Šta je novo?

Blackberry Passport

ProMobi je servis sa kojim Quadra sarađuje, kod njih je ekran 23.000 dinara.

Videću još da li ću kod njih da odem ili u Switchel, ali znam da moram da nabavim neku torbu za ovaj telefon. :D

Sent from my BlackBerry Passport

Katastrofa cena


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Jel moze mala pomoc.
Koju verziju VIBERA imate na Passportu da vam radi normalno. Napravio sam se pametan danas i updejtujem sa Amazon app stora na naj noviju verziju 6.0 nesto i ne radi jedva sam provalio kako da brisem android app. E sad nemogu da se setim koju sam verziju VIBERA imao.Neka 5.xx ali koja hvala unapred.
Edit.
Snimio sam 5.4.0 radii lici na onu koju sam imao.
 
Poslednja izmena:
Pišem zaseban post verujem da će nekom korisniku da pomogne nekada. Pošto sam ja izgubio oko 2h googlajući i maltertirajući se kako da provalim.

Amazon appstore ili ti android aplikacije imaju BUG a to je da nemogu da se obrišu sa moba. Samo brisanje ikonice sa ekrana ne uninstalira applikaciju i ona ostaje u telefonu. Nemože se skinuti i nemože se snimiti apk starije verzije koja je radila itd...

Rešenje je smešno prosto a ja potvrdjujem da radi.
Skine se program Ghoust Comander ima ga na BBworld u. i udje se u opciju apps. Nadjete svoju aplikaciju koju želite da obrišete držite na nju i udjete u manage opciju.
Aplikacija ne može da se obriše nego kliknete opciju da prebacite na SD karticu aplikaciju kad program to odradi imate opcije clear data i clear catche.Posle ovoga kliknete uninstall gore.
Aplikacija će biti ubijena ali amazon app store neće to da vidi tako da snimanje starije verzije jedino je moguće pronalaskom apk. fajla i ručno snimanje.
Testirano na BB passport :wave:
 
Poslednja izmena:
Pišem zaseban post verujem da će nekom korisniku da pomogne nekada. Pošto sam ja izgubio oko 2h googlajući i maltertirajući se kako da provalim.

Amazon appstore ili ti android aplikacije imaju BUG a to je da nemogu da se obrišu sa moba. Samo brisanje ikonice sa ekrana ne uninstalira applikaciju i ona ostaje u telefonu. Nemože se skinuti i nemože se snimiti apk starije verzije koja je radila itd...

Rešenje je smešno prosto a ja potvrdjujem da radi.
Skine se program Ghoust Comander ima ga na BBworld u. i udje se u opciju apps. Nadjete svoju aplikaciju koju želite da obrišete držite na nju i udjete u manage opciju.
Aplikacija ne može da se obriše nego kliknete opciju da prebacite na SD karticu aplikaciju kad program to odradi imate opcije clear data i clear catche.Posle ovoga kliknete uninstall gore.
Aplikacija će biti ubijena ali amazon app store neće to da vidi tako da snimanje starije verzije jedino je moguće pronalaskom apk. fajla i ručno snimanje.
Testirano na BB passport :wave:
eeee...hvala lafe...

Sent from Note 5.
 
Ima na nekoj od prethodnoj strana uputstvo kako da se odradi uninstall Android aplikacija. Malo je komplikovanije, ali je bolje od ovoga što je postavio B-ZiGER
 
aj da i ja napisem malo hvalospeva (opravdano) u vezi ovog fona. od 2008. sam koristio iPhone - 6 modela do pre godinu dana. e onda BB. prvo sam imao BB 9900 i ono je nesto sto sam odmah zavoleo ali ga vec vreme pregazilo. onda sam za probu uzeo BB Q5 da cisto probam novi OS 10. radi sistem kako Bog zapoveda. cekao sam da malo padne cena Q20, ali nisam nasao neki, pa sam uzeo Z30. takodje jako zadovoljan. onda mi naisao neki malo koriscen Passport Silver Edition za prihvatljivu cenu. malo sam se razmisljao - kockast, glomazan, nije full tastatura i tako te fore. posle par dana - za mene nema boljeg fona! i izgledom i radom sam jako zadovoljan. kvalitetna izrada, brz, pouzdan… za moje potrebe sasvim o.k. da se razumemo - nije savrsen, neke stvari bi mogle biti bolje, ja i dalje razmisljam da uzmem Q20 pa ako ga kupim videcu koji je bolji.
 
aj da i ja napisem malo hvalospeva (opravdano) u vezi ovog fona. od 2008. sam koristio iPhone - 6 modela do pre godinu dana. e onda BB. prvo sam imao BB 9900 i ono je nesto sto sam odmah zavoleo ali ga vec vreme pregazilo. onda sam za probu uzeo BB Q5 da cisto probam novi OS 10. radi sistem kako Bog zapoveda. cekao sam da malo padne cena Q20, ali nisam nasao neki, pa sam uzeo Z30. takodje jako zadovoljan. onda mi naisao neki malo koriscen Passport Silver Edition za prihvatljivu cenu. malo sam se razmisljao - kockast, glomazan, nije full tastatura i tako te fore. posle par dana - za mene nema boljeg fona! i izgledom i radom sam jako zadovoljan. kvalitetna izrada, brz, pouzdan… za moje potrebe sasvim o.k. da se razumemo - nije savrsen, neke stvari bi mogle biti bolje, ja i dalje razmisljam da uzmem Q20 pa ako ga kupim videcu koji je bolji.
mozda padne cena Q20 jer ga od juce više ne proizvode. Ja sam hteo silver edition passport zbog tastature koja je brža od obicnog passporta ali nisam našao

Sent from Note 5.
 
