Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Nikako... To puniti krov izduvom je takav epic fail...

I meni se cini da tako kuler ostaje bez dosta vazduha. To na krovu za uduv kada se koristi vodeno.
Nego mislio ja da brusilicom isecem mrezu pozadi i stavim sicleflow umesto ovog.
Je l' bi bilo neke koristi u praksi?
 
Verovatno 1-2C max. Nemoj da kasapis kuciste bez potrebe :)
 
Mislio sam vise zbog buke. Racunam da bi se umanjila buka udara vazduha u resetku. Mali dobitak u temperaturi bonus. Verovatno i necu seci, ali me svrbi da isprobam caletovu novu brusilicu :D
 
Mislio sam vise zbog buke. Racunam da bi se umanjila buka udara vazduha u resetku. Mali dobitak u temperaturi bonus. Verovatno i necu seci, ali me svrbi da isprobam caletovu novu brusilicu :D

Moduj staro kuciste :)

@Erik011 nije epic fail , sve zavisi i kakav hladnjak imas na cpu :)

Ja sam bas testirao sa ta dva ukljucena gore na krovu , i max je bila razlika 2c i to u minusu (bez npr 40) sa ta dva 38, posto mii to nije znacilo, stavio sam gore ploce i pogasio te ventove.
Slika je bila cisto pokazna da nema tu nikakve veze sa hidrostatickim pritiskom .

Moja kombinacija je 2 prednja ubacuju na high , LC CC120 i Artic pro pwm 12 upareni za odvodjenje toplote sa hladnjaka i iz kucista.
Jedina boljka je 40c u kavezu za hdd,al opet to je samo obicna panika, nema tu problema oko te temp, to je cisto ono " ali pre mi je bilo na 32 "
 
Poslednja izmena:
koja je fora sa tim Noctua fanovima, koju god temu da gledam, svi rokaju samo njih... jel ih prodaju na kilo ili sta? :)
gde se to kupuje uopste i koliko kosta...
 
Fora je da budes poseban i da platis 3 - 5 x skuplje :) dobro i da dobijes 2-3c max hladniju komponentu ali cemu :D imas toliki izbor super ventova za mnogo manje para, za tu jednu noktu uzmes npr 4 Artica :)

@Vlada1911 e ako si onda je bilo bas krs :)
 
koja je fora sa tim Noctua fanovima, koju god temu da gledam, svi rokaju samo njih... jel ih prodaju na kilo ili sta? :)
gde se to kupuje uopste i koliko kosta...

Ljudi tripuju da su noctua ventovi najtisi i imaju najbolje performanse. Sto ih ne krivim jer kod nas bolje nema. Super su oni kvalitetni, ali daleko od najboljeg odnosa buka/performanse, niti su najbolji po tisini, niti po performsanama.


@Dejan
Poenta je da taj u krovu blizi prednjoj strani uzima hladan vazduh ispred CPU coolera i smanjuje njegovu efektivnost, a uz to baca napolje vazduh koji nije ohladio jos nista.
 
@Balaburin

Fora je da je to premijum marka na trzistu kulera i ventova. Nude najbolje performance, ali su malo skuplji u odnosu na konkurenciju. Najskuplji 12cm vent Noctua PWM u Gigatronu je 2690, dok je najskuplji Cooler Master Jet Flo od 12 cm 1990. Razlika u buci je sledeca, Cooler Master - 36.9 dB, Noctua - 19.8 dB. Razlika je u tome da li ces da gledas u kuciste i da se pitas sta nije u redu sa njim ili ces gledati i pitati se da li se ugasilo u medjuvremenu jer ga ne cujes. :) Ja mislim da ta razlika od 700 dinara nije puno i daleko je manja od 3-5x koliko je naveo Dejan.

A sto se tice 2-3 C sto je boljitak, tu 2-3C, na kuler 3-4C, na cable management 3-4 C i ti vec imas dosta preko 10 C. Razlika izmedju full load-a sa 70C i sa 80+C je da je prvo ekstra temperatura, a drugo vec poprilicno vruce i nije dobro za CPU. No, ko kako voli. :)

Pozz
 
@Balaburin

Fora je da je to premijum marka na trzistu kulera i ventova. Nude najbolje performance, ali su malo skuplji u odnosu na konkurenciju. Najskuplji 12cm vent Noctua PWM u Gigatronu je 2690, dok je najskuplji Cooler Master Jet Flo od 12 cm 1990. Razlika u buci je sledeca, Cooler Master - 36.9 dB, Noctua - 19.8 dB. Razlika je u tome da li ces da gledas u kuciste i da se pitas sta nije u redu sa njim ili ces gledati i pitati se da li se ugasilo u medjuvremenu jer ga ne cujes. :) Ja mislim da ta razlika od 700 dinara nije puno i daleko je manja od 3-5x koliko je naveo Dejan.

