Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

E onda se izvinjavam, nisam obratio pažnju na oblik zadnje stranice, baš su glupo odradili, ako je tako.
 
Nema veze sto je ravna stranica, normalno prolazi 8-pin kabal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda super [emoji3]
 
Jedno pitanje u vezi ovog kućišta, tj. ventilatora:
da li bi njegova tri ventilatora koja su 3-pinski (imaju konektor sa 3 pina) mogao da povežem direktno na matičnu na sys_fan1/2 i 3? s tim što su na matičnoj 4-pinski konektori za koje važi sledeće:
sysfans.JPG
Konektori na ploči su takvi da u suštini omogućavaju kačenje i 3-pinskog kabla a VCC bi trebalo da je isto što i +12V tako da bi sa GND, +12V i sense trebao da dobijem mogućnost kontrole tih ventilatora iz biosa !
Yes? No? Kako da ne?

P.S. moram da dodam da ona varijanta za kačenje SSD-a direktno iza matične mi se uopšte ne sviđa a ona dva mesta za šrafljenje istih ispod CD-a (sa strane gde je i ploča) su tako orjentisana da oznake na SSD-ovima uvek stoje naopačke! trebalo bi da konektori dolaze od vrata kućišta a ne od ploče...
 
Poslednja izmena:
Da, naravno, 3-pin ventilator ide na 4-pin slot najnormalnije, preko biosa ili softvera proizvodjaca mozes tad kontrolisati taj ventilator.
 
Pozdrav ekipa..

Evo zadovoljan kućištem već dvi godine.. i sad bih želio mjenjati Dark Rock 3 cooler s vodenim.. pa me zanima da li imate iskustva koje veličine sve vodenih hlađenja može stati u MS BW.. Zanima me samo performance vodeno hlađenje.. da hladi velik overclock.. Ideja bi bila staviti ga na gornju stranu da ispuhuje prema gore..

Unaprijed hvala
 
Pozdrav..

Pitanje.. mislim uložit u dobro vodeno hlađenje.. bez fensi rgb-ova.. samo da dobro hladi OC i7.. koliko velik hladnjak mogu montirati u ovo kućište.. imate li iskustva..
 
Pozdrav svima.

Pročitao sam celu temu, od početka do kraja :D trebalo mi je nekoliko dana, ali uspeo sam :D

Ono što mi je skrenulo pažnju je (pored svega pozitivnog napisanog o njemu) taj "mali detalj" - čitač kartica. Pomislio sam kako je veoma zgodno imati tako nešto na kućištu... nije presudno, ali kad se već neko setio da napravi kućište koje ima integrisan čitač, što da ne.. i onda je nastao zabavni deo, zbog kojeg pišem ovu poruku: zvao sam juče i danas sve prodavce koji trenutno u ponudi imaju Black Widow i definitivno je u ovom trenutku ponudi samo varijanta bez čitača. Očigledno je ceo poslednji kontigent koji je stigao od uvoznika takav, ali konfuzija nastaje pošto su na mnogim mestima ostali stari opisi. Iako na sajtu određenih prodavaca stoji da kućište ima čitač kartica, u ovom trenutku, sa ovom isporukom, ta informacija nije tačna. Pa eto, čisto da povedete računa ako je nekom taj detalj bitan.

Mislim da je čak i na sajtu MS Industrijala jedna slika prepravljena - neko je ručno brisao čitač sa slike kućišta :D Evo pogledajte:
https://ms-start.com/EasyEdit/UserF...iho-pro-gaming-kuciste-slika-3_1012_1012.jpeg

Btw, za mene iznenađujuće - samo sam još kod Cooler Mastera video model sa čitačem kartica Silencio 452 i Silencio 652 i to je to...

Sad me interesuje zašto su i ovi u najnovijoj reviziji BW izbacili čitač iz kućišta? Da li to jednostavno više niko ne koristi ili je postojao neki problem (tipa brzo crkava, neće da radi... šta znam)... jel vama koji imate stariju reviziju sa čitačem on radi OK?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo kuciste pre godinu dana, vec tad vise nije bilo citaca.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Baš to, drugar je isto pre nešto jače od godinu dana uzeo, nije bilo čitača. Moj ima, kupljeno kućište pre dve godine.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo pre oko 2 meseca i kućište nema čitač.
Verovatno je bio ne preterano visokog kvaliteta pa su ga izbacili, ili da bi uštedeli 0,80$
Mada ja imam samo microSD kartice tako da bi morao adapter da koristim što nije najsrećnije rešenje
svi microSD <-> SD adapteri koje sam imao (ponekad dođu uz mem.karticu) su bili jadnog kvaliteta.
 
