Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Rado bih sredio, ali verujem da bi me prijatelj iz USA brzo zaboravio. A i imao sam srece na carini da je prosao bez ikakvih troskova.

Sto se tice kacenja, mislim na bespotrebne prozivke tipa procesor od 350e u kucistu ili ima za BMW a stedi 30e za kuciste. Takve informacije su potpuno nebitne, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.
Recimo 2500k sam drzao u ovom kucistu http://www.itsvet.com/proizvod/vito-aurora-au-09/comp_comp_case/259/251 a obzirom da mi je racunar sredstvo za rad, pa tek sledi zabava, nije mi bitno kako ce kuciste da izgleda, a stoji u stolu.
 
Rado bih sredio, ali verujem da bi me prijatelj iz USA brzo zaboravio. A i imao sam srece na carini da je prosao bez ikakvih troskova.

Sto se tice kacenja, mislim na bespotrebne prozivke tipa procesor od 350e u kucistu ili ima za BMW a stedi 30e za kuciste. Takve informacije su potpuno nebitne, kao sto sam i napisao u prethodnom postu.
Recimo 2500k sam drzao u ovom kucistu http://www.itsvet.com/proizvod/vito-aurora-au-09/comp_comp_case/259/251 a obzirom da mi je racunar sredstvo za rad, pa tek sledi zabava, nije mi bitno kako ce kuciste da izgleda, a stoji u stolu.

Uuu ocvece koji flashback sa aurorom :D

Jedno od mojih omikjenih kucista iz studebskih dana :) To su bili dani. Msi nf520, 4000+ x2 i 7300GT :D
 
Evo nekih mojih impresija, posto sam zbog dugacke grafike morao da menjam kuciste, pa sam sa Zalman Z9 Plus presao na ovo.

Realno, unutrasnji lim je tanak I uvija se pomalo prilikom srafljenja ventilatora, to na predjasnjem Zalmanu, koji je nesto skuplji doduse, nije imalo sanse da se desi. Ne zatezem ko konj (da "oblajzne" sraf), ali pritegnem solidno da ne zveci.

Kuciste samo po sebi jeste tesko, ali to je zasluga onog pamuka na stranicama I poklopcima gore, kad to skinete kuciste je vise nego duplo lakse. Mada danas dosta ljudi voze SSD + 1 HDD I retko ko koristi CD, tako da glavni izvori vibracija koje bi masa kucista ugusila vise I ne postoje, ili su u daleko manjem broju.

Zavrsna obrada... onako, ne uklapa se sve kako treba ali ni ne tandrlja, tako da je OK. Oni cepici za neiskoriscene uticnice su lep detalj, Zalman treba da uci od njih :). Fan kontrolere podesih na low I ne smem da ih diram vise, ne deluje da ce trpeti puno drndanja, mozda gresim. Taster za ukljucivanje je isto pomalo klimav. Nema reset taster, ali ga svejedno NIKAD ni na Zalmanu nisam koristio. Filteri se kulturnije skidaju nego na Zalmanu (tamo mi je jedan naprsao slucajno zbog neadekvatne sile).

Ono sto se vidi na slikama, ali tek uzivo je upecatljivo je cudna proporcija kucista, naime prilicno je siroko pa sa slika deluje da je mini tower, a ustvari je prilicno siroki mid tower, ril lajf deluje kao komoda jer je poprilicno siroko:). Znaci visina ista kao Zalman, a sire 4-5cm. Treba malo vremena za naviknuti se, al subjektivna je stvar.

Sto se buke tice, kod mene ni tise ni glasnije od prethodnog kucista sa 4 ventilatora (kad podesite brzine da se ne dernjaju a pirkaju koliko treba). Temperature ploce I CPU priblizno iste, grafika malo toplija (probano sa starom grafikom, ovde Zalmanu pomaze fan odozdo koji manje vise salje grafici hladan vazduh sa poda), diskovi isto topliji, jer su zavuceni u kavez.

Cable management sam mnogo lakse odradio na Widow, stvarno ima mesta I vise nego dovoljno. Na Zalmanu je bilo knap iza ploce, stranica pritiska debele kablove od napajanja, ovde ima lufta jos skoro 1cm.

