Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Jel si stavio 140mm ventilator da duva u hard diskove, na prednju stranicu, dole?
 
Pa taj od 140 mm je bio napred, ali sam ga sada stavio, na vrh do kraja.
Napred imam dva od 120mm

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jesam, prvo sam tako poredjao, ali sam onda promenio, da bih smanjio temperauru procesora.
Ceo zivot sam napred drzao 14-icu, koja je uvlacila vazduh, sada sam to zamenio.
Ne ginu mi, izgleda, jos jedno dve 14-ice.
 
Koliko ti je 14-tica gore smanjila temperaturu procesora? 14-tica napred kao intake vise znaci, kako zbog HDD-ova, tako i GPU-a, jer ce GPU ventovi konstantno dobijati hladan vazduh.

Testirao sam kod sebe, vazduh koji 14-tice(koristio sam tri razlicite, Aerocool Shark, Coolermaster 140mm blue led i sada Arctic F14, sa sva tri isti slucaj) na ~1000rpm guraju kroz prednji filter(koji propusta vise vazduha nego kod BW doduse) dolazi do kraja kucista i izlazi kroz rupice ispod GPU-a. Jedva se oseca, ali je ipak tu. 12-tice koje su prethodno bile tu(isto ~1000rpm, isto probano sa par razlicitih ventova, svi noname doduse) nema teoretske sanse da dobace dotle.

Naravno, temperatura hard diskova je dosta niza sa 140mm napred, dole, nego sa 120mm.
 
Poslednja izmena:
Ne znam tačno, ali mi je temperatura procesora, sada, pri opterećenju oko 50c.
Probacu danas, ako imam vremena, da vratim 14-icu napred, pa da onda uporedim.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koja je preporuka za neku 14icu, stavio bih jednu napred dole da baca sto vise svezeg vazduha do gpu-a. Kad sam pojacao fabricke ventilatore na high spustila se temperatura graficke za nekih 7-10 stepeni, pa kontam 14ica bi je ohladila jos vise.
 
Koji je najbolji softver za prikazivanje temperatura? Grafičke, cpu, ssd diskova... probao sam aida ali ona nije free, speedfan?...ili možda neki treći?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pitanje za ljude koji imaju jedan ventilator gore na drugoj poziciji. Jel držite mrežu ili deo plastičnog poklopca, jel ima razlike u temperaturi, količini prašine?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za sve kutije sa ventilatoro/ima kao izduvni na toj poziciji, mrežica i plasični poklopac su čisto mehanička zaštita da nešto ne upadne, ne zbog prašine i ne utiče mnogo na protok. možda i manje od 5%.
 
Pre dva dana sam kupio ovo kućište i delim utiske većine: odlično, prostrano kućište dobrog kvaliteta imajući u vidu trenutnu cenu. Izgleda da novije proizvedena kućišta nažalost nemaju čitač kartice. Ne koristi se baš često, ali kada zatreba zna da bude korisna opcija, ali šta da se radi.
Nažalost 1cm je šire od mesta gde mi je stajao prethodni, pa sada stoji na podu, ali dobro, valjda će se rešiti i taj problem. Dakle, ako kupujete novo, obavezno prvo vidite dimenzije kućišta, pa onda kupujte :)
Imam jedno pitanje: da li neko zna da li mogu da kontrolišem ventilatore koji nisu povezani na ploču (ostavio sam ih onako kako su i bili upakovani) putem softvera ili biosa ploče? Ploča je MSI X370 xpower gaming titanium?
 
Pa na koji nacin mislis da na sw nacin kontrolises ventove ako nisu povezani na plocu? Zato imas podesavanja na kucistu da hw nacin to menjas. Ukoliko zelis sw, onda moraju biti povezani.
Pre dva dana sam kupio ovo kućište i delim utiske većine: odlično, prostrano kućište dobrog kvaliteta imajući u vidu trenutnu cenu. Izgleda da novije proizvedena kućišta nažalost nemaju čitač kartice. Ne koristi se baš često, ali kada zatreba zna da bude korisna opcija, ali šta da se radi.
Nažalost 1cm je šire od mesta gde mi je stajao prethodni, pa sada stoji na podu, ali dobro, valjda će se rešiti i taj problem. Dakle, ako kupujete novo, obavezno prvo vidite dimenzije kućišta, pa onda kupujte :)
Imam jedno pitanje: da li neko zna da li mogu da kontrolišem ventilatore koji nisu povezani na ploču (ostavio sam ih onako kako su i bili upakovani) putem softvera ili biosa ploče? Ploča je MSI X370 xpower gaming titanium?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Često sam, što se kompjutera tiče, mislio da nešto ne može da se uradi, a onda, suprotno logici, pročitam negde da je nelogično zapravo izvodljivo, pa rekoh možda je i sada to slučaj :)
 
.
Nažalost 1cm je šire od mesta gde mi je stajao prethodni, pa sada stoji na podu, ali dobro, valjda će se rešiti i taj problem. Dakle, ako kupujete novo, obavezno prvo vidite dimenzije kućišta, pa onda kupujte :) ..
Ako je u pitanju generičko rešenje stola i da je staro mesto bio onaj "bunker", prava li je šteta što nije stalo u isti...
 
Da, stoje namenski pravljen i deli mesto sa štampačem , ali sa zadnje strane je potpuno otvoren, sa strane ka štampaču je samo 10cm zatvoren i baš ta pregrada smeta. Dakle, kućište je zatvoreo samo sa jedne strane, a sa tri otvoreno, tako da je bilo na idealnom mestu i nije zauzimalo dodatni prostor kao sada. Videću kada nažem malo vremena kako može i da li može da se reši.
 
