Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

R7 360 powercolor, rekao je u textu negde gore.

Sent from mTalk
 
Podesi da ventovi napred duvaju na max, ako si ih usporio fan kotrolerom koji ide uz kućište, pa vidi kako se ponaša.
 
Poslednja izmena:
Podesi da ventovi napred duvaju na max, ako si ih usporio fan kotrolerom koji ide uz kućište, pa vidi kako se ponaša.

Nista, probao sam to... Tj. sve je malo bucnije *sto mi ne smeta generalno, nije kao da mi je traktor ili kosilica u sobi, pa da je neverovatna buka xD * ... I temperature SVIH KOMPONENTI SE ZBILJA SMANJE, ali graficka... fiksirana na 65-70 xDDDD

Eventualno bih probao kada me ne bude mrzelo sto je dejan rekao, da zamenim pastu na grafickoj... I jace ventilatore napred... "Smesno"mi je sto je sve dobro, ali ta temperatura graficke mi vizuelno smeta kada hocu da se divim temperaturama u speedfanu ili speccy xD

Skidam sada narodnu verziju mafije 3, pa cu nju probati da igram, valjda je zahtevnija graficki od fife, pa da vidim sta se desava sa temperaturama...

Hvala svima na sugestijama, nemam nazalost neku drugu graficku karticu da isprobam, pa da vidim da je mozda do bas ove graficke *nije iskljuceno ni da se nesto desilo sa njom :D "
 
e to, probaj drugu graficku u tvom kucistu i tvoju u drugom kucistu...
nadji nekog drugara pa se menjajte i uporedite rezultate...
bilo koja ne mora ista naravno...
 
To je definitivno nesto do ocitavanja temperature na grafiskoj...
Verovatno je neispravan termo senzor.
 
Poslednja izmena:
Da nisi možda menjao podešavanja za target fan speed i gpu temp u Radeon Settings-u, ili u MSI After burner(ili Asus, GB ekvivalentima), SpeedFan-u..., pa da su ista ostala?
 
Da nisi možda menjao podešavanja za target fan speed i gpu temp u Radeon Settings-u, ili u MSI After burner(ili Asus, GB ekvivalentima), SpeedFan-u..., pa da su ista ostala?

Mislim da taj program nemam instalirano "after burner" (provericu, ali 90% sam siguran da nemam)... A za radeon Settings.... SVESNO NISAM :d:d:d jer ne znam ni kako se to radi :D Mozes li da mi ukratko opises sta i kako da proverim to ?

@P307 - Hvala ti na tome, sa necim takvim se nisam susretao dok mi nisi rekao... Probacu da probam kod drugara graficku, jer i on koristi neko kuciste, pa da vidim da li je samo grafa problem...
 
Poslednja izmena:
Pominjali su ti ljudi, ali nisam zapamtio odgovor jesi li menjao pastu? Ako jesi, koju si stavio? Ako nisi uzmi noctua i menjaj je.

Ово је послао 6п!
 
Poslednja izmena:
Pominjali su ti ljudi, ali nisam zapamtio odgovor jesi li menjao pastu? Ako jesi, koju si stavio? Ako nisi uzmi noctua i menjaj je.

Ово је послао 6п!

Jesu, planiram to, ali kada me ne bude mrzelo :)

E sad, jedno pitanje: Da li smem to sam da radim, jer je ipak graficka pod garancijom ? DA mi neko ne kaze da sam nesto petljao, pa kao nece da mi daju novu, nedajboze ?

@ Rick... Probacu i to... Potrazicu na netu kako se koristi, nista me nece kostati da softverski resim sve, ako je problem samo do grafe... Samo ne mogu odmah, pa da vam svima javim resenje, ako ga ima :)
 
Izvadi karticu i slikaj nam zadnji deo. Ako ima nalepnicu na srafu onda ne mozes zbog garancije. Ako nema, mozes. Npr. Sapphire grafe mislim da vise nemaju, tj. odavno nisam video na njima.
A to ti je inace uzrok 80% verovatnoce :)

Ово је послао 6п!
 
Steta sto izvucna izolacija na ovom kucistu zasluzuje navodne znake kada se pise o njoj :) . Prezadovoljan akustikom kucista doduse jer cujem samo normalan sum strujanja vazduha koji se ocekuje kada su ventovi na maks recimo . Dok je perfektno tiho kada se brzina rotiranja smanji . Ja nemam nikakvog problema sa temperaturama ni HDD-a ni SSD-a (32-35 prvi,oko 24-27 drugi uredjaj ) . Grafika i CPU hladni k'o spricer ali mislim da je to vise do cipova i kulera na njima (GTX 1060 G1 od Gigabajta i 6600k sa Freezer i30 kulerom) . CPU ne prelazi 50 stepeni u full loadu. Planirao sam par modova na kucistu ( see through sidepanel - kada vec zvucna izolacija nije cemu i grill sa filterima za prasinu na vratancima naprijed posto ovaj filter i otvori za vazduh "sa strane" ugusise ventilatore ) . Sve u svemu,ni malo mi nije zao novca koje sam dao za njega...imao sam Carbide Air 540 prije njega i nesrecom sam ga morao prodati...sto se kvaliteta izrade tice mogu se porediti,cak Widow ima par pluseva sto se mene tice - na Corsairu su od vibracija zveckale rucice na ladicama za HDD,plasticni prekrivaci za mjesta za opticki uredjaj kao i sidepanel od odjeljka za kablove. I nije bio izdvojen slucaj kod mene,kako sam mogao naci po forumima,a kuciste je 3x skuplje od ovoga .
 
Naručio sam MS BW i EKWB Predator AIO 240. Nadam se da može da stane komontno blok od 240mm + pumpa?
 
Najkvalitetnije hlađenje, u najnekvalitetnij kućište, dobar kombinejšon:d

Ja mislim da gore nema mesta sigurno zbog širine, a napred ako stane po dužini(295mm) mislim da će Psu Cover i HDD ležišta sigurno smetati pumpi i cevima. Tako bez modifikacije teško.
 
Poslednja izmena:
Taj Predator sam i ja naručio, ali čak ni u Storm Stryker neće stati bez sečenja, tako da ne verujem da će moći na keca da stane u Udovicu.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Storm Stryker je oduran sto se tice vodenog hladjenja :)
Krov je beskoristan jer je premali razmak a centrirane su rupe.
 
Poslednja izmena:
Napred nece stati 100% (bez modifikacije). A gore ne znam, nisam video fotku krova iznutra.
 
Arc midi r2 ....... Ovo kućište mi deluje kvalitetnije dosta...

Fractal Design je bar pet puta kvalitetnije i funkcionalnije od ovog. Ne verujte botovima i promoterkama koji uveliko hvale ovo kućište do besvesti, i porede ga sa Fractalom.

Kućište jeste dobro u rangu 5k RSD, ni jedno kućište sa tom cenom nema filtere ovakvog kvaliteta, zvučnu izolaciju.., ali na nečemu mora i da se uštedi da bi koštalo toliko, tako da nema šta da radi u poređenju sa Fractalima. Prvo će početi da otpada boja, posle će da crkne neko dugme, pa će pukne neki plastikaner nosač hdd-a, koji kao manje zvoni od onog Corsair u postu #342, pa će da se odlepi zvučna izolacija, onda će ode neki navoj za stranice ili još bolje distancera...

Što se tiče hladnjako po mojoj proceni, napred ovako:
SDC10031.jpg

A gore po meni sigurno smeta, VRM hladnjacima, kablovima, memoriji (zavisi i od visine istih).
 
Poslednja izmena:
Ti bas lepo napljuva kuciste bez ikakvih dokaza, koliko ja znam jos nikom nije pocela da otpada boja, riknjavaju dugmici i lome se drzaci HDD-ova. Ne kazem da nece, ali kako se to jos ne desava mislim da je bzvz kuditi ovo kuciste bez povoda samo da bi drugo bolje zvucalo.

Sent from my Tesla_Tablet_785 using Tapatalk
 
Sigurno neće posle par meseci, ali poenta priče nije pljuvanje, već da se kod Fractala i Corsaira, koja su po ovoj temi slabijeg kvaliteta i precenjena, tako nešto neće desiti niti posle 10 godina. I nije pljuvanje: "Kućište jeste dobro u rangu 5k RSD, ni jedno kućište sa tom cenom nema filtere ovakvog kvaliteta, zvučnu izolaciju..,"

Kakogod, samo vi prodavajte vaša Fractal Design, Corsair pa kupujte ovu konzervu, ako već mislite da je kvalitetnije. Mislim kad Kinez nešto napravi, to je napravljeno. Ima mnogo ljudi koji će se radovati vašim polovnim Fractalima originalima:D
 
Poslednja izmena:
Sta mislis ko proizvodi Corsair... kinezi. I Cors je poznat po losem QC, cak i ona besno skupa kucista pate.
 
Na fraktalu prednji filter dok se opere i dok ga izvadiš, 3 plastikice polomim svaki put :D

Boja...? Šta znam, nije to auto da stoji na suncu, nego konzerva koja čuči u uglus sobe. Ne vidim da će nešto da se guli, osim ako ga ne rokneš sa nečim, a onda je sve jedno koje kućište imaš.

Ladice za hdd nemam nameru da diram svaki dan.

BW mi se mnogo svidja zbog PSU covera i nepostojanja kaveza za 5.25" uređaje. TO je najveći razlog što prelazim, naravno pored brutalne estetike :)
 
Ne Corsair prizvode kinezi za Amerikance, EU, dok MS industrila proizvode kinezi za Hrvate i Srbe za dž., ako vam se tako sviđa samo kupujte.

Brutalna estetika
Kad ti se plastika ižulja a boja izgrebe i oguli biće lepota.

Očekujemo jeftnine Fractale i Corsair-e u oglasima:guitar::happy:
 
Poslednja izmena:
Ti baš hejtuješ ovo kućište. Otkuda znaš da će da se guli? Što si u temi, ako ti toliko smeta?
 
EDIT: Rick je obrisao post koji je išao negde ovako. "ja sam najpametniji, ja ću vam reći na šta da trošite pare, vi ste ludi što kupujete ovo. Što pitaš ovde na forumu, imaš drugi forum itd".

Ovo dole je moj odgovor, mada vrv je i sam ukapirao da šarlatan koji nema šta da kaže na temu, nego troluje i smara ljude kao je kućište nekvaliteno...


Znaš kako... Nije glupo pitati, ali je glupo misliti da sve znaš.

Smaraš ovde na 2 strane da kućište ne valja. Ako ti ne valjda nemoj da komentarišeš i zaobiđi temu. Sad ispade smo svi koji hoće da kupe kućište plaćeno od distributera :rolf:

Elem, svako radi sa svojim parama šta hoće, zato nemoj da se opterećuješ šta mi kupujemo. Čekaj razdrndane corsairove i fraktale na oglasima. Možda ti i ja poklonim svoj ako prestaneš da smaraš u temi ;)
 
Poslednja izmena:
Mercedes i Pežo se mogu porediti... mada znamo sta svi misle o svakome od njih...
 
EDIT: Rick je obrisao post koji je išao negde ovako. "ja sam najpametniji, ja ću vam reći na šta da trošite pare, vi ste ludi što kupujete ovo. Što pitaš ovde na forumu, imaš drugi forum itd".

Ovo dole je moj odgovor, mada vrv je i sam ukapirao da šarlatan koji nema šta da kaže na temu, nego troluje i smara ljude kao je kućište nekvaliteno...


Znaš kako... Nije glupo pitati, ali je glupo misliti da sve znaš.

Smaraš ovde na 2 strane da kućište ne valja. Ako ti ne valjda nemoj da komentarišeš i zaobiđi temu. Sad ispade smo svi koji hoće da kupe kućište plaćeno od distributera :rolf:

Elem, svako radi sa svojim parama šta hoće, zato nemoj da se opterećuješ šta mi kupujemo. Čekaj razdrndane corsairove i fraktale na oglasima. Možda ti i ja poklonim svoj ako prestaneš da smaraš u temi ;)

Pa vidim da znaš, hlađenje od 180€ u kućište od 40€, zbog takvog znanja su ti i dali Market Guru status na sekirici, da možeš da sekiraš ljude, da vređaš(trol i šarlatan) ljude koji su videli u živo ovo kućište i znaju koliko vredi.

Sa ovakvim stavom samo si dokazao da si samo jedan u nizu promotera nekih uvoznika i distributera, čime se i objašnjava kako si dobio taj guru status.

Bio ja trol ili hejter (opozicija mora postoji u svakom zdravom društvu), moj status je 100 puta pošteniji, od vašeg bot ili promoter, u prevodu prodavac magle.
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi vi naveli sta je to lose na ovoj crnoj udovici ja bih vam bio zahvalan....
Cemu toliko pljuvanje udovice, kada nas ima dosta sa tim kucistem?! Pisale se i dobre i lose strane, iskreno naravno da za ove pare ima mnogo prednosti :)
Nekome je izgleda bitno da mu pise Fractal, Termaltake ... a dajte mi bar jedno kuciste koje vise nudi za do ~50e ...
 
Odlično je kućište, ali ne pišite da je bolje od fd r4/r5 nema poente. Uostalom tako su i cenovno pozicionirani. Jedna od mana je samo 2 slota za 3.5 hardove - ima dosta ljudi koji koriste više, ja npr koristim 3 harda(+ SSD ali njega ne računam jer kućište ima 3 x 2.5 slota). Što se tiče tog cenovnog ranga dobar izbor pored Black Widow je i Cooler Master N300.
http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/n300/

PS: dejan87dex ne stavljaj Fractal Design i Thermaltake u istu rečenicu(klasu) :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno