Šta je novo?

Nokia 3310 Blast from the past test

Sale83

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2012
Poruke
2,731
Poena
415
GIF-Terminator-GIF.gif


Trm tm tdm....trm tm tdm....

Da, pred vama je najnovija...dobro ajd, nije, pred vama je legenda aka neuništivi aka Čak Noris među telefonima aka Terminator ili jednostavno Nokia 3310.Ovo je omaž jednom od najboljih i najpopularnijih telefona ikada napravljenih, koji definitivno zaslužuje jednu posebnu temu na ovom forumu, barem kao jedan IT spomenik legendi.

9020f717-04a6-434c-b49f-d7e06d136353.jpg


Da, to je on.Sećanja naviru, znam, nije greh i ako ste pustili suzu, jer pred vama je sprava koja je obeležila jednu epohu, jedno vreme, jedan svet, ušla u istoriju i postala legenda koja i danas izaziva poštovanje.Svaka nova serija Samsunga, LG-a ili Eplovog iPhone-a, dođe, prođe i ode, izazove tri dana čuda i padne u zaborav, međutim Nokia 3310 je uvek tu.

Hardver
ee6f92b83f45602778c52e940b11e4cf.jpg

Ekran rezolu....dobro..ekran je monohroman, prikazuje 5 redova teksta(ha ha, smešno).Za današnje uslove to je relikvija, međutim za 2000. godinu to je bio standard, pogotovo kada su Nokie bile u pitanju.Ali može da prikaže Screensaver.[emoji1]

Pitate se da li ima cetvorojezgarni ili okta procesor, mtk ili snepdregon...ne,nema nijedan od navedenih.
Zadnju kameru, od 13 megapiksela, sa Sony senzorom..nema.
Prednju selfie kameru, od 8 megapilsela, takođe....nema.
Ne može da pušta mp3.
Ne može na net.
Pa šta onda može?
Pušta mono i može da se komponuje melodija.[emoji1]
Ima dve legendarne igrice(Snake II i Space impact)
Ima sot, koji traje danima(kad je nova baterija)
Ima milion maski.
Može da vam padne sa desetog sprata, samo će se razbiti na pet delova, koje opet spojite i telefon radi.[emoji4] Ne verujete? Pa probajte.

Dizajn
Nokia+rage+what+happens+when+you+drop+your+old+nokia_6917f7_3404712.jpg

Vanvremenski.
Savršen.
Bez ijedne zamerke i mane.
Neuništiv...nakon neke kataklizme...tri stvari će ostati u životu.Bubašvabe, Kit Ričards i nekoliko miliona Nokia 3310, koje se i danas kriju po nečijim davno zaboravljenim jaknama, kojima baterija ima bar još dve crtice.

Softver
Dolazi sa naj...ok...dolazi sa softverom NHM-5, sad zavisi od vremena proizvodnje koja je verzija(verzija na testu je 04.24)
Nema ažuriranja, ali ne brinite, nema ni potrebe, sve radi savršeno, bez bagova.Ajfon, Samsung, LG od pre 5-6 godina će vam lagovati, zakucavati, crći...Nokia 3310 radi kao prvog dana.


Kamera
Nokia-3310-foto_emb8.jpg

Nema je.[emoji20]


Utisci u radu
Radi.
Sve što treba radi savršeno, nikada vas neće izneveriti u radu.Ergonomičan je, savršeno stoji u ruci, zvuk je odličan, sagovornik se odlično čuje, zvučnik je jak, zvuk ćete čuti čak i potpuno gluvi, a vibracija je toliko jaka da će svaku devojku zadovoljiti, a vas uznemiriti do te mere da ćete se uvek javiti na poziv.Tasteri su savršeno postavljeni, nema slobodnog hoda na tasterima, čak ni posle više od decenije rada.[emoji4]
Baterija kada označi da je prazna, imate jos dva dana fore da koristite telefon.

Zaključak
no3310_02.jpg

Deo istorije koju svaka kuća mora da ima.
Legenda koja ostaje zauvek.
 
Imao, koristio je skoro 3 godine. Bio zadovoljan, ali ne i fasciniran. Sve u svemu, za to vreme solidan telefon, ali ne vidim razlog za neko preterano veličanje.
 
Jbt, koliko je tehnologija napredovala za ovih 15 god, neverovatno kad pogledas..
 
@Sale83

Haha svaka čast za review, realan i duhovit, baš si me nasmejao. Sjajan detalj sa fotkom od 4 smajlija :)
Kada u ovoj situaciji napišem LOL - zaista to mislim :D
 
Kada je kod nas tamo 2002 postao super popularan telefon, ja sam kupio 3510 umesto 3310. Ne razumem opsesiju sa 3310. Dugmići tvrdi, raspored nikakav, baterija ona glupava da moraš da je puniš tek kada se isprazni.
 
