Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

^Jer nema svrhu.

Kome treba restart dugme? Zadrzis nekoliko sekundi power button, iskljuci se, i ukljucis.

Davno mi je neko urezao u secanje, kad sam bio klinac, da je restart dugme lose za komponente jer ga u istom momentu prekine u radu i pokrene ispocetka.

Koliko je to bilo istinito tada, ne znam, niti znam koliko je danas istinito. Svakako ne vidim svrhu restart dugmeta.

P9 Lite TT
 
@ivanbass1 Da, sad si i mene podsetio na to. Kada smo sticali prva znanja o kompjuterima, oni koji bi tada znali nesto vise, bi nam govorili: "Koristi reset samo u krajnjoj nuzdi, reset je los za kopjuter!" Malo smo se udaljili od teme i ne znam koliko je ta teorija odrziva. Mislim da nikada nista nije falilo, sto sam koristio reset. U svakom slucaju, bez Reset dugmeta se moze i nije nikakav razlog da se zaobidje ovo odlicno kuciste.
 
20170328_180446-2.jpg
20170328_180326-2.jpg

*Onaj zuti stiker od kulera sam zaboravio da sklonim jer moze da se sakrije skroz i donji vent sam zaboravio da upalim jer on takodje svetli crveno. Malo u zurbi je slikano.

Rad u progresu.Beli ventovi bice vrlo brzo zamenjeni crvenim a i kad se slegne malo prasina oko cena ssd-a bice i to zamenjeno nekim crno crvenim. Dodacu najverovatnije i neki LED i stranicu od pleksiglasa cu probati sa magnetnim trakama da ukolpim ali to otom potom, javicu svakako ovde kako to izgleda ako bi neko nekad hteo da stavlja pleksi.

Kuciste je odlicno za novac koji kosta. Zamerka jedino nedostatak tog restarta kome eto bas treba. Sto se mene tice jedina mana je PSU cover koji se ne skida a i mogli su makar rupice odozgo da izbuse posto ja vise volim da stavljam napajanje sa ventilatorom na gore i to cu mozda probati da izbusim mada za sada nemam problema jer mi napajanje ionako ne vrti ventilator. Ostali ventilatori su na low profilu preko kontrolera necujni tako je moguca apsolutna tisina barem u idle i nekom osrednjem opterecenju(dok se ne popale ventovi ostalih komponenti). Teperature komponenti su ok, mozda koji stepen vise od obicnog kucista bez tapacirunga ali zanemarljivo. Za temperature HDD-a u kavezu ne mogu da napisem jer je to izbaceno u eksternu fioku i taj kavez ima funkciju samo za sakrivanje kablova. :d
 
Recite mi da li se pci-e poklopci na kucistu kidaju ili se samim odvrtanjem skidaju i kasnije mogu vratiti na svoje mesto. drugo da li je metal koji drzi prednje ventilatore onaj tanki savitljivi lim ili je cvrst (odnosi se i na lim koji drzi gornje ventilatore), Da li su po tim unutrasnjim stvarima isti titan,bw i falcon? Hvala.
 
Recite mi da li se pci-e poklopci na kucistu kidaju ili se samim odvrtanjem skidaju i kasnije mogu vratiti na svoje mesto. drugo da li je metal koji drzi prednje ventilatore onaj tanki savitljivi lim ili je cvrst (odnosi se i na lim koji drzi gornje ventilatore), Da li su po tim unutrasnjim stvarima isti titan,bw i falcon? Hvala.
Odvrcu se i cvrst je. Da li su isti, to prepustam drugima, jer ja ne znam :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Isti BW i Titan, i Falcon je na istom principu ali je uzi.

P9 Lite TT
 
drugo da li je metal koji drzi prednje ventilatore onaj tanki savitljivi lim ili je cvrst (odnosi se i na lim koji drzi gornje ventilatore)... Hvala.

Pa sad, da je cvrst lim napred - bas i nije, uvija se pomalo (manje nego na ful kinezima, ali vise nego na bilo kom "brendiranom" kucistu koje sam imao). Gornji je cvrsci, verovatno zbog perforacija (nije samo ogromna rupa)...
 
Gledam cene i black widow je cak i jeftinije od titan pro. Da li je po vama bolje bw?
 
Nema tu boljeg i losijeg.

Svidja ti se takav dizajn, hoces tise kuciste-Widow.

Svidja ti se prozor sa strane, hoces bolji protok vazduha-Titan Pro.

Licno bih uvek uzeo Titan Pro pre nego Widow.

P9 Lite TT
 
sve stu to Shenzen kucista. dobra za svoju cenu.
 
Jel se znaju razlike između BW i ovog novog a osetno skupljeg SAMA Black Fish?

Ono malo što sam ja mogao videti sa slike su gumirane rume za kablove, napred više otvora za dovod vazduha, isti broj fanova dok crna riba nema psu cover i ne znam gde idu 3.5 diskovi.
 
3.5 diskovi idu pozadi, srafe se na lim. Od ostalih razlika to je to sto si naveo. Nema sile da vredi 4000 din vise od BW. Kome se svidja ok je da plati, kome je svejedno BW je bolje resenje plus ostaju 4000 za svasta nesto.
 
hteo bi da stavim druge case fan-ove dvoumim se izmedju arctic f12 pwm i lc power air razor lc-cf-120-pro-white.
preporuka?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ako koristis samo tri fabricka, preporuka da prvo uzmes dva 140MM i prebacis fabricke s prednje strane na gornju.
 
