Šta je novo?

Kako proveriti da li je crklo...?

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo.

Imam laptop HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) koji je kod brata (ne samo trenutno vec skoro uvek...).

Neku noc gledao brat film i zaspao.
Film isao sa fleske.
Ostao laptop upaljen, vrtilo to ko zna do kada...
Ujutru ne rade dva leva usb 3.0 konektora, u jednom do njih bila ubodena fleska...
Fleska radi al USB3.0 portovi ne rade.
Nema upitnika u device manager.

Kako proveriti da li su zaista crkli usb3.0 portovi ili je neki drugi problem?

Kako znati od cega su crkli, eventualno...?

Moze li se takvo nesto popraviti i koliko bi moglo kostati (odokativno)...?
 
Podigni na usb ubuntu-15.10-desktop-amd64.iso i vidi jel rade , ako rade onda je do drajvera.
 
Sigurno driver-i. Meni tako na jednom desktopu, na drugom desktopu , takodje i na laptopu ... Usb 3 fleshke vise ne rade ... Dok na istim portovima rade usb 2.0 flash diskovi ...
 
Zato instaliraj Windows 10 koji ima genericke drivere za usb 3.0 koje su pravili Microsoft i Intel , pretpostavljam da ima Windows 7 laptop i drajvere za usb 3.0 , on nema genericke usb 3.0 nego od ploce\laptopa ili sa Intel sajta koji su naknadno ubaceni(te je samo Intel pravio specijano samo za Windows 7 bez podrske Microsofta) , ne kazem da su to losi drajveri ali mozda mogu nekad random praviti probleme.
 
Podigni na usb ubuntu-15.10-desktop-amd64.iso i vidi jel rade , ako rade onda je do drajvera.

Sigurno driver-i. Meni tako na jednom desktopu, na drugom desktopu , takodje i na laptopu ... Usb 3 fleshke vise ne rade ... Dok na istim portovima rade usb 2.0 flash diskovi ...

Sistem(i) su W7/64 i 32.
Opaaaa ja ga nisam pitao da li je problem na OBA sistema... ;)

Teoretski, ako je do drajvera sta raditi da se osposbe, da li samo sve drajvere za usb instalirati ili traziti specificno za usb3.0 i pregaziti postojece...?

Jest mi problem ovako "napamet" i "iz glave raditi nesto" a da ne pogledam... a burazer nema vremena ni s decom da se cestito proseta i poigra a kamo li da mi donsoi HP...
 
Hvala, probacemo...
Mislim da ih ja kod sebe kuci imam negde.
 
Podigni na usb ubuntu-15.10-desktop-amd64.iso i vidi jel rade , ako rade onda je do drajvera.

Da li bi isti posao odradila i fleska sa butabilnim ACRONIS-om ?
Bitno je proveriti da li rade, ako rade pri butu ce videti flesku i uci u Acronis?
 
Poslednja izmena:
Pa kad je win 7, matoro je to za USB3...upgrade na win10 pa da vidis...radi sve.
 
Drajveri pobrljavili... kazu da rade sada usb3.0 konetori.

Hvala svima na pomoci i savetima.
 
Nazad
Vrh Dno