Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Mozda gresim, ali bih ja pre ubusio 4-6 mesta za inbus ili thumbscrew sraf nego ovako sa trakom... Bolje drzi, estetski OK, jedino mora da se pazi da se ne pretegne inace puca pleksi...
Ko kako voli. Mogu da potvrdim da trake drze odlicno iako trake deluju da nisu nesto jako namagnetisane. Kad se izlepe celom duzinom oko pleksija odlicno drze, ne spada i ne skidaju se tako lako, cak bolje drze nego sto sam ocekivao i nema potrebe za jacim fiksiranjem stranice. Ako ce da se busi onda i pleksi mora da se busi tj naruci tako jer ne moze tek tako da se izbusi a da ne pukne, zatim i kuciste nije lako busiti vec bi bilo lakse iskoristiti rupe za stranicu pa kroz njih da se srafi. Po meni ne vredi maltretiranje za busenje, trake su sasvim ok. Malo treba strpljenja da se zalepe dok lepak stegne ali nista strasno, ne znam ni da li mi je trebalo 15 min da ih zalepim.
 
Ako je nekom višak fan kontroler, nek baci PM.
 
Ovo ili deepcool kendomen?

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Jedine prednosti Kendomena su to sto dolazi sa 5 venta, a BW sa 3, i to sto staje veci broj hardova.
Sve ostalo je na strani BW.

Razmisli i o MS Titan Pro modelu, po meni je to bolji izbuor i od BW(bolji protok vazduha, jako prakticni filteri, providna stranica) i od Kendomena.
 
Procitao sam gotovo sve prepiske za ovo kuciste ali nisam nasao ni jedan ozbiljan test o samoj temperaturi hardvera acesto se pominje. Juce sam narucio preko Emmi-a ovo kuste ali se pitam da li je vredi kupovati ovo kuciste s obzirom da je vecina menjala fabricke kulere. Cena, pristojnih kulera od 120mm je oko 1000 dinara sto znaci da zamenom fabrickih cena kucista raste za jos 25e minimum. Da ne racunamo kvalitetnije ventilatore koji kostaju preko 1500 dinara. Mozemo da vidimo da su ljudi stavljalii kulere od 140mm u delu koji treba da hladi HDD. Da li se temperatura podize i u stanju "mirovanja", tacnije, da li je hardver u nekoj "komfornoj" zoni? Sta se desava u slucaju overclocking-a CPU i GPU, kolike su tada temperature?
S obzirom da nisam poznavatelj ovih stvari oslanjam na komentare onih koji to znaju pa na osnovu toga i donosim odluku o kupovini. Na osnovu komentara sam i na kraju krajeva i narucio kuciste ali me, najiskrenije , brine ta, nazvacu je situacija sa temperaturom.
Ne planiram da ugradjujem neke zahtevne komponente...bice to Ryzen 3 1300x ili 5 1400, graficka tipa GeForce GTX1060, stavicu jedan SSD od 500GB i neko napajanje od 650W.
Pa da ne duzim, stvarno bi mi znacio savet jer kuciste koje sada budem kupio sigurno necu menjati narednih godina.
 
Bolje uzmi kvalitetnih 500W napajanje, nego krs 650W.

Sto se tice temperature, za te komponente nemas nikakve brige.
Nije potrebna zamena fabrickih ventova, samo je pozeljno da uzmes 140mm vent i zakacis na donje mesto s prednje strane da hladi HDD-ove.
 
Hvala na brzom odgovoru.
Sto se napajanja tice ja sam imao nameru da kupim: Thermaltake Smart SE SPS-530M Modularno ali masvetuju da je to malo pa da obavezno kupim 630W. Ne znam da li treba verovati sajtovima za kalkulaciju u vezi napajanja? Citao sam da ne treba stedeti za napajanje ali u mom promeru je to razlika od skoro 2000 dinara sto nije malo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ct: izzbegavaj postavljanje linkova ka domacim prodavnicama (procitaj pravila foruma).
530w nije bas malo ali je na granici. Pravih 600w (od nekog renomiranog brenda) resava stvar.
I nemoj da te 2000 din odbijaju od napajanja jer rizikujes mnogo vecu cifru ako kupis losije,ne?
 