Realno, šta će ti čitač na kućištu kad imaš malečkih džepnih čitača poput ovog Kingstona...možeš da ga okačiš na privezak ili nosiš u džepu, jeftin je, brz (USB3, podržava i brze UHS-I i II kartice)...ja ga koristim već 3 godine, radi posao fino. Mnogo bolje i praktičnije od bilo kakvog čitača ugrađenog u kućište.
 
Ovo kuciste je imalo citac i za microSD i za obicne SD. Konkretno moj primerak ima citac za kartice i s vremena na vreme ga koristim i to 99% microSD.
Ja sam uzeo pre oko 2 meseca i kućište nema čitač.
Verovatno je bio ne preterano visokog kvaliteta pa su ga izbacili, ili da bi uštedeli 0,80$
Mada ja imam samo microSD kartice tako da bi morao adapter da koristim što nije najsrećnije rešenje
svi microSD <-> SD adapteri koje sam imao (ponekad dođu uz mem.karticu) su bili jadnog kvaliteta.

Послато са Pixel 2 помоћу Тапатока
 
Hitno potrebna pomoć. Da li ima šanse da se skine ona pregrada za tečno hlađenje, ili možda ceo box nemenjen napajanju. Ne mogu da ubacim napajanje nikako. Malo je veće i kablovi su veoma kruti. Hvala.
 
Jedino sa probusis nitne za taj deo u koji ide napajanje.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Hvala za info, ali sam odustao. Stavio manje napajanje. Mnogo je glupa fora što nije veći deo namenjen napajanju ili makar što nije veći otvor za kablove.
 
Imam ovo (Black widow) kućište i tražim VODENO hlađenje koje je kompatibilno sa ovim kućištem i sa soketom AM3+. Molim da mi neko da predlog.
 
Imam ovo (Black widow) kućište i tražim VODENO hlađenje koje je kompatibilno sa ovim kućištem i sa soketom AM3+. Molim da mi neko da predlog.

Ja sam koristio CM Nepton 140XL i Cryorig A80 od 280mm.
Nikakvih problema nije bilo.
Pogledaj post 264 u ovoj temi,na 18-oj strani.
 
Kupovina vodenog hladjenja za AM3+ je definicija tracenja novca, ulozi u novu platformu taj novac :)
 
Da bi uzeo neko vodeno hladjenje koje bi napravilo osetnu razliku u odnosu na vazdusno od 20ak eur po pitanju performansi i akustike, treba da izdvojis skoro 100e, sto jeste sumanuto kad ti ploca i procesor verovatno ne vrede toliko.
Tu se apsolutno slazem sa ivanom.

Ljudi imaju pogresnu predstavu o vodenim hladjenjima, nije svako vodeno hladjenje dobro, niti je svako bolje od vazdusnog. Jeftinija vodena hladjenja su dosta bucna pri visem broju obrtaja jer su ventovi uglavnom diskutabilni, a i uz zvuk ventova imas i zvuk pumpe, ciji je kvalitet takodje uglavnom diskutabilan. Performanse uglavnom nisu nesto posebno bolje, ili ako jesu onda je to uz dosta visi nivo buke.

Ako su problem temperature, donekle ga mozes ublaziti menjanjem cpu kulera za nesto tipa LC-CC-120 (mada ne znam sta trenutno imas) i eventualno kucista za neko provetrenije, jer je crna udovica leti bukvalno pecnica. Ta investicija donekle ima smisla.

Druga smislena opcija jeste prelazak na noviju platformu, ne samo zbog performansi, vec i zato sto se daleko manje greje.
Ryzen 2600 sa plocom i 8gb DDR4, mozes da nabavis vec za ~210eur. Uz pare koje mozes da dobijes za to sto trenutno imas, doplata bi te izasla manje nego sto bi te izaslo pristojno vodeno hladjenje, za noviji, daleko bolji, hladniji i tisi sistem u garanciji.
 
Poslednja izmena:
Nova platforma je ok, ali za prosečnog korisnika AM3+ procesor sa 8 jezgara je sasvim dovoljan.

Ni za kog korisnika se ne isplati bacati novac na hladjenje i ulaganje u platformu koja dere struju, a nema nikakve performanse.
 
Plus, Black Widow nije baš pogodan za vodeno hlađenje, intake je suviše ograničen. Možda ako se radijator stavi gore kao exhaust, ali ne znam da li ima dovoljno visine da radijator plus ventilatori ne smetaju matičnoj...
 
