Šta je novo?

Blackberry Passport

Blackberry keyone and blackberry motion
cd77019fad47c35edbeaba46fc496c4c.jpg


Sent from SM-T825 Tab S3
 
Koji servis radi zamenu ekrana? Doneo bih svoj ekran, naručio sam sa AliExpress-a, pa mi trebaju samo ruke za normalne pare.
 
Dosta neprikladno poređenje haha. Mislim da hoće jedan tip prekoputa ETF-a, ali nisam siguran, pa da proverim.

Zvanični servis traži 20.000 dinara, ja ekran platio 20 evra.


Ako ništa, naći ću video na Tjubu, pa ću sam.
 
Pre 5 godina, dok sam jos bio na studijama, burazer mi pokloni blackberry curve 9320, telefon smesan na 1. pogled, svi mi pricali da je ekstremno tezak za rukovanje i sl, ja ga nosio par dana, usao u stos, odusevio se kakvom lakocom i brzinom sam uspevao da otkucam kilometarske poruke. Kasnije instalirao viber i uzivao kuckajuci. Jeste bio los za sve drugo, ali za kucanje teksta bolji i brzi telefon u zivotu nisam imao. Nosio sam ga kao 2. telefon sve dok viber nije prestao da pravi platformu za ovaj model.
 
Da nema neko poklopac za Passport viška? Ispao mi malopre u taksiju, a nisam primetio.


Da citiram samog sebe - našao sam na Ebay odličnog prodavca, kupih poklopac za ~10 dolara (7+3 za poštarinu), ima delove i za druge telefone, pa mogu da preporučim ako nekome treba.
 
Prestala podrška za WhatsApp za BlackBerry, ali i najnovija Android verzija radi savršeno.
 
BB je postao business telefon... Mail, tweet, FB, instagram i to je to.. I dalje patim za tim OS i fizičkom tastaturom..

Sent from my Note 8
 
Odustao sam jer mi treba program za nadzor kamerama, viber, whats up, clash of clans igra, jaka kamera..itd...Mada ću verovatno kupiti Blackberry keyone zbog fizičke tastature i androdid OS.
 
cackao sam malo i KeyOne - i pored vrhunske tastature, BB na Androidu nema taj flow kao sto je imao na BBOS... Hub je postao 'svinja' sto se tice resursa... nema (barem meni) tog jednostavnog pregleda i pristupa Hub-u kao na BBOS (swipe left, pa ulazis u Hub brzo odgovaras na bilo sta tamo :) )...
 
Pa rade i Viber i WhatsApp, doduše Android verzije, ali ja nemam nikakav problem sa njima. Ok za ovo ostalo, naravno.

Za KEYone sam čitao na CrackBerry forumu da nije tako fluidan kao Passport, plus ima ogroman problem sa otpadanjem ekrana.
 
nije to to - ti Android portovi...

a sto se tice otpadanja ekrana, ispravite me ako gresim, ali mislim da je to reseno u 'Black' verziji telefona...
 
Za Viber mogu da se složim, ovo je neka starija verzija, ali za WhatsApp radi najnovija.
 
Pa rade i Viber i WhatsApp, doduše Android verzije, ali ja nemam nikakav problem sa njima. Ok za ovo ostalo, naravno.

Za KEYone sam čitao na CrackBerry forumu da nije tako fluidan kao Passport, plus ima ogroman problem sa otpadanjem ekrana.
nije to to - ti Android portovi...

a sto se tice otpadanja ekrana, ispravite me ako gresim, ali mislim da je to reseno u 'Black' verziji telefona...
To su prve serije pa su odmah ispravili na silver i black verziji..

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Jel ima neke sanse da u nekoj buducnosti passpot dobije podrsku za android app novije od 4.4.3 i da to sve fino radi? Ovaj fon mi je neostvarena zelja...uzeo bih ga sad, ali ako je bas problem sa app ne znam. :/ Sigurno mi treba viber, wa, neki office, messenger, insta, navigacija, tt, onedrive, ajd novine mogu i preko browsera...optprilike to je nesto osnovno.
 
Jel ima neke sanse da u nekoj buducnosti passpot dobije podrsku za android app novije od 4.4.3 i da to sve fino radi? Ovaj fon mi je neostvarena zelja...uzeo bih ga sad, ali ako je bas problem sa app ne znam. :/ Sigurno mi treba viber, wa, neki office, messenger, insta, navigacija, tt, onedrive, ajd novine mogu i preko browsera...optprilike to je nesto osnovno.

mislim da nema 'leba od toga, na zalost... krajem sledece godine gase i BB World, pa ce se izgubiti i ta shaka applikacija koja radi...

koristio sam ja dosta dugo Viber port na Q10, i na zivce mi je islo to sto ne mogu da se javim kada me neko zove (slika prilikom poziva je 'odsecena').

fb aplikacija je bila cist uzas, insta nisam koristio.
 
Nece biti toga sigurno, ja sam batalio 9320 curve, zato sto mi pukao viber, cak sam i slao mail support team-u vibera, odgovorili su mi da jednostavno nece vise da pruzaju podrsku za BB. Ne znam zasto, taj bb curve sam mnogo voleo i slatko koristio, otkucao milion poruka ocas posla.
 
Steta za takav telefon i takvu kompaniju. Kolega je imao passport jos kad je izasao pa sam ga malo cackao...ja lepsi i funcionalniji os od bb10 nisam jos video. Prosto ponekad ne razumem ovo trziste kuda ide.
 
Viber radi (starija verzija, doduše), WhatsApp radi potpuno normalno (najnovija Android verzija), FB Messenger radi (mislim da je neka starija, ali sve ima), OneDrive radi potpuno normalno (najnovija Android verzija), Maps.me radi (najnovija Android verzija), Intesa radi normalno (najnovija Android verzija)...
za Tapatalk ne znam, ne koristim ga

takođe, rade najnovije Android verzije za B92, Blic, Insajder... ne znam za ceo Office, ali imam OneNote na telefonu i radi normalno (ne sećam se koja je tačno verzija)

ne znamo šta će biti na kraju 2019. godine, kada će BB da obustavi podršku za BB10 OS, ali ja ću biti zadovoljan ako budem mogao da koristim svoj Passport i dotad, jer će mi to biti skoro 4 godine korišćenja
svakako bih voleo da ovako nešto imam i narednih deset godina, nijedan telefon mi nije tako dobro legao kao ovaj


javljanje na Viber-u jeste nezgodno, jer je odsečen deo ekrana, ali vidi se deo klizača i može da se klizne u desnu stranu, često razgovaram preko njega
 
Poslednja izmena:
Videcu da nabavim jedan...oduvek mi se svidjao, pa posle neka ostane kao drugi fon.
 
Ima po oglasima passport sa instaliranom google play prodavnicom,ali mene zanima da li na njemu rade aplikacije za trcanje kao Strava?I da li sada vredi dati 100 eura za njega?
 
treba malo cimanja oko toga
pečovanje Google Maps i Strava .apk fajlova, pre toga instalacija Cobalt-ovih fajlova itd, ali mislim da može

nisam pokušavao, doduše, ovaj telefon je prevelik za trčanje
 
ko trazi dostojnu zamenu neka pogleda samsung note 8. videcemo sta naprave od desetke, ali osmica je solidan fon. ja trenutno koristim 5, ali cu vrv da predjem na note 8, deluje mi kao da je njegova tastatura bolja, mada ni ova nije losa, bolje od ekrana svakako...
 
imam Note 8 i vrhunski je telefon. Ali OS Blackberry je vrh za sve. Steta sto gubi software podršku. Fizička tastatura je bolja i tačnij mnogo od ONSCREEN tastature... to iz prakse znam..

Sent from my Note 8
 
ko trazi dostojnu zamenu neka pogleda samsung note 8. videcemo sta naprave od desetke, ali osmica je solidan fon. ja trenutno koristim 5, ali cu vrv da predjem na note 8, deluje mi kao da je njegova tastatura bolja, mada ni ova nije losa, bolje od ekrana svakako...

Nisu im ni blizu cene i poređenje, nov Passport kreće od 170e, nov. A Note 8 je nekoliko puta skuplji.
Samo su trebali da omoguće (ako su mogli) da im rade android app, ostali bi živ sistem.
 
imam Note 8 i vrhunski je telefon. Ali OS Blackberry je vrh za sve. Steta sto gubi software podršku. Fizička tastatura je bolja i tačnij mnogo od ONSCREEN tastature... to iz prakse znam..

Sent from my Note 8

pa o fizickoj tastaturi i pricam... ja koristim fizicku tastaturu na note5. note 8 je trenutno jedini vrhunski telefon sa fizickom tastaturom. ima i ona motorola, ali kod nje je tastatura polozena, sto meni ne odgovara.

znam puno ljudi koji su morali da napuste blackberry os i svi zale za njim...

Ivane, ko ne moze da kupi Note8 (Ili ne moze da trpi kriv ekran), ima Note 5 kao opciju, to je jos uvek upotrebljiv fon, ima 4 GB RAM-a, i ako mu pobrises sav bloatware i rutujes ga, mozes cak i da ga koristis za pozive i poruke, a da ne umire...
 
A pa nisi napisao. Zato mi je bilo čudno.. da si napisao da pises o kupovini dodatka-fizicke tastature za Note ja bih skapirao.. [emoji5] Gledao sam testove Jeff Springera i mislim da je napisao za taj accessories da je mnogo tvrdja tastatura za note kod kuckanja nego na blackberry...

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
razradi se :) ne znam za note 8, ali za note 5 nije tvrda
 
Evo da se upisem u klub. Morao sam...da me mine zelja. :) Jel moze neko da mi kaze gde mogu da nadjem podatak koja je najnovija verzija aplikacija a koje idalje rade na passportu? I koje app vrede instalirati sa bb world?
 
Nazad
Vrh Dno