To TT ima ~500W na 12V grani i apsolutno je sto se snage tice dovoljno za R3 i GTX 1060, 630W verzija istog napajanja bi u ovom slucaju bilo bacanje para.

Bolji izbor bi bio Chieftec GPE-600S, ne zato sto je 600W(zapravo ima slicno W na 12V grani kao TT 530W SPS), vec zato sto je kvalitetnije napajanje po komponentama, a vidjao sam da se ljudi pozale na taj TT da ventilator zeza.

Najbolje bi bilo da uzmes SS520GB, ono je dosta bolje i od Chiefteca i od TT-a, iako ima slicnu snagu(ili podrzava isto opterecenje, da se bolje izrazim).

Ako si osudjen na tu radnju, uzimaj SPS-530M, nece ti 630M nista znaciti, a u toj radnji nema drugih mid-range napajanja koja dolaze u obzir.
 
Ok, objasnio si sve, a sada da se vratimo na temu...
 
Hvala na savetu za napajanje. :)
Cudi me samo da ona kutija, poklopac, napajanja i HDD ne moze da se skine jer ugrozava stabilnost rama kucista. Mislim da je neko ko je to skinuo bas tako i napisao da nije moguce skinuti taj poklopac bez dodatnog ojacanja ili nekog budzenja. Ne mogu da se setim na kojoj strani sam to procitao ali sam siguran da slika nije bilo...
Najzanimljivija stvar po meni je ta da niko do sada nije napisao kakva je situacija sa temperaturom prilikom igranja igara ili overkloka. Moze da se nadje po neka informacija na netu da te temperature uopste nisu male, tacnije da vec u prvih sat vremena igranja temperatura GPU prelazi 70C a da CPU, u zavisnosti od tipa hladjenja, ide zabrinjavajuce visoko.
E sada, svakako da mogu prepravljati kuciste i dodavati ventilatore ali onda se ponovo vracam na to da sve to kosta i da cena samog kucista raste za najmanje 25e. Grubo receno sa cenom kucista dolazimo do skoro 9000 dinara. Ponavljam, ovo je samo u slucaju da se neko odluci da zameni fabricke kulere, a nece imati izbora ako temeratura hardvera ide u crvenu zonu.
Na jednom postu covek je stavio tri Noctua kulera kako bi ohladio kuciste i ako se secam, citao sam jutros, planira jos jedan na iznad procesora. S obzirom na njihovu cenu od najmanje 1500 dinara za 120mm to je gotovo 40e! Da me neko ne razume pogresno, nemam nista protiv Noctua komponenti ali sada se pitam da li je BW dobro resenje.
Fractal Design Define R5 kuciste je u startu osmisljeno i dizajnirano da nosi tri ventilatora od 140mm i nema "komoru" za napajanje i HDD.
Ma koliko to smesno zvucalo mislim da kinezi nisu bas prekopirali sve kako treba. Dovod vazduha je ogranicen sa prednje strane do pola kucista dok je gornji deo zatvoren.
Ne znam... Bilo bi lepo da neko ko ima ovo kuciste neko vreme napise svoje iskustvo.
 
Svašta si ti tu napisao, ali kao vlasnik ovog kućišta mogu ti reći da su to sve gluposti. Totalno besmisleno.
Ako se plašiš visoke temperature hard diskova i napajanja, nemoj da kupuješ kućište koje ima psu shroud (ona kutija za napajanje, kako je ti zoveš). Nema baš puno logike da kupiš kućište koje to ima, pa da onda skidaš. Glupo je, nema lepše reči.
Ovo drugo što si pisao, veze s vezom nema.
 
Svašta si ti tu napisao, ali kao vlasnik ovog kućišta mogu ti reći da su to sve gluposti. Totalno besmisleno.
Ako se plašiš visoke temperature hard diskova i napajanja, nemoj da kupuješ kućište koje ima psu shroud (ona kutija za napajanje, kako je ti zoveš). Nema baš puno logike da kupiš kućište koje to ima, pa da onda skidaš. Glupo je, nema lepše reči.
Ovo drugo što si pisao, veze s vezom nema.
+1
 
Ne bih ja sada da se ubedjujem jer, kako sam i naveo vec, ja se bas i ne razmem u sve to pa mogu samo kao laik koji je procitao nesto da donesem neki zakljucak.

"Svašta si ti tu napisao, ali kao vlasnik ovog kućišta mogu ti reći da su to sve gluposti. Totalno besmisleno. Ako se plašiš visoke temperature hard diskova i napajanja, nemoj da kupuješ kućište koje ima psu shroud (ona kutija za napajanje, kako je ti zoveš). Nema baš puno logike da kupiš kućište koje to ima, pa da onda skidaš. Glupo je, nema lepše reči."

Jeste da sam napisao sve i svasta i verovatno da dosta toga nije tacno ali to je posledica sturih informacija koje imamo o temperaturi. Smatram da nije nista besmisleno receno jer bilo bi tako da sam kupio kuciste od, recimo, 120e - 150e, pa hocu sada da skidam delove i prepravlljm kuciste. To je totalno besmisleno. Medjutim, ko sto neko i rece, mi razgovaramo o kucisstu koje je neko prekopiro i sastavio onakak kako mu odgovara a da nije ni prekopirao kako treba na kraju krajeva. Cak, za pokrivac napajanja (izbegavam strane reci kada god je moguce) kazu da nema dovoljno prostora izmedju napajanja i poklopca za strujanje vazduha...
E sada, opet se vracam na to da ja nemem kuciste BW i da sve ovo pisem na osnovu "reko-kazao" jer niko nije dobro opisao i dao relevantne podatke, ljudi koji znaju sta da mere i na osnovu toga napisu sta je dobro a sta ne... Pa eto i vi, qryak i dejan87dex, koji imate ovo kuciste niste lepo napisali u najkracim crtama realne dobre i lose strane.
Kazem, ovo kuciste kosta 5500 dinara i ne moze se ocekivati ne znam sta, ali daleko od toga da nije kvalitetno odradjeno cim se ovoliko ljudi odlucilo za BW. Mene samo intrigira to sto malo po malo pa neko pomene visoku temperaturu.

"Ovo drugo što si pisao, veze s vezom nema."

Verujem jer konstatujem na osnovu pisanja drugih. Cene kulera izmislio nisam i ukoliko se neko odluci da menja, iz ovog ili onog razloga, sa kvalitetnijim ventilatorima ukupna cena kucista se povecava. Zato i trazim pomoc od vas koji imate ovo kuciste da jasno kazete da li za time ima ili nema potrebe. Pa jedan covek je vec zamenio fabricke sa tri Noctua ventilatora... Slikao je covek i ovde postavio slike pa sam na osnovu toga i napisao da cena kucista moze da ide i do 9000 dinara.
Nisam ja od onih koji ce sada da kude a da nemaju to sto kude. Ukoliko se odlucim za ovo kuciste i kupim ga onda mogu i licna iskustva da ukljucim u raspravu, do tada... Kako su mi rekli iz "one prodavnice" kuciste treba da stigne u petak pa do tada treba da odlucim sta i kako.
 
Napisi ti nama koje ces komponente u njega da stavljas jedini rpoblem sa temp. mi je bio dok mi je SSD bio pozadi. Prebacio ga napred i nestale. Promenio sam kulere sa AC, ali i dok su fabricki bili, isto je bilo. Poenta ovog kucista je tisina, ali temperature nisu ni malo lose.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ja imam 2 hard diska i SSD i nisu se istopili, a ni pregrejali, čak ni tokom onih najvećih vrućina ovog leta. Nemam klimu u sobi.
Temperatura procesora normalna, isto kao i svih drugih komponenti. Ništa nisam overklokovao, sve radi na stock.
Ventilatori u kućištu nisu toliko loši da moraš da ih menjaš. Uostalom imaš kontroler na kućištu pa možeš da ih usporiš i samim tim su odmah tiši.
Ja sam pored tri fabrička dodao još jednu dvanaesticu i jednu četrnaesku, tako da su mi sva mesta za ventilatore popunjene. Radije držim 5 ventilatora na minimalnoj brzini, nego 3 na maksimalnoj.
Između napajanja i one kutije nema potrebe da struji vazduh. Napajanje vuče vazduh od dole kroz otvor za to i izbacuje ga nazad van kućišta.
Eto sad vidiš zašto su sve tvoje zamerke besmislene.
Opet ću ponoviti, imaš da biraš razna kućišta, zašto bi kupovao kućište koje ti ne odgovara pa da ga onda prepravljaš?
 
Ako mene pitaš, nemam pojma, nisam se uopšte opterećivao s tim. Znam samo da nisu crkli i rade i dalje. :D
Danas SSD i jedan hard prijavljuju 25 stepeni, drugi hard prijavljuje 33. U sobi je dvadesetak stepeni.
 
Kolike su ti tada temperature bile na hdd/SSD?

U onom kavezu za dva HDD drzao sam u pocetku jedan HDD , sa stock kulerima koji duvaju sa fronta temp je bila oko 40c , kada sam stavio 2x14 napred tj zamenio temp su pale na 35c sto naravno varira stepen ili dva u zavisnosti ako se koristi HDD bas bas (cak sta vise ispod HDD-a druzim modularne kablove koji su visak a mrzi me da ih skidam (sata-molex) ako zatreba ... SSd je montiran gde je i ploca sa te strane i temp su oko 25c ...
 
Poslednja izmena:
Ako mene pitaš, nemam pojma, nisam se uopšte opterećivao s tim. Znam samo da nisu crkli i rade i dalje. :D
Danas SSD i jedan hard prijavljuju 25 stepeni, drugi hard prijavljuje 33. U sobi je dvadesetak stepeni.

Da, interesuje me bas tvoja situacija jer bih i ja držao 2 HDD-a i SSD a moram da menjam kućište. Mada torentujem (tada sa boljim kućištem će biti non-stop) pa bi HDD-ovi radili uvek.

U onom kavezu za dva HDD drzao sam u pocetku jedan HDD , sa stock kulerima koji duvaju sa fronta temp je bila oko 40c , kada sam stavio 2x14 napred tj zamenio temp su pale na 35c sto naravno varira stepen ili dva u zavisnosti ako se koristi HDD bas bas (cak sta vise ispod HDD-a druzim modularne kablove koji su visak a mrzi me da ih skidam (sata-molex) ako zatreba ... SSd je montiran gde je i ploca sa te strane i temp su oko 25c ...

Izvini, nisam ispratio tvoju situaciju. Jel to po onim vrućinama i da li si imao klimu?
 
Samo jedna 14tica napred da duva u hardove i nema brige.
 
Da, interesuje me bas tvoja situacija jer bih i ja držao 2 HDD-a i SSD a moram da menjam kućište. Mada torentujem (tada sa boljim kućištem će biti non-stop) pa bi HDD-ovi radili uvek.



Izvini, nisam ispratio tvoju situaciju. Jel to po onim vrućinama i da li si imao klimu?

Capture.JPG

2 x 14 Artic napred

12 je stock nazad

Krov je pod mrezom bez ventova ... mislim da su temp odlicne, leti dok su vrucine racunaj + 2 ili 3c
 
Poslednja izmena:
Ima neko ideju gde se mogu nabaviti "fabricki" gumeni cepici za USB? Zena upravo usisala jedan, preturih kesu od usisivaca i ne mogu da ga nadjem, kao u zemlju da je propao...
 
Ali express i ebay.
 
Imaju slicne, mada nesto manjih dimenzija pa upadaju u konektor, a oko njih ostane mesta da upadne prasina (bar gledajuci po slikama feedback-a korisnika). verovatno jer su prevashodno za notebook korisnike, a tamo je rupa oko USB porta nesto manja (knap).
Kontaktirao sam Kimtec servis, mozda oni imaju neki viska...
 
Ne vidi se lepo na slici...jel se to dobija metalni nosac za ssd/hdd kao kod nzxt h440 ?
 
Nazad
Vrh Dno