Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

ovako izgleda moja udovaja :D
kada sam prebacio napred ssd koji je prethodno bio u kutijici pozadi , em što je hladniji 7-9stepeni, em je skor u as ssd benchmarku skočio sa 692 na 782...wwoooowww:-devil-:
edit: možda je fora u tome što sam promenio sata kabl :p
 

Prilozi

  • 000021.jpg
    000021.jpg
    464 KB · Pregleda: 312
  • 000022.jpg
    000022.jpg
    500.3 KB · Pregleda: 215
  • 000023.jpg
    000023.jpg
    119.8 KB · Pregleda: 184
  • 000024.jpg
    000024.jpg
    376.7 KB · Pregleda: 207
Poslednja izmena:
Pozz drugari, ponosni sam vlasnik ovog kucista tacno godinu dana i imam samo reci hvale za njega, naravno da je i dalje best za ove pare... zvucna izolacija, dizajn... e sad sam resio malo da ga modifikujem pa cu postaviti par slika... nadam se da ce vam se svideti.. :) modifikacija je u vidu stranice od stakla i postavljanja rgb led svetla.. stranica je radjena od stakla 3mm i pricvrscena za kuciste magnetnom trakom, prvobitno je zamisljeno da bude skroz providna ali je ipak lepse kad je malo tamnija, stoga sam je posle nekog vremena zatamnio...

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
 
Poslednja izmena:
Postavio bih jos par slika sa toniranim staklom ali mi forum nesto ne dozvoljava :-( malo ruzno izgleda ovako providno jer se vidi magnetna traka i njen lepak...
 
Nadji obicnu crnu mat foliju za kola, ne mora skupa, nece biti izlozena UV zracenju. Precizno iseci da bude 1cm sira (mozda I 1.5cm) od magnetne trake I zalepi sa spoljasnje strane stakla, tako da obuhvata I ivicu stakla ka magnetnoj traci, a I da pokrije m. traku od pogleda spolja. Trebalo bi da ti jeftino resi "problem".

edit
Secenje najbolje odradi skalpelom iz jednog poteza, a spoj ka sledecoj foliji (tj ivici stakla) pod uglom od 45 stepeni. Ovako, samo nisu daske, vec traka na staklu.
 
Poslednja izmena:
uradio sam zatamnjivanje folijom i jako dobro izgleda... samo mi forum ne dozvoljava da okacim jos slika :) ne znam u cemu je fora...takodje sam uradio jos jedan mali detalj koji cu prikazati preko slika kad budem opet mogao da okacim neku... :)
 
uradio sam zatamnjivanje folijom i jako dobro izgleda... samo mi forum ne dozvoljava da okacim jos slika :) ne znam u cemu je fora...takodje sam uradio jos jedan mali detalj koji cu prikazati preko slika kad budem opet mogao da okacim neku... :)

5 slika po postu, u novi post mozes jos 5 i tako dalje.
Dobro ovo izgleda, daj sad te slika sa folijom.
 
Da nema neko viska dva crno bela venta koja stizu u ovom kucistu na prodaju? Tipa, zamenili ste ih za neke bolje/druge, a u savrsenom stanju su i dalje, nisu se nagutali prasine i ne znate sta cete s njima? :D
 
Pozdrav drustvo, treba da prepakujem drugaru komp u drugo kuciste pa je nekako izbor pao na ovo ( koje je inace trenutno skoro nemoguce naci kod svih najjeftinijih dobavljaca :) ) Naime, komponente su sledece:

Ploca: https://www.msi.com/Motherboard/B75MA-E33/Specification
Graficka: https://www.msi.com/Graphics-card/R9-380-GAMING-4G/Specification
RAM: 8GM HyperX 1600MHz
Napajanje: Raidmax ( mislim Cobra), modularno, ~700w
Procesor: Intel i5 3570, Stock cooler

Planiram da ubacim jos jedan Arctic F12, pa da pravim rokadu sa ovim sto vec dolazi uz kuciste i stavim ga nazad ili gore iznad CPU-a da izvlaci vruc vazduh.

Jedino sto me buni u ovoj prici je Ploca, tj da li ova ploca moze u njega. Nailazim na razlicite podatke:

http://www.itsvet.com/kuciste_ms_industrial_black_widow-pdaa1-21.i?id=2415 Ovde pise da moze Micro ATX, dok na sajtovima nekih prodavaca stoji da je Mini ATX najmanja.

Svaki odgovor je dobrodosao pre nego da ga narucujem.

Hvala,
Milos.
 
Sve maticne imaju standardizovane rupe za srafove (bar ove sto nisu custom tima HP, DELL, LENOVO itd) tako da nemas problema sa pakovanjem, jedino ces morati da premestas stubice koji su vec usrafljeni u kuciste na mesta koja tebi trebaju. Cini mi se da je 5.5 gedora, ili mozes i nekim klestima; to je minut posla ako i toliko...
 
Sve maticne imaju standardizovane rupe za srafove (bar ove sto nisu custom tima HP, DELL, LENOVO itd) tako da nemas problema sa pakovanjem, jedino ces morati da premestas stubice koji su vec usrafljeni u kuciste na mesta koja tebi trebaju. Cini mi se da je 5.5 gedora, ili mozes i nekim klestima; to je minut posla ako i toliko...

Hvala puno na brzom odgovoru. :wave:
 
Neverovatno da sve firme drze na sajtovi svojim da imaju ovo kuciste, a vec druga firma mi posle nekoliko dana otkazuje porudzbinu, jer "kuciste nije dostupno". Zalosno.
 
Neverovatno da sve firme drze na sajtovi svojim da imaju ovo kuciste, a vec druga firma mi posle nekoliko dana otkazuje porudzbinu, jer "kuciste nije dostupno". Zalosno.
Misliš da je samo ovo kućište i da je samo nekoliko dana?!

Pogledaj i druge teme, nema nigde ništa.
Burazer od 20. decembra ganja Titan verziju i niko je nema i idu samo obećanja (prvo posle Nove godine, pa onda sredinom meseca, sada krajem...).
U poznatoj radnji elektronike su me u istom periodu zavlačili za pumpu za lemljenje, biće za nedelju dana, pa za dve, pa januara, pa pre nove godine sredinom februara...
A sada nisu imali pola stvari za najobičniji kabl za ventilator u kućištu. Nema pinova koji su 1-2 dinara i to se kupuje na stotine i hiljade komada... Prodali se pre Nove godine, a vidi datum. Ne zna se ni kada će dobijati.
 
Naši bizMismeni, kad znaju da je prodaja velika za novogodišnje praznike umesto da naruče više robe pre praznika njih baš briga. Što da se cimaju, ovako imaju manje posla, da mogu da "odmore", a posle ce povećati marže i uživancija...

Eno Exceed se mesec dana (koliko mi zovemo) ne javlja na telefon. 20. decembra kada sam otišao do njih rekli mi kroz šalu da imaju mnogo posla, puno papira da se sredi pre Novu godinu. Od tada prođe mesec dana i još se ne javljaju...
 
Naši bizMismeni, kad znaju da je prodaja velika za novogodišnje praznike umesto da naruče više robe pre praznika njih baš briga. Što da se cimaju, ovako imaju manje posla, da mogu da "odmore", a posle ce povećati marže i uživancija...

Eno Exceed se mesec dana (koliko mi zovemo) ne javlja na telefon. 20. decembra kada sam otišao do njih rekli mi kroz šalu da imaju mnogo posla, puno papira da se sredi pre Novu godinu. Od tada prođe mesec dana i još se ne javljaju...
Do te radnje otisao 2x, u sred njihovog radnog vremena, nikog nije bilo. Vidim samo rigove za rudarenje i to je to.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nista to nije iznenadjujuce sto se nasih tice. Iako sam pitao za povezivanje ploce na isto, u medjuvremenu su mi iz radnje javili da nema.

Do sad su otpali Exceed, Emmi i Desk, kod svih porucio da bi me posle zvali da kazu da nemaju na stanju. Na kraju ce da bude neka alternativa ukoliko im ne stigne za 10tak dana, toliko mogu da cekam :D

Inace, da ne reklamiram jer realno nemam nista od toga, ali citajuci postove na prethodnim stranama video sam da ima ljudi koji traze stock ventilatore za ovo kuciste, i slucajno nabasao na neke. Cenu mozete da vidite OVDE.
 
To su specijalni MINING ventilatori, odmah se vidi... [/SARCASM]
 
Šta ti je ovo pod 5?
Šta je lako izvodljivo?
Jel si merio temperature pre bušenja rupa, jer verujem da nisi ništa spustio time temperature, samo si unakazio kućište :(

Ne znam kako je kod ostalih, ali preko Tapatalk-a ceo post izgledao kao jedan link.
 
Pod 5 je da su prvi modeli imali čitač kartica na frontu kod USB konektora (fotke na 1. strani ovog foruma) a ovaj ga nema.
Kabliranje je lako izvodljivo, razvlačenje kablova po kućištu.
Nisam merio temperature pre bušenje jer nisam hteo da sastavim komp pa da ga rastvaim da bi izbušio rupe. Oslonio sam se na žalbe korisnika iako su mi bile čudne. Estetika na delu koji niko ne vidi mi nije bitna, pretpostavljam da se to može i lepše uraditi.
 
