Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

U kom delu ovog kucista bi bilo najbolje postaviti CM Nepton 140?
 
Neke kolege ovdje to uopšte nisu uspjele.
Trebalo bi da se hladnjak može da se postaviti na prednjoj strani, ali se mora skinuti jedan od ventilatora koji dolaze uz kućište.
 
Ima li sanse na zadnjoj strani?
 
Tamo ne može da se postavi šire od 12cm.
 
Vec sam narucio.U svakom slucaju nacicu mu negde mesto.
 
Kako pozadi ne moze vise od 12cm? Ja sam postavio 14 pwm bez problema. Ako se na to odnosila konstatacija :)

Ово је послао 6п!
 
Kako pozadi ne moze vise od 12cm? Ja sam postavio 14 pwm bez problema. Ako se na to odnosila konstatacija :)

Ово је послао 6п!

Po sajtu proizvodjaca, napred i gore mogu i 12cm i 14cm ventovi. Dok, pozadi, moze samo 12cm vent. Siguran si da si stavio 14cm pozadi? :)
 
a sto ne bi mogao gore da stavi?
 
Po sajtu proizvodjaca, napred i gore mogu i 12cm i 14cm ventovi. Dok, pozadi, moze samo 12cm vent. Siguran si da si stavio 14cm pozadi? :)
Sad cu ti fotografisati :)
Edit: Ne srafi se nego je tool free :)
ff0c3c6ed78caf8c51867efd04064a1e.jpg


Ово је послао 6п!
 
Poslednja izmena:
Ja nisam prodavao. Neko se već na ovoj temi žalio da nikako ne može postaviti N140+ u ovo kućište. Tada sam ponudio opkladu da se može postaviti na prednju stranu, a ako može i na zadnju to je još jedna opcija.

Mada, treba imati u vidu da stavljanjem na leđa dobijate zagrijan vazduh iz kućišta na hladnjaku!
Moguće je svakako i uzimati vazduh i sa te strane, ali onda imate 3 venta koji uduvavaju.
 
Neko rece gore da ali onaj blize kraju iznad cpu hladnjaka, kako nebi krao hladan vazduh koji treba proci kroz cpu hladnjak.
Taj artic f14 je zakon, ja planiram jedan da pazarim za gore da izbacuje.
@Zulu 92 daj na pm gde si pazario f14 ako ima neko mesto za malo para, uzmem 3 i ne mislim [emoji56]
 
Poslednja izmena:
Neko rece gore da ali onaj blize kraju iznad cpu hladnjaka, kako nebi krao hladan vazduh koji treba proci kroz cpu hladnjak.
Taj artic f14 je zakon, ja planiram jedan da pazarim za gore da izbacuje.
@Zulu 92 daj na pm gde si pazario f14 ako ima neko mesto za malo para, uzmem 3 i ne mislim [emoji56]
Iskreno kupio sam ga pre 2-3 godine :D Predstavu nemam gde.

Ово је послао 6п!
 
Naravno, samo je onda obavezna "kabrio" varijanta kućišta ;)

Kakva kabrio varijanta? Mislis otvorena stranica? Ja evo imam dva venta gore za izduv, total 6 case ventova, zatvoreno je kuciste. Na ovoj vrucini temp HDD 32, procesor ili furuna Haswell na ~33 do ~37 idle i ogromna GTX 970 G1 Gigabyte na 31 do 33c kako kad.

Jedino ako mislis ne zbog temperatura nego zbog kako je neko rekao "pritiska" pa ustvari kupim vise prasine?

Ne znam da li kod mene ti gore kradu vazduh xD Ali imam 2 venta na LC-CC-120 push/pull pa valjda su dovoljno jaki da uspostave tunel da ih ne smaraju gore ova dva venta...who knows... :) Ali meni je bitno i vadjenje te toplote sa GPU-a ciji ceo backplate zna "jezivo" da se zagreje i to salje gore na CPU hladnjak i na okolne komponente tj maticnu i onda ta dva gore mi dobro dodju da podignu i okolni topao vazduh i izvuku napolje...
 
Pod kabrio sam mislio da gore skineš plastiku i postaviš mrežu.
 
Pošto sam već neko vreme razmišljao da se "prepakujem" u neko drugo kućište i vidim da svi hvalite ovo, odlučio sam i ja da se priključim. Naručio sam ga i čekam da će za par dana stići. Ono što me interesuje je da li bi bilo preporučljivo da dokupim još 2 14 ventilatora koje bi stavio napred a ove od napred bi stavio gore da izvlače vazduh? Trenutno imam Chieftec Dragon, koji ima 1 napred, dva gore, jedan pozadi i jedan veliki bočni ventilator i temperature su mi zaista dobre, samo mi je kućište malo skučeno.

Druga stvar koja me intersuje je hard diskovi. Pošto vidim da mogu da se montiraju samo dva komada fabrički a ja imam 3 i još dva SSD-a, da li ima neko neki predlog kako treći namestiti? :D
 
Da ali onaj gore na kraju..
 
Artic F14 taman :) oko 900din

ili Artic ali F12 obican oko 500din

Guglaj za cene, it svet npr i proveri.
 
Ima li sanse na zadnjoj strani?

Uzeo pa da odgovorim na pitanja sto se tice vodenog CM Nepton 140.
Moguce je jedino napred i mogu oba ventilatora bez problema.Ja sam stavio i jedan ispod od 14cm da hladi hard.
Sto se tice temperature hardova,jesu vece nego u predthodnom BLUEBERRY BC-G52-OP za 4-5c.Bila je oko 28-29 sada oko 34-35c.
Sto se tice dodataka,kapice za usb i ostale,dobio sve do jedne.Filter ispod napajanja je novija verzija.
Gledajuci cenu i dobijeno mislim da nisam pogresio.Zadovoljava sve potrebe i lepo izgleda.Preporuka za kupovinu.

20160904_160829.jpg
20160904_161207.jpg
20160904_160901.jpg
20160904_160829.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Kod mene je U Black Widow NH-U14S koji je visok 165cm (ima prostor verovatno jos 1.5-2cm preko, ali ne i svih 170cm koliko pise u specsifikacijama), dok je NH-D15S visok "samo" 160cm. Znaci lagano :)
 
NH-D15 je iste visine kao U14S.
 
Ne videh s na kraju :D
Ali svakako 166mm je minimalno, kad se nabije vent do kraja dole. Merili smo.
 
Nazad
Vrh Dno