Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Odlično izgleda, nek te dugo služi :)

Ja se ne sjećam kad sam zadnji put pritisnuo reset dugme, ima sigurno dosta godina.
Uglavnom ako je nešto zaglavilo ili slično - samo držim power dugme dok se računar ne ugasi.
 
Narucio sam kuciste, da li moze neptun 140xl u njega bez problema?
 
Moze sigurno, stavi ga umesto zadnjeg preinstaliranog venta.
 
Jel nema bolje od ovog u tom cenovnom rangu do 6k?
 
Nisam pregledao bas sve, ali stvarno ne verujem.

Silencio 352 mi je bio prvi na spisku upgrade-a, ali brzo sam zaboravio na njega kada sam naleteo na prve opise od ovoga.
 
Ja sam svoje CM 690 III zamjenio baš ovim Black Widow. Prezadovoljan sam. Ima odličnu zvučnu izolaciju, vrhunski protok vazduha, čepove za sve portove koje ne želite koristiti. SSD se postavi iza ploče,... Vrijedi svake pare.
 
Ne znam za ostale koji imaju kućište...skinuo sam box koji pokriva napajanje i kavez za hard diskove. i zamenio nogice :p


pros:
+ Mesta koliko hoćeš unutar kučišta i iza ploče (za gajtane i to). Arctic Accelero za grafičku je 320mm i ima još 70mm do prednjih ventilatora (25mm)
+ ATX ploča bez problema
+ Kvalitet izrade (lim, stranice, zvučna izolacija)
+ Magnetna mreža i poklopci sa gornje strane
+ Šrafovi, gumice i vezice (sve crno)
+ Ventilatori: 2x140mm gore, 2x140mm napred, 12mm nazad (doduše stavio sam odmah sve fractal silent R3, tako da ne znam kako rade originalni ventilatori)
+ Vratanca
+ Finalna obrada

cons:
- Prekidači za ventilatore (low/off/high) su malo lošijeg kvaliteta)
- Prednji poklopci za pr. DVD i sl. su labavi
- Filter prašine sa donje strane, kod napajanja, je labav i lošijeg kvaliteta (stavio sam neki 140mm $1.00 kineski sa ebay-a)
- Fali mi gumica za SD i MicroSD :D
- Otvor sa strane za prednje venitaltore bi mogao biti viši (otvor se proteže do pola gornjeg prednjeg ventilatora 140mm)

ocena 90/100
 

Prilozi

  • DSC_0095.jpg
    DSC_0095.jpg
    1 MB · Pregleda: 711
  • DSC_0096.jpg
    DSC_0096.jpg
    882.4 KB · Pregleda: 613
  • DSC_0098.jpg
    DSC_0098.jpg
    768.9 KB · Pregleda: 593
  • DSC_0099.jpg
    DSC_0099.jpg
    806.5 KB · Pregleda: 587
  • DSC_0100.jpg
    DSC_0100.jpg
    480 KB · Pregleda: 915
Poslednja izmena:
cons:
- Prekidači za ventilatore (low/off/high) su malo lošijeg kvaliteta)
- Prednji poklopci za pr. DVD i sl. su labavi
- Filter prašine sa donje strane, kod napajanja, je labav i lošijeg kvaliteta (stavio sam neki 140mm $1.00 kineski sa ebay-a)
- Fali mi gumica za SD i MicroSD :D
- Otvor sa strane za prednje venitaltore bi mogao biti viši (otvor se proteže do pola gornjeg prednjeg ventilatora 140mm)

ocena 90/100


1 - non issue, rade posao dobro
2 - non issue, ne trazim savrsenstvo u 60e kucistu
3 - issue, al nije major
4 - ja sam dobio sve gumice
5 - non issue

Ocena 97.51/100
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav problem sa donjim filterom imate, nova verzija MS BW kućišta ima plastičan filter na izvlačenje kao recimo Cooler Master, prva starija verzija je imala dole samo isečenu mrežicu.
 
Bolje ima filtere od fractala i od cm.

Da bi u ovoj situaciji bio duhovit, moraš posedovati neko iskustvo i znanje. S obzirom da pričaš napamet, ispadaš smešan. Meni si još više smešan jer znam da si platio FD kantu 10 soma, a Kinez ga sada valja za upola manje.

Ukoliko poseduješ i hrabrost, dogovori se sa nekim od vlasnika BW kućišta da se sastanete pa da nam ovde elaboriraš šta je kvalitetnije, naravno ne da se bijete već da uporedite kućišta. Tuci ga samo ukoliko ti se bude smejao u facu.
 
Hoću ja da se sastanem sa vlasnikom BW kućišta i da vidimo gde ću da smestim 360 i 420 radijator? U džep?

