Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Promeni ceo kuler... Slabasan je tx3... Uzmi cc 120 i uzivaj
 
Ja sam TX3 promenio istovrmeno kada mi je stigo Black Widow i stavio sam veci CM Hyper 212X. Veoma sam zadovoljan.

Trenutno, OS SSD mi je na 31C u prednjoj komori ispod DVD drajva [u istoj ravni je sa plocom], a storage 3TB WD je u bay-u @ 37C.
 
Vidim da ti sad pravi vent na tx3 problem... Meni je on hladio phenom 955 ranije i posle 6 meseci koriscenja isto bucan vent... Zamenio sam ga sa artic cooling 9kom PWM koji je radio u fullu
 
I ja sam gledao njega da uzmem, ali izgleda da cu uzeti taj sto si preporucio. Ako se isplati razlika naravno.

Ово је послао 6п!
 
Artic je samo ventilator a cc 120 ceo kuler. Po meni se isplati
 
Pozdrav,

Zanima me maksimalna duzina napajanja koje moze stati u ovo kuciste? Tj. da izmeri neko ko poseduje ovo kuciste. :)

Hvala
 
200mm. Pise u specifikacijama.

Ово је послао 6п!
 
Pozdrav,

Zanima me maksimalna duzina napajanja koje moze stati u ovo kuciste? Tj. da izmeri neko ko poseduje ovo kuciste. :)

Hvala

Malo natezanja sa EVGA SuperNOVA 850 G2 (85mm (H) x 150mm (W) x 180mm (L), plus konektori i kablovi). Na kraju sam skinuo cover za kutiju i HDD cage jer mislim da je bolji protok vazduha.
 
Poslednja izmena:
Malo natezanja sa EVGA SuperNOVA 850 G2 (85mm (H) x 150mm (W) x 180mm (L), plus konektori i kablovi). Na kraju sam skinuo cover za kutiju i HDD cage jer mislim da je bolji protok vazduha.

To je to, hvala. :) Planiram da stavim EVGA SuperNova 750W, koji je potpuno istih dimenzija kao 850W. :)
HDD cage mislim da necu skidati jer volim da je HDD prilicno ucvrsen (imacu i SSD pored toga). Ali kutiju, mozda odlucim da je skinem, zavisi koliko je skucen prostor. Kada imas vremena, voleo bih ako mozes da slikas samo taj deo sa napajanjem i HDD cage-om. Hvala jos jednom!
 
To je to, hvala. :) Planiram da stavim EVGA SuperNova 750W, koji je potpuno istih dimenzija kao 850W. :)
HDD cage mislim da necu skidati jer volim da je HDD prilicno ucvrsen (imacu i SSD pored toga). Ali kutiju, mozda odlucim da je skinem, zavisi koliko je skucen prostor. Kada imas vremena, voleo bih ako mozes da slikas samo taj deo sa napajanjem i HDD cage-om. Hvala jos jednom!

Cage u suštini nije samostalan ;), tako da ćeš ostati sa dva "stuba" kad skineš kutiju. U suštini može samo hdd cage da ostane uz malo improvizacuje.

nisam pri kompu da slikam
 
Procitao sam celu temu, mada nisam nasao odgovor da li mu zvucna izolacija pomaze, kakav je kvalitet izrade, (savijanje stranica) i kolika je tezina praznog kucista?
Razmatram njega i tt versu, nisam pametan:(
 
Poslednja izmena:
Napisao sam ja da stranice su 0.7mm. Bas su debele. Nema savijanja zaista. Pomaze izolacija zaista mnogo u mom slucaju.

Ово је послао 6п!
 
Izrada je super, izolazija je vise nego dobra, integrisani cooleri su tihi i rade posao dobro, kuciste je dosta tesko.
 