Opsti utisak... meh, solidno, ali nista spec, cak I za 50e. Za 10e manje imate MS Industrial Falcon koji je isto ovo unutra, samo drugacija plastika spolja, ima prozor I nesto je uze. Da sam imao uporedo oba (Widow I Falcon) kad sam kupovao, uzeo bih Falcon zbog ustede od 25% za 90% isto kuciste.

Moze da prodje, ali nisam fasciniran. Sem vise mesta za grafiku meni je ovo blagi downgrade sa prethodnog kucista. Ko prelazi sa ne toliko provetrenih starih kucista ovo moze da bude solidan izbor (ali moja prednost Falcon-u).


dodatak:
U oba kucista sam okrenuo napajanje tako da vazduh vuku iz unutrasnjosti, a ne sa poda, zbog prasine. Ali da nije ovaj slucaj, smetalo bi mi kako je izvedeno to na Widow-u jer je ona "noga" pozadi bezrazlozno siroka I prekriva pola napajanja. Ali je zato filter za napajanje na Widow-u keva, vadi se I vraca za sekund.

dodatak 2:
Na Zalmanu je pomalo vibrirala bocna stranica dok je ventilator bio na njoj, da ne bude da je sve sjajno I bajno I tamo . Nisam pri ruci imao one gumene "srafove" koji bi sigurno pomogli, pa sam prekomandovao ventilator na dno kucista da ubacuje vazduh. Znaci MS: 2 napred, 2 gore, a Zalman sam imao u konfiguraciji 1 dole, 1 napred I 2 gore koji izvlace.
 
Poslednja izmena:
Ostoja, možeš li da slikaš prednji deo kućišta unutra? Zanima me clearence od poda do prvih šrafova za 120mm ventove, ako možeš da premeriš, bio bih ti zahvalan :)

Hvala na feedbacku
 
Visina je oko 50mm od poda do prvog srafa, ne znam precizno posto imam samo krojacki metar.

Slika ne moze bolje, posto mi dvogodisnji Indijana Dzons pokusava da uskoci u kucisteIMG_20161015_105921[1].jpg
 
Hvala Ostoja :wave:

Znači imaće mesta da stane Predator po visini :)

Mogu li da te izcimam da kad Indijana zaspi izmeriš i širinu od ventova do psu covera? Tj od prednje lima do psu covera. Zanima me da li će stati ovih 68mm ili mora da radi čika Dremel :d


Izvini na cimanju:)

Hvala još jedanput

EDIT: Inače uzeo sam ovaj dodatak za Dremel, za kružno sečenje.

[YOUTUBE]watch?v=Q5-4xRQNhrU[/YOUTUBE]

Skiniću PSU cover, uzeti malu 80cm mrežicu i fan sa grilom i napraviti rupu ispred hddova.

Akasa 140mm filtere već imam i grilove, tako da će to ići odozgo, a napred 120mmm sa grilovima, naravno.

https://gear-up.me/chassis-and-psu/accessories/14-cm-aluminium-akasa-fan-filter.html

Već sam modavao ARC, sliku su dole u prilogu. Tako hoću da imam napred i gore. Mrežice ću da isečem totalno dremelom.

mehaničko ukrućenje ću postići sa ovim grilovima. Umesto šrafova idu antvibration pins.

Što se lime tiče, planiram da na distancerima stavim lock tide 243

http://www.loctite.rs/loctite-4811.htm?nodeid=8802623520769

kako bih sprečio odvrtanje u budućnosti, ako je lim baš toliko loš.

Vidite dole kako izgledaju mrežice napred i gore. A jako su fine i ne puštaju prašinčinu opšte :) Prašina se hvata smo na gorenjm delu, tako da se lako čiste i vlaćnom maramicom :)
 

Prilozi

  • predator.PNG
    predator.PNG
    223.9 KB · Pregleda: 126
  • 20160916_164639-768x1365.jpg
    20160916_164639-768x1365.jpg
    239.3 KB · Pregleda: 148
  • 20160916_164631-1365x768.jpg
    20160916_164631-1365x768.jpg
    228.9 KB · Pregleda: 144
  • 20160916_164625-768x1365.jpg
    20160916_164625-768x1365.jpg
    206.3 KB · Pregleda: 152
  • 20160916_164651-768x1365.jpg
    20160916_164651-768x1365.jpg
    306.9 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
Uzas kada nemas modularno napajanje :-D

Mada ko gleda tu stranu XD

9c665830d23b1b5c1388cd937757f5a7.jpg


Nego sta kazete, ja bi napred dve 14ice, el vredi to uzimati??


a301e08b02aadc9c23dea4826185595a.jpg


ili ovde da se izmoduju neki nosaci za trecu 12icu, da li bi to nesto znacilo??
 
