Šta je novo?

AMD Polaris

ma @zeljko vas zeza zna on bolje od nas gdje polaris pripada ;) nego ovo su nerealne performanse. AKo je R9 480 ovako brza, onda je 480X u nivou R9 fury-x, plus peglanje drivera pii ne vjerujem ja iskreno u ovaj rezultat
 
Vidi iskreno mislim da AMD ne moze da parira NV frekventivno tu gubi cak i 25%, velicina GPU izmedju 1080 i Polarisa 10 ionako nije bas toliko velika, 20-25%
 
Vidi iskreno mislim da AMD ne moze da parira NV frekventivno tu gubi cak i 25%, velicina GPU izmedju 1080 i Polarisa 10 ionako nije bas toliko velika, 20-25%
Ma ko zna koliko je velik Polarsi 10 Gpu treba to sacekat pa vidjeti, ovo su sve informacije da se skuplja posjeta na sajt/blog/forum itd nema jos nista ni blizu zvanicnog kad je u pitanju Polaris 10 i 11 sve je to jos nagadjanje ima ovoliko ima onoliko shadera jes potrosnja 110-130-150 i na kraju sub 200w samo nagadjanje vjeruj mi.
 
Za sada ne obecava, jedino da bude radio mining ok, ovako boza :)
 
Kada će izbaciti na tržište Polaris grafičke kartice, da li se zna neki datum ?
 
Nema nikkavij najava, sve je pod velom tajni, tek 1 jun-a ce se znati vise
 
Pazi ovo ako cip sa 232mm2 kako se spominje ima performanse kao u onom 3dmark11 testu, a sa druge strane njegov rival ce biti GTX 1060, onda su po meni ovo fantasticne performanse.
Polaris 10 ne trebas poredit sa GTX 1080 to nije ista klasa 300 vs 700$ razlika ko nebo i zemlja.
Najbolji primjer kao da poredis GTX 980 vs R9 380 to bi bilo najblize.
 
232mm2 je relativno blizu velicino GTX 1080, po tome baziram poredjenje, kad znamo da je 1080 oduvala gtx980
1060 ko zna sta ce biti, tu cak NV mozda ni nema zelju da ponudi ista pametno
 
314mm2=GTX 1080 nije to bas mala razlika usput znamo da je GP 104 single precision chip i da Nv u tome segmentu izbaca takve chipove, znacemo vise kad izadje polaris sad je bas tesko bilo sta reci nema bas nista da je procurilo sve su nagadjanja i performanse i povrsina chipa... nista bas na cemu bi se moglo zasnovati neko poredjenje.
 
232mm2 je relativno blizu velicino GTX 1080

Pa i nije prevelika razlika, skoro pa 40% ;) Moze se desiti da ovaj Polaris 10 nije pun cip, odnosno da u stvari ima 40CU (2560), koji su mozda iskljuceni zbog boljih prinosa. Mislim da je suludo ocekivati da Polaris dostigne GP104, ali ako ponude solidne performanse, dobru cenu i perf/watt, bice svakako popularni cipovi. Opet, i dalje mislim da im je cilj da se probiju u OEM trziste sto vise.

1060 ko zna sta ce biti, tu cak NV mozda ni nema zelju da ponudi ista pametno

Zelju moraju imati, ni oni ne mogu ziveti od high enda. Gledajuci samo PC trziste, i dan danas sve karte zajedno, a skuplje od 300 USD, odnose 15ak% prodaje.
 
Pa nije tako bas 1080 nije high end samo, to je jednostavno sa 1070 srednji segment do visljeg segmenta a tu spada i jedan segment vise kako se god zvao i koji ce biti 500-600mm2

low end je odavno trebao da izumre, ionako mogu oni prodat tu i 60% kartica a da je zarada smesna

po meni polaris 11 je sadasnji low segment i izbaaciti nesto slabije je cista glupost

i nije skoro 40% vec 35%, a znamo da skliranje nije idealno tako da bi logicno bilo da je 1080 gtx od Plarisa brza toliko 35%, tada bi AMD imao sanse, iako je cip MALI za danasnje pojmove jer svi traze BRZE a ne sporije!
Jos kad dodamo da su jedni "kao" 14nm (AMD) a drugi 16nm (NV) razlika je jos manja od 35%
 
Poslednja izmena:
Pa 232mm2 u 14nm uopste nije tako malo. To bi izaslo na oko ~270mm2 u 16nm a onda razlika u odnosu na GP104 je nekih ~15%, to nije mnogo. Uostalom, broj tranzistora ce reci sve.

Ako ima istine u ovim rezultatima, nimalo ne obecava za sada, a za to su najzasluzniji niski taktovi. Kao sto sam rekao, ako nisu savladali taktove, lose im se pise. Lako je hvaliti se sa malom potrosnjom kad izbacis 14nm chip na 1266Mhz.

Ovde kao da se iz nekog straha govori kako Polaris nije projektovan da bude performer vec sve sto je preko GTX 970/R9 390 je wauu. Osvestite se, 232mm2 (trenutna informacija) u 14nm nije malo, to je ~6m tranzistora.
 
low end je odavno trebao da izumre, ionako mogu oni prodat tu i 60% kartica a da je zarada smesna

Po komadu da, mala je zarada, ali na gomili uopste nije. Uzmi pa mnozi ako imas vremena, i dalje verovatno 2/3 profita dolazi od kartica koje ne spadaju u klasu za entuzijaste.

po meni polaris 11 je sadasnji low segment i izbaaciti nesto slabije je cista glupost

I nece biti, racunaj 4 cipa po generaciji (GP100, 104, 106, 107/108, Polaris 10/11 i Vega 10/11), a to u nekom trenutku moze postati cak i tri.

i nije skoro 40% vec 35%, a znamo da skliranje nije idealno tako da bi logicno bilo da je 1080 gtx od Plarisa brza toliko 35%, tada bi AMD imao sanse, iako je cip MALI za danasnje pojmove jer svi traze BRZE a ne sporije!

Pa nije bas tako, po tvojoj logici niko ne bi kupovao nista sto nije najbolje.

Jos kad dodamo da su jedni "kao" 14nm (AMD) a drugi 16nm (NV) razlika je jos manja od 35%

Razlika je tacno tolika, nemoj da mesas babe i zabe. Uzgred, neka je i 35, mislis da je malo?
 
Pa ja ocekujem da bude tu negde sa NANO sve ispod toga je po meni veoma lose
 
Ukoliko su rezultati tacni uopste nisu losi ali 3D Mark ne treba uzeti zdravo za gotovo jer su igre te koje pokazuju pravo stanje.
Povodom broja jedinica, citat : "One more thing, according to Sisoft database, C7 has 2304 cores, there is a possibility that there's another P10 chip with 2560 cores (full silicon), even faster than those. Just wanted to make it clear."

Ako ovom generacijom menjaju mesta sa serijom 3xx a mozda dohvate malo i Fury to je ok ukoliko je Vega ta koja ce da zameni gornji segment u kom se sada nalaze GTX 1080 pa sve ispod toga.
Drugacije nema logike jer ce ostati prazan prostor koji ce trebati da se popuni necim.
 
Mislim da je logicno da malo odloze predstavljanje i da sacekaju da prodje ovaj hype sa 1080 kartom, sa FE 1070 ce biti jos i veci, jer ce biti cenovno vise dostupnija sirokim narodnim masama..:trust:...ovako, tesko mogu da pariraju NV marketingu, eventualno da Polaris kartice imaju neki dobar odnos cena vs perfomanse, pa da malo naprave konkurenciju...
 
Pa tako ce i biti vec krajem juna bice zavrsena prica i hajp oko GTX 1070/80 tako da tada krece polaris -napokon.
Vjerovatno ce biti tu neki testova nesto ce procuriti cim se dokopaju testeri svoji kartica.
 
Jedna sličica sa Polaris Tech Day - izvor.

bqNN7g7.jpg

"The post ostensibly shows off the Lenovo Y27F, a 27-inch 1080p FreeSync display capable of pumping out 144Hz.
But the system sheet next to the monitor reveals a more interesting tidbit: The Doom demo running on the display is
powered by no other than the Radeon RX 480, a GPU that hasn’t officially been announced yet. (Edit: Yes, the sheet says 1440p.
The game was running at a higher resolution than the monitor using AMD's Virtual Super Resolution.)"
 
Poslednja izmena:
ImaXnMM.jpg


http://videocardz.com/60752/amd-radeon-rx-480-specifications-leaked


Ovo ce verovatno biti kao ~390X, sa upola manjom potrosnjom. :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
2.8x manja potrosnja, po AMD-u.
 
Ogroman performance/w napredak.
Izgleda AMD promjenio naziv sada cemo dobiti "RX" :)
 
Ako sve ovo ispadne kako treba, svi mi koji necemo da trosimo preko 300 evra na graficke karte cemo izgleda dobiti lep upgrade :D
 
Ti trebas da cekas Vegu ;), neko ko ima R9 380 i karte u tom segmentu ima sada cemu da se nada.

Za 250$, ako se ispostavi da je u rangu sa Gm 204, a usput potrosnja do 130w onda ce ovo biti extra dobar proizvod. Treba sacekat jos da se sve potvrdi da se vidi jel 232mm2 povrsina chipa.
 
Ovo nije ni namenjeno vama sa 290X, mada je nemoguce ne primetiti bitno manju potrosnju i zagrevanje i verovatno barem duplo nizu cenu. 290X se prodaje sad ili nikad :D
 
Ovo nije lose ali ja i dalje ne mogu da kazem kako je to extra. Performanse GTX 980 sa 30-40W manjom potrosnjom, pa ? Za 250$, ok, nije lose.

Ali i dalje je smesno sto prave tabelice gde uporedjuju svoju kartu u nizem nm procesu koja jos nije izasla sa konkurentskom kartom od skoro pre 2 godine. Pri tom je konkurent izabacio sledecu seriju. Totalno besmisleno. Imalo bi donekle smisla da je karta izasla pocetkom godine.
GM106 izlazi za ~3 meseca a imace performanse Polaris 10 mozda nesto nize ali verovatno i niza cena.
 
Pa sa cim da je porede? kad Nv nije izbacila GTx 1060, mada je totalno nebitno sada GTX 980, jedino sto tu kartu vise nece niko kupiti pored Polarisa 10.
Ako bude istina da je potrosnja 130w to je oko 50w manje nego GTx 980... ako sve bude kao sto je AMD najavio imaju dobar proizvod, ali treba prvo sacekat pa vidjet u testovima sta i kako jer slajdovi su jedno, a realnost drugo.
 
Nazad
Vrh Dno