Al ga zasra sa ovim busenjem rupa, sta je falilo onako normalno? Meni su 2x2TB u tom donjem kavezu, duvaju dve 12ke na low od napred sa stock pozicija, temperature oba harda trenutno su po 28C.
 
Tako to prođe kada ljudi pišu i kritikuju nešto što nemaju. Onda to neko pročita i izrešeta kućište bez razloga...
Dobro je da nisi pravio dodatne otvore za onaj SSD što ide iza leđa ploče :) pisali su da se disk i tu pregrijava, a kod mene radi uredno već 2g.

Generalno ne vidim problem zbog kojeg bi radili modifikacije i obarali temperaturu za 2-5 stepeni, ako je ona svakako udaljena 20 stepeni od granice problema.
 
Bušenjem i to lošim, shroud gubi svoju funkciju. Bolje da je onda izbačen iz kućišta. A ove rupe nikako ne povećavaju protok. Trebalo je da izmeriš pre bušenja, pa probaš bez shrouda, pa tek kad vidiš tu razliku i uračunaš poveći koeficijent onda odlučiš da li bušiti ili ne. Mada bih i tada (ako ima neke razlike) odneo nekome da to izbuši kako treba.

Baš čudno da su prve serije imale čitač kartica a da ova nema.
Jel može još neko ovo da potvrdi?

Ja sam pisao za temperature (mislim jedini koji nema ovo kućište), ali ne vidim kako bih ja bio kriv za to što je čovek izbušio :smash:
Što se tiče margine isto važi za sve komponente pa ne vidim da ljudi beže od rešenja da ipak budu znatno niže. A ako kućište pre 10 godina može da drži te diskove prilično hladnijim ne vidim zašto bi trebalo da se prećutkuje danas to ovom ili bilo kom drugom.
 
Poslednja izmena:
Shroud ne mora biti zatvoren, ima ih sa perforacijama na gornjoj strani, na bočnoj strani, na donjoj strani, kod renomiranih proizvođača kućišta. Rupe poboljšavaju protok jer se oseća strujanje vazduha kroz njih.
Fotka u za nedostatak čitača.
IMG_20180120_182353.jpg
 
Poslednja izmena:
@n123 što se tiče temperatura zanimljiv slučaj smo imali oko Asusovih kartica 380 za mining.
Kolega je pisao Asusu jer se njihove kartice griju 10 stepeni više od konkurentskih...
Njihov odgovor je bio sasvim jasan.
Da li su kartice u garanciji?
Da.
Da li su otkazale zbog te visoke temperature (konstantno 70+ °C)?
Ne.
A u čemu je onda problem?

Današnje elektronske komponente mnogo bolje podnose temperature od onih prije 20 godina. Današnje računarske komponente troše (čitaj griju se) manje od komponenti prije 20 godina.

To kada neko piše o uređaju koji nema nije problem. U suprotnom bi na forumima bilo 10x manje materijala.

Dugo nisam pratio ovu temu, ali je bilo više korisnika koji su isticali problem temperatura (35-45°)

Uporediti temperature u kućištima je sasvim legitimno, ali je besmisleno isticati problem temperatura ako su one daleko ispod granica čak i u toku najtoplijih dana.

Preventivno izbušiti kućište bez prilike da se prvenstveno testira... To je stvar načina razmišljanja. Ovdje ne mislim ništa negativno.

Na mom modelu kućišta ima taj čitač kartica, koji je istina još nevin
 
Slažem se sa svim što si rekao :)

Temperature diskova sam isticao jer sam razmatrao to kućište za sebe, za rad 24/7 sa SSD-om i 2 HDD-a od 8TB (koja bi zamenila trenutna 2x3TB), gde bi se povremeno ubacivao i treći za prebacivanje - storage i ako treba nešto kroz mrežu da se sa njega šeruje), a za godinu-dve pored svega navedenog dodao i treći 8TB koji bi bio za stalno tu.
- Mnogo je to diskova na mali prostor za svako kućište a kamoli ako sa jednim diskom temperature budu mnogo iznad onih (ajde da kažem) boljih, tj sa boljim hlađenjem diskova. Samo jedan od 8TB da ode bila bi katastrofa, a kamoli da zahvati još neki (kao što mi se sam zapalio ATA disk, ali nije bio ubačen u kućište). Zato, iz svog ugla, gledam da kućište mora dobro da hladi diskove.
 
Narucio ovo kuciste pre 10tak dana.
Stiglo sa citacem kartica.
Javim utiske kad sve sredim :)
 
Nazad
Vrh Dno