Poslednja izmena:
Ajmo od početka. Nisam aktivan član foruma, imam nalog ne znam ni ja od kad itd. Forum pratim isključivo radi mišljenja likova koji se razumeju u hardver, i tako vagam šta je najbolje uzeti za uloženu kintu.Tako sam kupio grafu, RAM, matičnu... i tako evo već pitaj ku*ac kol'ko godina.
Elem, pratim temu. I vidim da se rasprava rasplamsala na sve moguće strane. Čak mnogo vatrenije od nekih rasprava za mnogo bitnije kompnente od kućišta. Rasprava ode do političke korektnosti prema licima sa PP, automobilizma, i šta ti ja znam. Svi ste vi ljudi sa ličnim iskustvima koja MORAJU da se razlikuju, i tu ste da iznesete svoje mišljenje ali vas niko ne tera da MORATE da ga branite.
I da, prešao sam na ovo kućište sa nekog kineskog od pre sto godina. Ujedno i turio thermaltake SE 630w. Druga dimenzija u odnosu na ono što sam imao. Kontam da je nekome to smešno, ali kontam da je tak'im likovima mesto na tomshardware pa nek' tamo furaju svoje konfe i nek' vide mišljenja frajera sa platom od pitaj gnjurac koliko jurona.
Kako god, budite malo ono konstruktivni, kao onaj batica što je snimio ful video a žena mu umalo ne polupa SSD o patos. To 'e zmaj.
 
Poslednja izmena:
Covjek razumije poentu price .
A poenta njegove priče je da je BW bolje od kineskog. Ko bi rekao...
Niti se rasprava vodila oko toga, niti je ko sporio to, niti daj bože.

Nemam nijedno od tih kućišta i oba mi ulaze u izbor.

Koliko vidim postoje dve stavke oko kojih se svi slažu:
1. Da je BW kućište sa odličnim odnosom cena/dobijeno
2. Da je R5 kvalitetnije kućište od BW

Postoje izuzeci koji se ne slažu sa stavkom br. 2, pa su se protiv toga pobunili ljudi koji se inače slažu sa stavom br. 1 (ovde okarakterisani kao FD mafija ili šta već).
E onda vlasnici BW vrše zamenu teze i umesto da govore o stavci broj 2 (oko koje se spor i poveo) oni brane stavku broj 1 (oko koje se svi slažu).
LOL

Još u tome ne brane argumentovano, niti stavove suprotstavljanje strane nego samog sagovornika (ad hominem logička greška). Ne zna se šta je gore.

Jedina stvar oko koje se može povesti rasprava (ne i svađa, pljuvanje...) jeste odnos cena/dobijeno kod R5 aka isplativost doplate sa BW na R5.

I tu se opet pominje neka cena za R5 od 140€, što nema logike jer tog kućišta kod nas nema već neko vreme u prodaji, kad ga je bilo, cena je bila 85-100€, a ni kod mađara (kod kojih su sva kućišta skuplja zbog gabarita) nije toliko iako su prilično podigli cenu zato što ga nema, pa je i tamo 120€, dok je kod najskupljeg prodavca 135€.
 
Poslednja izmena:
Nego , prije oko godinu i po sam se lomio da li da kupim neko Fractal kuciste ( Arc XL ) . Mene privukla tezina od 13 Kg neto mase ( ako se ne varam) .Da budem iskren , kako sam poceo da citam ponovo o njihovim kucistima , ponovo mi se kupuje nesto , makar udovica sluzila za vjezbanje preciznog sjecenja i strpljivog cekanja dijelova sa AliEkspress-a . Moze li neko nesto preporuciti , svidja mi se Define S , sem sto bih kuciste koje je mnogo prostranije (kazem , Arc XL for scale) ?
 
Hvala Ostoja :wave:

Znači imaće mesta da stane Predator po visini :)

Mogu li da te izcimam da kad Indijana zaspi izmeriš i širinu od ventova do psu covera? Tj od prednje lima do psu covera. Zanima me da li će stati ovih 68mm ili mora da radi čika Dremel :d


Izvini na cimanju:)

Hvala još jedanput

70mm, ako me ne vara krojacki metar :).
Mada, obzirom da ces morati da ga pod uglom ubacujes odozgo, mozda ti bude previse knap pa ipak kresnes dremel da obrusis malo...
 
70mm, ako me ne vara krojacki metar :).
Mada, obzirom da ces morati da ga pod uglom ubacujes odozgo, mozda ti bude previse knap pa ipak kresnes dremel da obrusis malo...

14tice imaju veci protok vazduha, iako je 2cm razlika u precniku u povrsini elisa koje ubacuju vazduh je to izrazenije, er na kvadrat puta pi jelte.

Sad racunah malo po kalkulatoru i po racunici 2 14 tice ti daju otprilike isto povrsine elisa kao tri 12tice. Sada da li bi bilo bolje posto bi i odozgo isao vazduh to ti ne mogu reci.
Ja sam u falcona ubacio 2 14tice napred i osetno vise vazduha ide sa njima nego sa nekim 12ticama. U pitanju su obicne 14tice i obicne 12tice, ne neki fensi kuleri od po 2-3k dindzi.

Sent from mTalk
 
Bas simple model (nedostaje i filter preko otvora naprijed ) onoga sto bih radio . Ima nekoliko varijacija na temu ( i vratanaca i sidepanela ) , pa kada se ohladim od crtkanja odlucicu kako rezati

Screenshot_8.png
 
Poslednja izmena:
ivanbass1, evo ja cu da ti se zahvalim u dejan87dexovo ime sto te nije mrzelo da racunas :)
 
Ivane hvala :) da ne bude da sam nekulturan :D
 
Ajmo od početka. Nisam aktivan član foruma, imam nalog ne znam ni ja od kad itd. Forum pratim isključivo radi mišljenja likova koji se razumeju u hardver, i tako vagam šta je najbolje uzeti za uloženu kintu.Tako sam kupio grafu, RAM, matičnu... i tako evo već pitaj ku*ac kol'ko godina.
Elem, pratim temu. I vidim da se rasprava rasplamsala na sve moguće strane. Čak mnogo vatrenije od nekih rasprava za mnogo bitnije kompnente od kućišta. Rasprava ode do političke korektnosti prema licima sa PP, automobilizma, i šta ti ja znam. Svi ste vi ljudi sa ličnim iskustvima koja MORAJU da se razlikuju, i tu ste da iznesete svoje mišljenje ali vas niko ne tera da MORATE da ga branite.
I da, prešao sam na ovo kućište sa nekog kineskog od pre sto godina. Ujedno i turio thermaltake SE 630w. Druga dimenzija u odnosu na ono što sam imao. Kontam da je nekome to smešno, ali kontam da je tak'im likovima mesto na tomshardware pa nek' tamo furaju svoje konfe i nek' vide mišljenja frajera sa platom od pitaj gnjurac koliko jurona.
Kako god, budite malo ono konstruktivni, kao onaj batica što je snimio ful video a žena mu umalo ne polupa SSD o patos. To 'e zmaj.

Evo nisam se logovao 100000 god na forumu.... Hvala na komplimentu :D .... Ljudi o ukusima ne vredi raspravljati. Ja se potrudio (da bi ljudima koji razmišljaju o kupovini i time olakšao izbor) i iz tog razloga izbacio tonu slika i informacija(inače moje slike su na starni 2 i 3) uključujući i video koji možete naći na youtubu. Evo sad čitam i ne verujem o čemu se sve raspravlja ali ja u to neću da ulazim, samo ću reći ovo ko koliko može da se protegne to će i uzeti i ne vredi uporedjivati kućišta koja nisu u istom cenovnom rangu. Ovo kućište nije bez mana, mada i pojedina brendirana kućišta imaju svoje mane i dečije bolesti. U koliko razmišljate o kupovini kućišta i cenovni rang je do 50 e dobro razmislite o ovom kućištu i ako ga kupite ubedjen sam da se nećete pokajati. Ja sam se lomio izmedju ovog i ms falcon-a kao i raidmax viper-a ili SCORPIO V na kraju je pao izbor na ovo i evo skoro pola godine kasnije ne kajem se. Temperature su OK prilikom veb surfovanja strimovanja i sl ventilatori su mi na low i tad su temperature na graf i cpu oko 35 stepeni hdd i ssd 30 stepeni možda po nekad koji stepen više, prilikom gaminga uključim msi afterburner zbog grafičke jer tu sam podesio da malo jače rade ventilatori tad grafička dodje do 60 stepeni sve u svemu odlične temperature. Otvaram kućište jednom mesečno zbog čišćenja ( filteri na bilo kom kućištu nisu dovoljni da zaustave ulazak odredjenog dela prašine) a na dva meseca skidam ventilatore i čistim ih jer belim ventovima ne prija prašina a i volim da mi sve kućištu bude čisto :D . Veliki pozdrav za sve forumaše !!!
 
Ne razumem zašto bi to radio, ako hoćeš rupe napred sa filterima i side window, što jednostavno ne kupiš MS FALCON?

Nisam mislio nista raditi dok nisam skontao da ploca ima LED (kad sam kupovao uzeo sam samo zato sto je bundle sa procesorom bio jeftin tako , nisam znao da ima LE diode ) . A onda kupih i G1 koja ih ima , svidjelo mi se kakvo je osvjetljenje , pa sam pozelio da napravim sidewindow ( a i drugar je zeljan da radi nesto sa CNC masinom ) . Filter i otvore naprijed jer , sto da ne . Nije mi zao kucista , a htio bih probati , da se malo upoznam sa radom dok ne dodje neko ozbilnije kuciste na red da se sredjuje .

Top kek , nisam ni vidio kako falcon izgleda , da sam znao njega bih kupio ( o.k. , retard sam ) . Ali hej , bar imam cime da se zanimam u slobodno vrijeme XD
 
Mozda covek zeli nesto sam da uradi, pa da mu bude jos lepse lad zavrsi.

Ako te interesuje kako izgleda falcon iz prve ruke, mogu ti napraviti vise slika, sa ugasenim kompom jer ima 3 led venta i 2 led trake pa jelte svetli kao bozicna jelka :D

Sent from mTalk
 
Mozda covek zeli nesto sam da uradi, pa da mu bude jos lepse lad zavrsi.

Ako te interesuje kako izgleda falcon iz prve ruke, mogu ti napraviti vise slika, sa ugasenim kompom jer ima 3 led venta i 2 led trake pa jelte svetli kao bozicna jelka :D

Sent from mTalk

Obavezno ... nisam MS uzimao u obzir za kupovinu kucista , ali covjek imao ovo na stanju kada sam kupovao ostale komponente , a ucinilo mi se o.k. , pa ga i kupih ( slikaj kada ti ne bude tesko , moze i upaljen komp , dolazi vrijeme praznika :) )
 
Obavezno ... nisam MS uzimao u obzir za kupovinu kucista , ali covjek imao ovo na stanju kada sam kupovao ostale komponente , a ucinilo mi se o.k. , pa ga i kupih ( slikaj kada ti ne bude tesko , moze i upaljen komp , dolazi vrijeme praznika :) )

Stizu slike sa upaljenim kompom.
Imaj u obziru da kamera jako lose hvata ove ledove pa izgleda kao da sljaste ne znam ni ja koliko.
Sutra po dnevnoj svetlosti ce biti boljih slika.
dLiz3zI.jpg

3vFGSjt.jpg

vcRF5YE.jpg


Jedan prednji vent ne svetli, mnogo je tandrkao pa zamenjen nekim obicnim.

Edit: Taj papir dole je zbog neravnog poda :D

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Stizu slike sa upaljenim kompom.
Imaj u obziru da kamera jako lose hvata ove ledove pa izgleda kao da sljaste ne znam ni ja koliko.
Sutra po dnevnoj svetlosti ce biti boljih slika.



Jedan prednji vent ne svetli, mnogo je tandrkao pa zamenjen nekim obicnim.

Edit: Taj papir dole je zbog neravnog poda :D

Sent from mTalk

Kacam glupan pa se nisam raspitao , kupio bih Falcona da jesam i da ga je lik imao na stanju ... svidja mi se kuciste , a sada znam i kako cu stranicu vjerovatno da rezem , ipak mi se svidja da sto vise "skinem" . Ako si bas rad da mi pomognes , hajde nekad kada ti ne bude mrsko izmjeri dimenzije stranice (skinute , ofc ) i dimenzije limenih ivica iste ,do pleksiglasa sa svake strane (srsly , kada ti ne bude pegla) , znacilo bi mi mnogo , da nacrtam sebi i takvu i da vidim da li bi mi odgovarala na ovaj model :) ,moze ?
 
Poslednja izmena:
Kacam glupan pa se nisam raspitao , kupio bih Falcona da jesam i da ga je lik imao na stanju ... svidja mi se kuciste , a sada znam i kako cu stranicu vjerovatno da rezem , ipak mi se svidja da sto vise "skinem" . Ako si bas rad da mi pomognes , hajde nekad kada ti ne bude mrsko izmjeri dimenzije stranice (skinute , ofc ) i dimenzije limenih ivica iste ,do pleksiglasa sa svake strane (srsly , kada ti ne bude pegla) , znacilo bi mi mnogo , da nacrtam sebi i takvu i da vidim da li bi mi odgovarala na ovaj model :) ,moze ?


Stranica 43x43cm cela.
Pleksiglas sa leve, gornje i donje strane udaljen od kraja strane 4.4cm.
Sa desne strane pleksiglas je od kraja strane udaljen 7cm.
Nikakav problem, dovoljno slobodnog vremena za studenta kome je tek pocrla godina :p
Edit: Nisam skidao stranicu sa kucista na njoj sam je izmerio ali mislim da nema nikakve potrebe da
skidam.
Edit2: Merenja su mozda milimetar ili pola milimetra off, nije mi problem skinucu je sutra pa cu izmeriti sve u milimetar ako ti je potrebna 100% tacna mera.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ma to je to , hvala ti . Kucista su na isti kalup , jer je i ovde 43*43 ;) Hvala mnogo . Odoh nesto zvakati , pa crtati , dok me cura ne otjera sa PC .
 
Ma to je to , hvala ti . Kucista su na isti kalup , jer je i ovde 43*43 ;) Hvala mnogo . Odoh nesto zvakati , pa crtati , dok me cura ne otjera sa PC .

Nema na cemu buraz, kad budes odradio mod uslikaj i kaci ovde i mi smrtnici da vidimo :D

Sent from mTalk
 
Nema na cemu buraz, kad budes odradio mod uslikaj i kaci ovde i mi smrtnici da vidimo :D

Sent from mTalk

Selim ove sedmice,a drug radi na terenu u odrzavanju mrezne opreme (citaj na planinskim vrhovima je oko 5 dana u sedmici),pa kad se nadjemo u gradu u isto vrijeme krecem sa tim . Htio sam raditi i plocicu/plocice za shroud za PSU u smislu nosaca za SSD i mozda neki logo ,ali bojim se da mu ne bude previse za prvi put XD
 
Gde sad naci jos jedan fan kao sto su ovi vec u kucistu? Trenutno mi se vrti arctic f12 na 4. mestu, ali bih stavio da svi budu isti, pa preko splitera razvukao na 2 headera na maticnoj pa nek maticna ubrzava I usporava kako joj zatreba. Ovako kako je sad AC F12 mora da ostane sam na headeru jer je jedini pwm, a mnogo mi je preostala 3 fana na 1 header.
Zalman me razmazio, ovaj fan kontroler na Widow-ci mi je skoro pa neupotrebljiv. HI i LOW mi nije dovoljno granularno. Na stranu sto ne znam da li je low ustvari 5V ili 7V (za 7V me uzasava nacin dobijanja)
Najradije bih sve ventilatore izbacio napolje I stavio 14cm, ali bi to kostalo skoro kao kuciste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno