Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Pozz ms-ovci, stiglo je I meni kuciste juce. Kuciste je za ove pare best, jako kvalititno odradjeno... jedina mana koja se meni licno ne svidja je kvalitet ovog prednjeg dela (vrata) dzajn je kao neka brusena plastika sto mi se odmah svidelo, ali sam kvalitet iste mi se ne svidja, lak nije ujednacen po celoj strani, pa to daje osecaj kao da je kuciste prljavo... za sve ostalo cemo videti kad legnu komponente.
 
Bi li se moglo staviti u njega ARCTIC Liquid Freezer 240 bez problema?
 
Evo jos jedan da se javi kupio pre neki dan kuciste i sve preporuke
 
Citajuci temu videh da se zalite na temperature u kucistu, moze li neko da malo pojasni o ovom problemu i koja je tezina kucista, da li je za na sto ili pod sto.
 
Citajuci temu videh da se zalite na temperature u kucistu, moze li neko da malo pojasni o ovom problemu i koja je tezina kucista, da li je za na sto ili pod sto.
Jedino sto nije na stranu airflow-a je hdd cage, sve ostalo je ok.
 
Paz ko kako voli, ja ga drzim pored stola posto je rupa mala za ovo kuciste [emoji85] [emoji56]

b708bf0e7ba80e6bae3a907c61d55728.jpg


Ovo su info sa kutije..

7f3b725ed0cf6d43aa6fa5804b0b3abe.jpg


630b44bf62aa5abc163db34002dd3718.jpg
 
dejan87dex@ hvala na fotkama, da pitam jos nesto......nesto ste polemisali da postoje dve verzije ovog kucista, nasta treba da obratim paznju ili po cemu se razlikuju? Znam da je bilo pomena o filteru ispod napajanja, bilo je prvo ono tanko samo mreza a posle se pojavilo ono sto se izvlaci, da li postoji jos neki detalj i kako da prepoznam koje je koje da se kutije razlikuju, oznake ili vec sta?
 
To je razlika, tj. filter. Ima usb 3

Ово је послао 6п!
 
Znaci samo je u filteru razlika i nema drugih?
Postoji li mogucnost da se zna prema nekoj oznaci na kutiji ili mora da se otvori pa da se vidi?
 
Kakvo je ovo u bench shopu ?
Ja narucio, stize u ponedeljak.. samo me interesuje onako :D
 
Ja sam dobio noviju verziju.
 
Znaci samo je u filteru razlika i nema drugih?
Postoji li mogucnost da se zna prema nekoj oznaci na kutiji ili mora da se otvori pa da se vidi?
U filteru samo. Bila je prica za kapice na portovima, ali to dobijaju. Ne znam za oznaku, ali ja sam uzeo u radnji u Takovskoj (radnja dobro poznata svima :D) i novija je revizija.

Ово је послао 6п!
 
pretpostavljam da vise nema te "starije" verzije, jer vec par stranica ljudi dobijaju to sa poboljsanim filterom... verovatno se istrosile zalihe prve isporuke...
 
Može li stati Phanteks kuler u kućište?
 
pretpostavljam da vise nema te "starije" verzije, jer vec par stranica ljudi dobijaju to sa poboljsanim filterom... verovatno se istrosile zalihe prve isporuke...

Sve zalihe su istrosene, ja sam pre neki dan uzeo u nekoj zavucenoj radnji i dobio sam prvi model, ali bolje ista nego nista. Kao nisu predvideli ovakvu potraznju, sredinom oktobra dolaze nove kolicine, mozda jos neke revizije bude, a moguc je i skok u ceni...
 
Pozdrav svima, evo upravo sam se registrovao da se ukljucim u ovaj topic.

Dugo sam razgledao koje kuciste da kupim, i na kraju sam se odlucio za Black Widow nakon citanja ovog topica, ali izgeda da ga je trenutno nemoguce kupiti jer ga nema ni kod dobavljaca.
Ali, rekose mi da je ovo kuciste njegova zamjena http://hr.ms-start.com/pro-kucista/ms-titan-pro-gaming-kuciste, za njega ima jos manje informacija na internetu, vjerovatno jer je mozda novije, ali opet sam ga narucio (jucer je stiglo) i mogu reci da sam odusveljen kucistem. Dimenzijama je mislim isto kao i Black Widow, sto se tice rasporeda unutrasnjosti rekao bih da je potpuno isto - nosaci gornjih ventilatora su drugaciji, dust filteri naprijed i odozgo nisu magnetski nego su paneli koji se uklope, sto mi se jako svidja i dust filter za napojnu se moze izvuci vrlo jednostavno bez okretanja kucista naopako, i da, ovaj model nema zvucnu izolaciju. Mislim da je to to sto se tice funkcionalnih razlika, izgled je naravno drugaciji ali opet izgleda vrlo jednostavno i elegantno i + ima veliki prozor sa strane.

Evo i par slika koje sam uslikao nabrzaka, ako nekoga zanima mogu i poslikati jos detaljnije i napsiati tacne mjere, u svakom slucaju, rekao bih vise nego dobra zamjena za Black Widow, cak je i malo jeftinije (ja sam platio 127KM, ~65eur).

uS51Sjp.jpg TefP56M.jpg
A3lHAWr.jpg L78SGem.jpg
http://im2.ezgif.com/tmp/ezgif-612815048.gif
 
Poslednja izmena:
Cijene u BiH su malo drugačije, recimo ovaj Cooler Master košta 85-90eur (doduše HAF 912 Plus)

A još jedna stvar je lični ukus što se tiče izgleda, razmatrao sam i ta dva modela ali nisu mi se baš dopali izgledom i MS je prevagnuo sa još nekim detaljima.
 
Poslednja izmena:
Ukus je jedna stvar, kvalitet je druga, budi siguran da ms nije kvalitetniji od CM,Fractala, Anteca..
 
Ukus je jedna stvar, kvalitet je druga, budi siguran da ms nije kvalitetniji od CM,Fractala, Anteca..
Nije priča o tome.
Zašto da uzima nešto što je donekle kvalitetnije a neprihvatljivo mu dizajnom?
Black Widow je dovoljno kvalitetan za te pare, i svidja mu se izgled.
 
Uzeo je drugo kućište imaš gore, ne Black Widow. Ne bih se složio da je donekle kvalitetnije, nego dosta kvalitetnije.
 
Naravno da nije od Fractala kada je 2x skuplji, ali od ovih iz svog cjenovnog ranka (uključujući i ove koje si ti linkao mada su skuplji) rekao bih da nimalo ne zaostaje, mislim evo sinoć sam ga sklopio i stvarno ne vidim po čemu je lošije od CM, TT i sličnih proizvođačima. Niže serije MS-ovih kućišta definitivno jesu lošije, ali kod ovog nisam primjetio nešto što odiše niskim kvalitetom.
 
Uzeo je drugo kućište imaš gore, ne Black Widow. Ne bih se složio da je donekle kvalitetnije, nego dosta kvalitetnije.

Upravo to GX505 je drugar uzeo pre par meseci i smorio se na sta je dao pare kada je video kod mene MS Crnu udovicu :)
Jedina prednost kod Anteca je to sto ima vise mesta za 3.5 HDD-ove, eto samo to a u pitanju je cak i skuplje kuciste,toliko o tome.

Crna udovica je solidna kopija Fractal-a R5 nije sto posto kopija ali za te pare je best buy, kapiram da ce u toj klasi i sledece god biti BB.
 
Nazad
Vrh Dno