Šta je novo?

Blackberry Passport

Hvala kolega za link, inače sam se te hteo zamoliti za par screenshotova od foldera iGO. :)
Razumem se malo u iGO, instalirao sam mnogima iGO ali na BB Classic danima ne uspevam nikako. Sad imam odakle da prepisujem :)
Uzgred instalirao sam Tapatalk 5.8.4, pomoću kompa s apk4fun, ja sam pre pokušavao direktno s telefona pomoću browsera, nije mi išlo.

Jel koristi neko apk Parking Manijak, jel radi to na BB 10 OS???
I molim da mi se pojasni. Na prethodnim stranama piše " pažnja 10.3.3 su beta, pa nema nazad, a malo dalje Android apk rade bolje ako se updejtuje na 10.3.3, šta mi je činiti???

BILA JE BETA ali kada je izašao oficijalni 10.3.3. onda je i kod mene prešlo regularno na oficijelni..U stvari, mrzelo me da čekam pa sam odradio ručno ROM.....to ti se kod BB zove autoloader..Ako nisi skinuo autoloader, imaš na crackberry link a i ovde sam postavio direktan brzi link pa skini..A ako ti je 10.3.3. onda je sve ok...
 
Poslednja izmena:
a koja je poslednja verzija Instagrama koja radi na BB?

iGrann nije loša, ali joj fale neke stvari koje ima originalna aplikacija
 
a koja je poslednja verzija Instagrama koja radi na BB?

iGrann nije loša, ali joj fale neke stvari koje ima originalna aplikacija

Nemam pojma. Ne koristim android instagram. Potrazi na crackberry.com forumu


Sent from my iPad and crappy IOS.
 
BILA JE BETA ali kada je izašao oficijalni 10.3.3. onda je i kod mene prešlo regularno na oficijelni..U stvari, mrzelo me da čekam pa sam odradio ručno ROM.....to ti se kod BB zove autoloader..Ako nisi skinuo autoloader, imaš na crackberry link a i ovde sam postavio direktan brzi link pa skini..A ako ti je 10.3.3. onda je sve ok...

Našao sam, ali za Classic ima samo 10.3.3.746. Odradjeno ručno, postupak stvarno lak, najbrži od svih OS-ova :) Došao je klot pa sam se morao snalaziti za neke sistemske apk. Jedino mi fali radio fm-offline.
Dodao WhatsApp -2.16.392, Viber- 5.6.5, TapaTalk- 6.2.3 i ja zadovoljan :)
E, al iGO još uvek nisam uspeo da instaliram, nastavljam da kopam ;)
 
Posle update na10.3.3, ne mogu da uključim opciju Bedside Mode, a baš mi bio simpa onaj satić kad svučem roletnu :(
Jel se stvarno ne može vratiti na prethodnu verziju, ili ja nisam dobro razumeo???

Sent from my Classic using Tapatalk
 
Posle update na10.3.3, ne mogu da uključim opciju Bedside Mode, a baš mi bio simpa onaj satić kad svučem roletnu :(
Jel se stvarno ne može vratiti na prethodnu verziju, ili ja nisam dobro razumeo???

Sent from my Classic using Tapatalk
radi bed side mode..procackaj..probao sam.radi..a imas ga i kao opciju na vrhu ekrana ako si dodao..

Sent from my Note Pro 12.2
 
radi bed side mode..procackaj..probao sam.radi..a imas ga i kao opciju na vrhu ekrana ako si dodao..

Sent from my Note Pro 12.2

Rešeno Bedside, sada radi, instalirao noviju verziju 10.3.3.1359. Snalazim se polako s BB 10.

I mene zanima ovo što je pitao @Vanitas
 
vidim debrick, core OS i radio
šta od toga treba instalirati?

vidim i neki .txt fajl na google drive, šta sa tim?
nadji u ovoj temi gde sam postavio download link sa google drive.samo taj fajl skini i cepaj..onaj "najteži"

Sent from my Note Pro 12.2
 
Inače, baterija je daleko bolja na 10.3.3. Duplo bolje drži. Po nekada mi drži I tri dana. Uglavnom 2 dana bez isključivanja...šta su uradili nemam pojma, ali baterija je super.

Sent from Blackberry Passport
 
Neće, samo stoji crni ekran i to je to.
 
Poslednja izmena:
Na blackberry messenger imate grupu bpackberry Srbija.. Nije lose zezanje a moze se svasta i saznati...
3a19e49c1dfebe3b3e349f4b895dac42.jpg



Sent from my iPad and crappy IOS.
 
