Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

To nije problem izvesti samo pod uslovom da imaš odličan alat. Problem je što je taj alat preskup, pa je i uslužno rezanje dosta papreno.

E sada, možeš se ti igrati i sa običnim pilama za metal, pa onda turpijom ravnati ivice i lakirati. U toj opciji utrošak vremena je ogroman, pa ti opet dođe neisplativo.

Na kraju dobijaš prozor sa pogledom na MB, ali gubiš ono što je osnovna karakteristika kućišta - zvučnu izolaciju.
 
meni je nekako potpuno besmisleno seći kućište, bolje staviti celu stranu od providnog pleksija, a na ivice magnetnu traku. i onda ako oćeš estetiku, staviš pleksi, ako oćeš tišinu staviš fabričku stranicu, ne moraš je uništavati.
 
321c21180cffb14d262fe57778ebe154.jpg


Sve ubacio sem dvd roma, koj ce mi [emoji12]

Zanimljivo fan kontroler nece ni da makne ovu f12 pro pwm, lepo je nakacio na 3pinski i nista, bas cudno ni na low ni na high....
Nakacio sam ga na cpu 4pin i dodao na pst i fan od LC120.

krastavac bilo bi to lepse da mi je napajanje modularno, ostaje da zamenim sata kablice i fiksiram kablove pozadi, za sada neka tako [emoji41]
Zadovoljan kucistem ocena 4.6 za te pare super!
 
Svaka ti cast kako lepo izgleda, da mozete da vidite moj "cable management" pali bi ste sa stolice :D
 
Evo i meni stiglo juče iz Benchshopa, a robu je poslao Gigatron. Dole je obična mrežica bez rama, samo se uglavljuje onako klot u useke na kućištu. Ima sve gumice, šrafove, vezice za kablove...

Izrada dobra, ventovi nečujni na low. High već huči ali i ne treba mi jer spušta samo 1-2 C temperature, zanemarivo da bih se odrekao divne tišine. Svim sam zadovoljan sem mestom za klasične HDD-ove. Nekako su zavučeni i zbijeni, slabo ide vazduh preko njih. Nova Toshiba 39-42C, Matori Hitachi 41-44 C sad u ovim danima (nemam klimu, sobna je 26-28 C juče i danas).
 
Poslednja izmena:
Bas bzv i meni je stiglo iz bench-a (gigatron) ali sa normalnim filterom.
Kavez za hddove je katastrofa, meni je u starom kucistu wd 3200 bio na oko 30c sada je na 42c, ne znam sta da se izmoduje da se spusti temp, opet bice i veca temp kada mu roknem i drugi hdd u tom kavezu, videcu mozda neki vent pozadi da mu stavim da duva direktno ka njima...

Mada do 45c je ok za hdd-ove, mozda se i bespotrebno zamaram oko toga.
 
naravno da se bespotrebno zamarate :)

da bi ti glava bila mirnija stavi jedan da duva u hardove, to je bar lako
 
Zar ne bi trebalo ventilator na prednjoj strani (donji) da ih ohladi dovoljno? Iako je malo iznad reka, ipak deo hladnog vazduha ide direkno na diskove?
Da to bi bilo logicno, ali cak i kada je na high temperatura mozda opadne za 2 stepena, na nekih 40c... Nije to katastrofa, jednostavno kuciste nije konstruisano i dovoljno pametno isplanirano da se sa stock resenjem napravi dobar airflow..
Vent donji bije u kavez ali ocigledno taj vazduh ne odlazi sa tog mesta dovoljno brzo, tako da nema nekog efekta bilo da su na low ili high, kada je na off prednji onda lako hdd ode na 45c pa i malo vise.
Sa druge strane, dva mesta za ssd-ove su super hladjena, meni je na nekih 32c ssd, ne znam kako je pozadi iza cpu-a ali mislim da tamo i nema protoka vazduh, ali ko hoce da sakrije ssd odlicno je mesto.
Videcu ubacicu jednu osmicu na kraju kaveza za hddove, pa da duva na hddove.

Ebiga da je za nekih 8 cm kuciste duze, pa da su stavili bar 3 mesta za 3.5 diskove odma pored ventova :)

Ipak je ovo majka sto se tice hladjenja hdd-ova :)
Capture.JPG

Kupio drugar Raidmax tigershark :D ono je ocaj, ovaj MS je za 2 klase bolje kuciste, a malo skuplje :)
 
Poslednja izmena:
^ta opcija je odlična za hlađenje diskova, ali je smrt za grafičku karticu :)
Ne može i jare i pare za 50 evrova.
Ja od kada sam postavio NAS na kućnu mrežu i nemam neke potrebe za TB u kućištu. 1 SSD iza procesora i 1 500 GB 2,5" i ovo kućište savršeno odrađuje posao.
 
Stoji ne moze savrseno, ali ne znam do cega je, ali i grafa je koji stepen toplija, cak i kada se popale svi ventovi na high, u odnosu na staro kiciste koje sam imao.
Ocigledno gore staviti 2x14 i reseiti problem :-D
 
Ima li kakva fora da se provjeri sa kojim filterom kuciste dolazi? Razmisljam da uzmem jedno ali bi volio da uzmem ono sa novim filterom. Da li ma vidiljivih razlika na kutijama?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
odes u radnju i pogledas... :)
 
Bas su vam visoke temperature HDD-a :D. Meni u tom zatvorenom prostoru 1TB seagate barracuda ide od 31 do 34-5. Sad trenutno 33. Ja sam svoj MS widow kupio u Vip House jer je tamo bilo najjeftinije a dobio sam varijantu sa novim filterom i svim zastitnim kapicama.
 
Poslednja izmena:
Koja ti je konfa? Ne mogu da vidim preko TT.

Ово је послао 6п!
 
Ako mene pitas, dodao sam konfu u profilu. Jedino sto sam ja jos uradio je dodao dva venta gore u kucistu da izvlace toplotu. Nekako su mi oni essential za svaki high end pc jer je to prirodan tok vazduha. Rado bi imao jos jedan HDD ali finansije ne dozvoljavaju tako nesto :d
 
Mislim da to mnogo znaci za temp. Ja ako bih stavio te ventove ne bih nista dobio jer mi je kuciste u stolu. A mnogo mi znaci prigusivanje buke.

Ово је послао 6п!
 
Da li se Hyper212x moze staviti u vertikalni polozaj [AM3 CPU mounting], tj da njegov vent gura vazduh ka pozadini kucista gde se nalazi preinstalirani vent od ovog kucista?

Kada sam instalirao cooler pre par nedelja nisam imao vremena za eksperimentisanje, pa sam ga stavio na brzaka da gura "na gore".
 
bas bzv sto nisi u startu tako postavio :) verovatno moze.

Nego da li je neko skidao onaj PSU - HDD oklop, kako to izgleda, moze neka slika :D
 
09082016651.jpg09082016652.jpg09082016653.jpg09082016654.jpg09082016656.jpg

Ljudi, sa malo zakasnjenja saljem i svoj MS Black Widow sa komponentama. Prvo da napomenem da jos nemam graficku, vec samo integrisanu. Ostale komponente mozete videti na "Moja masina".

Kuciste me je odusevilo, best buy za taj novac. Cak i ovi default ventovi su sasvim dovoljni za pocetak.

Kao sto vidite iz slika, sa prednje strane maticne, cable management ne moze biti bolji od ovoga. Dok, sa druge strane, deluje kao neuredno, ali je smisleno povezano. Jedino prave problem ovi fan controlleri, usb, citac kartica jer su prekratki da bi se spustili skroz dole, pa onda isli desno/levo do sredine i onda bili sa ostatkom kablova. Vezicama koje se nece dirati sam povezao kablove napajanja, sata kablove sto necu dirati. Dok sam kablove za ventove i pozadi vezao na cicak jer planiram to da sredjujem i ubacujem druge ventove. :) Ukoliko imate bilo kakvih pitanja, tu sam. :)

Ukoliko se dvoumite da li da kupite ili ne ovo kuciste, nemojte se dvoumiti, jos jednom kazem, za taj novac NE POSTOJI bolje kuciste. :)

Pozdrav
 
Zna li neko gdje ima kupiti one custom kablove pljosnate? Sa njima tek cable management bude čista perverzija.
 
Kale nadam se da ide uskoro neka gtx 1060/1070 u tako lepe komponente :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Kale nadam se da ide uskoro neka gtx 1060/1070 u tako lepe komponente :)

Sent from my D6603 using Tapatalk

Hvala druze. Nadam se tamo do nove godine da legne jedna ASUS Strix GTX 1070. :) Plus da promenim ventove, napred dve Noctua-ice PWM 14cm, jedna pozadi PWM takodje. Sa gornje strane ne bih nista dirao jer je airflow odlican ovako. Kada bih gore stavio da jedan uduvava, a jedan izduvava, onda bi pravio kovitlac i CPU Cooler ne bi bio tako efikasan. Ukoliko oba izvlace, imao bih negativan hidrostaticki pritisak i uvlacilo bi mi prasinu iz svih sitnih otvora, sto nije dobro. :)
 
Hidrostaticki pritisak ? LOL

ComputerSetUp3.png

Nema tu puno filozofije.
Cak i 2 prednja da stavis na max a ove pozadi na low imas super airflow.
 
@kale mislim da još niko nikada nije postavio gore kombinaciju uduvavanja i izduvavanja na bilo kom kućištu.
Gore je opcija samo za izbacivanje vazduha.
Slažem se da je vjerovatno za 90% korisnika nepotrebna.
 
Hidrostaticki pritisak ? LOL

Pogledajte prilog 206761

Nema tu puno filozofije.
Cak i 2 prednja da stavis na max a ove pozadi na low imas super airflow.


Ima filozofije, mnogo vise nego sto ti se cini. ;)

Prvo, ja ne zelim da koristim te fan kontrolere koji idu uz kuciste jer ne mogu ja znati bolje od maticne ploce koliko svezeg vazduha mi treba (imamo na LOW gde skoro da nema protoka i na MAX gde vrti kao ludo. Ploca moze podesiti koliko god joj treba).

Druga stvar, pogledaj neke jeftinije ventove i videces da je mmH20 izuzetno nizak, a protok vazduha u metrima kubnim bas mali. Ili obrnuto. Ne moze i jare i pare. Ako npr. uzmes Noctua-u neku, za 25e, kod nje je ogroman protok vazduha, veliki pritisak i manja buka. Taj pritisak je jako bitna stvar zato sto se pri protoku vazduha pri kontaktu sa bilo cime dok putuje vazduh kroz kuciste on smanjuje (zbog toga je bitan dobar cable management).

E sad, zasto je bitan pozitivan hidrostaticki pritisak (veci pritisak uduvavanja od izduvavanja) kod ovog konkretnog kucista (postoje specijalna kucista gde je bolji negativan). Evo prostog primera. Uzmi probusenu plasticnu flasu na nekoliko mesta. Ukoliko krenes da uduvavas bas puno vazduha (pozitivan pritisak) on ce izlati na svim mogucim rupama (ali izlazi tvoj vazduh koji je prosao filter). Dok, ukoliko uvlacis vazduh, vazduh ce ulaziti sa svih mogucnih rupica bez filtera. Tu dolazimo do poente. U kuciste ce kroz svaku rupicu ulaziti prasina i napunice se brzo. Dok kod pozitivnog pritiska je to nemoguce jer vazduh ulazi samo kroz kuler, preko filtera.

I na kraju, slika koju si mi postovao. Ti ventovi koji su gore (blizi prednoj stranici) ce skretati svez vazduh na gore i oduzimati velike kolicine svezeg vazduha kuleru za CPU. Dok ovako sam uzima sav vazduh i izbacuje ga iza ka ventu koji izduvava. Pogledaj par klipova na youtube-u bas sa tim merenjima. U najboljem slucaju temperature procesora i grafike su iste (cak i gore). A da ne govorim o dugorocnom problemu prasine.

Sve najbolje. Pozdrav :)
 
Mislim da je covek hteo da ti kaze da nema tu nikakvog HIDRO pritiska. Pogresna terminologija kada pricas o pritisku vazduha.
 
Nazad
Vrh Dno