Ova gornja se bas vidno oklembesila... A ova dole se wireless napaja :)
 
Pozdrav,

uzeo sam ovo kućište pre par nedelja. Sasvim solidno kućište za uloženi novac kao što je ovde već X puta pisano.
Nego imam jedan mali problem, naime u prethodnom kućištu (LC Power) sam imao antivibracione gumice koje su držale hard disk a ovde nema.
Pa hard zuji/bruji i prenosi vibracije na kućište. Jel imao neko ovakav problem?
btw hard je 100% ispravan. Probao sam i da ga zašrafim za rek i bez šrafljenja isto bude... :D

Kako je najbolje rasporediti ventilatore (veličina, rpm brzina itd.) u ovom kućištu da se dobije dobar protok vazduha?
 
https://ibb.co/gJY7Uz
Ovako to izgleda kod mene ovih dana. Baš skoro odradio update.
Endless što se tiče tvojih pitanja. Ovako sam ja to uradio. Napred stavljena dva venta od 140mm, gore stavljena dva fabrička venta od 120 mm i iza jedan vent od 120 mm ( fabrički počeo previliku buku da pravi , zamenjen sa novim belim ventom). Svi ventovi povezani na kontroler ventilatora ( iako ima mesta da se povežu na matičnoj ploči). Ventovi od napred uvlače vazduh , ventovi gore i iza izduvavaju vazduh. Dok se zezam po netu ili slušam muziku gledam filmove ventovi rade na low, kad je gaming u pitanju onda ih pustim na high i pokrenem MSI afterburner u kome je kriva podešena da grafička okreće njene ventove malo brže nego što je fabričko podešavanje. Što se hard diska tiče ne znam šta bih mogao da ti preporučim. Imao sam sličnih iskustava ali sam taj HDD zamenio.
 
Jel mozes da slikas, sa prednje strane, da vidim, kako si stavio 2x140 mm ventilatore?
Ja ne uspevam, da tu uglavim dve 14-ice.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jel mozes da slikas, sa prednje strane, da vidim, kako si stavio 2x140 mm ventilatore?
Ja ne uspevam, da tu uglavim dve 14-ice.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

https://ibb.co/krGdme

Imaš gore još dva otvora za šrafove koji služe za ventove od 140mm, njima se pristupa kad se skine cela prednja maska ako si spreman to da uradiš. Mada u principu može vent da se drži i na donja dva šrafa.
 
Ok, hvala.
Probacu, valjda necu nista da polomim.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li mogu da se porede Black Widow i Fractal Define S? Da li Define S vredi tih par hiljada vise?
 
Oba kucista vrede para koje kostaju. Ako ti nije problem, doplati za fractal, a ako si ogranicen budzetom slobodno uzmi ms. Ja imam BW i prezadovoljan sam kucistem. Ima svoji mana, ali za 45e koliko sam ga ja platio, bila je to vise nego dobra kupovina.
 
Vredi Fractal 30e vise.
 
Define mini C sa zatvorenom stranicom ili Black widow? Najbitnija mi je tišina u radu. Šta mislite, koje je kućište bolje?
 
https://ibb.co/gJY7Uz
Ovako to izgleda kod mene ovih dana. Baš skoro odradio update.
Endless što se tiče tvojih pitanja. Ovako sam ja to uradio. Napred stavljena dva venta od 140mm, gore stavljena dva fabrička venta od 120 mm i iza jedan vent od 120 mm ( fabrički počeo previliku buku da pravi , zamenjen sa novim belim ventom). Svi ventovi povezani na kontroler ventilatora ( iako ima mesta da se povežu na matičnoj ploči). Ventovi od napred uvlače vazduh , ventovi gore i iza izduvavaju vazduh. Dok se zezam po netu ili slušam muziku gledam filmove ventovi rade na low, kad je gaming u pitanju onda ih pustim na high i pokrenem MSI afterburner u kome je kriva podešena da grafička okreće njene ventove malo brže nego što je fabričko podešavanje. Što se hard diska tiče ne znam šta bih mogao da ti preporučim. Imao sam sličnih iskustava ali sam taj HDD zamenio.

Hvala ti na informacijama.
Razmišljao sam i o Noctua ventilatorima (4 x NF-A14 PWM i pozadi NF-S12A PWM).
Međutim preskupi su i dok ne nabudžim komp ne trebaju mi, iako mi je prioritet tišina.
Ovi ms industrial ventilatori mi deluju slabašno da glume "intake".
Na 50% se ne čuju ali ni ne duvaju nešto preterano.
Imam dva Artic F12 pwm pst pozadi i gore (vezani za lc cc 120, u idle rade na ~500rpm), takođe gore mi je jedan ms isto na 50%.
Problem sa hard diskom sam rešio tako što sam onaj hard disk rek oblepio crnom izolir trakom.
Tj oblepio sam samo one delove reka koji dodiruju hard disk i kućište.
 
Uzeh i ja pre jedno pola godine neko od tih jeftinijih MS kucista. Lepo je nema sta. Fino sakriveni hardovi, mnogo mesta za kablove i njihovo sakrivanje. U pocetku sam drzao stranicu (providnu) na kucistu, ali od skoro, od kad ubacih 1070, bogme, nema sanse da kuciste bude zablindirano. Odigrao sam neku igru, kad temperature procesora ne mrdaju. Zakucale se na 60 stepeni i ne spadaju. Skinem stranicu, a ono vrelo kao iz rerne. Sve unutra usijano. Prosto zraci vrelina.
Od sad, stranica po defaultu skinuta :)
 
Nazad
Vrh Dno