Pozdrav društvo, evo još jedne fotke kućišta, neće škoditi:
T9FaSbm.jpg
 
Kako poboljsati hladjenje BW kucista: najveci problem jeste prednji intake vazduha zbog same stranice koja ostavlja veoma malo prostora ventovima. Lagano resenje jeste odskrinuti malo stranicu sto deluje, medjutim drugi najveci problem jeste sam prednji filter. Mrezica je i ok ali ona horizontalana plastika filtera je problematicna jer previse blokira protok vazduha. Malo sam se igrao i dosao do sledeceg resenja. Polomio sam svu plastiku unutar filtera i ostavio samo okvir. Nozem sam isekao drzace sredisnjeg stuba izmedju svakog dela horizontalne plastike a onda lomio jedan po jedan prvo po sredini napred nazad a onda na krajevima do okvira. Plastika puca bez upotrebe neke prevelike sile i to bas po sredini i bas uz sam okvir stranice tako da se sve prilicno pravilno polomi. Kad ostane sam okvir mrezica koja se prvo lagano odlepi moze ponovo da se zalepi jer nije losa ali sam se ipak odlucio za zensku carapu koja bolje filtrira prasinu. Sami birate debljinu carape. Carapa se navuce preko filtera, zaveze odozgo i visak isece i to je to. Tom prilikom se dobija dvostruka filtracija i spolja i iznutra. Posto je sada leto i vrucine isekao sam unutrasnju strranu carape tako da je ostao samo spoljasnji filter, to je svakako po izboru. Epilog svega jeste da je protok vazduha mnogo bolji nego ranije, filtriranje prasine je takodje bolje jer je carapa finija od fabrickog filtera i temperature su mnogo bolje dok je buka sa zatvorenom stranicom ista kao i ranije tako da su one horizontalne plastike besmislene. Ovako to izgleda:
IMG_20190905_121201.jpg
IMG_20190905_122006.jpg

Naravno sve to treba lomiti pazljivo da ne pukne sam okvir tako da za poslednjih par plastika koje ostanu preporucujem da se iseku klestima jer se onda okvir ugiba i moze da se polomi. Ja sam to tako odradio i naravno nisam odgovoran ako neko osteti okvir, sve to radite na sopstvenu odgovornost. :)
Takodje vredi da se fabricki srafovi za ventove zamene sa onim gumenim zbog vibracija koje stvaraju ventovi (ukoliko nisu Noctua) tako da se stvarno oseti razlika pre i posle, mada to vazi za bilo koje kuciste a ne samo za BW...
Takodje sam ranije pisao kako sam napravio stranicu od pleksija sa magnetnim trakama tako da cela konfa izgleda ovako:
IMG_20190831_164400.jpg
IMG_20190904_132752.jpg
 
Poslednja izmena:
https://imge.to/i/vEBgCf
https://imge.to/i/vEBPPT
https://imge.to/i/vEBUdR
https://imge.to/i/vEBjej
https://imge.to/i/vEBIOw
https://imge.to/i/vEBqIt
https://imge.to/i/vEB4Lh
https://imge.to/i/vEBTDy
https://imge.to/i/vEBEfZ
Vlasnik sam BW kućišta od 2016 god . Kao što se vidi na slikama prošlo je kroz tri bitnije revizije :D : prvi build : AMD 860K, 8GB DDR3 ,AMD 270X, SSD 120 GB , drugi build : I5 4440 , 16 gb DDR3 , GTX 1070, SSD 240 GB, treći build : RYZEN 1600 , 16 GB DDR4 , GTX 1070, M.2 NVME 500 GB + SSD SATA 500 GB . Kroz svaki build je pored ssd stajala barem 2-3 hdd. Problema sa hladjenjem nema napred 2 x 140 mm ventovi, gore i iza 120mm. Prodao sam stari LC CC 120 CPU kuler da bih kupio neki bolji (iako sam imao AM4 bracket) za sad stock ryzenov kuler. Planiram još dosta toga da unapredim (ne skoro da menjam BW) najbolje kućište koje sam imao do sad.
 
Pozz imam i ja vec nekoliko dana ovo kuciste..Danas sam narucio napred dve F14 i za nazad Noctua Noctua NF P12...Ove njegove stok mozda stavim na krov. A mozda i ne videcu.. Jel ova noctua imas bas dobar protok vazduha kao ove F14 tice...
 
Pozz imam i ja vec nekoliko dana ovo kuciste..Danas sam narucio napred dve F14 i za nazad Noctua Noctua NF P12...Ove njegove stok mozda stavim na krov. A mozda i ne videcu.. Jel ova noctua imas bas dobar protok vazduha kao ove F14 tice...[/
Sve su ARTIC-ovi ventilatori . Inače kad su na low nečujni su, samo dok je gaming seansa onda ih pustim da rade na high. Planiram da kupim neki crni hladnjak za cpu , pa ćemo videti koji ventilator dolazi uz njega. Stavi na krov stock ventilatore nećeš se pokajati znači . Ja sam prezadovoljan kućištem ,jedna od najboljih kupovina ikad.
 
Nazad
Vrh Dno