Poslednja izmena:
Sasvim pristojna grupica finih i normalnih ljudi.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Novi BB deluje zanimljivo...za dalje videcemo!!! Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prije par dana mi telefon zaglavio u resetu na 99%, nije moglo ništa da se napravi ni preko BB Linka. Vidjeh da su mnogi imali problem sa ovim a riješio sam instalacijom sistema Autoloaderom.

Ukoliko nekom zatreba sistem (ima i 10.3.3)može da skine ovdje
 
nisam mogao ni tako, ali je juče konačno stigao zvanični 10.3.3, tako da je sad okej
 
Ljudi, u kakvom je stanju BB OS? Postoje li nativne aplikacije za FB Messenger/Skype/Viber/Whatsapp i ako ne postoje kako rade one sa androida? Generalno kako rade aplikacije sa androida? Da li vremenom android aplikacije sve gore i gore rade? Ima li nativne torrent aplikacije, 7zip, dobar video player? Da li ima podrska za USB-OTG, miseve(usb ili bluetooth), gamepad-ove, bluetooth zvucnike? Podrzava li pravljenje WiFi hotspot-a? Podrzava li USB Tethering na racunar(bilo za mobilnu bilo za wifi konekciju). Kakav je nativni browser, kako podnosi vise tabova i da li android browseri rade bolje?


Nikad nisam nesto previse voleo Android ali nakon izuzetno negativnih iskustava sa Nexus 4 telefonom i Lenovo S8 tabletom resio sam da probam nesto drugo, na zalost Microsoft je gasenjem aplikacija ubio Windows 8.1 koji sam ranije koristio, a Windows 10 je raspad. Jako me zanima ovaj telefon, ponajvise zbog tastature, igrao bi dosta igrice preko emulatora(Tetris i tako neke puzle ponajvise, strasno je koliko nista smisleno ne moze da se igra na touchscreen-u), ali nema mi smisla uzimati ga ako ubijaju OS kao sto se desava za Windows-om.

U svakom slucaju planiram da procitam ovu temo zbog utisaka, ali u medjuvremenu, moze li mi neko reci koji su generalni utisci sto se tice kamere, pouzdanosti samog OS-a(kocenje, pucanje aplikacija, zabod gde je jedini lek restart) i battery life-a? Jel moze neka paralela sa Q20 modelom?

Koja je realna sansa da se u Srbiji nabavi onaj AT&T Passport i da li bi on radio sa nasim LTE mrezama?
 
Poslednja izmena:
FB messenger ne postoji, Skype postoji, WhatsAppp postoji, ali podrška prestaje 30. juna, Viber postoji, ali ne radi, tako da se dovijamo koristeći neku staru Android verziju.

Aplikacije sa Androida rade normalno, s tim da su uglavnom malo starije verzije i da ih ne treba apdejtovati, jer onda više ne rade (primeri su Viber i Instagram). Za torrent nisam siguran, nisam pokušavao, RAR aplikacija radi normalno, USB-OTG, miševe, gamepad i bluetooth zvučnike nisam probao i ne znam da li je moguće koristiti ih. Tethering i Hotspot rade normalno. Nativni browser je odličan, ja samo njega i koristim. Dobro radi sa više tabova, nema problema sa otvaranjem stranica čak ni tamo gde se drugi korisnici žale (npr. svaku reklamu na sajtu Blica mogu da preskočim, tako što je odmah premotam na kraj, dok drugi moraju da čekaju 15 sekundi). Audio plejer je odličan. Podržava Miracast, recimo, što sa iOS nije slučaj, i to radi odlično, probao sam više puta.

Kamera nije nešto, malo sporije fokusira, ali je korektna. Kočenje ja ne primećujem zaista, aplikacije ne zabadaju, osim kad je baterija na izdisaju (1-2%), zaista lepo radi već godinu dana, bez ijednog hard reseta, reinstaliranja sistema, servisa itd. Malo nervira zagrevanje gornjeg desnog dela telefona, ali to se ne oseti ako se koristi sa futrolom. Slušalica i mikrofon su vrhunski, nedavno sam dva sata snimao neki sastanak za ogromnim stolom gde je jedan učesnik bio uključen preko conference call-a, sve se savršeno čuje. Zvučnik je takođe fenomenalan, meni se ponekad desi da jačina zvuka za notifikacije bude na maksimumu, pa se kolege isprepadaju kad stigne mejl.

Iskreno, ne bih rekao da je ovo telefon za igre, pre svega zbog screen aspect ratio. Nisam igrao ništa na njemu, ne znam kako se ponaša sa igramal, niti šta od igara uopšte može da se igra na njemu.
 
Torrent radi, mozes da uzmes ili nativnu ili android aplikaciju ali radi. (Ja trenutno koristim Flud). Sto se tice arhiva, Zarchiver odradjuje posao.
 
I mene u zadnje vrijeme interesuje ovaj telefon. Cisto onako da probam ovu platformu, a dizajn me uzasno privlaci. Cijene su sada poprilicno korektne, pa bi se SE mogao nabaviti za nekih 220€. Ono bez cega ne bih mogao nikako je viber aplikacija. Ako Viber radi kako treba onda se upustim u avanturu :D
 
Шта тачно значи да ово да 30.6 престаје подршка за WhatsApp? Неће више моћи да се користи или?
 
Native aplikacija neće moći, jedino apk sa androida ali ni to nije 100% sigurno.

Sent from my Nexus 5X
 
Viber verzija koju ja koristim je 5.6.5 i radi bez problema. Ima neke nedostatke u odnosu na sadašnju Android verziju, tipa u kontaktima se vide slike ljudi, ali kad kliknem na pojedinačni kontakt ta slika se ne vidi, ne mogu da vidim ko je sve lajkovao poruku i još neke sitnice, ali poruke, grupe i pozivi rade potpuno normalno. Jedino nervira što se na Viber-u na poziv javlja tako što se kružić povuče udesno, što se ne vidi zbog dimenzija ekrana, pa mi se nekoliko puta desilo da mahinalno povučem ulevo, onako kako se javljam na telefon, i prekinem pozivanje, ali na to se brzo navikne.
 
Hvala na utiscima, bedno sto je samo Skype nativno podrzan jer znam kako Microsoft lezerno zna da ukine podrsku. Ne planiram da se bog zna koliko igram na njemu, ali znaci da imas neki Tetris ili nesto da igras prilikom commute-a kad ne mozes da odvojis dovoljno koncentracije da citas knjige.

Da li postoji neka verzija FB Messenger-a(ili Messenger Lite-a) sa androida koja radi? Ne trebaju mi stikeri, ni lajkovanje ni nista, samo obicno chat-ovanje, grupno chat-ovanje, deljenje fajlova i ako moze voice pozivi(video je vec nerealno ocekivati).

Da li se desi nekad da novija verzija android programa proradi kad starija nije radila i od cega zavisi hoce li raditi? Da li se radi na toj podrsci ili je sve stalo odavno?
 
Poslednja izmena:
Iskreno, nemam pojma da li rade novije verzije, nisam proveravao ništa, pošto mi te opcije koje nedostaju na nekoliko Android aplikacija koje koristim nisu potrebne.

Za FB Messenger stvarno ne znam, tu aplikaciju nisam koristio ni na drugim telefonima, više volim da uđem preko browser-a. Pretpostavljam da postoji Android .apk verzija koja radi.
 
... znaci da imas neki Tetris ili nesto da igras prilikom commute-a kad ne mozes da odvojis dovoljno koncentracije da citas knjige.

Da li postoji neka verzija FB Messenger-a(ili Messenger Lite-a) sa androida koja radi? Ne trebaju mi stikeri, ni lajkovanje ni nista, samo obicno chat-ovanje, grupno chat-ovanje, deljenje fajlova i ako moze voice pozivi(video je vec nerealno ocekivati).

Da li se desi nekad da novija verzija android programa proradi kad starija nije radila i od cega zavisi hoce li raditi? Da li se radi na toj podrsci ili je sve stalo odavno?

ne igram igrice, ali sigurno bi se našlo na BBworld...ili install Cobalt Google(play store), apx4.fun i sl.

Imaš native fre Messenger Lite za chat, a za slanje slika mora PRO, native fejs Face Pro free , chet može slanje slika free..... podrška dokle?... opet Cobalt

Mlogo teško ovo treće pitanje :)... neke smernice - traži android apk do 4.4.3 verzije

@Dark Side hvala za iGO, uspeo sam napokon da ga instaliram na Classic. Morao sam ubaciti drugi sys.txt :) e al me namučio dok nisam ubo.
 
ne igram igrice, ali sigurno bi se našlo na BBworld...ili install Cobalt Google(play store), apx4.fun i sl.

Imaš native fre Messenger Lite za chat, a za slanje slika mora PRO, native fejs Face Pro free , chet može slanje slika free..... podrška dokle?... opet Cobalt

Mlogo teško ovo treće pitanje :)... neke smernice - traži android apk do 4.4.3 verzije

@Dark Side hvala za iGO, uspeo sam napokon da ga instaliram na Classic. Morao sam ubaciti drugi sys.txt :) e al me namučio dok nisam ubo.
nema na čemu
 
Nazad
Vrh Dno