A sto se tice 2-3 C sto je boljitak, tu 2-3C, na kuler 3-4C, na cable management 3-4 C i ti vec imas dosta preko 10 C. Razlika izmedju full load-a sa 70C i sa 80+C je da je prvo ekstra temperatura, a drugo vec poprilicno vruce i nije dobro za CPU. No, ko kako voli. :)

Pozz

Jeflo cenovno takodje spada u jacu klasu kod nas. Pricamo o budzetskim varijantama tipa Arctic F ventilatorima.
A 3-4 stepena za cable management mozda ako poredis kablove "ispovracane" u kuciste i tip-top sredjene. Mislim da su LTT radili neki test i dokazali da nije neki uticaj.
 
@Balaburin

Fora je da je to premijum marka na trzistu kulera i ventova. Nude najbolje performance, ali su malo skuplji u odnosu na konkurenciju. Najskuplji 12cm vent Noctua PWM u Gigatronu je 2690, dok je najskuplji Cooler Master Jet Flo od 12 cm 1990. Razlika u buci je sledeca, Cooler Master - 36.9 dB, Noctua - 19.8 dB. Razlika je u tome da li ces da gledas u kuciste i da se pitas sta nije u redu sa njim ili ces gledati i pitati se da li se ugasilo u medjuvremenu jer ga ne cujes. :) Ja mislim da ta razlika od 700 dinara nije puno i daleko je manja od 3-5x koliko je naveo Dejan.

A sto se tice 2-3 C sto je boljitak, tu 2-3C, na kuler 3-4C, na cable management 3-4 C i ti vec imas dosta preko 10 C. Razlika izmedju full load-a sa 70C i sa 80+C je da je prvo ekstra temperatura, a drugo vec poprilicno vruce i nije dobro za CPU. No, ko kako voli. :)

Pozz

Arctic Cooling F12 PWM PST (300 - 1350rpm) 23db, 74 CFM / 126 m³/h (@ 1,350 RPM) :) 700din eto ti , 3 komada za cenu jedne Noktue i plus da ti ostane za pivce :)
Problem je sto kod nas ima bas malo radnji koje prodaju Artic ventove, prosto je svima zaludjena glava za premium Noktu i to je to, primilo se seme, necu u off.
Izvinjavam se ako si P2W :) to je vec druga prica, kada neko spomene Noktue, jasno je da izgledaju drugacije, i to je to.
 
Poslednja izmena:
@Balaburin

Fora je da je to premijum marka na trzistu kulera i ventova. Nude najbolje performance, ali su malo skuplji u odnosu na konkurenciju.

Haahah, nidje veze :D Ne da nisu najbolji po performansama, nego ni blizu.
 
vec sam citao to, ali gde to da se kupi :)
 
Preko "madjara".
 
I meni stiglo kuciste.Neke prve impresije su vrlo dobre.To je to za te pare.Ostatak komponenti mi stize sledece nedelje pa cu videti kako ce sve to leci.Jedino razocarenje je to sto sam dobio onaj smesni filter za prasinu.
 
Koliko su vlasnici kucista zadovoljni provetrenoscu i protoku vazduha? Super mi je case Al me mnogo brine to
 
Preinstalirani ventovi rade odlican posao, nema sta da te brine.
 
Slazem se, cak i ovi kineski rade strasan posao. :) Protok je bas dobar. Sigurno ce sa vecim i kvalitetnijim biti jos bolje, ali za normalnu upotrebu ovo je vise nego dovoljno :)
 
Zale se mahom ljudi na temperature.. Mada verovatno cu zazmureti na to i uzeti je :D
 
Ljudi koji se žale na temperature obično ne koriste mogućnost da "na krovu" drže mrežu ;)
Dodatno, temperature 40-45 nisu nikakav problem za komponente.
 
Ako se neko zali na 40-45C, nek napustio ovaj forum i ode na neki "I keep my rig submerged in oil" forum od prave PC master race elite.
 
Temperatura nije nigde ni blizu kriticne, tako da ne treba preterivati oko tih zaljenja.
 
Bas tako, ovako je kod mene, prednja dva intake na low a zadnji kontrolisan putem biosa izbacuje ...

Capture2.PNG

Za hdd je kritivna temp 50, koliko sma video tako da ovo sto je svrti oko 40c nije nista strasno, ssd je pored ventova i temp je stvarno super oko 30c
 
lc sam ja stavio i staje, ima mesta jos ihahaj
 
Nazad
Vrh Dno