Poslednja izmena:
d3894d01bc7cd7858243157a2279231f.jpg

Njesra

Sent from BlackBerry Passport
 
Poslednja izmena:
Pa to je stara vest, mislim da je poznato već mesec ili dva.
Nisu *****i, što bi podržavali sistem koji ima 0.3 % market share.
Sent from my Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Hejt usmeri ka bb, jer su oni krivi što su postali potpuno beznačajni.

Sent from my Nexus 5X
 
nisu mi jasni ljudi koji vole kad neka firma propadne. što manje konkurencije to gore po nas, prodavaće nam iz godine u godinu telefone koji sve manje (ako uopšte) imaju inovacija.
 
Poslednja izmena:
Poz, uzeh tel juce i prijatno sam iznenadjen. Jedino me buni to sto se malo ugreje kad se radi na njemu, gornji desni ugao.
Juce kad sam ga prvi put upalio, odmah je poceo update da radi i bio je vruc kao ringla u jednom momentu, a nije bio na punjacu..... Danas tu i tamo se grejao, mozda manje nego juce. Da li neko ima iskustva sa ovim, jel to normalno?
 
Normalno je, koristi snapdragon 801 koji kada se optereti ume da se zagreje, plus jos je pitanje kako je bb resio njegovo hladjenje

Sent from my Nexus 5X
 
Generalno meni se i Note 5 grejao, nije samo BB..... Medjutim cudno mi je da se Passport greje prilikom nekih bazicnih operacija....... Mada danas je to dosta blaze grejanje, da ne kazem mlako, u odnosu na juce. Ocigledno prvo podizanje sistema i upgrade odmah su uzrokovali da se bas usija. Sve u svemu, super telefon :)
 
Imam jos dva pitanja, stvarno ne smatram sebe glupim ali:
- kada otvorim linkedin, skrolujem na dole i gledam vesti i novosti....posle par sekundi skrola jednostavno nema dalje.....znaci ne prikazuje mi recimo postove od juce...prekjuce itd
- facebook, ista prica, skrolujem na dole, vidim 10-15 postova i pojavi mi se neka tackica na sredini i nema dalje......
U cemu je fora ovde? Hvala

S4093_3.png
 
bb stimulise ljude da prestanu da koriste te sajtove i ja sam im zahvalan na tome. mogli bi i ostali da podrze kampanju, svet bi bio mnogo lepsi.
 
Slazem se sa tobom u potpunosti. Npr facebook ni ne otvaram niti sam zaavistan od toga, ali LinkedIn mi u dosta pomaze u poslovnom smislu i bas sam razocaran da ovako radi na jednom smartphone-u. Ako vec neko treba da se odvikava neka kupi nokiu 3210 :)
 
Ja ih otvaram u browser-u, rade bez problema.

Danas sam video Priv. Prelep telefon, ali mi čovek kaže da je baterija vrlo loša.
 
U browser-u mi radi LinkedIn naravno. Cak sam nasao i neku aplikaciju, zaboravih ime ali sve social networks su u njoj, pa moze i tako da se otvori.....
 
Ja ih otvaram u browser-u, rade bez problema.

Danas sam video Priv. Prelep telefon, ali mi čovek kaže da je baterija vrlo loša.
jeste loša iako nije slaba...Mislim da ima neki drain jer su ubacili BB sigurnosne kodove i BB hub

Sent from my Note Pro 12.2
 
na svakom androidu je baterija loša. 2 sata sot ako izvučem ja sam presrećan. 3 sata mislim da ne može ni jedan telefon, tj. još nisam video neki da može.
 
ja kanda koristim telefon, pa ga ispraznim. ne držim ga u 2g modu i pročitam 5 mailova dnevno i pošaljem 2 sms poruke, pa mi onda traje 5 dana baterija i 6 sati sot.

drugar ima isti fon kao ja, njemu bez problema 2 puna radna dana vozi 6/7 sati sot. ja ga ispraznim za sat i po. tako da manite me tih priča: 10 dana mi drži baterija.
 
Poslednja izmena:
O čemu ti pričaš, kakav 2g mod? To verovatno takav usage pattern imaju os10 korisnici, jer drugo ni nemaju šta da koriste.

Sent from my Nexus 5X
 
ja kanda koristim telefon, pa ga ispraznim. ne držim ga u 2g modu i pročitam 5 mailova dnevno i pošaljem 2 sms poruke, pa mi onda traje 5 dana baterija i 6 sati sot.

drugar ima isti fon kao ja, njemu bez problema 2 puna radna dana vozi 6/7 sati sot. ja ga ispraznim za sat i po. tako da manite me tih priča: 10 dana mi drži baterija.
koji telefon imaš? Iapod 4 SOT sta god da radim ne mogu da ispraznim fon.

Sent from my Note Pro 12.2
 
Nazad
Vrh Dno