Ako neko ne koristi sve ono što određeno kućište nudi, nema pravo da to isto kućište naziva "kantom od 10 soma" jer postoji "isto takvo" za upola manje para.

MS je odlično kućište za svoju cenu, takođe i FD R5/Define S kada se sve ono što nude uzme u obzir. Svakako nisu namenjena istoj ciljnoj grupi. Define S i R5 su kućišta namenjena watercooler-ima i oni će platiti razliku u ceni jer znaju zbog čega kupuju takvo kućište.

Navedena kućišta samo liče i ništa drugo! Onaj ko ne vidi razliku između njih, ne treba ni da kupi FD...prosto.
 
A da ja tebe pitam gde ćeš ti smestiti u to tvoje kućište E-ATX ploču? Recimo planiraš 2011-v3 konfiguraciju. Sasvim sam siguran da će ti to pre trebati nego 360 i 420 radijatori. Dovoljan je i 240 za 99% korisnika, čak i previše.
 
Da bi u ovoj situaciji bio duhovit, moraš posedovati neko iskustvo i znanje. S obzirom da pričaš napamet, ispadaš smešan. Meni si još više smešan jer znam da si platio FD kantu 10 soma, a Kinez ga sada valja za upola manje.

Ukoliko poseduješ i hrabrost, dogovori se sa nekim od vlasnika BW kućišta da se sastanete pa da nam ovde elaboriraš šta je kvalitetnije, naravno ne da se bijete već da uporedite kućišta. Tuci ga samo ukoliko ti se bude smejao u facu.
Nikad nisam nazvao bw kantom, kuciste je odlicno za te pare... A ti sa tvojim komentarom u vezi fd "kante" pokazujes koliko nisi upucen u materiju.
 
Ne treba da budeš previše upućen veruj mi da gledaš jedno kućište do drugog i porediš detalje na njima... Ti si gledao samo slike na internetu i soliš mi pamet. Da ti nije onaj edhunter neki rođak? Istu priču sam imao sa njim vezano za mehaničke tastature. Lupetao mi je o kvalitetu tastature koju je video samo na internetu, a ista stoji ispred mene.

@KOLOS Klošarenje? Imaš li i lavove na kapiji majke ti? Slikaj da vidim, gotivim taj stil.
 
Poslednja izmena:
Može li neko slikati te filtere sa donje strane, da vidim razlike između mrezice i poboljšane verzije.
 
Ne znam sta neko ocekuje od kucista od 5 600 dinara. Ovo je trenutno najbolje kuciste koje se moze pronaci kod nas. Cena-kvalitet znaci neprevazidjeno.
 
Samo jedno pitanje, mozda sam prevideo u prethodnim postovima: kakvi su konektori za ventilator na fan kontroleru, 4 pin molex-i ili 3 pin ventilatorski?
 
Postoji odvojen molex konektor i kada zakacis njega na PSU fan kontroler i ventilatori rade normalno [ne moras da bodes dva 3-pin konektora koja su takodje dostupna]. Imas odvojene slajdere za prednje i zadnji vent [Low, Off i High]. Ventilatori su IMO bas necujni.
 
Cek, taj molex je da dovedes struju fan kontroleru ako sam dobro razumeo. A izlazi su... koliko komada kojih konektora?
 
Ventilatori su konektovani na fan controller, i on ih napaja [preko svog molex-a]. Postoje dva opciona 3 pin connectora, ali ne vidim im svrhu [tj ajd, preko njih bi se totalno mogli kontrolisati brzine za front&back preko kompa al nema poente]. Samo povezes molex i sve radi.
 
Poslednja izmena:
Ti dodatni 3-pinski su da se na njih zakače dodatni ventilatori, ako neko ima potrebe za tim.
 
Mislim da se opet nismo razumeli :). Koliko izlaza na fan kontroleru ima za ventilatore I kog su tipa? Tj koliko istovremeno ventilatora mozes da povezes I koji su konektori. Sve vreme mislim da mi nabrajas ulaze fan kontrolera na koje kacis napajanje. Kad bolje razmislism, da li mozes da mi slikas, slika govori vise od hiljadu reci? Hvala.

Po ovoj slici mi se cini da ima 3 3-pin konektora...?
 
Poslednja izmena:
kod mene je isto ovako

Pogledajte prilog 194954

MaxXx me totalno bacio u zbun sa stara-nova verzija :)


Iz ličnog iskustva mogu da potvrdim ono što MaxXx navodi - postoji verzija koja ima plastičan filter na izvlačenje. Međutim, upoređujući ono što sam video i tvoju sliku, nekako mi se čini da je filter kod te verzije na izvlačenje prilično uži od tvog.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno