Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Mogao sam ,za sad mi se više svidja ovako. Inače ove fiokice su naknadno kupljene, da ako stavim staklenu stranicu ssd dodje do izražaja i još ako bude neka led traka :D .... Mada za sad investicije dolaze u obzir samo ako naletim na neki hardver ...
 
Of skoro sam i ja postao ponosni vlasnik ovog kucista. Zamenilo je Codegen Briza kojim sam takodje bio prilicno zadovoljan. Jedina zamerka meni je sto se hard disk dosta cuje, cini mi se odzvanja u kucistu. Inace montiran je na one plasticne nosace koji dolaze sa kucistem. Ima li neko resenje? Cini mi se da je Codegen bio dosta tisi sto se tice ovoga. I drugo pitanje, mogu li ventilator na kucistu da se povezu nekako sa maticnom plocom i da ona regulise njihovu brzinu, Koliko sam video kod mene kada su sklapali u Emiju tako nesto ne postoji, jedino oni prekidaci na prednjoj strani
 
Of skoro sam i ja postao ponosni vlasnik ovog kucista. Zamenilo je Codegen Briza kojim sam takodje bio prilicno zadovoljan. Jedina zamerka meni je sto se hard disk dosta cuje, cini mi se odzvanja u kucistu. Inace montiran je na one plasticne nosace koji dolaze sa kucistem. Ima li neko resenje? Cini mi se da je Codegen bio dosta tisi sto se tice ovoga. I drugo pitanje, mogu li ventilator na kucistu da se povezu nekako sa maticnom plocom i da ona regulise njihovu brzinu, Koliko sam video kod mene kada su sklapali u Emiju tako nesto ne postoji, jedino oni prekidaci na prednjoj strani
Mozes vezati ventilator e na plocu ali fabricki su obicni voltage control nisu pwm...tako da ce ti na ploci raditi ugl na max rpm..meni hdd ne bruji a imam 4 diska u kucistu..jedino rešenje za hdd moze biti neka tanja guma ako uopšte ima mesta za tako nesto.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Novije ploče imaju hibridne konektore za ventilatore i prepoznaju da li je ventilator 3pin ili 4pin i na osnovu toga menjaju način na koji ih kontrolišu. 3pin ventilatore preko napona, a 4pin ventilatore preko pwm.
 
Novije ploče imaju hibridne konektore za ventilatore i prepoznaju da li je ventilator 3pin ili 4pin i na osnovu toga menjaju način na koji ih kontrolišu. 3pin ventilatore preko napona, a 4pin ventilatore preko pwm.
Kako da se vidi da li neka ploča ima te opcije ili ne?
 
Kod Asus ploča je to, ako se ne varam, Fan Xpert 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Piše u uputstvu ploče. Moja ploča je nova B350 čipset i ima to. Video sam to kod Asus i Gigabyte ploča, verujem da i ostale nove ploče to imaju.
Da, ali šta piše?
Ovo što kolega iznad reče "Fan expert 4" ili nešto drugo?

Ako hoću saša da kupim ploču sa tom opcijom da znam kako da tražim...
 
Fan Xpert 2+
Advanced fan controls
With onboard thermal sensors and hardware-level 4-pin/3-pin PWM/DC mode detection, Fan Xpert 2+ makes sure every fan achieves the best balance of cooling performance and low noise!
Auto-Tuning Mode: Scans fan parameters and all fans with a single click.
RPM Fixed Mode: Lowers noise levels to near-0dB silence, allowing to you fix the fan speed.

Ovako piše na Asus sajtu za moju ploču.

3 x Chassis Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)***
CHA_FAN2 and CHA_FAN3 can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.

Ovako to piše na ASRock sajtu za AB350 pro4.

Smart Fan 5 features 6 Temperature Sensors and 4 Hybrid Fan Headers

Ovako piše na Gigabyte sajtu za GA-AB350 Gaming.
 
Poslednja izmena:
Novije ploče imaju hibridne konektore za ventilatore i prepoznaju da li je ventilator 3pin ili 4pin i na osnovu toga menjaju način na koji ih kontrolišu. 3pin ventilatore preko napona, a 4pin ventilatore preko pwm.

Nove JEFTINIJE ploce uglavnom imaju sve 4-pin header-e, ali kontrolu uglavnom rade preko napona i za 4-pin i za 3-pin ventilatore na svim osim CPU FAN konektora. Implementacija PWM kontorole je nesto skuplja po fan header-u od naponske kontrole, pa na veliku kolicinu proizvodjac ustedi neki dinar.
Najbolje izabrati plocu koja ti se svidja, pa u uputstvu videti sta pise. Cak nekad ni uputstvo nije merodavno, kao sto je Rick primetio na ovoj temi...
 
Pa ja sam i rekao da treba pogledati u uputstvu ploče. A pošto imam neke svoje prohteve kad kupujem ploču, uglavnom gledam pleče od 100 evra pa na više i sve te koje sam gledao imaju ovu opciju.
 
Imaju opciju, ali to i dalje ne garantuje da je PWM kontorola, procitaj postove sa linka koji sam ostavio.
 
Ti pričaš o pločama od 50 evra, a ja o pločama od 100 pa na više. Nije baš isti rang.

Untitled-1.jpg

I evo ti primer iz uputstva za moju ploču, oko ovoga je bila rasprava na onoj temi. Lepo se vidi i PWM in i PWR in. Nema više onog 5V.
 
Poslednja izmena:
Super, sigurno su PWM. Nemaju (bar u vreme Z97 i Z170, nisam pratio posle) sve ploce skuplje od 100e PWM na svakom headeru, pa ne moze samo cena biti merilo, zato i okacih celo ono pisanije.
 
Kad sam kupovao ploču nisam bio lenj i prvo sam dobro istražio, skinuo uputstva za ploče koje su me interesovale i pročitao ih, tek onda sam odlučio koju da kupim. I na svim modelima koji su mi billi interesantni je bila prisutna ova opcija, Tako da je moj savet svakome ko kupuje novu ploču da potroši pola sata, ili sat vremena i informiše se unapred, posle kupovine je kasno da se traži neka opcija koju ploča ne podržava. Gledanje nekog unboxinga na Youtube nije dovoljno da se inforimišeš kako treba.
 
imam ovo kućište i danas mi stižu 2 Marvo LED venta(ko sa slike). stavio bi ih na vrh kućišta i onu magnetiziranu mrežicu preko. sa koje strane trebam da ih okrenem da bi dodatno hladili? (izvinjavam se "ako" je pitanje previše "noob"). hvala
 

Prilozi

  • 6825280.jpg
    6825280.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 130
Prednji duvaju unutra, zadnji i gornji duvaju napolje.
 
valjda je OK. :p
 

Prilozi

  • IMG_20171109_125023.jpg
    IMG_20171109_125023.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 124
  • IMG_20171109_125035.jpg
    IMG_20171109_125035.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 130
  • IMG_20171109_125044.jpg
    IMG_20171109_125044.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 210
Daj temperature komponenti pre i posle.
Probaj da isključiš na gornjoj strani prvi ventilator spreda pa javi temperature.
 
Smanjila se samo Tmpin1 za 5-6stepeni u Hwmonitoru, ostalo isto
 
Za temperature koristi program od ploče, Aida64, HWinfo.
 
Pwm jedino ako je 4 pin konektor u pitanju..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Dobih kancer od videa, a tek od onog "kompjuterskog stola".
 
Nazad
Vrh Dno