Verovatno najprecenjeniji telefon ikada. Koliko god to smešno zvučalo za takav low tech telefon. Nisam znao da su posle dolazili sa li ion baterijama jer sve koje sam znao da su ga imali su imali ni mh baterijama.
 
Poslednja izmena:
Svaka čast za review. :)
Veoma duhovito. [emoji106] [emoji2]
 
Verovatno najprecenjeniji telefon ikada.

3310 možeš na Limunu da kupiš u odličnom stanju za 300 din. Najprecenjeniji telefon ne računajući svaku aktuelnu verziju iPhone-a je Nokia 6310i, sveti gral među teoretičarima zavera, telefon koji navodno ne može da se prisluškuje. I dalje se prodaje po oglasima za 30-40 evra. A kad se setim ima tu još precenjenijih modela tipa Nokia 8850 koje se i dan danas prodaju za 100 evra, titanijumsko kućište itd.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da su posle dolazili sa li ion baterijama jer sve koje sam znao da su ga imali su imali ni mh baterijama.

Nisu dolazili tako, originalne baterije su Ni-MH. Kako je tehnologija napredovala, izašle su Li-Ion kopije koje se i danas prodaju. Baterija ima veću vrednost od telefona. :D
 
Imao sam ga naravno, mislim da je bio moj drugi ili treci telefon i u tom periodu kao i svi bio odusevljen istim. Padao mi je nekoliko puta, nista mu nije bilo. Telefon je bio skoro pa neunistiv.
Mada mene je malo vise odusevio 3410:

Nokia+3410.jpg


Izasao je mozda 2 godine kasnije, nisam siguran i bio sam zadovoljniji sa njim nego sa 3310. Podrzavao je java igre, bolje animirane screensaver-e i jos neke nove opcije koje 3310 nije imao a i dizajn mi je bio zanimljiviji.
 
Poslednja izmena:
Sale
Tvoj svaki drugi post u poslednje vreme je imao 3310 u sebi,ocekivao sam realno ovaku temu :)

Ne kapiram cemu dizanje ovakvog krsa u nebesa ali cestitke na reviewu ;)

P.s. koristio sam ovaj mob oko 6,7meseci i iskreno me nije odusevio..
 
Poslednja izmena:
Bilo mi dosadno, morao dubijem nekako vreme, a i sluzi mi trenutno kao bekap, pa sam morao da mu odam pocast,ipak je to fon koji je doziveo status kulta.[emoji1]
 
Da mi ne treba mail na telefonu, sproveo bih jedan retro-week eksperiment. :)

Moji ih jos koriste, iako imaju Lumiju 820 i sada iphone 5. Koriste ih izlepljene selotejpom, kad zapisti SMS mozak probija. Sigurno ima ipak dosta izdrzljivijih telefona, koji su namenjeni za rad na terenu.
 
Meni je omiljena Nokia bila i ostala 7110. Mnogi su je greškom mešali sa 8110 iz Matrixa zbog klizećeg poklopca koji je urađen samo za potrebe filma. I dan danas mi je žao što sam je prodao, jer je bila u savršenom stanju posle 4-5 godina korišćenja.
 
E51 mi je pao sa terasice Pionira na parket, čovek mi ga je bacio nazad, nisam uhvatio, pa je opet pao na beton terasice.
Nije se ni restartovao.

Još uvek radi, ali ga ne koristim.
 
Kad se setim koliko sam tada kao klinac želeo taj telefon, skupljao sam pare za njega pa ne znam ni sam koliko i kad sam napokon nakupi i rešio da ga kupim dobijem za rođendan siemens m35, u početku kao njakao ali sta ću, davno to beše, neke 2002- recimo, služio me siemens 4-5 godina posle toga tetku još toliko a mislim da i danas radi... najbolji telefon koji sam imao, ali uvek ostaje žal za nokiom....
 
Nisam nikada koristio taj telefon; prva i jedina Nokia koju sam imao je E71. Koristio sam ga 8 godina, od toga 6 kao službeni telefon. Taj se telefon ne može uništiti. Ne koristim ga više, ali je ispravan i dan danas iako potpuno izudaran i izgreban.
 
Nakon vise pretecih pisama, teroristickih akcija, molbi, zalopojki...iz Nokije su konacno posustali i uslisili mi zelju.[emoji4]

https://youtu.be/jLbFHFsFCVQ

1903c049c728f409bfd4983309058a26.jpg

c2dad83df6ae54674b2c0cc80d8fad5f.jpg
c1e8201aef47df2ec451a9d18f934fa7.jpg


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Meni ovo lici na one kineske telefone-igracke, koje imaju programiran zvuk za svako dugme
 
Meni je i dalje stara najlepša, nove kao da su od jeftine plastike, a možda me samo puca nostalgija.

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk
 
Ako bude izdrzljiva kao stara onda je ok. [emoji3]

Sent from Xperia T
 
O cemu se radi:

U satro prodavnicama 3310(2017) kosta ~76e dok na KP se prodaju nove za ~2500din.
 
Nazad
Vrh Dno