Kupio i ja i prebacio sve iz Chieftec Dragona koje je teze od ovog jedno 7 kila, tako da ovaj MS nije tezak uopste :)
ali je zato bolje 14 puta :)
sto zbog cable menagmenta to i zbog boljeg protoka vazduha...

stranica, kazu ljudi da je preteska, moja iz chefteka je iste tezine a nema nikakvu izolaciju...
sto ne kazem kao lose :)
odlicno je ovo sa izolacijom, i prednja vrata imaju i sve super izgleda... kuciste ima card reader i 2 fan kontrolera...
na jedan kontroler su vezana 2 prednja venta i ima 3 opcije hi, low i off, drugi kontroler ima iste opcije ali samo jedan vent pozadi, ali ima ulaze za jos 2 venta ako nekome treba... ventilatori su super tihi...
napajanje mora da ima duzi kabal za procesor, jer je napajanje dole, pa meni je recimo falilo 5-6cm
dobija se gomila srafova, 10tak vezica 3 dodatna odstojnika za ATX maticnu iako meni treba jos jedan, a nisam mogao stari da iskoristim jer je veci... ali nista strasno...
dosta rupa za cable menagment, ssd ide iza maticne za zid se srafi (tu ide i jedina zamerka, rupa za sraf koji drzi lim je izbusena 2mm vislje, pa kad sam stavio ssd bilo je malo natezanja da usrafim, ali opet nista strasno)
gornja strana ima mesta za 2 velika venta pretpostavljam 14, dobija se mrezica ako se oni stavljaju, a dobija se i puna ploca ko ne koristi...
kod napajanja ima dust filter koji se izvlaci kao fijoka, neki su rekli da se tesko vadi na prvim serijama, ja sam verovatno dobio tu drugu...
za 6k sam super zadovoljan :)
 
Da li se zna koja verzija kućišta se prodaje u Bench shopu? Interesuje me da li stižu sve gumice i ima li unapredjenu verziju filtera dole?
 
Kako se povezuju ventilatori? Ja nigde na maticnoj nisam video takav ulaz.. imam sys fan 1, 2 i 3 ali nije taj ulaz u pitanju... I gde povezujem kontroler za brzinu ventilatora? To je onaj molex sa 4 pina..
 
Ubodes molex sa napajanja u "cvoriste" na koje su nakaceni ventovi. To je sve.
Kuciste izuva za ovu lovu, ja sam prezadovoljan.
Doduse, odradio sam cable management cobanski jer sam bio nestrpljiv. Morace to da se doradi.
Stavio sam SSD blizu ventova jer mi je nekako zavucen tamo iza maticne, sigurno nije dobar protok vazduha tu.
 
Poslednja izmena:
Ventilatori se povezuju samo na napajanje preko molex konektora i brzina se regulise prekidacima sa prednje strane kucista
 
@vach slobodno ti njega prebaci iza matične. Protok vazduha je sasvim dovoljan za potrebe jednog SSD-a :)
Govorim ti iz ličnog iskustva.
 
Haha. Pa to sigurno. Nego mi nekako gotivnije da bude i on bolje hladjen. Nemam racionalno objasnjenje. :D
 
Ubodes molex sa napajanja u "cvoriste" na koje su nakaceni ventovi. To je sve.
Kuciste izuva za ovu lovu, ja sam prezadovoljan.
Doduse, odradio sam cable management cobanski jer sam bio nestrpljiv. Morace to da se doradi.
Stavio sam SSD blizu ventova jer mi je nekako zavucen tamo iza maticne, sigurno nije dobar protok vazduha tu.

Koji sam ja kralj, ja mislio da treba negde na maticnu plocu.. Posle pogledam, kad ono nema takvih prikljucaka. Pogledam kablove od napajanja i ni tu nisam imao, setim se da je polu-modularno i pogledam u kutiji kad ono tu su dodatni kablovi :D Jos jedan trip sam imao, vidim molex od fan controlera je imao zenski prikljucak, tek posle pogledam zadnju stranu i vidim da je imao i muski prikljucak :D :D Sad radi sve kako treba, trebalo mi je malo vise vremena jer nisam imao odgovarajuci srafciger kod sebe ali sam uspeo :)
 
Imaju obe verzije filter, ali kakav? Moj je noviji, ali nije iz benchshopa

Ово је послао 6п!
 
Nazad
Vrh Dno