Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Zavisi kako ti je okrenut CPU cooler, ako mu je ventilator ka memoriji (kao u 95% montaza), onda ti je dovoljan jedan F12 u zadnjem delu krova i jedan pozadi na kucistu.
Ako je CPU ventilator dole i gura vazduh u vis (ja sam ovako koristio), onda mozes i dva gore, a onaj na zadnjoj strani kucista (ne u krovu) ti je verovatno visak.
 
MOLIM ZA POMOC!

Da li je neko od vlasnika MS BW-a imao priliku da ga uporedi sa SAMA Black Fish kucistem (vidi sliku ispod)?

Vrlo su slicni, ali po slikama bih rekao da je SAMA malo kvalitetnija (oko 70-tak eur cena), ali nema ventove na gornjoj strani (da li je ovo problem?), nema cover/shroud za napajanje (pretpostavljam da samo poboljsava vizuelni efekat), ima full 5.25 bay gore gde i vecina starijih modela kucista…

Da li je protok vazduha prednja dva ventilatora ogranicen zbog zatvorene prednje maske i sitnih proreza sa strane?

I da li ima slicnih kucista da se nabave (ali bez providnih stranica, a po mogucstvu i preteranog RGB kiceraja)?


Ja sam u bloku 45, pa ako ima vlasnika nekog od doticnih kucista bio bih mu veoma zahvalan ukoliko bih mogao da svratim na kratko da ga pogledam uzivo.

Hvala puno!

SAMA-BLACKFISH_12.jpg
 
nikako kuciste bez otvora na gornjoj strani....iz iskustva kazem. za build procesor +grafa <150w i moze da posluzi, sve preko taj zadnji usamljeni vent je premalo...
 
Ja imao black widow i video uzivo samu jer sam je hteo uzeti ali nigde vise je nije bilo. Sama je kuciste ipo za bw sto se tice debljine i kvaliteta, ne kazem da je bw lose, pre je za 5 hiljada bila odlicna kupovina. Mislim da je razlika dobrih 5,6 kila na stranu Same i mozes da skidas 5.25 bay, ima sve crne flat kablove (nema kecap senf audio kablova) (sem usb3 koji je debeo), gumene cepove gde se provlace kablovi. Jedino kome smeta gore sto je zatvoreno i nema shroud, ali nema tu velike razlike u protoku jer manje vise ista kucista.
 
To što nema shroud je plus jer grafika dobija neometan dotok vazduha, mada je trebalo da naprave mesto za ventilator dole kao starija Define kućišta, za još bolje hlađenje grafike. To što nema ni gornje mesto za ventilator je definitivno mana ali poslužiće za komponente koje nisu mnogo vrele...
Mislim da se 5.25" bay ne može skinuti ali nisam potpuno siguran...mada, i da se skine, ne dobija se ništa, ventilator nema gde da se stavi tu gore a u ta 5.25" mesta može štošta da se stavi, kome zatreba.
 
Društvo, mala pomoć - da li mogu da se skinu nogice sa Black Widow kućišta, i kolika je visina kućišta bez tih nogica?!
 
Moraćeš da nađeš i alternativu odakle PSU da dovlači vazduh, Da skineš ili perforiraš taj shroud pa PSU okreneš naopako.
 
Pozdrav braco,

u skladu sa rgb trendovima, sta mi predlazete od MS Industrial kucista kao dobar upgrade za BW?
 
V715 i paket Arktikovih ventova. S kućištem ne dolaze nikakvi ventovi, ali imaš aRGB traku na prednjoj maski.
Pitanje je kakvi su ti ventovi koji dolaze uz V710. Ovako, kupiš V715 i čestite ventilatore po slobodnom izboru.
 
Bilo koje od tih P12 PST. Bitno je da budu PWM, a da li ćeš obične ili RGB sam izaberi.
 
Onda njih. Čitao sam po netu da se ljudi žale na "buku" kod P12 na određenom broju obrtaja, ali dugo nisam imao ventove od Arktika, pa ne mogu iz ličnog iskustva da to potvrdim ili opovrgnem. Obezbedio sam se pre par godina Noktuama, tako da sam miran na duže staze.
 
A pitanje, v715 sam po sebi nema rgb stripove? Ono sto se reflektuje napred je rgb sa kulera?

Ili ima stripe pa u sustini nisu ni potrebni rgb kuleri napred...


I jel 3 komada dovoljno, 2 napred intake i 1 pozadi da izbacuje


edit: odgledah onu recenziju, definitivno je onda bolje uzeti value pack sa 5 p12ce
 
Poslednja izmena:
V715 ima aRGB traku u prednjoj maski i njeno osvetljenje se reflektuje o beli filter.
Doduše, ne mogu da kažem kako to u praksi izgleda, jer sam traku skinuo čim sam kupio kućište. Inače, LED-ovi su na štampanoj ploči (nije klasična savitljiva traka u pitanju). Vladimir Pejić u svom opisu reče da može da se premesti u unutrašnjost kućišta, ali nešto nisam stekao utisak da je to izvodljivo. Može da se ubaci po vertikali, ali to ne bi ličilo ni na šta, baš zbog toga što je traka dugački komad štampane ploče. Možda ako se napred stave ventovi od 12cm. Međutim, ja sam napred namontirao dve Redux 14-e i u mom slučaju to neće da može.
 
Porucen V715, i35 i 3 komada arctic p12 koji sigurno nece biti dovoljni s obzirom da kuciste ima 8 kacenja, gde je uopste najbolje prva 3 da nakacim, kapiram 2 napred 1 pozadi..
 
Za početak tako kako si i napisao. 2 napred, 1 nazad. Posle dodaš joj jedan gore da izvlači i to bi trebalo da bude to.
 
Porucen Armor V715 u dva navrata iz dve radnje, obe nakon 24h javljaju da nemaju na stanju....reci mi da si iz Srbije bez da mi kazes da si iz Srbije...

Kuleri stizu, a za kuciste ne znam sta cu sad
 
@GabeN Prodji kroz sve firme koje izadju na goglasi kad ukucas V715, mozda imas srece
E uspeo sam, nadjoh u jednoj radnji na N...

Ali vidim ovako nesto u DE, pa se smorim kao lasta...jbt uzmes graficku i dobijes opciju kuciste da uzmes za 30 evra (a 100e je regularno).
 
V715, dodao arctic freezer i35 i 3 p12ce.

Mana kod ovog kucista je prekratak naponski sata kabl za led stripe, tako da mi trenutno to stoji iskljuceno.

12400f u odnosu na stock kuler na i35 temp su nize 20ak stepeni u full loadu (sa 80 na 60). Air flow je odlican, gpu ne prelazi 65 u full loadu.
 

Prilozi

  • IMG_0296.JPEG
    IMG_0296.JPEG
    108.2 KB · Pregleda: 36
  • IMG_0297.JPEG
    IMG_0297.JPEG
    149.9 KB · Pregleda: 36
  • IMG_0298.JPEG
    IMG_0298.JPEG
    119.9 KB · Pregleda: 35
Nazad
Vrh Dno