Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Ako će 2 bara iz konzerve odvaliti kondenzator (ili još gore čip) onda je on mnogo loše zalemljen tj nije zalemljen pa bi svakako brzo otišao.
Za kompresor kod vulkanizera se slažem. To čudo može raditi na 10 bara...

Usisivač može usisati komponente (dok ga usisnik odvali ili raskida), a kao i četka stvara statički elektricitet pa oba mogu ubiti ploču na taj način. Ne nosi se džabe antistatička narukvica pri sklapanju kompjutera.

@Rick
Kako ti grafička uvlači? Sve izduvavaju napolje (turbine pravo pozadi, a ostale u svim pravcima po horizontali). A sve uvlače vazduh ispod grafičke (na ovom kućištu onaj između napajanja i GPU).
Kako si rasporedio ventilatore na kućištu? Koji uvlače a koji izvlače i kojom brzinom se vrte?
Mislim da si napravio negativan pritisak u kućištu pa je vazduh morao da ulazi i van ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Duva ona nazad i sa strane ali vuče dobar deo iz pregradica ispod grafičke i mrežice nazad uz stranicu, pa se prašina najviše taloži iznad napajanja, verovano je tu najmanji otpor. Negativni pritisak moguć, ali rešeno sa kvalitetnijim filterom gore i pokrivanjem nazad.
 
Primetio sam da mi se zadrzava topao vazduh u kucistu, poprilicno je vruce kuciste kad pipnem ruku u zadnjem gornjem delu. Da li bi pomoglo da fabricku 12icu koja je pozadi zamenim nekom 14icom, ili da samo dokupim jos jednu 12icu i stavim je gore da takodje izvlaci vazduh. Da se polako spremim za leto i oborim par stepeni temperaturu, poprilicno greje ova rx480ica koju imam :)
 
Idealno bi bilo da uzmes nekoliko 140mm venta, dva napred i jedan gore, pozadi da izvlaci.

Eventualno da uzmes 2x140mm za napred, pa ove fabricke prebacis gore.
 
Ne znam da li sam postavljao kada sam cistio komp, ali evo 14-ice pozadi. Kao sto sam rekao uglavljena je, nije zasrafljena, ali ne proizvodi nikakvu posebnu buku. Ne mrda se.
c4b9a73da7d17f5f79b5b8151321c2bb.jpg


Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
A ne moze pozadi da se zasrafi 14ica, nema mesta?

I kakvi su ti arctic kuleri u odnosu na ove sa kucista, jesu li bolji?
 
Ima mesta, nego nema rupa za 14icu:). Ako ti se bas srafi jedino da nadjes one sto su 14cm, ali sa rupama za 12cm (npr neki Thermalright ili Scythe).
Jel ti "otvoren" plafon?
 
14-ica moze da udje i stoji bez problema, uglavi se, ali se ne srafi. AC su bas dobre u odnosu cena-kvalitet. Licno sam potpuno zadovoljan, ali ovaj cpu, pa ni graficka se ne greju previse pa da budem sada previse zahtevan korisnik.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Moracu onda da iskopam negde Arctic, makar 12 ako ne uspem da nadjem 14. Vidim po svim ovim poznatijim prodavnicama ih nema
 
Jako je bitno da gornji zadnji slot za vent bude okupiran, tu dosta toplote izlazi.
 
Jedan od fabrickih ventilatora je poceo da "drci", ovaj gornji napred. Pravi neki kontakt izgleda, pa sam ga skinuo.

Nisam zahtevan korisnik, voleo bih da komp bude sto tisi, pa da li imate sugestije za neke ventilatore ?

Voleo bih vise jeftinije varijante u ovom trenutku :d Naravno, poslusao bih i savet oko "skupljih" varijanti, ali to mozda za leto; sad - i ovaj mi se cini skup https://www.itsvet.com/hladnjak_xilence_coo_xpf80.tr-pdaa1-24.i?id=1276 :D:D:D Samostalno se bas i ne razumem sta je najbolje.
 
Da li je neko imao prilike da uporedi black Widow i Alexander Weiss C903, zanima me da li ima razlike u kvalitetu i koje ima bolju ventilaciju?
 
Jedan od fabrickih ventilatora je poceo da "drci", ovaj gornji napred. Pravi neki kontakt izgleda, pa sam ga skinuo.

Nisam zahtevan korisnik, voleo bih da komp bude sto tisi, pa da li imate sugestije za neke ventilatore ?

Voleo bih vise jeftinije varijante u ovom trenutku :d Naravno, poslusao bih i savet oko "skupljih" varijanti, ali to mozda za leto; sad - i ovaj mi se cini skup https://www.itsvet.com/hladnjak_xilence_coo_xpf80.tr-pdaa1-24.i?id=1276 :D:D:D Samostalno se bas i ne razumem sta je najbolje.

Ovo ti je vent od 8cm, jedino zicom da ga vezes, nema rupa za srafljenje za 8cm ventilatore...
 
To su toliko bucni ventovi da nemam reci. Imao sam ih nekoliko, u raznim bojama i velicinama :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
DeepCool XFAN120 120x120 mm venitlator za kuciste, hydro bearing za 448 najjeftinije sada
 
To su toliko bucni ventovi da nemam reci. Imao sam ih nekoliko, u raznim bojama i velicinama :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Ja imam jedan i baš je tih.
Ima nekoliko vrsta pod sličnim imenom, pa je možda ipak kod tebe drugi model. Inače uzeo pre par godina baš po preporuci sa ovog foruma i nisam se pokajao. Ne znam kakav je u poređenju sa ovim 14-cama koje pominjete (i uvek bih išao na veći ako mogu), ali generalno ova osmica je za preporuku.
 
Ja imam jedan i baš je tih.
Ima nekoliko vrsta pod sličnim imenom, pa je možda ipak kod tebe drugi model. Inače uzeo pre par godina baš po preporuci sa ovog foruma i nisam se pokajao. Ne znam kakav je u poređenju sa ovim 14-cama koje pominjete (i uvek bih išao na veći ako mogu), ali generalno ova osmica je za preporuku.
Ja sam ih uzimao pre bas mnogo godina i nikad vise ni njih ni cm.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zamolio sam jednog člana foruma za odgovor u vezi vazdušnog hlađenja za procesor koje je kompatibilno sa ovim kućištem i FM2+ podnožjem međutim odgovora nije bilo. Planiram da zamenim EVO 212 koji zbog veličine zaklanja ulaze za memoriju za neko vazdušno hlađenje kako bi u dogledno vreme mogao da nadogradim memoriju. Takođe me zanima da li za SSD Samsung 850 treba treba posebna nadogradnja ili već ima ležište za ovaj SSD? Hvala unapred.
 
Zvezdaš[emoji769 je napisao(la):
;5452713]Zamolio sam jednog člana foruma za odgovor u vezi vazdušnog hlađenja za procesor koje je kompatibilno sa ovim kućištem i FM2+ podnožjem međutim odgovora nije bilo. Planiram da zamenim EVO 212 koji zbog veličine zaklanja ulaze za memoriju za neko vazdušno hlađenje kako bi u dogledno vreme mogao da nadogradim memoriju. Takođe me zanima da li za SSD Samsung 850 treba treba posebna nadogradnja ili već ima ležište za ovaj SSD? Hvala unapred.
Preporuka za lc cc 120 i ima posebna mesta za nekoliko ssd-ova. Jedno pozadi i nekoliko sa strane gde je ploca.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Preporuka za lc cc 120 i ima posebna mesta za nekoliko ssd-ova. Jedno pozadi i nekoliko sa strane gde je ploca.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Hvala na odgovoru, ali ovo je vazdušno a ne vodeno hlađenje.
 
Ako finanansije dozvoljavaju možda ovaj, bolji od većine vodenih istog cenovnog ranga i tiši:
https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail/nh-d15s/specification

Inače kod Nocutua obično se može namontirati ventilator nakon memorije, pa će biti iznad, sad zavisi i od visine memorije.

Taj LC je malo uži ~5mm, možda bi mogao zavisi koliko CM smeta memoriji. Mada sumnjam jer ni on nije ljubitej memorije kod mAtx ploča:

lc.jpg

Kućište ima 3 2.5'' mesta za SSD, 2 napred i jedan nazad.
 
Poslednja izmena:
Zvezdaš[emoji769 je napisao(la):
;5452748]Hvala na odgovoru, ali ovo je vazdušno a ne vodeno hlađenje.
Pa napisao si (ako dobro vidim) vazdusno :D Za vodena vec ne znam.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zamolio sam jednog člana foruma za odgovor u vezi vazdušnog hlađenja za procesor koje je kompatibilno sa ovim kućištem i FM2+ podnožjem međutim odgovora nije bilo. Planiram da zamenim EVO 212 koji zbog veličine zaklanja ulaze za memoriju za neko vazdušno hlađenje kako bi u dogledno vreme mogao da nadogradim memoriju. Takođe me zanima da li za SSD Samsung 850 treba treba posebna nadogradnja ili već ima ležište za ovaj SSD? Hvala unapred.

Koliko znam ovaj moj Mugen 5 je namerno "smaknut" unazad da ne bi zaklanjao slotove, ali ces ga tesko naci (a i kosta oko 50e, ali dobro hladi i vrlo je tih). Evo ti i review...
Sto se tice SSD-a imas jedan tray za 2.5" uredjaje iza maticne ploce i 2 vertikalna mesta ispod CD/DVD, a mozes i u caddy od 3.5". Tako da sigurno staje na bar 5 mesta u kucistu (4 ako vec imas 1 HDD).
 
Pa napisao si (ako dobro vidim) vazdusno :D Za vodena vec ne znam.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

U pravu si. Izvinjavam se. Hteo sam da napišem vodeno jer ide direktno na procesor i ne zauzima prostor oko matične ploče. Ploča je Crossblade Ranger, procesor 880k a memorija Corsair Vengeance Pro sa hladnjacima koji baš zbog tih hladnjaka udara u Cooler Master EVO 212 hladnjak koji je ogroman. Tražio sam neku soluciju za Black widow kompatibilno VODENO(!) hlađenje kako bi imao mesta za sve DDR slotove i kasnije eventualno nadogradio memoriju. Sem toga instalacija Cooler Master 212 EVO (iako jako dobro budget hlađenje) je jako teška i montira se ispod ploče odnosno sa gornje strane se montira hladnjak a sa donje strane matične ide platforma i šrafovi što je prilično stresno za instalaciju, čak i za profesionalce i prilikom zamene paste zahteva da se cela ploča izvuče kako bi se hladnjak uklonio i naneo novi sloj paste.

Ali ako ima i vazdušno hlađenje koje neće zaklanjati onda i to prihvatam.

@ Ostoja

Hvala za predlog ali ga nema nigde (ima na KP kod Fante ali on nije ostavio broj telefona a ja nemam KP nalog da mu pošaljem poruku) u slobodnoj prodaji.

@ Rick

Hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Gde kupiti novu plastiku koja drzi hard disk (slika)? Pri pokusaju da izvadim HDD, slomio sam ona dva pipka sa strane. Za sad sam zaserafio HDD sa donje strane za istu plastiku, ali ako nije skupa voleo bih da je zamenim celu.

IMG_20180406_150332.jpg
 
Probaj kod uvoznika, mada mislim da ces tesko naci i tamo...
 
Nazad
Vrh Dno