Šta je novo?

Ideje za konstrukciju rigova(podeli fotke svog riga)

Asic ili Rig, ima ih dosta [emoji4][emoji4]
Alal vera zemo...ozbiljan rudnik

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Super odradjen protok kako funkcionise leti ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Jel si razmisljao o nekom filteru na usis vazduha, ili bar komarnik da neuleti neki nazgul ?
 
@coldej funkcionise ok skroz mnogo bolje nego spavaca soba sigurno :) za sledece leto cu montirati neki usmerivac da pokrije gornji deo prostorije gornje redove na polici koja je podeljena sad na dva dela nesto tipa kao od laminata lopatica koja moze da usmerava vazduh celom duzinom usisa koja ce da pokriva gornje redove na polici bice tu vise karti za sad je proslo skroz ok jer mi razmak 16cm izmedju karti

@spaske imao sam filter vidi se na snimku ali sam ga skinuo mnogo brzo se napuni stavicu ga sad kad dodje zima mada mozda i nema potrebe jer sam na desetak metra od zemlje ....a hauba je 65cm ispod donjeg nivoa prozora pa sam zasticen od padavina ....sto se zivuljki tice da ima neka pera od goluba merkao je jedan da uleti stojao svaki dan na komsinom dimnjaku dok nije popio dijabolu sad ga vise nema bar ga ja ne idim
 
Planirao sam da pravim ove Al ramove, ali tamo gde sam hteo da uzmem materijal tj Al L profil su mi rekli da nisu dovoljno cvrsti za 6 grafickih, tj da ce se kriviti, pa me zanima kakva su iskustva, kako vama koji imate drze te kartice, inace dimenzije za ram su trebale da budu 90x35x40
 
Prevarili su te. Profil 20x20x2 na dužini 70 drži 6 kartica bez milimetra ugibanja. Osim toga, težina kartice se raspoređuje na dva L profila tako da... nema šanse.
Pravio sam ja i varijante sa 80cm i situacija je ista.

Ako si ti baš nepovjerljiv imaš i L profile 20x20x3mm ali to je čisto placanje razlike para, a ti profili se obično i moraju sačekati oko 7 dana jer ih nemaju svi na stanju.
 
Planirao sam da pravim ove Al ramove, ali tamo gde sam hteo da uzmem materijal tj Al L profil su mi rekli da nisu dovoljno cvrsti za 6 grafickih, tj da ce se kriviti, pa me zanima kakva su iskustva, kako vama koji imate drze te kartice, inace dimenzije za ram su trebale da budu 90x35x40
Istih takvih dimenzija imam jedan rig i drzi sve bez problema. Cvrst je, ko na vijagri [emoji14]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Evo jednog sa L profilima 15x15, malo sam se igrao.

2zrdxsy.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo jednog malog zverka 12 x Nitro 580

a6586448c32a59512b689403ec418c29.jpg
650dcfc56f076a15cbd43aeaf2528762.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo lepo :) a i super su ti temperature :) jel dobro provetrena prostorija?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da fan je fiksni, nisam merio potrosnju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ajd proveri pa javi. Meni 5 komada trose 750w sve ukupno rx 580 8gb dok 6 kom nvidia 1070 6 komada 780w sa 70% pl.
Mogao bih jos kod rx 580-tki da spustim potrosnju.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jedna kartica je 90-100w.... pa saberi sad, plus periferija. Dva napajanja su mi na rigu, moram posebno produzni za njih da bi merio, a posebno je radjena kutija za 16 uticnica koja je direkt na instalacijama, i nisu mi blizu rigovi....Zajebancija mi je da to sad izmerim.
Nista nisam podesavao, samo mod bios i pustio da rade... 4 GB su Elpide


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vi'š da mu je time: 00:00 zato i jesu takve...aj' nek' sada postavi screen nakon 24h :p

@master....odlična mašina :)

Jest da nije posle 24h ali je posle 21h [emoji16][emoji16][emoji16]
Ako @Karanovicz prihvata log, ako ne-napravicemo jos jedan screenshot posle 3 sata [emoji16][emoji16][emoji14]
5c6182eff4217928ab04fff7bdcd6b6a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@master.yoda, koja je ovo aplikacija za monitoring? :)
 
Claymore monitor?
Kako samo da se namesti da radi van lokalne wifi mreže?
Ne znam koji se onda portovi stave u config riga? Moraju da se otvore portovi na rigu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ovo je Hive-ov monitoring...

A claymore monitor ti radi kad na ruteru na kom su ti rigovi - namestis staticku ip adresu kod provajdera i otvoris port 3333 u slucaju da si na ADSL, ili instaliras jedan od dynamic DNS software-a.
Ali cim tebi ne radi odma ta aplikacija posto si uneo ip i port-bice da jesi na ADSLu. 500 din mesecno ti je staticka ip adresa u Telekomu, pa ako ti je toliko vazan monitoring-plati [emoji4]

Imas u temi software bas detaljno opisan postupak od pocetka do kraja kako se podesava claymore monitor .
Malo serach u ruke i ceprkaj, nemoj sa te mrzi [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokusavam da nadjem ali je ogromna tema, ne pomaze ni search.
Nisam na aDSL vec na SBB kablovski.
Aj molim te nadji taj post u temi ako znas kad je to pisano.
 
@marko_ns

probaj ovo, najjednostavnije je mislim
ethmonitoring.com
 
Onda ti vec imas fixnu ip adresu po defaultu. U podesavanju rutera nadji gde je port forwarding opcija i otvori port 3333 do lokalne ip adrese riga za koji hoces monitoring.
Ne znam koji je post po redu to uputstvo , od prilike kraj 2016te , pocetak 2017te...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@master kao što rekoh, odlična mašina, svaka čast :).... a ono oko postavljanja screen-a nakon 24h sam spomenuo više da kolegi @lowlight skrenem pažnju da uopšte nije pogledao vreme rada na screenu pa pohvalio temp koje su bile oko 40C....mora da mu bio malo svetlosti pa nije video :d
 
Hahaha koji sam ja kralj, na brzinu videh sliku nisam provalio da je majner tek pokrenut :) a bilo mi je jako cudno jer vidim da u prostoriji ima bas dosta masina kontam da je bas toplo, cim neke idu na 69c sa 60% fan i to jos nitro+ koje imaju jedno od najboljih hladjenja ako ne i najbolje od rx580 serije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi nemojte se previse zavaravati tim temperaturama jer vecina kartica ocitava temperaturu samog GPU a vecina toga sto mi kopamo je memory intense.
69-70c nije velika temperatura ali ako ti memorija udara u stotku onda je dzaba GPU hladan.
 
Mislim da su ljudi merili da kad temp gpu-a bude oko 60c da memorija tad vristi na 70c za oko 10c vise ako se ne varam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno