Šta je novo?

Blackberry Passport

Uf evo ni cela dva dana mob kod mene. Pa mi je još teško da sudim ali aj ukratko koristim dugo BB od 8520,9900Bold pa Passport pa evo KeyOne.
Prvi BB sa Androidom. Prvi utisak, verzija androida Mob skroz prazan bez svih gluposti koje dolaze na drugim mobovima Face,Twiter itd... Android 7.1.1 Nugat. Mob radi bez štucanja ikakvog što je naj bitnije fludnost je non stop prisutna (zmaj) u kratkim crtama.CPU 8core Cortex A53 sa 3GB rama i 32GB interne memorije proširivo kolko vidim po slotu.

Ima sve moderne opcije otisak prsta,Skeniranje lica,čak i neke nove tipa da bude otključan na nekim lokacijama koje ja odredim (meni novo)
Utisak u ruci što je naj bitnije UF reći ću Passport je bolji u RUCI deluje meni naravno, bogatije jače i ako je ovaj ODLIČAN ali nekako PASSPORT deluje skuplje nijansa je u pitanju moram da i to kažem.
Na keyone mi mnogo nedostaje BB OS 2god i kusur kod mene passport. Nisu uspeli da prebace taj osećaj na KeyONE jednostavno ovo je Android na koj su ubačene BB opcije koje su jako dobre ali opet verujem da ću se navići.

E sad uzeo sam KeyONE iz samo zbog BB OS podrške (Viber koji ubijam) radi sve gore i gore na BB OS u (bag pucanje retko ali se dešava) možda i jedini problem zbog potrebe za novim telefonom.
Aj mnogo drvim. :p
Tastatura WOW ko je koristio 9900 BOLD i sl. biće oduševljen emocija mi proradila najbolja tastatura do sada. (negativnost osećaja kucanja meni lično malo su tasteri previše Glosyy klizaviji ali opet nov mob. Utabaću ja to :) )
Kucanje VRH. SRPSKI na mobu ODMA radi predikcija uz SWIPE oduševljen radi VRH ugasio ispravke naravno samo predlog da mi daje za reči mnogo pomaže.
Tastatura je ko na Passportu senzitivna može da se skrola i pomera sve preko nje.Otisak prsta se nalazi na Space dugmetu radi PERFEKTNO. Oko tastature sam prezadovoljan ali opet malo navike je potrebno posle passporta gde mi je sve nekako prirodno.

Baterija MEGA. EVO Ceo dan pričam drndam net. Viber non stop. izašao iz kuće sa 100% sad na 60% 12h upotrebe znači tu MEGA.

KAMERA uf tu sam se realno baš oduševio aj da kažem da ne pridodajem mnogo značaj na tome ali ovde se baš vidi razlika naspram Passporta i to posle prvih par fotografija tako da i to je MEGA.

RAZGOVOR. E tu nisam zadovoljan. posle Passporta ovde sam se razočarao. Da naglasim da se sagovornik čuje odlično ali nekako na Passportu je to sve bolje. Drugo razočaranje je Speaker ili ti zvučnik koj na Passportu ubija tj. ima ih dva bukvalno Passport je diskoteka napspram KeyONE. Tu je jedan veliki Minus sa moje strane. KO nije imao Passport verovatno neće ni primetiti. Iphone useri bi bili oduševljeni pošto se na Iphone bukvalno ništa ne čuje to je moj utisak. ELEM minus :)

BB HUB
E sad na Passportu HUB je prirodna stavka u BB OS ovde je to nametnuto i to mi smeta. Treba navika. Rekao bi da Mob ima dva HUB a. ima BB Side hub app. koji liči na BB hub li je nekako bzv. I ima pravi BB HUB ala BB 10 OS HUB ali na njega se ulazi klikom na IKONU au kako na to da se naviknem zaboga. Radi perfektno to je TO prava stvar ali ulazak na ikonu mi je bogohuljenje hahaha jednostavan Skrol prstom odozdo i na desno da gvirnem mi nedostaje do jaja plus skrol do leve strane do huba. Da su to preneli na Android OS ovo bi bilo MEGAA ovako HUB je aplikacija na Android mobu nije PRIRODNO da je gledam lakše mi je notifikacija odozgo ala Android koje dobija.Šta znam videću posle par dana još.

Tranzicija sa PASSPORTA na KEYONE veoma laka ima program Content Transfer na oba moba prebaci se sve za bukvalno 10min.

LiČni opet utisak dešava mi se da slučajno stisnem ili omašim donje home tastere krug i kocku opet vrv je do navike još ili su moji ćevapi debeli :)
Sveobuhvatni utisak posle Passporta je da sad imam SVE ali bukvalno SVE na android mobu Što mi je falilo na Passportu. Appovi koji ne rade i gubitak podrške ubijaju najbolji mob meni ikada Passport.

Sad još ne znam šta da radim sa passportom dal da ga čuvam ili na oglas bukvalno i dalje ga volim :wall:

Evo par slika pitaj te ako vas nešto zanima. Inače Slikano najgorim mobom za slikanje Xiaomi Note 4 (koji je inače jako brz i dobar mob ali kamera no comment)




multiple images upload
 
Poslednja izmena:
jeli tastatura mekša nego na Passportu?
 
Meni je čudno kad uzmem bilo koji drugi telefon u ruke, toliko sam se navikao na Passpor-ov kvadratni ekran da ne želim da se odvojim od njega.

Razmišljam o KEYone, ali još uvek neću da menjam.
 
@B-ZIGER
Svaka čast za KEYone i revju :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Probaj da nadjes na apk4fun
 
Poslednja izmena:
pa zar ovde moram da dođem da vidim review za keyone :D baš mi je drago da ga neko kod nas ima, neka te lepo služi! ja se dvoumim između keyone i priv, dobro troumim se jer je i 950xl u opciji :d radije bih uzeo priv, jer je veći ekran i slider je. inače nemoj baš da pišeš kako je kamera na keyone odlična, ona je tu negde neki niži prosek, ajde da kažemo max na nivou s7, što znači tek da je ima, nije to aspekt o kome treba diskutovati kad je keyone u pitanju, on treba da zadivi drugim parametrima, što je i uradio. čestitam još jednom.
 
Poslednja izmena:
pa zar ovde moram da dođem da vidim review za keyone :D baš mi je drago da ga neko kod nas ima, neka te lepo služi! ja se dvoumim između keyone i priv, dobro troumim se jer je i 950xl u opciji :d radije bih uzeo priv, jer je veći ekran i slider je. inače nemoj baš da pišeš kako je kamera na keyone odlična, ona je tu negde neki niži prosek, ajde da kažemo max na nivou s7, što znači tek da je ima, nije to aspekt o kome treba diskutovati kad je keyone u pitanju, on treba da zadivi drugim parametrima, što je i uradio. čestitam još jednom.
kamera na keyone nije na nivou s7. Odnosno, senzor je dobar, ali postprocesing je los, jer je na s7 bolji-brzi cpu, pa su nocne slike daleko bolje nego na keyone. Nemoj microsoft jer su upravo pali na oko 1% trzista..Padace sigurno programska podrska.Restartovi su cesti..Imao sam i doziveo..
Priv se greje, laguje solidno i ima battery leak, tako da je polu uspesan pokusaj Blackberry-ja. Tek je key one malo bolje pogodjena varijanta. Tastatura na keyone je bolja nego na Priv takodje..
 
Poslednja izmena:
post processing nije bitan ako ti keyone daje mogućnost da slikaš raw i da manuelno podesiš sve. onda ćeš dobiti apsolutno isti rezultat kao i sa s7, kad sam obradiš sliku (što bi svakako i trebalo da radiš), tako da kamere su podjednake (loše).

taj battery leak nije nikad rešen na priv? hm... čudno. ma ms ne da je pao na 1% nego ima da padne i na 10 korisnika ukupno na planeti ako nastave da se ponašaju kako su počeli.
 
@Kobalt
"koja je najbolja verzija vibera za BB OS 10?"

ako nije kasno, Viber verzija 5.6.5 s apk4fun. Ima/radi sve, sem video poziva. Probao više verzija pre/posle, samo ova.

Poslano sa mog Classic koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar ste realni da trebate da skinete Viber sa apk4fun? [emoji52]
 
Meni je to totalno bezveze i ne bih se zajebavao sa takvim stvarima.
 
ako si nam rekao. baš nam znači....
 
Koliko kosta KeyOne kod nas iu gde ima uopste da se nabavi?
 
Da nema neko poklopac za Passport viška? Ispao mi malopre u taksiju, a nisam primetio.
 
passport

Viber verzija koju ja koristim je 5.6.5 i radi bez problema. Ima neke nedostatke u odnosu na sadašnju Android verziju, tipa u kontaktima se vide slike ljudi, ali kad kliknem na pojedinačni kontakt ta slika se ne vidi, ne mogu da vidim ko je sve lajkovao poruku i još neke sitnice, ali poruke, grupe i pozivi rade potpuno normalno. Jedino nervira što se na Viber-u na poziv javlja tako što se kružić povuče udesno, što se ne vidi zbog dimenzija ekrana, pa mi se nekoliko puta desilo da mahinalno povučem ulevo, onako kako se javljam na telefon, i prekinem pozivanje, ali na to se brzo navikne.

Postovani pozdrav.Muke mucim da pronadjem neki link za viber za blackberry passport pa ako moze neka pomoc bio bih zahvalan.pozz...
 
Ozbiljno se razmisljam da kupim Passport do kraja godine. Posto je telefon ipak malo stariji, hteo bih da pitam da li postoji neki problem za koji bi trebalo da znam koji se javlja vremenom(tipa da ispada ekran, da se javljaju fleke na istom ili nesto trece)?
 
ne bi trebalo da imas nikakvih problema sem softverskih. ajde da preobratim i tebe, sto ne kupis note 8 i tastaturu, dobices bolji blekberi od blekberija :D
 
zato sto je fizicka tastura za note daleko tvrdja i neprijatnija za kucanje od Passporta.. A i OS je drugaciji... Moja preporuka je Blackburn key one jer je sada nov na KP 470eu a bice to od sledece godine na 350eu

Sent from SM-T825 Tab S3
 
To su mi prosto prevelike cifre za telefon, a s' obzirom na to da za Priv vazi da ima uzasan battery life ovo preostaje kao jedini telefon sa tastaturom. Ima OK kameru(u svakom slucaju bolju od Lumia 640 koji trenutno posedujem), dobar battery life, a i rado bih probao BB OS u nadi da je bolja alternativa androidu od zalosnog Windows 10 Mobile-a.
 
To su mi prosto prevelike cifre za telefon, a s' obzirom na to da za Priv vazi da ima uzasan battery life ovo preostaje kao jedini telefon sa tastaturom. Ima OK kameru(u svakom slucaju bolju od Lumia 640 koji trenutno posedujem), dobar battery life, a i rado bih probao BB OS u nadi da je bolja alternativa androidu od zalosnog Windows 10 Mobile-a.
imam lumiu 950 i na njoj barem radi viber i whats up.. U stvari bolje je podrzana nego Blackberry... Baterija na key one je nabolja u android svetu.. provereno...

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Pa dzabe je najbolja baterija kad mi je van budzeta. Jel te ne bi mrzelo da mi na pm ili ovde bacis poredjenje izmedju Passporta i Lumia 950. Battery life, kamera, brzina u brpwsingu i radu(npr samo otvaranje messenger-a i viber-a na Lumia 640 je uzas sporo, a browser redovno crashuje pa reloaduje stranicu ili samo odbije poslusnost dok ga ne ugasim). Ne koristim ja napredne aplikacije tako da mi pust ekosistem Windows/BB OS-a ne smeta, samo mi uzasno spor odziv viber i messenger aplikacija na Lumia 640 uzasno ide na zivce.
 
Pa dzabe je najbolja baterija kad mi je van budzeta. Jel te ne bi mrzelo da mi na pm ili ovde bacis poredjenje izmedju Passporta i Lumia 950. Battery life, kamera, brzina u brpwsingu i radu(npr samo otvaranje messenger-a i viber-a na Lumia 640 je uzas sporo, a browser redovno crashuje pa reloaduje stranicu ili samo odbije poslusnost dok ga ne ugasim). Ne koristim ja napredne aplikacije tako da mi pust ekosistem Windows/BB OS-a ne smeta, samo mi uzasno spor odziv viber i messenger aplikacija na Lumia 640 uzasno ide na zivce.
brzina rada je priblizna. Baterija malo bolja na Passport.. Kamera mnogooo bolja na lumia950. OS Blackberry je daleko poslovniji.. Hub mu je vrh. Viber i Whatsup ne rade osim ako ne radis neku gimnastiku.. Mada i tada nije idealno.. Passport je poslovni fon i to je to.. Mail, FB i instagram mogu da posluze na njemu.. Ostalo zaboravi... Browsing je super dobar na Passport....

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Verovatno je neophodan period adaptacije, ali kada sam probao KeyOne, vola nisam mogao da ubodem na onoj tastaturi... Čini mi se i da je zadnja kamera slaba, takođe. Inače mi se jako svidela izrada telefona, deluje kao tenk.
 
Nazad
Vrh Dno