Šta je novo?

Blackberry Passport

Ja to proverim tako što odem na APK mirror, pa gledam koja verzija Androida treba kojoj aplikaciji ili samo probam .apk ili sa PlayStore.
Ne znam šta ti sve treba, pa ne mogu da preporučim nešto sa BBW.

One koje ja koristim su ContactX, iGrann, Parrot, SoundHound, scroBBle, RAR (sad vidim da je postala RAR+ZIP 10 i da košta 0.99$), SuperTube (video ide i u background-u, odlična stvar)

sa Androida imam najnovije verzije XPlayer, WhatsApp (da bi šerovao fajlove treba ti još i memorijska kartica i WhatsApp fixer sa BBW), mts centar, Peggo, Aladin, Maps.me, ImgurApp, Insajder, Blic, B92, Mozzart, OneNote, Twitter, OneDrive, IntesaMobi...
od starijih koristim Instagram 9.0.1, Viber 5.6.5 i FB Messenger (ne mogu da se setim verzije)

pre svega obavezno instaliraj Cobalt-ove aplikacije
https://forums.crackberry.com/andro...-first-post-instructions-985344/#post11189556
https://forums.crackberry.com/black...lts-official-google-apps-landing-page-965257/
 
Hvala puno na odgovoru. Snašao sam se nekako za većinu aplikacija koje mi trebaju. Ostalo je još da nekako osposobim sygic da radi i to je to. E ovo za wa nisam znao, samo sam slao poruke do sada. Vidim ja na bbw puno tih fixeva za wa...pojma nisam imao za šta služe. Videću i to da rešim. Generalno za sad sasvim zadovoljan. Uzeo ga za što evra polovnog. I koliko vidim ne planiram nikad ni da ga prodajem. Biće fantastičan drugi poslovni telefon.
P.S. Ove cobaltove app su beše za Google servise samo? Jel su obavezne ako recimo nemam ni jednu app koja ih zahteva? I da li dodatno povećavaju potrošnju baterije ako nešto muljaju u pozadini? Kako tebi drži baterija? Meni Boga mi bas padaju procenti od kad sam poinstaliravao ove Android app. A trebalo bi da mu je baterija jača strana. Sa zvukom sam oduševljen...razbija.
 
Poslednja izmena:
nisam baš obraćao pažnju, jer uz dosta jako korišćenje svaki put izdrži ceo dan
pratiću malo, pa ću da javim

nisu potrebne ako nemaš aplikacije koje ih zahtevaju, ali lakše je da ti PlayStore javlja kad se pojavi neki update


zvuk je fantastičan i u slušalici i na zvučnicima
 
Preko noći mi za sedam sati otišlo 40% baterije. Ne bi trebalo da je to normalno, a?
 
nikako, to je nenormalno, što kaže Dark Side
vidi šta je jede
 
Ne znam šta mu je. Telefon je star 7-8 meseci, nemoguće je da baš toliko degradirala baterija. Ali bukvalno I kad ga koristim gledam kako procenti padaju. A isto šta mi smrdi je brzina punjenje. Napuni se o 0 do 100 za nesto preko sat vremena. Koliko znam on nema nikakvo brzo punjenje tako da mi je nelogično da se baterija od 3400-3500 mAh napuni za sat vremena sa punjacem od 1.3A. Imaju li po servisima neke instrumente da izmere kapacitet baterije?
Jedan od glavnih razloga što sam uzeo Passport je bila upravo dobra baterija, kad ona ispade najveći problem.
 
Ljudi pomagajte! Nov sam sa BB 10 pa ne znam je li normalno da sistem vuče ovoliko? Ne znam sta da radim ne mogu da se napunim baterije...ko sta radi ja ga samo punim. Spustim ga i ostavim na 15 ak minuta kad pogledam on svuko 7-8% baterije. Jako mi se svidja telefon i čini mi se da bih se lako navikao na problem sa aplikacijama I povremeno kresovanje android app, ali ovo sa baterijom je nerealno. A takodje šta sam primetio je da se ova desna lajsna (kod dugmića za vol + -) posle samo par minuta nezahtevne upotrebe toliko usija da nije normalno. Znam da su ljudi pisali da se Passport malo jače greje ali ovoliko bas I što je još fascinantnije za samo par minuta se usija od kako ga uzmem u ruke, kao da mu nešto tera da proc radi na 100% non stop.
Ne znam sta da mu radim. Sad bi ovi na Android delu rekli odmah hr. Ali ne znam da li će biti od neke koristi. Uzeo sam ga pre par dana, čovek koji mi ga je poslao je odradio hr I ja sam praktično pokrenuo od 0 telefon a odmah sam praktično primetio problem. Nisam pametan...
39dbb5d34f18dc6dcf138233863611d9.jpg
d596c43024b76a7ec3848f57657d599f.jpg
 
Hard reset je najbezbolnija stvar koju mozes uraditi.
 
Noćas sam ga testirao. Napunio do 100% i ostavio preko noći. Sutradan sam zatekao telefon na 60% bez da sam ga pipnuo. Malo sam gledao po crackberry forumu vidim da su imali neki sličnih problema I da su navodili da im je amazon Kindle pravio problem I kad su ga izbrisali da je sve bili ok. Ja Kindle nemam samo amazon store i amazon a I svakako ih ne mogu obrisati jer su preinstalirane. Neki pričaju da I Android app hoće e da prave problem, ali većina vas ima Android app na passport pa opet nema takvih problema, jedino ako ja nisam preterao...imam jedno 20-25 android app. Odradicu svakao hr kad nadjem malo vremena sad sam u gužvi, ali bojim se da neće bitit nešto od pomoći. Evo SS od sinoćza 9h standby:
4138821ab709c97c3ff5b7d1a319ec0b.jpg
 
Poslednja izmena:
stvarno čudno

ja ga imam već dve godine i baterija funkcioniše sasvim normalno, nisam imao nikakve probleme sa drain-om
 
Evo problema ponovo. Nakanih se konacno da uradim reset telefona. I sad nikako nece da se pokrene. Znaci prvo je vrteo onu animaciju za hard reset do nekih 50 i kusur procenata i onda samo crn ekran i tako stoji satima i ne reaguje ni na sta. Jedino odreaguje kad jedno 10ak sec zadrzim power dugme i onda opet krene sa tom animacijom i tako vrti donekle i optet crn ekran i tako u krug. Stim sto ekran nije ono crn crn kao kad je iskljucen vec crn kao kad prikazuje crnu boju na ips ekranima (vidi se pozadinsko osvetljenje) ali dzabe jer ne reaguje uopste. Sta da mu radim? Ovo mi je prvi bb10 telefon i bas me zbunjuje da mi problem pravi najobicniji hr.
 
Passport owners group

Pozdrav svima ljudi!

vlasnik sam (ponosni) BB Passport SE već neko vreme i zaljubljenik sam u taj telefon. Drago mi je da sam pronašao ovaj forum na srpskom i rado vas pozivam u BBM grupu vlasnika Passporta koju smo relativno skoro napravili. Članovi su uglavnom sa Crackberry foruma i svakodnevno razmenjujemo pitanja, iskustva, nove informacije...
Ukoliko želite da se priključite ostavite vaš BBM PIN a ja ću vam poslati invite. U grupi pišemo i o drugim stvarima, pošto smo svi sa različitih delova planete pa ćaskamo i o poslu i o svačemu. Dobrošli ste svakako!

Što se tiče samog Passport-a već znate i sami koliko je telefon dobar i drugačiji od ostalih. Pročitao sam celu temu u jednom dahu :) i vidim da ste odlično informisani, svakako neće škoditi da razmenimo iskustva.

Moj PIN je 2C3142B8

Puno pozdrava!
 
Da li radi gmail. ili neki mail client. i viber. to mi je realno najbitnije.
Hvala
 
Gmail bez problema.
Viber radi, s tim da je reč o starijoj verziji, konkretno 5.6.5. Neće da pusti kad se snimi glasovna poruka i nema opcija iz novijih verzija, ostalo radi normalno.
 
Juče je bio poslednji dan mog korišćenja Passporta. U poslednjih nekoliko meseci je upotreba postala baš mučna i jednostavno nisam mogao više da se družim s njim. Poruke na Instagramu više nisu radile normalno, tj. u starijoj verziji Android aplikacije sam mogao da ih pišem, a ne i čitam, a u Inst10 sam mogao da čitam, ali ne i da pišem, slike aploudovane na Imgur su mogle da se vide samo ako se browser prebaci u desktop mod, drugar mi je sa Ajfona pustio video u mejlu, ali ne kao attachment, nego u samoj poruci, i nisam ga uopšte video kada sam taj mejl otvorio na telefonu, baterija je oslabila, OneDrive mi više nije radio (ni Android verzija ni BB), Cloud.Mail je počeo da brlja i da pravi backup od 14gb... I morao sam da kupim nešto drugo, tako da sam uzeo OnePlus 6.

Nedostajaće mi ovaj BB, mada možda se odlučim da ga koristim kao drugi telefon, jer je ova tastatura zaista neverovatna. Nadam se da će BB nastaviti da radi na telefonima sa fizičkom tastaturom i da će promeniti malo poslovnu politiku, pa da neće praviti besmisleno skupe telefoone kao što je Key2, koji svoju cenu mogu da opravdaju jedino bezbednošću. To jeste izuzetno bitna stavka, ali treba pristati na puno kompromisa po pitanju drugih karakteristika i opcija i mislim da se ipak ne isplati. Za poverljive razgovore i razmenu fajlova postoje i drugi načini, ne mora sve preko telefona.

Faliće mi i 1:1 odnos ekrana, vrhunski zvuk u slušalici i iz zvučnika, BB Hub, BBM, osećaj u rukama, skrolovanje po tastaturi umesto po ekranu, brisanje reči laganim pokretima ulevo... A i pogledi drugih ljudi, pošto su Android i iOS uređaji svi na isti fazon. :)

Kad bi napravili Android Passport, verovatno ne bih menjao telefon do kraja života.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno potpisujem svaku rec. Ja sam svoj prodao pre skoro godinu dana iz istih razloga, ali svakako ostaje osecaj da je to jedan vehunski uredjaj. Velika steta za bb10 os koji je po meni bolji i od androida i id ios-a. Ali ljudi vole igračke...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja svoj nisam prodao, bilo bi mi žao da se rastanemo, a i sigurno ću mu naći neku ulogu.
 
To samo aplikacije braljave, ili se problem javlja i prilikom otvaranja/pisanja prouka preko browsera ?
 
Misliš na pisanje na ovom forumu, npr?

Generalno je surfovanje postalo jako sporo, a neke stranice uopšte ne mogu da se otvore na njemu. Tapatalk nisam koristio, ne znam ni da li može da se instalira.
 
Kraj 2021. ima li neko da aktivno koristi Passport ili barem ovo sto je ostalo od njega?
 
Ja koristim Classic već dugo. Videćemo posle 4.januara, ali verujem da ćemo se još družiti...
 
Nazad
Vrh Dno