto su ocekivali:

Pa kako je spreman ako se tek ocekuje pocetak masovne proizvodnje? To sto imaju prototip nama ne znaci nista.
Tek na leto se ocekuje pocetak masovne proizvodnje. S obzirom na 2-3 meseca koliko traje ciklus proizvodnje, nece biti dostupan pre Q4 - znaci u karticama tek Q1 2017 najranije.
 
a sto ste vi tolko nestrpljivi da izadju nove graficke kartice?
 
da bi sto pre mogli crveni da propadnu da mogu da sebe tapsaju po ramenima kako su jako pametno potrosili svoj novac davajuci ga zelenima.
 
Pa kako je spreman ako se tek ocekuje pocetak masovne proizvodnje? To sto imaju prototip nama ne znaci nista.
Tek na leto se ocekuje pocetak masovne proizvodnje. S obzirom na 2-3 meseca koliko traje ciklus proizvodnje, nece biti dostupan pre Q4 - znaci u karticama tek Q1 2017 najranije.

Tako ste pricali i za HBM 2.0 pa evo ga vec pred vratima..
 
Sve što nije za septembar ili eventualno oktobar/novembar i jeste PR spin. Niko neće lansirati grafike u julu. To može samo da bude PR predstavljanje, sa kartama koje će se na tržištu pojaviti naknadno.
Pa AMD je prošlog leta izbacio 300 seriju i Fury :D

Potvrdili su da će karte biti na leto, sigurno za back-to-school period. Početkom juna je Computex, tako da je vrlo verovano da će tada biti predstavljene nove karte. Da li će ih pustiti odmah ili u avgustu, to ćemo videti tada.
 
Tako ste pricali i za HBM 2.0 pa evo ga vec pred vratima..

Nemoj samo da se razocaras, te najave i slajdove macku o rep dok ne vidimo karte sa HBM2 nista ja u to ne vjerujem, pisali su kako ce Nv izbacit pascal u aprilu bla bla nema nista od toga, nece taj HBM2.0 ni do kraja godine a vjerovatno tek 2017g.

To sto se nvidia i amd malo hvale to sto wccftech i slicni sajtovi mlate, moraju malo da napale fanove.
Na ljeto mogu da se pojave pascal i polaris low end chipovi sa obicnom Gddr5 memorijom ali jaci cipovi koji nas interesuju koji bi trebali da dodju sa Gddr5x ili HBM2 treba ocekivat u q4 ili pak tek 2017.g, bolje bi bilo da ja nisam upravu, ali vrjeme ce pokazati.
 
Nazad
Vrh Dno