20170427_193706~2.jpg
20170427_193508~2.jpg

Napravljena stranica od pleksiglasa i fiksirana magnetnim trakama, odlicno je ispalo uzivo je jos i mnogo bolje nego na slikama. Pleksiglas je bukvalno kao staklo, dosta kvalitetniji od onoga i na skupim kucistima, veoma sam zadovoljan kako je ispalo obzirom da kucista sta staklenom stranicom kostaju bas dosta ovo je manje vise isto. Vrlo je lako izvodljivo tako da ko hoce lagano moze da odradi ovo. :)
 
Svaka cast izgleda zaista mocno [emoji33][emoji2]
Jel to neki A4tech mis furas na front usb-u??

Sent from Dead OS ☹
 
Hvala, ima tu jos posla oko izbora ventova i eventualno nekog osvetljenja ali ne zurim, bice. Stranica mi je bila pitanje kako ce ispasti i kako ce se drzati ali odlicno je sve ispalo.
Sto se tice misa jeste A4, u pitanju je Bloody V7 :)
 
Ja planiram zamenu pleksija na Falconu sa staklom, ovaj pleksiglas na MS kucistima(koje imaju providnu stranicu) se prelako grebe.

Mada dopada mi se i ova ideja, zamena kompletne stranice. Interesantno.
 
Razmisljao sam i ja o staklu ali treba posla tu da bi se drzalo tako da sam se odlucio za pleksiglas i to bi preporucio svakome. Naravno malo kvalitetniji, ovo sto sam ja uzeo je stvarno ok i daleko je od onoga sto se stavlja na kucistima(sto je vise plastika nego pleksiglas) i nece ovo tek tako da se grebe(imao sam pre toga kuciste sa "pleksiglasom" tako da znam da se maltene grebe samo od sebe ali ovo nije to), bukvalno da ne znam da nije mislio bi da je staklo. Meni je najveci problem sa staklom sto ne znam da li ce da se drzi na magnetnim trakama. Sad kad sam ovo uzeo stvarno nema potrebe za staklom.
 
Nisam se odavno javio. Ubacio sam novi SSD, Hyperx Predator 240 gb i 2 ventilatora P12. Morao sam pomaknuti grafičku na 8x slot jer nisam htio da puše na SSD. Bilo me je strah da ga ne sprži, pa da probam kako će ona se ponašati. 71C na 100% na 60% brzine ventilatora, pa to nije loše koliko sam mislio da bude. Konfiguracija je tiha, temperature su stvarno ok. Možda kada mi prijeđe 30C u sobi otvorim kućište i neka se zrači. Sve u svemu ostalo mi je još dvije noctue na vrh i gotov sam :D . 1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja se sve nešto plašim da mi ne bude previše glasna mašina ako otvorim kućište gore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bude ok. Najggori izvor buke, barem kod mene su HDDovi kada rade. Kada su u hibernaciji, nema neke razlike otvorena gornja strana i zatvorena. S ventovima na low preko fan controlera nije uopće glasnije toliko 2 decibela (koliko je sada točna app na mobitelu nisam siguran).
 
Pogledajte prilog 228729
Pogledajte prilog 228730

Napravljena stranica od pleksiglasa i fiksirana magnetnim trakama, odlicno je ispalo uzivo je jos i mnogo bolje nego na slikama. Pleksiglas je bukvalno kao staklo, dosta kvalitetniji od onoga i na skupim kucistima, veoma sam zadovoljan kako je ispalo obzirom da kucista sta staklenom stranicom kostaju bas dosta ovo je manje vise isto. Vrlo je lako izvodljivo tako da ko hoce lagano moze da odradi ovo. :)

Odlicna ideja,super izgleda.
Jel pleksiglas u istoj ravni sa prednjim delom kucista ?
Koja je debljina stranice ?
 
Odlicna ideja,super izgleda.
Jel pleksiglas u istoj ravni sa prednjim delom kucista ?
Koja je debljina stranice ?

Debljinu sam uzeo 3mm, nije u ravni strci izvan ali je neprimetno tj vidi se tek kad pridjes i zagledas. Uokvirio sam ovom crvenom trakom pa se to i ne vidi tako da je to ok resenje, naravno moze bilo koja boja kako kome odgovara, npr crna bi se stopila sa kucistem i ne bi se ni videlo. Svakako se treba uokviriti ako se koriste magnetne trake jer se one vide a i lepak. Inace je u pitanju obicna pvc traka od 50 dindzi.
 
Debljinu sam uzeo 3mm, nije u ravni strci izvan ali je neprimetno tj vidi se tek kad pridjes i zagledas. Uokvirio sam ovom crvenom trakom pa se to i ne vidi tako da je to ok resenje, naravno moze bilo koja boja kako kome odgovara, npr crna bi se stopila sa kucistem i ne bi se ni videlo. Svakako se treba uokviriti ako se koriste magnetne trake jer se one vide a i lepak. Inace je u pitanju obicna pvc traka od 50 dindzi.

Gde mogu da se kupe magnetne trake?
 
Mozda gresim, ali bih ja pre ubusio 4-6 mesta za inbus ili thumbscrew sraf nego ovako sa trakom... Bolje drzi, estetski OK, jedino mora da se pazi da se ne pretegne inace puca pleksi...
 
Nazad
Vrh Dno